Pełna przygód opowieść o tym, ile zabawy może sprawić nauka!
Mary ma dziesięć lat i kręci ją nauka – uwielbia przeprowadzać eksperymenty i odkrywać ciekawostki. Podczas wycieczki niechcący trafia na tajne spotkanie noblistów. Dr Barry Marshall, laureat Nagrody Nobla w dziecinie medycyny, zabiera ją w podróż w czasie i przestrzeni, aby dziewczynka poznała kulisy pracy innych noblistów.
Mary poznaje między innymi Madame Skłodowską-Curie i jej córkę, a nawet samego Alberta Eisteina. Mary chce poznać ich sekret, ponieważ jej największym marzeniem jest zdobycie Nagrody Nobla. Dziewczynka dobrze wie, że marzenia trzeba spełniać!
Wkrocz razem z Mary do fascynującego świata wielkich odkryć i ciekawych eksperymentów, które możesz przeprowadzić w domu. DNA z truskawki? Niewidzialny atrament? Żaden problem! Zakręć się na punkcie nauki – może i ty kiedyś zostaniesz laureatem Nagrody Nobla?
Przeczytaj fragment książki:
O twórcach słów kilka
Barry Marshall otrzymał Nagrodę Nobla z fizjologii lub medycyny w 2005 roku (razem z Robinem Warrenem) za odkrycie, że wrzody żołądka mogą być wywołane przez bakterie i można je leczyć za pomocą antybiotyków. Eksperymentował na samym sobie, żeby dowieść prawdziwości tej teorii.
Lorna Hendry jest autorką, redaktorką, graficzką i nauczycielką, ale dawno temu studiowała nauki przyrodnicze. Pasjonuje ją przedstawienie nauki w taki sposób, aby była interesująca i łatwa do zrozumienia. Lorna jest autorką książek z różnych dziedzin, od zwierząt z gatunków zagrożonych po genetykę. Nigdy nie dostała Nagrody Nobla.
Gdy miał pięć lat, Bernard Caleo odkrył komiksy o przygodach Tintina w miejscowej bibliotece. To wydarzenie wytyczyło kierunek jego dalszego życia. Obecnie rysuje ilustracje, zapisuje slowa i opracowuje komiksy.
Mary pasjonuje się nauką i często buszuje w spiżarni swojej mamy w poszukiwaniu barwników do żywności, mąki kukurydzianej i innych substancji potrzebnych do przeprowadzania badań. Nie wychodzi jej sprzątanie po własnych eksperymentach, za to chętnie poszłaby w ślady swojego bohatera, profesora Marshalla, i pewnego dnia zdobyła Nagrodę Nobla.