Jak rozumieć, nazywać i regulować swoje emocje

Książka
40,99 zł
Outlet
19,53 zł
eBook
31,46 zł

Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Format: 14.0 x 20.3 cm
Oprawa: Miękka
Rok wydania: 2024
Wydawnictwo: Muza
Ilość stron: 256
Opis
Emocje są naturalne i potrzebne. Każdy ich doświadcza, ale mało kto potrafi je właściwie rozpoznać i odpowiednio nad nimi zapanować. Dzięki książce "Jak rozumieć, nazywać i regulować swoje emocje" można się dowiedzieć, jak sobie poradzić z tym wyzwaniem.

Ludzie często są przytłoczeni nadmiarem uczuć, które codziennie ich dotykają. Mają problem z ich kontrolą. Książka uczy, jak stawić czoła własnym emocjom oraz jak je zrozumieć i się z nimi oswoić. Pomaga nauczyć się wyrażać siebie, a także odnaleźć się w poplątanych sytuacjach.

Czytelnik dowie się, jak przetrwać emocjonalne tsunami oraz skąd się bierze emocjonalny chaos i jak sobie z nim poradzić. Odkryje również, w jaki sposób wychowanie wpływa na przyszłość człowieka. Pomaga także dowiedzieć się, kim są toksyczni ludzie, jak wyglądają toksyczne relacje oraz jak się wyzwolić spod ich wpływu. W książce zostało przedstawione, jak toczyć rozmowy z kimś pełnym emocji oraz w jaki sposób poradzić sobie z bezsilnością i czym ona właściwie jest.

Dzięki publikacji czytelnik będzie w stanie poznać definicję kryzysu emocjonalnego, dowie się, co dobrego może z niego wyniknąć, oraz czym jest lęk i co zrobić, żeby go opanować. Autorka książki Olga Daliga pokazuje, że złość może pełnić różne funkcje i czasem bywa pomocna w różnych sytuacjach. W książce znajdują się również ćwiczenia, dzięki którym można zapoznać się z tematem w postaci doświadczenia.

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii książki o emocjach

Czy książka zawiera praktyczne zadania do samodzielnego wykonania?

Tak, poradnik oferuje liczne ćwiczenia i wskazówki umożliwiające naukę regulacji uczuć poprzez bezpośrednie doświadczanie. Autorka skupia się na praktycznym aspekcie oswajania emocji, co pozwala czytelnikowi na bieżąco testować omawiane techniki i wdrażać je w życie. Praca z tymi materiałami ułatwia przejście od teorii do realnej zmiany w codziennym reagowaniu na stresujące sytuacje. Ćwiczenia są zaprojektowane tak, aby pomóc rozplątać trudne schematy i precyzyjniej nazywać to, co czujemy w danej chwili.

Jak publikacja odnosi się do wpływu dzieciństwa na obecne życie emocjonalne?

Autorka szczegółowo wyjaśnia, w jaki sposób proces wychowawczy kształtuje nasze przyszłe reakcje i mechanizmy emocjonalne. Lektura pozwala zrozumieć źródła obecnego chaosu wewnętrznego, szukając ich fundamentów na wczesnych etapach rozwoju człowieka. Dzięki temu czytelnik zyskuje szerszą perspektywę na swoje nawyki i uczy się, jak pracować nad zmianą tych, które mu obecnie nie służą. Zrozumienie tych powiązań jest kluczowym krokiem do odzyskania kontroli nad własnym dobrostanem i budowania dojrzałej tożsamości.

Czy poradnik "Jak rozumieć, nazywać i regulować swoje emocje" pomaga w radzeniu sobie z toksycznymi relacjami?

Książka zawiera konkretne informacje o tym, czym są toksyczne relacje i jak skutecznie się z nich wyzwolić. Czytelnik dowiaduje się, jak identyfikować szkodliwe mechanizmy w kontaktach z innymi oraz jak asertywnie stawiać granice w trudnych sytuacjach. Publikacja uczy również, jak prowadzić rozmowy z osobami, które ulegają silnym impulsom i tracą panowanie nad swoim zachowaniem. Wiedza ta jest niezbędna do budowania zdrowszych, bardziej satysfakcjonujących więzi społecznych opartych na wzajemnym szacunku.

Czy w tej pozycji znajdę sposoby na konstruktywne wyrażanie złości?

Tak, publikacja analizuje funkcje złości i prezentuje metody jej wyrażania w sposób, który nie jest niszczący dla otoczenia. Autorka pomaga zrozumieć, czy złość w danej sytuacji nam szkodzi, czy może jest sygnałem ostrzegawczym, który warto odpowiednio wykorzystać. Znajdziesz tu techniki pozwalające przetrwać emocjonalne tsunami bez podejmowania gwałtownych, często nieprzemyślanych i bolesnych decyzji. Opanowanie tych umiejętności pozwala zamienić destrukcyjną energię w konstruktywne działanie służące rozwiązaniu problemu.

Dla kogo ta książka nie będzie odpowiednim wyborem?

Publikacja ta nie zastąpi profesjonalnej psychoterapii w przypadku głębokich zaburzeń psychicznych wymagających bezpośredniej opieki specjalisty. Jest to poradnik o charakterze edukacyjno-warsztatowym, przeznaczony dla osób szukających narzędzi do samopomocy i lepszego zrozumienia własnych stanów wewnętrznych. Czytelnicy oczekujący wyłącznie teoretycznego wykładu akademickiego mogą poczuć się przytłoczeni dużą liczbą praktycznych ćwiczeń i zadań do wykonania. Książka wymaga aktywnego zaangażowania oraz gotowości do konfrontacji z własnymi, często trudnymi i bolesnymi uczuciami.

Szczegóły
  • Tytuł: Jak rozumieć, nazywać i regulować swoje emocje
  • Autor: Olga Daliga
  • Wydawnictwo Muza
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2024
  • Ilość stron: 256
  • Format: 14.0 x 20.3 cm
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788328724761
  • Język: polski
  • Nr wydania: 1
  • ISBN: 9788328724761
  • EAN: 9788328724761
  • Wymiary: 140 x 205 x 18 mm
  • Dane producenta:

    MUZA SA, ul. Sienna 73, 00-833 Warszawa, Polska, muza@muza.com.pl, tel. 48 226211775

Recenzje książki Jak rozumieć, nazywać i regulować swoje emocje (8)
  1. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    3/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Karolina W. w dniu 2022-10-25
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Olga Daliga [Adres usunięty]racje „Jak rozumieć, nazywać i regulować swoje emocje”

    Jak często mówicie o swoich emocjach? Potraficie je nazywać?

    „Żyjemy w społeczeństwie, w którym nie ma zwyczaju, by rozmawiać o uczuciach”.

    Przesłanie o kontrolowaniu uczuć, aby ostatecznie poprawić samopoczucie, jest bardzo ważne.

    Pouczająca lektura, która dobrze radzi sobie ze złożonością emocji powstającą za nimi nauką i fascynującym działaniem samego mózgu. Może pomóc ci zachować spokój i opanowanie, nawet w zły dzień. Autorka doradza również, jak lepiej zarządzać własnymi emocjami i uzyskać większą kontrolę nad swoim życiem.

    Dużo ćwiczeń i teorii oraz przykładów z życia codziennego pacjentów.

    „Każdy człowiek jest wyjątkowy i potrzebuje indywidualnego podejścia do jego uczuć”.

    Myślę, że ten poradnik przeznaczony jest dla osób, które nie mają większego pojęcia o emocjach. Natomiast ci, którzy interesują się psychologią, nie odkryją nic nowego.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  2. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Małgorzata Z. w dniu 2022-10-10
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    2 z 4 osób uznało recenzję za przydatną

    ‘Jak rozumieć, nazywać i regulować swoje emocje’ jest to poradnik o rozwoju osobistym napisany przez Panią psycholog Olgę Daligę. Jak bym miała w skrócie ocenić tę pozycję to bym powiedziała, że nie jest to zwykły poradnik. Autorka przez całą drogę prowadzi nas za rękę, idąc dosłownie obok, przez co poradnik ma formę słuchania bądź rozmowy z dobrą znajomą, a nie jak to czasem bywa wysłuchiwania rad mądrzejszego mentora. To bardzo pozytywnie wpływa na odbiór treści i uważam to za ogromny plus tej pozycji.

    Skupmy się teraz na stylu pisania autorki, gdyż jest on niezwykle istotny w takich książkach. Pani Olga pisze lekko, przyjemnie i przede wszystkim przystępnie. Czytając tę pozycję miałam wrażenie, że rozmawiam z dobrą znajomą, a to jest bardzo ważne. Treść i zagadnienia przedstawiane są w prosty sposób, bez zbędnej naukowej terminologi, dzięki czemu wszystko jest klarowne i bardzo przejrzyste.

    Na uwagę zasługuje sposób wydania, autorka postawiła a krótkie i bardzo treściwe rozdziały, w których skupia się na najważniejszych informacjach. Co ciekawe te najbardziej istotne, na które powinniśmy zwrócić uwagę są wytłuszczone, dzięki czemu rzucają się w oczy. Konstrukcja samych rozdziałów również jest ciekawa: mamy wprowadzenie wraz z wyjaśnieniem zagadnienia, ważne ciekawostki bądź informacje – specjalnie zaznaczone by zwrócić na nie uwagę, przykłady sytuacji związanych z daną emocją oraz najważniejsze, ćwiczenia dla czytelnika. Każdy rozdział zakończony jest ćwiczeniami bądź pytaniami, które skłaniają do refleksji nad swoimi odczuciami, a także mają za zadanie pomóc odnaleźć się w naszych uczuciach.

    No dobrze, ale czego możemy się dowiedzieć z tego poradnika? Otóż dowiemy się czym są emocję, po co nam są potrzebne, jak je akceptować oraz dzielić się nimi czy też jak pozwolić sobie czuć. A to tylko nieliczne rady, jakie tutaj znajdziemy. Wszystkiego tu nie przytoczę lepiej samemu wyruszyć w tę podróż po własny rozwój. Jedno zaznaczę - jeśli szukacie konkretnych rad co i jak robić w danej sytuacji to nie znajdziecie ich tu. Autorka stawia na radzenie sobie z emocjami, jakie mamy w sobie, a nie na dawaniu złotych środków na wszystko.

    ‘Jak rozumieć, nazywać i regulować swoje emocje’ to świetnie napisany poradnik, który naprawdę skłania do refleksji i przemyśleń. Po lekturze wiem, że mam nad czym pracować, czy rady i wskazówki zawarte w tej książce pomogą? Nie wiem, wiem, że dały mi dużo do myślenia, a to już naprawdę sporo. Polecam Wam z czystym sumieniem tę pozycję, warto poczytać i zrobić coś dla siebie.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  3. taniaksiazka.pl
    Początkujący Recenzent
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Wiola S. w dniu 2022-10-07
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    2 z 4 osób uznało recenzję za przydatną

    Książka, którą przeczytałam w dwa dni… i dlaczego Ty nie powinnaś tego robić w tak krótkim czasie.

    Podczas czytania zatrzymywałam się niezliczoną ilość razy. Dlaczego? Bo swoją praktyczną stroną skłoniła mnie do wielu rozważań i procesów myślowych. I tak powinno się ją czytać - dać sobie czas, przerywać czytanie, zacząć rozmyślanie, trawić, wyciągać wnioski, czerpać.

    Każdemu z nas towarzyszą na co dzień emocje. Strach, złość, wzruszenie, zaskoczenie, smutek, radość, wstręt, irytacja, satysfakcja… i mnóstwo innych. Ale czy naprawdę umiesz je wychwycić, nazwać? Co dopiero zrozumieć, przyjąć do siebie i regulować… to naprawdę nie jest takie łatwe.

    Każdy z nas na pewno ma w pamięci chwile, gdy czuł, że „musi” tłumić, ukrywać czy udawać jakieś emocje. Przykre, niewygodne, trudne wspomnienia. A tak naprawdę stanowią znaczny procent ludzkich doświadczeń. Wynika to bardzo często z braku świadomości na temat własnych emocji, braku umiejętności ich rozpoznania, nazwania i radzenia sobie z nimi, a przede wszystkim - brak w tym wyrozumiałości i czułości do samego siebie. Skąd się to bierze? Gdzie ma swój początek?

    W poradniku „Jak rozumieć, nazywać i regulować emocje” autorka (Olga Daliga @[Adres usunięty]racje) znajdziesz między innymi informacje o tym:

    - czym są tak naprawdę emocje - skąd się biorą i przez co są regulowane (nasz organizm to jedna wielka całość, ciało fizyczne i emocje są ścisłe ze sobą związane)

    - jak wygląda sprawa odczuwania i wyrażania u dzieci i młodzieży (mocny wątek, zagląda do przeszłości…)

    - jak sobie radzić z emocjonalnym chaosem / tsunami / tornado - z tymi „trudnymi emocjami i sytuacjami”

    - jak wspierać tych, którzy „mają problem” z emocjami (ogromnie ważny temat)

    - co, gdy przychodzi kryzys i co można z niego wyciągnąć

    - i wiele innych kwestii, między innymi o miłości, bezsilności, zatrzymaniu się i spojrzeniu z innej perspektywy

    Ta książka to nie tylko poradnik (swoją drogą - jeden z najlepszych poradników, jakie przewinęły się przez moje ręce, a było ich dużo…).

    To również zbiór doświadczeń - psycholożki oraz jej pacjentów, które pozytywnie wpływają na mój odbiór treści poprzez zatytułowanie fragmentów „Inni też tak mają, inni też tego doświadczają”. Zupełnie inaczej czyta się o teorii, gdy w grę wchodzą prawdziwe historie, dające nadzieję i szerszą perspektywę.

    To jednocześnie zeszyt ćwiczeń - mnóstwo pytań i zadań do mnie o mnie. By zrozumieć, umieć nazwać i nauczyć się regulować emocje. By pracować nad sobą, rozwijać się i uczyć siebie na nowo. Totalnie polecam.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  4. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Daria W. w dniu 2022-10-06
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    2 z 4 osób uznało recenzję za przydatną

    „Jak rozumieć, nazywać i regulować swoje emocje” to naprawdę ciekawa lektura. To poradnik pełen praktycznych wskazówek oraz (co bardzo mi się podobało) ćwiczeń, dzięki którym możemy zrozumieć i regulować swoje emocje.

    Emocje towarzyszą nam codziennie. Nawet raczej o nich nie myślimy jako o konkretnych emocjach właśnie, czasami nieświadomie próbujemy je kontrolować, innym razem to one przejmują kontrolę nad nami.

    Jak wspomniałam, ten tytuł zawiera dużo ćwiczeń, niektóre nie zajmą dużo czasu, przy innych trzeba usiąść na chwilę, zastanowić się albo wykonać jakąś pracę. Skłania to do pochylenia się nad swoimi emocjami, pomaga to nazwać swoje uczucia, a także lepiej się poznać.

    Uważam, że to wartościowy tytuł. Jednak nie jest to lektura na jeden czy dwa wieczory. To książka nad którą trzeba się pochylić, z którą trzeba pracować. Na pewno do niej wrócę i to nie raz!

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  5. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Karolina A. w dniu 2022-10-04
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    2 z 4 osób uznało recenzję za przydatną

    Czym są emocje? Jak sobie z nimi radzić? Czy wpływ na nie mają aspekty wychowawcze?

    Olga Daliga przygotowała dla nas lekturę, dzięki której możemy spróbować odpowiedzieć sobie na powyższe pytania (i nie tylko!).

    Co znajdziemy w książce? Nie tylko masę ciekawych spostrzeżeń, ale również ćwiczenia i historie, które przywołuje sama autorka ze swojego życia, lub życia pacjentów.

    Tej książki nie powinno czytać się szybko. W moim odczuciu, winniśmy znaleźć czas na przeanalizowanie każdego rozdziału, w spokoju zrobić ćwiczenia załączone i przetrawienie tego, co dostajemy na tacy od Olgi. Swoista terapia, chwila zadumy, próba nazwania tego, co odczuwamy.

    Przyjemny poradnik, do którego warto zajrzeć.

    Warto uczyć się nazywać i wyrażać emocje, które w nas siedzą. To trochę jak powtórki z Pierwszej Pomocy. Zawsze trzeba sobie przypominać, co i jak, gdzie i dlaczego. Dbać o siebie nie tylko fizycznie ale być może i przede wszystkim psychicznie.

    Świetne było przypominanie nam o tym, że „inni też tak mają…” i NIE JESTEŚMY w tym wszystkim SAMI.

    Przepiękna okładka.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula