Aeon's End: Czeluście Portal Games

Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Producent: Portal Games
Seria: Aeon's End
Czas gry: 60 min
Rok wydania: 2019
Liczba graczy: 1-4
Opis

Głęboko pod ziemią, zapomniana w labiryncie cieni, Wiedźma Hordy przebudziła Troggów, aby odzsykać starożytne miasto Gravehold.

Aeon's End: Czeluście to idealne rozszerzenie dla graczy, którzy dobrze już poznali wszystkich magów z gry podstawowej Aeon's End.

W dodatku znajduje się 3 nowych magów bram:

  • Reeve potrafiącą błyskawicznie rozprawić się z każdym Poplecznikiem
  • Nym - nieustraszonego nowicjusza przewidującego podstępne ataki Nemezis
  • Z'hanę posiadającą moc leczenia Gravehold

Wyzwanie graczom rzuci pamiętające Świat-Który-Był Nemezis: Wiedźma Hordy. Posługuje się ona Troggami - licznymi Poplecznikami, których potęga wynika z ich liczby na polu bitwy. Każdy kolejny Trogg należący do danego plemienia, aktywuje potężniejszą umiejętność.

Zawartość pudełka:

  • 3 magów bram
  • 45 kart graczy
  • 1 nemezis
  • 21 kart nemezis
  • 8 kart modyfikatorów

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze produkty z kategorii strategiczne lub z serii Aeon's End

Szczegóły
  • Autor: Kevin Riley
  • Seria Aeon's End
  • Producent: Portal Games
  • Rok wydania: 2019
  • Liczba graczy: 1-4
  • Czas gry: 60 min
  • Wiek od: 14
  • Minimalna ilość graczy: 1
  • Maksymalna ilość graczy: 4
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 5902560381252
  • Podtytuł: rozszerzenie
  • EAN: 5902560381252
  • Waga (g): 250.000
  • Ostrzeżenia i pozostałe informacje: Gra dla osób od 14. roku życia.
  • Dane producenta: Portal Games Sp. z o.o., Ul.Sienkiewicza 13, 44-190 Knurów, Polska, portal@portalgames.pl, tel. 32 334 85 38
Recenzje
  1. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Ernest K. w dniu 2021-08-29
    Recenzja dotyczy produktu typu: gra
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    W zdecydowanie zbyt dużym pudełku (taka tradycja Portalu odnośnie dodatków do Aeon`s End) znajdziecie kilkadziesiąt kart, trzy arkusze Magów oraz jeden arkusz Nemezis. Co do kart rynku, są to: 1 klejnot, 2 artefakty i 5 zaklęć. Wszystkie te karty są rzecz jasna unikalne i żadna z nich nie powiela zdolności znanych fanom Aeon`s End z podstawki czy innych dodatków.

    Ocena wartości nowych kart jest oczywiście względna - ich przydatność różnić się będzie za każdym razem, zależnie od układu kart rynku, wybranych Magów i Nemezis, przeciwko któremu zdecydujemy się stanąć do walki. Najciekawiej moim zdaniem wygląda tu artefakt Transmutator, który w zamian za zniszczenie karty z ręki pozwala dobrać kartę z rynku; przyda się, gdy w swoich zasobach mamy zbyt słabe klejnoty, by kupić droższe zaklęcia. Co do zaklęć właśnie - dwa z pięciu tu dostępnych pozwalają jednocześnie zadawać obrażenia zarówno Poplecznikom, jak i Nemezis; to świetna opcja, gdy chcemy dobić Poplecznika i nie zmarnować reszty mocy zaklęcia. Ciekawie prezentuje się też zaklęcie Kosa Dezintegracji, która pozwala zadać aż osiem obrażeń; niestety w zamian za to gracz również otrzymuje jedno obrażenie, ale za to, po aktywacji Kosy, może ją zniszczyć lub odrzucić na stos kart odrzuconych dowolnego gracza.

    Teraz parę słów o nowych Magach. Reeve to Elitarny Mag Bram, który mimo straconej gdzieś w Czeluściach dłoni, w walce z każdym Nemesis radzi sobie znakomicie. Jego trzy zamknięte Bramy da się otworzyć za stosunkowo małą ilość Eteru, a zdolność specjalna, uruchamiana za odrzucenie zaledwie czterech Ładunków, pozwala rozdzielić aż osiem obrażeń pomiędzy dwóch Popleczników. Od paru dni to jeden z moich ulubionych Magów :)

    Z`hana - Zbuntowana Magini Bram - rozpoczyna walkę z dostępnymi tylko trzema Bramami, ale jej unikalna karta (Wieczny Żar) pozwala na aktywację jednego z Zaklęć bez odrzucania go; z pozoru umiejętność dość przeciętna, lecz w praktyce, przy dobrym wykorzystaniu, potrafi nieźle namieszać w odwodach Nemezis.

    Nym jest Nowicjuszem Magii Bram. Jest to postać moim zdaniem najsłabsza z całej tej trójki i ogólnie dość przeciętna w kontekście całego uniwersum Aeon`s End. Jego umiejętność specjalna pozwala odrzucać wierzchnie karty z talii Nemezis (jedną lub dwie), ale uwzględniając koszt aż pięciu potrzebnych do tego Ładunków, nie wydaje mi się, by zwycięstwo poprzez wyniszczenie talii Nemezis było w tym przypadku opłacalną strategią.

    Esencją Aeon`s End są Nemezis. W Czeluściach znajdziemy tylko jednego. Jest to Wiedźma Hordy, posiadająca dodatkową talię unikalnych Popleczników, zwanych Troggami, wywodzących się z trzech różnych plemion. Tak zwane Wyzwolenie wprowadza do gry jednego Trogga; jeżeli do gry wchodzi drugi lub kolejny Trogg z tego samego plemienia, należy rozpatrzeć podany na karcie efekt - są to obrażenia zadawane albo Magom albo miastu Gravehold. Podstawowa talia Wiedźmy to przede wszystkim karty Mocy lub Ataku, wprowadzające kolejne Wyzwolenia i kumulujące ilość Troggów w grze. Projektanci tego dodatku ocenili trudność pokonania Wiedźmy na poziomie 6. Jak dla mnie jest to ocena zbyt wysoka. Na cztery rozgrywki (każda z innym rynkiem i z różnymi Magami) trzy udało mi się wygrać bez większego wysiłku; wystarczy regularnie zmniejszać hordę Troggów, a potężniejsze zaklęcia rzucać bezpośrednio we Wiedźmę. Oczywiście zwycięstwo zależy tu również od układu kart w rynku i doboru Magów, ale mimo wszystko Wiedźma Hordy nie należy do zbyt wymagających przeciwników.

    Podsumowując - Czeluście to kolejny dodatek do Aeon`s End, na który nie żałuję ani jednego wydanego grosza. Fakt, jest tu tylko jeden nowy Nemezis, ale tę "stratę" świetnie niwelują trzej nowi Magowie oraz fajne artefakty i ciekawie zaprojektowane zaklęcia, które po dołączeniu do podstawki gry mocno ją wzbogacają i przede wszystkim urozmaicają, odkrywając przed graczami nowe możliwości, nowe strategie i nowe pomysły na jak najbardziej intensywne walki z Nemezis. Czeluście kupiłem jako ostatni dodatek, i Wam też radzę tak zrobić - najpierw kupcie inne rozszerzenia (Bezimienni, Niezbadany Mrok, Otchłań), które wprowadzają więcej Nemezis, a dopiero wtedy Czeluście, jako ten dodatek, który ilościowo (i jakościowo też) zwiększy Wam szeregi Magów.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula