Angela Saini w książce pod tytułem "Gorsze. Jak nauka pomyliła się co do kobiet" udowadnia, że na temat różnic pomiędzy płciami nie powiedziano jeszcze wszystkiego.
Obala dyskryminujące stereotypy, jednak nie zakłada niczego z góry, nie odrzuca i bardzo często dochodzi do zaskakujących wniosków.
Kobieta anatomicznie ma mniejszą powierzchnię mózgu niż mężczyzna. Nie ma tak dobrze jak płeć przeciwna ukształtowanych skłonności przywódczych i oczywiście cechuje się o wiele gorszą orientacją przestrzenną, zdolnościami motorycznymi i analitycznymi. Wysoki poziom empatii sprawia, że ma predyspozycje do bycia doskonałą opiekunką dzieci i strażniczką ogniska domowego. To tylko ułamek z powszechnie znanych przekonań, które stały się również elementami naukowych teorii, do dnia dzisiejszego rozwijanych przez wielu badaczy.
Autorka opisuje teorie i przeprowadza analizę setek badań, a także rozmawia z naukowcami. To publikacja, którą powinni przeanalizować wszyscy, zarówno kobiety, jak i mężczyźni, by uświadomić sobie, że rola i miejsce kobiety nie jest odgórnie ustalona.
O autorce
Angela Saini to brytyjska dziennikarka, absolwentka Uniwersytetu Oksfordzkiego. Publikowała artykuły w takich pismach jak: "The Financial Times", "National Geographic", "The New Humanist", "New Scientist". Jest popularyzatorką nauki, prowadziła audycję naukową w radiu BBC. W 2020 roku uznana została za jedną z 50 najważniejszych współczesnych myślicieli i myślicielek.