Głosy

Średnia: 4.5 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
3-5 dni + czas dostawy
Rok wydania
2017
Wydawnictwo
Ilość stron
456
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 27,20 zł
Nasza cena: 26,33 zł 39,90 zł Taniej o: 34%


Akcja kryminału Ursuli Poznanski toczy się wokół wydarzeń na oddziale psychiatrycznym szpitala Salzburg Nord, gdzie dochodzi do tragicznych wydarzeń. Ofiarami stają się pacjenci i lekarze oddziału, na którym leczy się ciężkie przypadki stresu pourazowego. Komisarze z Salzburga, Beatrice Kaspary i Florin Wenninger, natrafiają na odciski palców pacjentki, od lat odgrodzonej od świata murem milczenia i apatii. Czy to możliwe, że to ona jest kluczem do rozwiązania zagadki? I jaką rolę w tym wszystkim odgrywa… tarot?

Recenzje (4)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Na oddziale psychiatrycznym, zajmującym się pacjentami w stanie stresu pourazowego, zostają znalezione zwłoki mężczyzny. Na jego ciele pozostawiono wiele dziwnych przedmiotów i odkryto odciski palców jednej z pacjentek. Kim był morderca? Jakimi motywami się kierował?

  Choć minęło sporo czasu, wciąż wspaniale wspominam poprzednią powieść autorki, “Polowanie”. Tym tytułem Poznanski zrobiła na mnie piorunujące wrażenie, dlatego też, przewrotnie, odwlekałam w czasie możliwość poznania innych książek jej autorstwa. Zwyczajnie obawiałam się zawodu, tego, że następnym razem ta fabuła może okazać się trochę słabsza. Czy miałam podstawy do obaw?

  „Głosy” to powieść mocna, mroczna i niepokojąca. W dużej mierze za sprawą faktu, że jej akcja odbywa się w szpitalu psychiatrycznym, a siła skojarzeń budzi w czytelniku niepewność i obawę. Czy to nie w takich placówkach zawsze mają miejsce najgorsze rzeczy? Czy to nie tam wszystko wydaje się straszniejsze, niż jest w rzeczywistości? Trzeba przyznać, że szpital psychiatryczny to wprost idealne tło dla akcji kryminału- mocno działające na wyobraźnię, wywołujące dodatkowe napięcie, budzące niezapomniane emocje. Dokładnie takie odczucia towarzyszyły mi podczas lektury.

  Poznanski rozpoczyna powieść mocnym akcentem i nie pozwala sobie na zmianę tempa, sprawiając, że fabuła nie traci na intensywności. Momentami, kiedy odrobinę zwalnia, z wielką gracją nadrabia skupiając się przez chwilę na życiu prywatnym bohaterów lub elementach psychologicznych dotyczących mieszkańców szpitala. Takie połączenie udało się autorce wyjątkowo zgrabnie. W ten sposób sprawia, że powieść jest idealnie wyważona, niczego w niej nie brakuje i niczego nie ma zbyt wiele. Każdy szczegół zdaje się mieć swoje miejsce, a poszczególne wydarzenia idealnie ze sobą współgrają.

  Choć „Głosy” wydają cię nieco spokojniejsze od wcześniejszego „Polowania”, określenie to jednak nie do końca się sprawdza. W momencie, kiedy pozwoliłam sobie właśnie tak pomyśleć, Poznanski nabrała rozpędu, sprowadzając na strony powieści krew i chaos. Akcja książki nie jest, moim zdaniem, przesadnie drastyczna czy brutalna, zbrodnie natomiast mogą zaskoczyć i rozruszać czytelnicze zmysły. Bardzo lubię kryminały, które są wyraziste, krwawe, pełne pasji i ten w dużej mierze taki jest, choć autorka nie stara się epatować przemocą i na siłę zaskakiwać, udowadniając, że zbrodnia musi być okrutna czy bestialska. Nie. Jej zbrodnie są intrygujące, budzące wątpliwości, mnożące pytania. A napięcie nie powstaje za sprawą krwi, a niedopowiedzeń i przytłaczających korytarzy szpitala psychiatrycznego.

  Autorka zrobiła na mnie duże wrażenie również za sprawą wykreowanych sylwetek bohaterów. Rozpoczynając od Beatrice- odważnej, bystrej i doświadczonej policjantki, poprzez postacie lekarzy, a na samym końcu pacjentów. Jej bohaterzy są niezwykle wyraziści, pełnokrwiści, ludzcy. Za każdym z nich stoi pełna wrażeń historia, każdy z nich ma wiele do pokazania i wiele do powiedzenia. Zaskoczyli mnie wielokrotnie, nie pozwalając, by emocje opadły choć na chwilę.

  Sięgając po tę powieść, czytelnik ma okazję szybko przekonać się, że została ona dobrze przemyślna, świetnie napisana i nie ma w niej miejsca na błędy. Poznanski fantastycznie łączy ze sobą intrygującą fabułę, niebanalne wątki, niepokojące miejsce akcji, charakternych bohaterów i zadziwiające historie. Takie połączenie, stanowiące przecież podstawę dobrej powieści kryminalnej, zwyczajnie musi się udać. I tym razem nie mogło być inaczej.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Morderstwo na oddziale psychiatrycznym

  Uczestnicząc w polowaniu Ursuli Poznanski czułam pewien niedosyt. Pierwsza część kryminalnego cyklu okazała się dobrze napisaną historią, choć jak dla mnie pozbawioną tego czegoś, co czyni książkę żywą przygodą. Bez większego zastanowienia sięgnęłam jednak po kolejny tom, by jeszcze raz zmierzyć się z pracą komisarzy z Salzburga. Z czym muszą zmagać się Beatrice i Florin w powieści „Głosy”? Jakie wrażenie wywołała na mnie druga część? Zapraszam na recenzję.

  Komisarze z Salzburga zostają przydzieleni do sprawy zagadkowej śmierci. W murach szpitala psychiatrycznego ginie młody lekarz, zaś pojawiające się na zwłokach dziwnie rozmieszczone przedmioty stają się dowodem na to, że śledztwo na pewno nie będzie typowe. Cień podejrzeń pada na chorych, ale i pracowników oddziału. Główny trop niewątpliwie prowadzi jednak do pacjentki, która w wyniku traum dzieciństwa zatraciła całkowitą zdolność komunikowania się. Czy tajemnicza Jasmin okaże się rozwiązaniem? Czy pojawią się kolejne ofiary? Pośród ludzi, których zeznania nigdy nie mogą zostać uznane za wiarygodne, można usłyszeć wiele. Co jednak jest prawdą, a co wytworem ich wyobraźni?

  Oddział psychiatryczny, mężczyzna spijający krew, kobieta oskarżająca lekarzy o stosunki płciowe z chorymi i szpitalni specjaliści, ci sprawiający wrażenie wiarygodnych, ale także i ci, którzy zaczynają się niecierpliwić. Środowisko silnych środków, zamkniętych okien, traum wyniesionych z czasów dzieciństwa. Autorka postawiła na trudne do poprowadzenia, choć będące wdzięcznym tematem tło. A pilnując detali zbudowała rzeczywistość w pełni wiarygodną, ekscytującą, ale i poniekąd wywołującą dreszczyk strachu. Czytając biłam jej w myślach brawo, że udało się jej przenieść mnie w tak skomplikowany i trudny świat.

  Beatrice i Florin, główni bohaterowie zmagający się z kolejną zagadką otoczoną wiankiem tajemnic i zawoalowaną w wiele prawd. Ludzcy, chociażby ze względu na przeplatające treść wzmianki o ich średnio udanym życiu prywatnym, popełniający błędy, choć w swoim zawodzie także bystrzy oraz inteligentni. Czułam się zaszczycona, że mogłam potowarzyszyć im w ich działaniom i choć Ursula Poznanski nie starała się jakoś wybitnie skupiać się na opisie ich osobowości, nie mogłabym się czepiać żadnych braków. Byłam w stanie wyobrazić sobie w pełni zarówno ją, jak i jego, a niespodziewana relacja zaczynająca łączyć bohaterów okazała się świetnym dodatkiem całej tej historii.

  Akcja nie gaśnie, nie zastyga. Rozdziały kończą się tak, że momentami trudno odłożyć książkę na bok. Jak nie nowe odkrycie, to nowy podejrzany, jak nie nowy podejrzany – to kolejna ofiara. Bawiłam się świetnie, będąc w stanie wyłapać ducha tej powieści, bo ona wprost tętni życiem (pomimo fabuły niosącej śmierć). By jeszcze bardziej urozmaicić tę historię Ursula Poznanski wprowadziła w jej szeregi tarota czy tytułowe głosy. Jest ukrywana przed światem kobieta, której ujawnienie stanowiłoby dla dziennikarzy nie lada sensację. Życzyłabym sobie więcej takich książek. Ta, dzięki mylnym tropom (na oddziale psychiatrycznym działającym ze zdwojoną siłą) zrobiła na mnie naprawdę ogromne wrażenie.

  Czy ze śmiercią młodego lekarza ma coś wspólnego któryś z nieobliczalnych pacjentów? Czy wszyscy pracownicy oddziału psychiatrycznego mogą pochwalić się czystym sumieniem? Czym są tajemnicze głosy? I co tak naprawdę dzieje się w murach szpitala?

  Jeżeli macie ochotę na dobry kryminał przy którym na pewno nie będziecie się nudzić, wiecie już czego szukać. Druga część cyklu, funkcjonująca jako niezależna i samodzielna historia, w przeciwieństwie do pierwszej ma wszystko to, czego szukam w książkach tego gatunku. Mocna akcja, mylne tropy, wiarygodni bohaterowie i robiące wrażenie tło. Z czystym sumieniem podsuwam Wam ten tytuł pod nos. Nie rozczarujecie się.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Ursulę Poznanski i jej kryminały poznałem całkiem niedawno, czytając jej "Polowanie.

  Zainteresowała mnie ta książka na tyle, że postanowiłem sięgnąć po kolejną powieść w jej dorobku, także z wątkiem kryminalnym.

  Tym razem dwójka naszych przyjaciół, musi się zmierzyć z zagadką, jak odciski palców pacjentki z szpitala psychiatrycznego, znalazły się na miejscu zbrodni, skoro do kobiety nie można dotrzeć? Ofiarą jest lekarz, a nasi śledczy będą musieli sporo się natrudzić aby odnaleźć mordercę. I czy tajemnicza kobieta, jest rzeczywiście sprawczynią? Przekonajcie się sami.

  Tym razem autorka przedstawia nam nie tylko środowisko szpitala, w którym w większości dzieje się akcja, ale również ukazuje nam trudne relacje na komisariacie, a także pokazuje nam urywki z prywatnego życia śledczych.

  Poza tym, swoich bohaterów uczyniła tak sympatycznymi, że powieść czyta się równie dobrze co tom wcześniejszy i miejmy nadzieję na dalsze, tak udane spotkania.

  A sama zagadka rzeczywiście zaskakująca i niestety poległem, podczas próby rozwiązania.

  Polecam, zachęcam do lektury.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  W szpitalu psychiatrycznym Salzburg Nord śmierć jednego z lekarzy zapoczątkowuje serię kolejnych zgonów. Odciski palców wskazują na odizolowaną od świata pacjentkę, która od przeszło pięciu lat z nikim się nie komunikuje. Czy w tym przypadku przypisanie licznych morderstw owej kobiecie jest w ogóle możliwe? Jak widać, Beatrice i Florin będą mieć niezły orzech do zgryzienia.

  Drugi tom z cyklu Beatrice Kaspary dorównuje poziomem poprzednikowi. Mamy tutaj do czynienia z zupełnie innym rodzajem śledztwa. Oddział psychiatryczny w szpitalu nadaje jeszcze mroczniejszego klimatu fabule, wielokrotnie przyprawiając czytelnika o ciarki. Poznanski świetnie operuje swoimi postaciami, manewrując rodzącymi się w naszych głowach przypuszczeniach na lewo i prawo, by rozwiązanie zagadki pozostało do samego końca nieodkryte.

  Przyznam, że czytając kolejny kryminał tej autorki, w przeciągu niecałych trzech dni zdążyłam niesamowicie mocno przywiązać się do bohaterów. Beatrice i Florin stali się jednym z moich ulubionych duetów nie tylko policyjno-detektywistycznych, ale ogólnie książkowych. Przytaczając moje słowa z poprzedniej recenzji, bardzo podoba mi się umieszczenie pośrodku całego chaosu wywołanego toczącą się sprawą elementów uzupełniających życie prywatne naszych postaci. Dzięki temu cała historia przedstawiona w książce nabiera jeszcze większego realizmu, a także sporo zyskuje w oczach.

  Pomimo iż przy ,,Polowaniu'' nie byłam w stanie odgadnąć głównego sprawcy, tutaj poszło mi nieco łatwiej. Jednak w dalszym ciągu domyślenie się szczegółów pozostawiało wysoką poprzeczkę. Ponadto pani Ursula tak dobrze kreuje całe otoczenie, że samo śledzenie kolejnych wydarzeń sprawia niemałą przyjemność, równocześnie fundując sporą dawkę coraz to rosnącej ciekawości.

  Osobiście będę wyczekiwać następnych książek powyższej autorki, a w szczególności tych z serii o Beatrice i Florinie. Jestem subtelnie oczarowana stylem, w jakim zostały napisane obie książki, jak i samymi pomysłami na toczącą się fabułę. ,,Polowanie'' oraz ,,Głosy'' zasługują na większy wydźwięk wśród naszych polskich czytelników, a także szczerą rekomendację z mojej strony.

  Niezwykle dobra, wciągająca historia!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Polowanie 5/5 Nasza cena:
26,33 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Polowanie

Na pastwisku leży martwa kobieta. Na jej stopach – wytatuowane współrzędne, które prowadzą policję do makabrycznego znaleziska – zafoliowanej dłoni i… zagadki od sprawcy. Beatrice Kaspary i Florin Wenninger, sympatyczni śledczy z Salzburga, zaczynają grać z mordercą w krwawą grę, w której stawką...
eBook Głosy mobi epub 0/5 Nasza cena:
27,20 zł 32,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Głosy mobi epub

Akcja kryminału Ursuli Poznanski toczy się wokół wydarzeń na oddziale psychiatrycznym szpitala Salzburg Nord, gdzie dochodzi do tragicznych wydarzeń. Ofiarami stają się pacjenci i lekarze oddziału, na którym leczy się ciężkie przypadki stresu pourazowego. Komisarze z Salzburga, Beatrice Kaspary i...
eBook Polowanie mobi epub 0/5 Nasza cena:
27,20 zł 32,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Polowanie mobi epub

Na pastwisku leży martwa kobieta. Na jej stopach - wytatuowane współrzędne, które prowadzą policję do makabrycznego znaleziska - zafoliowanej dłoni i... zagadki od sprawcy. Beatrice Kaspary i Florin Wenninger, sympatyczni śledczy z Salzburga, zaczynają grać z mordercą w krwawą grę, w której stawką...
Głębokie rany 5/5 Nasza cena:
25,24 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Głębokie rany

Skomplikowana intryga w kręgu wyższych sfer. Rewelacyjny kryminał.W swoim podfrankfurckim domu zostaje zamordowany David Goldberg, milioner, filantrop, Żyd ocalony z Oświęcimia. Niedługo po nim ginie kolejny osiemdziesięciolatek. Ofiary łączy zagadkowa liczba zapisana przez mordercę na miejscu...
Roztańczona krew 5/5 Nasza cena:
33,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Roztańczona krew

Kolejny kryminał znakomitego norweskiego autora, laureata najważniejszych nagród literatury kryminalnej w Skandynawii. Znany z poprzednich tomów detektyw Tommy Bergman bada sprawę zaginięcia trzynastoletniej Amandy. Trop wiedzie go poza granice kraju, do założonej przed wiekami sekty wierzącej, iż...
Grzech nasz codzienny 5/5 Nasza cena:
20,15 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Grzech nasz codzienny

Krauz i Chosé, detektywi z wydziału zabójstw, znani czytelnikom poprzednich książek Dominika Dána, tym razem poszukują sprawcy zbrodni na kilkunastoletnim chłopcu. Śledztwo, z początku pełne niejasności i znaków zapytania, wydaje się beznadziejne, lecz doprowadza do zaskakującego finału. -  Nie...
Ostatni pielgrzym 5/5 Nasza cena:
36,31 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ostatni pielgrzym

Tommy Bergmann, detektyw policyjny, bada sprawę zabójstwa Carla Oscara Krogha – członka ruchu oporu podczas II wojny światowej. Kilka tygodni wcześniej studenci medycyny znajdują kości, które okazują się trzema ludzkimi szkieletami. Te dwa pozornie niezwiązane ze sobą zdarzenia okazują się kluczem...
Zły wilk 5/5 Nasza cena:
33,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zły wilk

W kolejnym świetnym kryminale Nele Neuhaus trop prowadzi do pewnego sierocińca w górach Taunus i dziennikarki, która przygotowując reportaż, narazi się niebezpiecznym ludziom. Autorka porusza problem pedofilii i wykorzystywania neletnich, w który to temat mocno zaangażowała się podczas pracy nad...
Kto sieje wiatr 5/5 Nasza cena:
33,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kto sieje wiatr

Kolejny świetny kryminał  z górami Taunus w tle. Tym razem akcja toczy się wokół śledztwa związanego z farmą wiatrową, przeciwko której protestują okoliczni mieszkańcy. Pia Kirchhoff i Oliver von Bodenstein muszą znaleźć winnych śmierci dwóch osób, a krąg podejrzanych ciągle się poszerza...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula