Girl Power. Opowieści dla dziewczyn, które chcą zdobyć świat

Autor:

Caroline Paul

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
160
Rok wydania
2018
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 24,65 zł
Nasza cena: 26,68 zł 36,90 zł Taniej o: 28%

"Girl Power. Opowieści dla dziewczyn, które chcą zdobyć świat" to książka pełna ekscytujących i pełnych odwagi historii o kobietach, które inspirują swoją siłą i pewnością!

Czy bycie dziewczynką sprawia, że powinnaś czuć się gorsza, albo wystrzegać się niektórych rzeczy? Oczywiście, że nie! Bycie dziewczyną powinno być dumą i sposobem na to, aby przeżywać jeszcze więcej odważnych przygód w życiu. "Girl Power. Opowieści dla dziewczyn, które chcą zdobyć świat" to książka pełna inspirujących historii właśnie dla kobiet.

Ekscytujące, porywające, pełne odwagi i determinacji. Takie właśnie historie znajdziesz w poniższej pozycji! Być może o wielu z nich nigdy nie słyszałaś, ale czy ma to jakieś znaczenie? Świat jest ogromny i odkrywanie go sprawia ogromną frajdę. Do tego jednak niezbędna okazuje się wiara w siebie i możliwości, jakie mamy. Chociaż trudno jest z dnia na dzień zmienić swój sposób postrzegania rzeczywistości, nic nie jest niemożliwe. Książka zawiera zbiór zadań do wykonania i praktyczne triki do wykorzystania od zaraz.

"Girl Power. Opowieści dla dziewczyn, które chcą zdobyć świat" to pozycja zachęcająca do tego, aby wreszcie zacząć żyć po swojemu. Nie bać się, stawić czoła strachowi i raz na zawsze pożegnać przekonanie, że czegoś nam nie wypada. Bycie nieśmiałą i wycofaną z pewnością zacznie sprawiać problemy w przyszłości, dlatego warto zadbać o podobne rzeczy już teraz, póki jest czas na ponowną naukę. Oczywiście nie oznacza to, że ktokolwiek powinien żyć całkowicie pozbawiony lęku. Przydaje się on w wielu sytuacjach, jednak najczęściej staje się irracjonalny. Uwierzenie w siebie i swoje możliwości to pierwszy krok do otworzenia się na innych i doświadczenia przygód, o jakich nawet nie odważyliśmy się do tej chwili marzyć.

Caroline Paul jest amerykańską pisarką, tworząca również science-fiction. Zanim zajęła się pisaniem, pracowała jako dziennikarka. Jak sama przyznaje, jako dziecko bała się wielu rzeczy, dlatego też postanowiła zmienić to i obecnie zajmuje się wieloma rzeczami, do których wymagana jest spora odwaga (np. wspinaczka górska lo na paralotni), o czym między innymi opowiada w książce "Girl Power. Opowieści dla dziewczyn, które chcą zdobyć świat".
Recenzje (4)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  To obowiązkowa lektura dla wszystkich dziewczyn, które chociażby raz w życiu marzyły, aby przeżyć niezapomnianą, trochę ryzykowną i pełną wrażeń przygodę! Mowa tu oczywiście o "Girl Power" autorstwa Caroline Paul, którą postaram się wam jak najlepiej przedstawić w poniższej recenzji.

  Szczerze mówiąc, byłam zainteresowana tą książką od dnia, w którym to dowiedziałam się, że zostanie wydana w Polsce - czyli musiałam nieco poczekać, zanim zapoznam się z jej fabułą, jednak przyznaję, że było warto. Autorka w prosty i humorystyczny sposób przedstawia nam przygody ze swojego życia, które najczęściej nie kończyły się dobrze, jednak pozostały po nich same miłe wspomnienia.

  W tej książce autorka opisała między innymi, jak budowała piracki okręt (a właściwie kwadrat) z kartoników po mleku, marzeniach o pobiciu rekordu Guinnessa w chodzeniu na czworaka, wspinaniu się na most i wielu innych historiach. W każdym z rozdziałów zaznaczała, że nie ma nic lepszego od odrobiny ryzyka i mimo iż nie zawsze wszystko wychodziło po naszej myśli, - akurat w jej wypadku, każdy z jej pomysłów kończył się klęską - warto walczyć o nasze marzenia i starać się je spełnić.

  Oprócz cudownych opowieści, w "Girl Power" znajduje się cały ogrom obrazków, dzięki którym nie tylko łatwiej jest nam zapoznać się z treścią, lecz także możemy wyciągnąć z nich własne wnioski i na przykład nauczyć się wiązać węzeł ósemkowy, który z pewnością przydałby się przy budowie okrętu z kartoników po mleku - tak, specjalnie dwukrotnie wspomniałam o tym zdarzeniu, gdyż nie tylko uważam je za niezwykle kreatywne, lecz także po części chciałabym wypróbować taki statek w prawdziwym życiu, kto wie, być może moja praca nie poszłaby na marne, a z pomocą krótkiej i ilustrowanej instrukcji obsługi, nie pozostało mi nic, jak tylko zacząć działać!

  W szczególności zachwyciłam się paroma stronami wolnymi, które po przeczytaniu każdego z rozdziałów możemy zapełnić naszymi przemyśleniami i przygodami, w których braliśmy udział. To wspaniałe, że możemy potraktować tę książkę nieco bardziej osobiście i zamieścić w niej maleńki fragment siebie, który pozostanie w niej na zawsze, a przynajmniej do chwili, w której nasze słowa nie wyblakną.

  Girl Power to idealna lektura dla starszych, jak i nieco młodszych odbiorców, która zachęca czytelnika do przeżywania przygód i wyciągania z nich własnych wniosków. Dodatkowo przedstawiono w niej wiele pasujących do opowieści cytatów, jak i mogliśmy zapoznać się z ułamkiem życia kobiet, które w pewnym sensie dokonały niemożliwego, okrążając świat w siedemdziesiąt dwa dni, 6 godzin, 11 minut i 14 sekund; spływały pontonem po spienionej wodzie przez 500 kilometrów i to w dodatku na cienkiej deseczce; czy też w wieku 13 lat przeszły trasę Golden Shadow w Południowej Afryce, na co decydują się tylko najlepsi.

  Caroline Paul posługując się prostym i przyjemnym w odbiorze językiem, stworzyła historię, do której po prostu chce się wracać i to bez jakiejkolwiek okazji. Mogłabym podać wiele powodów, dla których warto zapoznać się z tą książką - i najprawdopodobniej przeznaczę na to osobny post - jednak w tej chwili skupię się na jednym i szczególnie dla mnie ważnym: Gil Power pokazuje nam, że warto otworzyć się na nowe wyzwania i po prostu być sobą bez względu na konsekwencje.

  Jeżeli więc chociażby w maleńkim stopniu pobudziłam waszą ciekawość, jak najbardziej zachęcam was do zapoznania się z tą lekturą i gwarantuję wam, że z pewnością się na niej nie zawiedziecie. Ponadto, jeżeli zastanawiacie się, co dać znajomej, bądź bliskiej osobie w prezencie, sądzę, że ta książka powinna podbić ich serca. Jak najbardziej polecam!

  Cała recenzja: [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Girl Power" to książka napisana przez strażaczkę na podstawie jej własnych, osobistych doświadczeń. Opowiada ona o historiach z życia autorki, wyczynach, których próbowała dokonać, z mniej lub bardziej udanym skutkiem. Każda z eskapad jednak uczy autorkę kolejnych umiejętności, nie tylko praktycznych ale i związanych z dobrostanem psychicznym. Mamy tu dziecięcą próbę zbudowania łodzi z kartonów po mleku, próbę ustanowienia rekordu Guinnessa w chodzeniu na kolanach, wspinaczkę na most po linach, lot na paralotni, wspinaczkę górską, nurkowanie w poszukiwaniu zwłok, sport, a dokładnie mówiąc skeleton, spływ katamaranem, udział w strażackiej akcji ratunkowej. Każda z przygód okraszona jest analizą psychologiczną zachowań autorki, jej przemyśleniami, analizą sytuacji i otoczenia. Autorka pokazuje nam radzić sobie ze strachem, porażką, jak oswajać emocje, zwłaszcza te postrzegane jako negatywne. Nie brak tu nawiązań do stereotypowego postrzegania kobiet, autorka świetnie radzi sobie z przełamywaniem tych stereotypów, choćby w przypadku skeletonu. Każdy rozdział posiada miejsce na własne notatki na temat przygotowanych przez autorkę pytań czy zadań, np. "Kiedy ostatni raz zbudowałaś coś własnoręcznie? (...) czy to była łatwizna? Czy ciężka harówka?", "Wymień cztery osoby, które podziwiasz. Zapisz, co Cię w nich inspiruje. (...) Pomyśl, w jaki sposób mogłabyś wzbogacić swoje życie o te cechy". Dodatkowo w książce znajdują się zadania do wykonania, pod tytułem "Odważ się", np: poznać kogoś nowego, zawiązać węzeł ósemkowy, nabrać pewności siebie, ruszyć śladami zwierząt, prowadzić dziennik przygód, skradać się jak tropiciel, znaleźć gwiazdę polarną, na trening mózgu, uspokoić, na akt mikroodwagi, nauczyć się rozpoznawać chmury, nie zmarznąć, obliczyć czas do zachodu słońca, znaleźć wodę, wzmocnić, skoncentrować, przeciwstawić wewnętrznemu trollowi, wizualizować sukces, zmierzyć temperaturę na zewnątrz (w stopniach Farenheita), używać mapy, używać narzędzi, zabłądzić, zaplanować wyprawę, wyjść ze swojej strefy komfortu, zrobić kompas. Każde z zadań posiada nie tylko treść, ale i wskazówki jak je wykonać, rady, informacje, które mogą być przydatne, jak w formie opisowej tak i czasami graficznej, np: "Sprawdź swój ekwipunek", "Sprawdź, czy masz wszystko, by zmienić oponę", "Zaplanuj swoją wyprawę", "Jak zbudować łódź z kartonów po mleku", "Jak zawiązać węzły", "Jak się czujesz?" (graficzne ilustracje emocji).

  We wszystkich z rozdziałów pojawiają się zabawne, acz motywacyjne rysunki lub komiksy, tj. "W prawa - znaki szczególne!", diagramy "Życie pełne przygód" i "Życie bez przygód", graf "Skoczyć z urwiska, czy nie skoczyć?", "Miara odwagi", "Budowa mózgu odważnej dziewczyny", "Międzynarodowy słownik odważnych dziewczyn", "Mapa krainy odważnej dziewczyny".

  Kolejną ciekawostką są krótkie notki biograficzne "bohaterek", kobiet, których postaci odnosić mogą się do treści opowieści, są to: Laura Dekker, Julie Munger, Kelley Kalafatich, Rebecca Rusch, Ka'iulani Murphy, Nelly Bly, Brooke Raboutou, Quincy Symonds, Marie Antoine, Ashima Shiraishi, Towarzystwo Walecznych Serc, Mae Jemison, Bessie Coleman, Alison Wright, Crina "Coco" Popescu, Fanny Workman, Aidan Campbell, Claire Marie Hodges, Betty Reid Soskin, Erica Bergman, Cristina Zenato, Gertrude Ederle, Sylvia "Jej Głębokość" Earle, Pasang Lhamu, Farhana Huq, Lynne Cox, Annie Taylor, Maya Gabeira, Buffy Bailey Burge, Maria Noakes, Polly Green, Roz Savage, Roberta Gibb, Kathrine Switzer, Willow McConochie, Księżniczka Ka'iulani, Lea Ann Parsley, Hallie Daggett, Nancy Hood. Poza krótkimi biografiami mamy też cytaty mniej i bardziej znanych kobiet: Amelia Earhart, Mia Hamm, Julie Munger, Mae Jemison, Maya Angelou, Barbara Hillary, Brooke Raboutou, Faith Dickey, Augusta Van Buren, Shannon Fitzgerald D'Alessio, Laura Dekker, Harriet Beecher Stowe, Diane Arbus, Aidan Campbell, Hanii Prinsloo, Julia Sorel, Erika Bergman, Mamie "Peanut" Johnson (o Mo'ne Davis), Kira Salak, Georgie White, Anna Flitzpatrick, Diane Ackerman, Roz Savage, Ishita Malaviya, Willow McConochie, Eleanor Roosevelt, Lea Ann Parsley, Ramona Atherton. Kojarzycie te nazwiska? Ja w większości do czasu lektury ich nie znałam. Największym plusem jest tutaj różnorodność bohaterek i autorek cytatów, pochodzą one z różnych czasó, epok, miejsc na świecie, zajmowały lub zajmują się różnymi dziedzinami życia, co pozwoli dziewczynom nie tylko na poznanie herstorii, ale i znalezienie kogoś, z kim będą mogły się utożsamiać.

  "Girl Power" to książka dla dziewczyn, które są lub chciałyby być rządne przygód, mają plany i pomysły, które chciałyby zrealizować, ale też, a może tym bardziej dla tych, które ze względu na stereotypy nie czują się na tyle ani silne ani odważne. Dla tych pierwszych książka będzie świetnym poradnikiem i pomocą do rozwoju swoich pasji, te drugie spróbuje nauczyć odwagi i determinacji w działaniu. Praktyczne umiejętności, dodawanie odwagi, genialne bohaterki, czasami zabawne przygody z życia autorki, ale i dużo wsparcia emocjonalnego, nauka radzenia sobie z emocjami, nabieranie odwagi (nie mylić z brawurą), to główne aspekty i cele tej książki. Polecam oczywiście bez żadnych wątpliwości! :)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Nieśmiałość jest mi raczej obca. Zdecydowanie jestem ekstrawertyczką, której wszędzie pełno i która lubi wieść prym wśród swoich. Zawsze mam coś do powiedzenia, rzadko brakuje mi słów, sporadycznie „kulę się” w sobie. Im jestem starsza, tym ostrożniej podchodzę do pewnych spraw, jednak ciągle czerpię z życia garściami i staram się, żeby strach przed działaniem nie zapędził mnie w ciemny kąt niemocy. Wciąż wychodzę z założenia, że chcieć to móc – tyle tylko, że po tego „chcenia” podchodzę nieco przezorniej niż kiedyś.

  Nie zawsze to „bycie do przodu” dobrze się kończyło. Z perspektywy czasu dochodzę do wniosku, że były momenty, w których należało wycofać się albo przynajmniej przystopować w pewnych kwestiach. Obserwuję moją córkę, która wydaje się być moją kopią i staram się uczyć ją, że powinna realizować swoje marzenia, gdy tylko ma ku temu okazję. Bardzo chciałabym, żeby była silną kobietą i nie zrażała się niepowodzeniami. Któż by nie chciał? Dlatego bardzo cieszą mnie takie publikacje, jak Girl Power. Opowieści dla dziewczyn, które chcą zdobyć świat Caroline Paul. Pokazują, że jedynym ograniczeniem jest tylko nasza wyobraźnia, którą należy pobudzać. Ta książka to zbiór historii z życia autorki. To cała lista zrealizowanych pomysłów, zazwyczaj zakończonych porażką, ale opieczętowaną niezwykle pozytywnym nastawieniem i nauką na przyszłość. Emanująca radością i niesamowitą energią autorka wciąga nas w swój zwariowany świat, przedstawiając nam po drodze (niby mimochodem) życiorysy wybitnych osobistości – kobiet, które stały się odkrywczyniami, prekursorkami i pionierkami w różnych dziedzinach.

  Dodatkowym atutem Girl Power… jest oprawa, która jej towarzyszy. Świetnie skonstruowane rozdziały, opatrzone obrazkami i grafikami, które przyciągają wzrok i pozwalają nauczyć się na przykład wiązania węzła ósemkowego. Może dla mojej trzylatki to nie do końca trafiony pomysł, za to siedmioletni syn zaczął testować i osiągnął sukces. Ktoś zadbał, by ta książka mogła stanowić dla czytelnika/czytelniczki swoisty pamiętnik – miejsce na zapiski, przemyślenia, marzenia do zrealizowania zachęcają do tego, by potraktować tę książkę bardziej osobiście.

  Na koniec przyznam, że – mimo adresowania tej lektury głównie do dziewczyn/kobiet – zachwyciła ona mojego syna, który ze szczególnym zainteresowaniem śledził poczynania Caroline Paul, dorzucając do każdego jej pomysłu coś od siebie. Z wielkimi oczami słuchał o jej wyzwaniach, dopingował i czuł się akceptować porażki. Na córkę też przyjdzie czas.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzent Wybitny
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Dziewczyny! Czas pokazać, na co was stać! Sięgnijcie po tę książkę by dowiedzieć się, jak przełamać własne słabości, kompleksy i lęki i stać się tym, kim chcemy być.

  Caroline Paul zabiera nas w ekscytującą podróż po swoich wzlotach i upadkach i motywuje do robienia wielkich rzeczy. Boisz się wysokości? Przełam to! Bądź sobą i nie daj sobie wmówić, że coś jest dla ciebie niemożliwe tylko dlatego, że jesteś dziewczyną.

  Autorka tej książki w zabawny sposób przedstawia nam swoją historię osiągania różnych celów i daje cenne wskazówki, jak osiągnąć coś, gdy wszyscy wokół twierdzą, że nie damy rady. Opowiada też o innych wspaniałych kobietach, które inspirują, zachwycają i stanowią wzór dla wielu młodych dziewcząt.

  Książkę ma formę mini-poradnika/książki do wypełniania. Można sprawić, by nie była to tylko zwyczajna lektura, ale też coś „naszego”. Niepowtarzalnego i indywidualnego.

  Pozycja jest na pewno fajnym pomysłem na prezent dla tych młodszych czytelniczek ale i dla starszych. Ja, jako że zaliczam się raczej do tych starszych, bawiłam się przy niej rewelacyjnie i myślę, że każda z nas potrzebuje czasem takiego kopa od kogoś z zewnątrz by wreszcie zacząć działać.

  Wszystkie mamy kompleksy, ale trzeba stawiać im czoła i być odważnymi. Bo jeśli nie będziemy śmiałe i przebojowe, ominie nas bardzo wiele fajnych rzeczy. A trochę by było szkoda, prawda?

  Do książki załączono też mino wersję naszego kalendarza przygód. Warto go mieć ze sobą, planując kolejne wyzwania tuż po lekturze. 🙂

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Najczęściej kupowane razem
 • -41%
  Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek

  Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek

  „Lektura obowiązkowa na stoliku nocnym każdej dziewczynki albo młodej kobiety”. – Geri Stengel, „Forbes” Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek, historie stu bohaterskich kobiet od Elżbiety I po Serenę Williams, to nowe wersje bajek stworzone, by zainspirować wszystkie dziewczynki. Książka,...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 35,23 zł 59,90 zł
  wysyłka w 24 godziny
 • -45%
  Opowieści dla chłopców, którzy chcą być wyjątkowi. Tom 2

  Opowieści dla chłopców, którzy chcą być wyjątkowi. Tom 2

  Kontynuacja bestsellera „Opowieści dla chłopców, którzy chcą być wyjątkowi” – książki stanowiącej zbiór inspirujących opowieści o wspaniałych mężczyznach służących za wzór chłopcom, którzy chcą wyrastać ponad przeciętność. Ben Brooks i Quinton Winter prezentują wachlarz kolejnych 100 niezwykłych...
  Ocena: 1/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 27,46 zł 49,99 zł
  w magazynie
 • -28%
  Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi. Tom 1

  Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi. Tom 1

  Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi to pierwszy tom bestsellerowej serii. Fantastyczna i przezabawna powieść o polskich trzynastolatkach, nie tylko dla trzynastolatków! Przeczytajcie o przyjaźni, zwariowanych wynalazkach, sztucznej inteligencji, skarbach, duchach, robotach, latającym...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 28,26 zł 39,00 zł
  w magazynie
 • -31%
  Dziewczynka, która wypiła księżyc

  Dziewczynka, która wypiła księżyc

  Bestseller "New York Timesa", nagrodzony prestiżowym Medalem Johna Nebery’ego za wybitny wkład w amerykańską literaturę dziecięcą. Od wieków mieszkańcy Protektoratu wierzą, że pobliski las zamieszkuje okrutna wiedźma, której gniew obłaskawić może tylko najmłodszy mieszkaniec osady złożony w ofierze...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 27,53 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -28%
  Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. Część 2

  Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. Część 2

  100 nowych opowieści na dobranoc, inspirowanych życiem i przygodami niezwykłych kobiet, od Nefretete do Beyonce. Po bestsellerowej części pierwszej, sprzedanej w ponad milionie egzemplarzy, Elena Favilli i Francesca Cavallo stworzyły nowy zbiór historii niezwykłych kobiet, w całości oparty na...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 43,13 zł 59,90 zł
  wysyłka w 24 godziny
 • -28%
  Opowieści dla dzieci, które chcą być wyjątkowe. 100 historii kobiet i mężczyzn, którzy wyrośli ponad przeciętność

  Opowieści dla dzieci, które chcą być wyjątkowe. 100 historii kobiet i mężczyzn, którzy wyrośli ponad przeciętność

  Irena Sendlerowa, Papież Franciszek, Joanna D’arc, Jan Christian Andersen, Whoopi Goldberg, Andrea Bocelli, Bjork, Andy Warhol... i ponad 100 innych nieprzeciętnych osób, które odważyły się żyć zgodnie ze swoimi przekonaniami i walczyć o swoje marzenia! Po światowym sukcesie Opowieści dla chłopców,...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 36,14 zł 49,99 zł
  w magazynie
 • -45%
  Niezbędnik każdej dziewczyny jak ogarnąć dojrzewanie

  Niezbędnik każdej dziewczyny jak ogarnąć dojrzewanie

  Niezbędnik każdej dziewczyny jak ogarnąć dojrzewanie: Jak dobrać pierwszy stanik? Jak się rozprawić z pryszczami? Jak podbudować pewność siebie? Jak przygotować się do miesiączek? Dorastanie i dojrzewanie jest super, czasem potrafi jednak dać w kość. Lepiej się w porę dowiedzieć, jak zmienią się...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 13,70 zł 24,90 zł
  wysyłka w 24 godziny
 • -42%
  Maja dorasta

  Maja dorasta

  "Maja dorasta" to książka idealna dla dorastających dziewczynek, w której poznajemy Maję i kolejne etapy zmian nie tylko w jej ciele, ale i psychice w tym trudnym momencie, jakim jest dorastanie. Trudno jest rozmawiać z dzieckiem o dorastaniu, seksualności i zmianach, jakie je czekają. Jest to...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 13,37 zł 22,90 zł
  w magazynie
 • -26%
  Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach

  Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach

  15 znakomitych opowiadań o tym, co w życiu najważniejsze. Zbiór opowiadań dla młodzieży w wieku 11–15 lat – o tym, co w życiu najważniejsze: o przyjaźni, szacunku, sprawiedliwości, odwadze, wolności, ale też optymizmie, życzliwości, pokojowym nastawieniu do świata… Autorami czternastu opowiadań (o...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 23,68 zł 32,00 zł
  wysyłka w 24 godziny
 • -30%
  Trzy kroki od siebie

  Trzy kroki od siebie

  Czy wyobrażasz sobie, że się zakochujesz, choć nie wolno ci nawet dotknąć drugiej osoby? Jedyną szansą Stelli na przeżycie są nowe płuca. Życie dziewczyny to ciągłe pobyty w szpitalu, przyjmowanie leków i oczekiwanie na przeszczep. W tym czasie musi zachować bezpieczną odległość od wszystkich, żeby...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 24,59 zł 34,90 zł
  w magazynie
Warto zwrócić uwagę na...
Masz moc! Poradnik zmieniania świata 5/5 Nasza cena:
27,68 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Masz moc! Poradnik zmieniania świata

Może i jesteś dzieckiem, ale na pewno MASZ MOC! I to ogromną! Nadszedł czas, by to pokazać. Nadciąga nowa książka autorki GIRL POWER. Opowieści, które chcą zdobyć świat. To poradnik-opowieść dla tych, którzy mają silne poczucie sprawiedliwości, empatię, poczucie humoru i wielkie serce. Znajdziesz...
eBook GIRL POWER. Opowieści dla dziewczyn, które chcą zdobyć świat mobi epub 0/5 Nasza cena:
24,65 zł 29,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook GIRL POWER. Opowieści dla dziewczyn, które chcą zdobyć świat mobi epub

DziewCZYNY! Odważcie się na życie pełne przygód. Zdobywajcie świat i nie dajcie się strachowi i nieśmiałości! Ta książka jest dla WAS! A w niej: ekscytujące opowieści, przygody pełne odwagi, historie inspirujących kobiet, zadania do zrobienia i praktyczne triki. Wszystko to spisane przez odważną...
Zwierzokracja 5/5 Nasza cena:
40,92 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zwierzokracja

Zwierzokracja - bo zwierzęta są ważne, bo zwierzęta to nie rzeczy, bo zwierzęta też mają swoje prawa! Tym właśnie tematom przyglądamy się z bliska – staramy się zrozumieć pochodzenie i znaczenie praw zwierząt oraz pokazać sytuacje, w których życie dzieci i zwierząt przenika się. "Zwierzokracja"...
Gdzie jest elmer wyszukiwanka 0/5 Nasza cena:
33,68 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gdzie jest elmer wyszukiwanka

Pomóż Elmerowi w kolorowej wyszukiwance! Każda karta tej książki jest pełna szczegółów do wyszukiwania, zadań do wykonania, detali do odkrycia. Ilustracje przedstawiają Elmera, jego przyjaciół, najróżniejsze zwierzęta i ich kolorowy świat. Mali czytelnicy mogą tu szukać szczegółów bez końca,...
Zjadamy banany 0/5 Nasza cena:
27,68 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zjadamy banany

Mają zwierzaki swoje nawyki: hipcio niechętnie je naleśniki, flaming na pewno nie tknie banana, rekin koktajli nie pija z rana… lecz… czasem wszystko bywa inaczej. Otwórz tę książkę. Sprawdź, co to znaczy. Wszystkie zwierzęta jedzą w zabawny sposób. Więc cokolwiek jesz dzisiaj ... powiedz nam, jak...
Ja, Odyn, i dzicy wikingowie 5/5 Nasza cena:
28,85 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ja, Odyn, i dzicy wikingowie

Uwaga, robi się dziko! Nadciągają wikingowie! Zaraz ogarnie cię prawdziwe szaleństwo. Z tej książki dowiesz się między innymi: Dlaczego potężny Odyn ma tylko jedno oko? W jaki sposób bóg burzy stracił swój słynny młot i czy udało mu się go odzyskać? Jak doszło do tego, że córka jarla trzymała w...
Najwyższa na świecie wieża z książek 0/5 Nasza cena:
27,68 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Najwyższa na świecie wieża z książek

Jerzyk był pewien, że urodził się po to, by latać. Codziennie wypatrywał na niebie samolotów, próbował sam konstruować skrzydła (każdego rodzaju), na każde święta prosił o nie nawet pod choinkę… Ale nic nie działało. Nadal nie umiał latać. Pewnego dnia mama powiedziała mu, że istnieją inne sposoby...
W sercu lasu. Wędrówka po lasach świata 0/5 Nasza cena:
32,46 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

W sercu lasu. Wędrówka po lasach świata

Serce lasu bije pośród drzew! Słyszysz? Wybierz się na wędrówkę po różnorodnych lasach świata – od wiecznie zielonej tajgi na północy po tropikalną dżunglę wzdłuż równika. Poznaj stworzenia, które zamieszkują dziuple, norki i inne zakamarki. Odkryj, kto trzepocze skrzydłami w koronach drzew, a kto...
Nie tylko ROBALE. Mrówki, ślimaki, patyczaki inne niesamowite zwierzaki 0/5 Nasza cena:
16,98 zł 26,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nie tylko ROBALE. Mrówki, ślimaki, patyczaki inne niesamowite zwierzaki

Pełzające, latające, bywa że… przerażające? Robale są naprawdę genialne! Oto książka, która pokaże Ci, dlaczego małe stworzenia mogą być naprawdę niesamowite na swój unikalny sposób. Opisuje 14 przezabawnych, przeciekawych i przeniesamowitych stworzeń, a wśród nich: pszczoły, chrząszcze, ważki,...
Moja wielka wyszukiwanka. Przedszkole 0/5 Nasza cena:
30,13 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Moja wielka wyszukiwanka. Przedszkole

Dla tych, którzy chodzą lub dopiero pójdą do przedszkola Dla tych, którzy chcą poznawać świat. Dla tych, którzy cieszą się, wyszukując szczegóły na kolorowych, pełnych detali ilustracjach. 11 plansz ukazujących dziesiątki przedszkolnych sytuacji, takich jak wspólne zabawy, posiłki czy wycieczki....
Nie chcę być mały 0/5 Nasza cena:
20,18 zł 26,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nie chcę być mały

Dla przedszkolaków i młodszych szkolniaków. Doskonała książka obrazkowa dla małych ludzi, którzy nie chcą być tacy mali!Czy słyszeliście kiedyś, jak Wasze dziecko woła:O nie! Nie chcę być ...!Bohater tej książki oznajmia:O nie! Nie chcę być mały!Chcę być duży, i to już!Marzy o tym, by być tak...
Klasyka dla smyka 5/5 Nasza cena:
28,85 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Klasyka dla smyka

Zbiór najbardziej znanych wierszy dla dzieci Juliana Tuwima i Jana Brzechwy z ilustracjami Ewy Poklewskiej-Koziełło i Anny Kaszuby-Dębskiej. W zbiorze znajdziecie m.in wiersze: „O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci?, „Ptasie radio?, „Lokomotywa?, „Okulary? Juliana Tuwima czy „Kaczka-dziwaczka?,...
Wybrane bestsellery
Mózg odporny na stres 5/5 Nasza cena:
29,04 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mózg odporny na stres

Naucz się kontrolować własne reakcje na stres, tak by nie niszczył twojego życia. Nie da się uniknąć rzeczy, które nas stresują, można jednak kontrolować własne reakcje na stres, tak aby nie zdominował on naszego życia. Z tej przełomowej książki, opartej na najnowszych badaniach dotyczących...
Obrazy z przeszłości 5/5 Nasza cena:
28,87 zł 47,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Obrazy z przeszłości

Dwadzieścia lat temu w Żeromicach zaginęła jedna z mieszkanek – prowadzący postępowanie policjanci nigdy nie ustalili, co stało się z dziewczyną, a śledczy nie odnaleźli żadnego tropu, który pozwoliłby wyjaśnić zagadkę. Pierwsze ślady pojawiły się dopiero dwie dekady później, kiedy w okolicznych...
Fighter 5/5 Nasza cena:
25,73 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Fighter

Tego jeszcze nie było! Literacki świat w zderzeniu z brutalną przestępczą rzeczywistością. Pola Werner, autorka licznych bestsellerów i niekwestionowana gwiazda wydawnictwa Azum, podczas zbierania materiałów do kolejnej książki trafia na trop firmy VeroMax. Wkrótce potem zaczyna dostawać anonimowe...
Oblicza geografii 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe 5/5 Nasza cena:
43,24 zł 54,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Oblicza geografii 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe

Podręcznik "Oblicza geografii 2" do zakresu rozszerzonego zawiera treści dotyczące geografii społeczno-ekonomicznej. Został wzbogacony o nowe rozwiązania dydaktyczne i skutecznie przygotowuje ucznia do matury. Ułatwia zrozumienie przyczyn i konsekwencji wybranych procesów politycznych i...
Powrót zabójców smoków. Smocza straż. Baśniobór. Nowe przygody. Tom 5 5/5 Nasza cena:
28,22 zł 45,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Powrót zabójców smoków. Smocza straż. Baśniobór. Nowe przygody. Tom 5

Magiczny świat chwieje się na krawędzi. Celebrant, Król Smoków, zjednoczył smoki w wielką, mściwą armię i już tylko jeden artefakt powstrzymuje go przez zaatakowaniem ludzkości z wściekłą mocą. Presja wystawia stare sojusze na próbę, więc Seth i Kendra rozpaczliwie szukają nowych sprzymierzeńców....
Mój książę. Bridgertonowie. Tom 1. Wydanie serialowe 5/5 Nasza cena:
30,73 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mój książę. Bridgertonowie. Tom 1. Wydanie serialowe

Czy może być większe wyzwanie dla ambitnych mam córek na wydaniu w Londynie roku 1813 niż książę kawaler? Daphne Bridgerton jest urocza i inteligentna, z jakiegoś powodu jednak mężczyźni traktują ją tylko jako przyjaciółkę i nie widać wokół niej roju zalotników. Żaden z londyńskich amantów nie...
Azul. Ogród Królowej 0/5 Nasza cena:
183,96 zł 229,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Azul. Ogród Królowej

Starannie wybierz kolorowe płytki do ogrodu! Król Manuel I zlecił najlepszym portugalskim projektantom ogrodów budowę najbardziej niezwykłego ogrodu dla swojej żony, królowej Marii Aragońskiej. W Azul: Ogród Królowej Twoim zadaniem będzie zaaranżowanie wspaniałego ogrodu dla ukochanej żony króla,...
Katharsis 5/5 Nasza cena:
30,44 zł 46,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Katharsis

Najlepsza książka mistrza powieści sensacyjnych z Wielką Historią w tle! Przez ponad sześćdziesiąt lat (1927-90) toczy się ta polsko-grecka saga łącząca pokolenia i wiodąca nas przez zdumiewający labirynt losów czwórki bohaterów. Od Salonik po Gdynię, z wyspy Wolin po Belgrad i od Wrocławia do...
Empuzjon 0/5 Nasza cena:
36,27 zł 54,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Empuzjon

Najnowsza powieść Olgi Tokarczuk – pierwsza po otrzymaniu Literackiej Nagrody Nobla! Najciekawsze pozostaje zawsze w cieniu, w tym, co niewidoczne. Wrzesień 1913 roku, uzdrowisko Görbersdorf (dzisiejsze Sokołowsko na Dolnym Śląsku). Właśnie tutaj, u podnóża gór, od przeszło pół wieku działa jedno z...
Dom Nieba i Oddechu. Księżycowe Miasto. Tom 2. Część 2 0/5 Nasza cena:
45,42 zł 54,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dom Nieba i Oddechu. Księżycowe Miasto. Tom 2. Część 2

W krwistej, zmysłowej i pełnej akcji kontynuacji bestsellerowego Domu ziemi i krwi, Sarah J. Maas snuje porywającą opowieść o świecie bliskim eksplozji i jego mieszkańcach, którzy zrobią wszystko, aby go ocalić. Bryce Quinlan i Hunt Athalar wraz z wierną drużyną przyjaciół i tych, którzy ich...
Bagno. Igor Brudny. Tom 5 0/5 Nasza cena:
28,66 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bagno. Igor Brudny. Tom 5

A co jeśli sprawiedliwość postanowi wymierzyć ktoś inny? Audycję radiową przerywa telefon od tajemniczego człowieka, który przedstawia się jako Sędzia. Jednocześnie w internecie pojawia się transmisja, w trakcie której mężczyzna w katowskim kapturze torturuje bliskiego współpracownika władzy. Przed...
Ten dzień 5/5 Nasza cena:
29,72 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ten dzień

Ojciec chrzestny i Pięćdziesiąt twarzy Greya w jednym – kontynuacja światowego bestsellera 365 dni. Wielka miłość, wielkie niebezpieczeństwo i wielka namiętność. Sycylijskie życie Laury Biel zaczyna przypominać bajkę. Jest huczne wesele, mąż, który zrobi i odda dla niej wszystko, ciąża, prezenty i...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula