Girl Power. Opowieści dla dziewczyn, które chcą zdobyć świat

Autor:

Caroline Paul

Średnia: 4.7 Ilość ocen: 3
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
150
Rok wydania
2018
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 24,65 zł
Nasza cena: 22,45 zł 36,90 zł Taniej o: 39%

"Girl Power. Opowieści dla dziewczyn, które chcą zdobyć świat" to książka pełna ekscytujących i pełnych odwagi historii o kobietach, które inspirują swoją siłą i pewnością!

Czy bycie dziewczynką sprawia, że powinnaś czuć się gorsza, albo wystrzegać się niektórych rzeczy? Oczywiście, że nie! Bycie dziewczyną powinno być dumą i sposobem na to, aby przeżywać jeszcze więcej odważnych przygód w życiu. "Girl Power. Opowieści dla dziewczyn, które chcą zdobyć świat" to książka pełna inspirujących historii właśnie dla kobiet.

Ekscytujące, porywające, pełne odwagi i determinacji. Takie właśnie historie znajdziesz w poniższej pozycji! Być może o wielu z nich nigdy nie słyszałaś, ale czy ma to jakieś znaczenie? Świat jest ogromny i odkrywanie go sprawia ogromną frajdę. Do tego jednak niezbędna okazuje się wiara w siebie i możliwości, jakie mamy. Chociaż trudno jest z dnia na dzień zmienić swój sposób postrzegania rzeczywistości, nic nie jest niemożliwe. Książka zawiera zbiór zadań do wykonania i praktyczne triki do wykorzystania od zaraz.

"Girl Power. Opowieści dla dziewczyn, które chcą zdobyć świat" to pozycja zachęcająca do tego, aby wreszcie zacząć żyć po swojemu. Nie bać się, stawić czoła strachowi i raz na zawsze pożegnać przekonanie, że czegoś nam nie wypada. Bycie nieśmiałą i wycofaną z pewnością zacznie sprawiać problemy w przyszłości, dlatego warto zadbać o podobne rzeczy już teraz, póki jest czas na ponowną naukę. Oczywiście nie oznacza to, że ktokolwiek powinien żyć całkowicie pozbawiony lęku. Przydaje się on w wielu sytuacjach, jednak najczęściej staje się irracjonalny. Uwierzenie w siebie i swoje możliwości to pierwszy krok do otworzenia się na innych i doświadczenia przygód, o jakich nawet nie odważyliśmy się do tej chwili marzyć.

Caroline Paul jest amerykańską pisarką, tworząca również science-fiction. Zanim zajęła się pisaniem, pracowała jako dziennikarka. Jak sama przyznaje, jako dziecko bała się wielu rzeczy, dlatego też postanowiła zmienić to i obecnie zajmuje się wieloma rzeczami, do których wymagana jest spora odwaga (np. wspinaczka górska lo na paralotni), o czym między innymi opowiada w książce "Girl Power. Opowieści dla dziewczyn, które chcą zdobyć świat".
Recenzje (3)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  To obowiązkowa lektura dla wszystkich dziewczyn, które chociażby raz w życiu marzyły, aby przeżyć niezapomnianą, trochę ryzykowną i pełną wrażeń przygodę! Mowa tu oczywiście o "Girl Power" autorstwa Caroline Paul, którą postaram się wam jak najlepiej przedstawić w poniższej recenzji.

  Szczerze mówiąc, byłam zainteresowana tą książką od dnia, w którym to dowiedziałam się, że zostanie wydana w Polsce - czyli musiałam nieco poczekać, zanim zapoznam się z jej fabułą, jednak przyznaję, że było warto. Autorka w prosty i humorystyczny sposób przedstawia nam przygody ze swojego życia, które najczęściej nie kończyły się dobrze, jednak pozostały po nich same miłe wspomnienia.

  W tej książce autorka opisała między innymi, jak budowała piracki okręt (a właściwie kwadrat) z kartoników po mleku, marzeniach o pobiciu rekordu Guinnessa w chodzeniu na czworaka, wspinaniu się na most i wielu innych historiach. W każdym z rozdziałów zaznaczała, że nie ma nic lepszego od odrobiny ryzyka i mimo iż nie zawsze wszystko wychodziło po naszej myśli, - akurat w jej wypadku, każdy z jej pomysłów kończył się klęską - warto walczyć o nasze marzenia i starać się je spełnić.

  Oprócz cudownych opowieści, w "Girl Power" znajduje się cały ogrom obrazków, dzięki którym nie tylko łatwiej jest nam zapoznać się z treścią, lecz także możemy wyciągnąć z nich własne wnioski i na przykład nauczyć się wiązać węzeł ósemkowy, który z pewnością przydałby się przy budowie okrętu z kartoników po mleku - tak, specjalnie dwukrotnie wspomniałam o tym zdarzeniu, gdyż nie tylko uważam je za niezwykle kreatywne, lecz także po części chciałabym wypróbować taki statek w prawdziwym życiu, kto wie, być może moja praca nie poszłaby na marne, a z pomocą krótkiej i ilustrowanej instrukcji obsługi, nie pozostało mi nic, jak tylko zacząć działać!

  W szczególności zachwyciłam się paroma stronami wolnymi, które po przeczytaniu każdego z rozdziałów możemy zapełnić naszymi przemyśleniami i przygodami, w których braliśmy udział. To wspaniałe, że możemy potraktować tę książkę nieco bardziej osobiście i zamieścić w niej maleńki fragment siebie, który pozostanie w niej na zawsze, a przynajmniej do chwili, w której nasze słowa nie wyblakną.

  Girl Power to idealna lektura dla starszych, jak i nieco młodszych odbiorców, która zachęca czytelnika do przeżywania przygód i wyciągania z nich własnych wniosków. Dodatkowo przedstawiono w niej wiele pasujących do opowieści cytatów, jak i mogliśmy zapoznać się z ułamkiem życia kobiet, które w pewnym sensie dokonały niemożliwego, okrążając świat w siedemdziesiąt dwa dni, 6 godzin, 11 minut i 14 sekund; spływały pontonem po spienionej wodzie przez 500 kilometrów i to w dodatku na cienkiej deseczce; czy też w wieku 13 lat przeszły trasę Golden Shadow w Południowej Afryce, na co decydują się tylko najlepsi.

  Caroline Paul posługując się prostym i przyjemnym w odbiorze językiem, stworzyła historię, do której po prostu chce się wracać i to bez jakiejkolwiek okazji. Mogłabym podać wiele powodów, dla których warto zapoznać się z tą książką - i najprawdopodobniej przeznaczę na to osobny post - jednak w tej chwili skupię się na jednym i szczególnie dla mnie ważnym: Gil Power pokazuje nam, że warto otworzyć się na nowe wyzwania i po prostu być sobą bez względu na konsekwencje.

  Jeżeli więc chociażby w maleńkim stopniu pobudziłam waszą ciekawość, jak najbardziej zachęcam was do zapoznania się z tą lekturą i gwarantuję wam, że z pewnością się na niej nie zawiedziecie. Ponadto, jeżeli zastanawiacie się, co dać znajomej, bądź bliskiej osobie w prezencie, sądzę, że ta książka powinna podbić ich serca. Jak najbardziej polecam!

  Cała recenzja: [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Nieśmiałość jest mi raczej obca. Zdecydowanie jestem ekstrawertyczką, której wszędzie pełno i która lubi wieść prym wśród swoich. Zawsze mam coś do powiedzenia, rzadko brakuje mi słów, sporadycznie „kulę się” w sobie. Im jestem starsza, tym ostrożniej podchodzę do pewnych spraw, jednak ciągle czerpię z życia garściami i staram się, żeby strach przed działaniem nie zapędził mnie w ciemny kąt niemocy. Wciąż wychodzę z założenia, że chcieć to móc – tyle tylko, że po tego „chcenia” podchodzę nieco przezorniej niż kiedyś.

  Nie zawsze to „bycie do przodu” dobrze się kończyło. Z perspektywy czasu dochodzę do wniosku, że były momenty, w których należało wycofać się albo przynajmniej przystopować w pewnych kwestiach. Obserwuję moją córkę, która wydaje się być moją kopią i staram się uczyć ją, że powinna realizować swoje marzenia, gdy tylko ma ku temu okazję. Bardzo chciałabym, żeby była silną kobietą i nie zrażała się niepowodzeniami. Któż by nie chciał? Dlatego bardzo cieszą mnie takie publikacje, jak Girl Power. Opowieści dla dziewczyn, które chcą zdobyć świat Caroline Paul. Pokazują, że jedynym ograniczeniem jest tylko nasza wyobraźnia, którą należy pobudzać. Ta książka to zbiór historii z życia autorki. To cała lista zrealizowanych pomysłów, zazwyczaj zakończonych porażką, ale opieczętowaną niezwykle pozytywnym nastawieniem i nauką na przyszłość. Emanująca radością i niesamowitą energią autorka wciąga nas w swój zwariowany świat, przedstawiając nam po drodze (niby mimochodem) życiorysy wybitnych osobistości – kobiet, które stały się odkrywczyniami, prekursorkami i pionierkami w różnych dziedzinach.

  Dodatkowym atutem Girl Power… jest oprawa, która jej towarzyszy. Świetnie skonstruowane rozdziały, opatrzone obrazkami i grafikami, które przyciągają wzrok i pozwalają nauczyć się na przykład wiązania węzła ósemkowego. Może dla mojej trzylatki to nie do końca trafiony pomysł, za to siedmioletni syn zaczął testować i osiągnął sukces. Ktoś zadbał, by ta książka mogła stanowić dla czytelnika/czytelniczki swoisty pamiętnik – miejsce na zapiski, przemyślenia, marzenia do zrealizowania zachęcają do tego, by potraktować tę książkę bardziej osobiście.

  Na koniec przyznam, że – mimo adresowania tej lektury głównie do dziewczyn/kobiet – zachwyciła ona mojego syna, który ze szczególnym zainteresowaniem śledził poczynania Caroline Paul, dorzucając do każdego jej pomysłu coś od siebie. Z wielkimi oczami słuchał o jej wyzwaniach, dopingował i czuł się akceptować porażki. Na córkę też przyjdzie czas.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzent Wybitny
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Dziewczyny! Czas pokazać, na co was stać! Sięgnijcie po tę książkę by dowiedzieć się, jak przełamać własne słabości, kompleksy i lęki i stać się tym, kim chcemy być.

  Caroline Paul zabiera nas w ekscytującą podróż po swoich wzlotach i upadkach i motywuje do robienia wielkich rzeczy. Boisz się wysokości? Przełam to! Bądź sobą i nie daj sobie wmówić, że coś jest dla ciebie niemożliwe tylko dlatego, że jesteś dziewczyną.

  Autorka tej książki w zabawny sposób przedstawia nam swoją historię osiągania różnych celów i daje cenne wskazówki, jak osiągnąć coś, gdy wszyscy wokół twierdzą, że nie damy rady. Opowiada też o innych wspaniałych kobietach, które inspirują, zachwycają i stanowią wzór dla wielu młodych dziewcząt.

  Książkę ma formę mini-poradnika/książki do wypełniania. Można sprawić, by nie była to tylko zwyczajna lektura, ale też coś „naszego”. Niepowtarzalnego i indywidualnego.

  Pozycja jest na pewno fajnym pomysłem na prezent dla tych młodszych czytelniczek ale i dla starszych. Ja, jako że zaliczam się raczej do tych starszych, bawiłam się przy niej rewelacyjnie i myślę, że każda z nas potrzebuje czasem takiego kopa od kogoś z zewnątrz by wreszcie zacząć działać.

  Wszystkie mamy kompleksy, ale trzeba stawiać im czoła i być odważnymi. Bo jeśli nie będziemy śmiałe i przebojowe, ominie nas bardzo wiele fajnych rzeczy. A trochę by było szkoda, prawda?

  Do książki załączono też mino wersję naszego kalendarza przygód. Warto go mieć ze sobą, planując kolejne wyzwania tuż po lekturze. 🙂

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Martynka. 16 opowiadań. Twoja przyjaciółka 0/5 Nasza cena:
39,92 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Martynka. 16 opowiadań. Twoja przyjaciółka

Ciekawe i pouczające przygody sympatycznej dziewczynki wzruszają, bawią i uczą jej rówieśniczki na całym świecie.Pełne uroku, przyciągające uwagę ilustracje oraz dowcipny tekst tworzą niepowtarzalny, ciepły nastrój.Doskonały pomysł na prezent i pierwszą samodzielną lekturę dla dzieci, która ich nie...
Martynka. Najlepsze przygody zbiór opowiadań 0/5 Nasza cena:
27,92 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Martynka. Najlepsze przygody zbiór opowiadań

Bestseller w wielu krajach świata! Zabawne i pouczające przygody sympatycznej dziewczynki wzruszają i bawią jej rówieśniczki na całym świecie. Pełne uroku, przyciągające uwagę ilustracje oraz dowcipny tekst tworzą niepowtarzalny, ciepły nastrój. W tym zbiorze znajdziecie 8 opowiadań: Martynka i...
Zaczynam czytać z Martynką. W samolocie 0/5 Nasza cena:
10,39 zł 12,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zaczynam czytać z Martynką. W samolocie

Seria książeczek "Zaczynam czytać z Martynką" to doskonała pierwsza lektura dla dzieci, które rozpoczynają naukę czytania. Krótki, o prostej budowie fonetycznej, pozbawiony dwuznaków oraz z niewielką liczbą zmiękczeń tekst, a także duże litery ułatwiające czytanie i pojedyncze, nieskomplikowane...
Bajka o tym, jak błędny rycerz nie uratował król. 5/5 Nasza cena:
23,92 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bajka o tym, jak błędny rycerz nie uratował król.

Książka w zaskakujący sposób czyni czytelnika bohaterem opowieści. Łamie przy tym stereotyp dzielnego rycerza (który tchórzy), królewny (która jest bardzo samodzielna), smoka (który przechodzi na wegetarianizm) i innych postaci.Książka nagrodzona w IV Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren na...
The Hive. Ul. Koncert dla królowej 0/5 Nasza cena:
15,99 zł 19,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

The Hive. Ul. Koncert dla królowej

"The Hive. Ul" - ulubiona bajka z telewizora! Rubi wstydzi się zagrać na flecie przed całą szkołą. Czy odważy się wystąpić solo? Poczytaj o przygodach Bzyczka i jego przyjaciół w tej uroczo ilustrowanej książeczce opartej na uwielbianym przez dzieci serialu animowanym.
Duże litery. Opowiadania z morałem 0/5 Nasza cena:
21,17 zł 24,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Duże litery. Opowiadania z morałem

Zbiór przyjaznych i pełnych ciepła opowiadań dla dzieci w wieku przedszkolnym. Każde z nich kończy się mądrą puentą. Jest okazją do rozmów i zabawy. Pomaga podejmować w życiu dobre decyzje i rozpoznawać pozytywne wartości.
Bajki z Kraju Mikołajów 5/5 Nasza cena:
15,99 zł 20,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bajki z Kraju Mikołajów

od Autorki: "Był mroźny ranek. Kraina Mikołajów drzemała cichutko, pomrukując od czasu do czasu. Mikołajowe chatki wypuszczały kominami kłęby bajek i pochrapywały smacznie pod puszystą pierzyną śniegu... Jeśli chcesz znaleźć się w bajkowym Kraju Mikołajów i przeżyć świąteczne przygody - koniecznie...
Mała szkoła. Dziennik lekcyjny. Książka do zabawy w szkołę 5/5 Nasza cena:
19,92 zł 24,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mała szkoła. Dziennik lekcyjny. Książka do zabawy w szkołę

Każdy uczeń, choćby na jeden dzień, chciałby stać się nauczycielem. Z naszą książką jest to możliwe! W "Małej szkole", jak w prawdziwym dzienniku lekcyjnym, możesz wpisywać oceny, tematy lekcji, uwagi o zachowaniu uczniów, a dzięki specjalnej "klapce" z imionami i nazwiskami dzieci sprawdzać...
Elmer 0/5 Nasza cena:
19,92 zł 24,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Elmer

Każdy jest wyjątkowy i ma w sobie coś, co wyróżnia go spośród innych. Elmer uczy nas tego każdego dnia! Elmer to słoń, do którego wszyscy przychodzą po radę. Zawsze podejmuje inicjatywę i potrafi zmotywować innych do działania. Jest dowcipny, cierpliwy, ma naturę badacza. Jego życiowe motto to:...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula