Garderoba

Średnia: 4.4 Ilość ocen: 5
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
304
Rok wydania
2021
Nasza cena: 27,37 zł 39,99 zł Taniej o: 32%

Poznaj zagubioną Jael i jej chaotyczne życie. Czy można odzyskać kontrolę nad swoim życiem dzięki rzucaniu się w ramiona przypadkowych mężczyzn, aby zagłuszyć rodzinną traumę? "Garderoba" to poruszająca powieść o kobiecości, zagubieniu i sile.

Jael mieszka w Paryżu, który jest stolicą miłosnych uniesień. Tylko czy krótkie i przypadkowe romanse mogą komukolwiek pomóc? Młoda dziewczyna postanowiła spróbować tego rodzaju terapii, aby uciec przed silnymi traumami rujnującymi jej życie. W ten sposób poznała Kolumbijczyka Hernando, Amerykanina Ryana i tajemniczego Roberta, z którym nie zakończyła znajomości, gdyż namiętna korespondencja wciąż krąży między tą dwójką. Czy zdobyte doświadczenia pozwolą Jael na odkrycie prawdy o sobie?

Dziewczyna nieustannie korzysta z garderoby, aby tworzyć nowe wizerunki siebie. Tylko czy w ten sposób nie zatraca swojego prawdziwego obrazu? Posługiwanie się wymyślnymi kreacjami i traktowanie życia jak gry aktorskiej może zaprzepaścić szansę na odnalezienie prawdziwej miłości i szczęścia. Czy Jael zdoła zapanować nad własnym życiem?

Jagna Ambroziak stworzyła powieść pełną refleksji i głębokich przemyśleń o miłości, życiu i codzienności. Jak odnaleźć prawdziwe szczęście, skoro szczere uczucie buduje jednocześnie potężne pragnienie i zniewalający lęk? Autorka powieści w sarkastyczny i wyjątkowo bezkompromisowy sposób opisuje kobiecość i męskość zarówno pod kątem psychicznym, jak i fizycznym.


Opinia o książce

Powieść to talent i psychologia, Jagna Ambroziak ma talent, a w dziedzinie psychoterapii jest wytrawną profesjonalistką. Dlatego w swojej przenikliwej Garderobie rozbiera kobiecość na niuanse zagubienia i siły. A Paryż, gdzie toczy się akcja, staje się wieczną perwersją, nie tylko seksualną.

Manuela Gretkowska, pisarka

Recenzje (5)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Z jednej strony szata nie czyni człowieka ale z drugiej tak. Główna bohaterka czasem mi się zatraca, czasem odnajduje, a ja chyba razem z nią. Bardzo mnie to skłoniło do autorefleksji i do poszukania głębi siebie, i tego, kim dla mnie jest mój partner. Ciekawa i nie typowa lektura, w której musimy się nauczyć nie oceniać postaci, aby ją zrozumieć i wysłuchać tego, co ma nam

  do powiedzenia. Podejrzewam, że lektura nie dla każdego, bo pragmatyk nie będzie potrafił przebić się przez warstwy tej "Garderoby". Bardzo mnie też ciekawi opinia i reakcja mężczyzn

  na tę powieść. Jest to jedna z tych książek, które wymagają dystansu, aby przyjrzeć się z bliska.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Jagna Ambroziak "Garderoba",

  Przyznam, że zaskoczyło mnie Wydawnictwo Agora przesyłką, bo wydawało mi się, że ta historia absolutnie nie będzie moją bajką. Tym bardziej, że okładka mogła zapowiadać lekturę, której bliżej jest do erotyku ("Garderoba" nim nie jest). Zwyciężyła jednak ciekawość, poparta krótkim, pięknie napisanym komentarzem autorki z wewnętrznej strony okładki. To książka, na ocenienie której duży wpływ mogą mieć osobiste doświadczenia, traumy z dzieciństwa bądź młodości, konsekwencją których jest nasze późniejsze życie, dokonywane wybory, umiejętność znalezienia sobie miejsca w świecie innych ludzi, nawiązywania i pielęgnowania relacji międzyludzkich, związki. To powoduje, że może uplasować się na dwóch przeciwległych biegunach, stając się niezwykle bliską albo wręcz niezrozumiałą. Tych różnorodnych obliczy może mieć dużo więcej.

  Urodzona w Tel Awiwie i studiująca sztukę w Paryżu Jael, czując się gorszą kopią swoich, nienawidzących się z resztą rodziców, cały czas, od zawsze z resztą ucieka od kogoś bądź czegoś. Zamknięta w swoim wyimaginowanym, kreowanym na perfekcyjny, świecie, znajduje ukojenie w modzie. Ta pozwala na wchodzenie w nowe tożsamości, wcielanie się w coraz to inne osoby.

  Takie same są również kolejne związki dziewczyny. Wybuchające nagle i tłumione w zarodku, niestałe, obsesyjne, samotne. Nie ma tu miejsca na szczęśliwą miłość, nie ma również na bezpieczną samotność. Jest natomiast chęć bycia perfekcyjną, nieustanna ucieczka przed sobą i lęki.

  "Garderoba" ma jeden niezwykle mocny punkt. Jest nim cudownie nakreślone tło powieści. Dałam się porwać klimatycznemu, wypełnionemu sztuką, wystawami i młodzieńczym szaleństwem Paryżowi. Nie byłam w stanie oderwać wzroku od tętniącego życiem, kosmopolitycznego Tel Awiwu, w którym tradycja miesza się z nowoczesnością. Długo nie zapomnę również opisu mieszkania babci.

  Szkoda, że tak niewiele dowiadujemy się o, będących drugim planem, relacjach rodzinnych Jael. Te zbudowane są raczej ze skrawków przemyśleń, komentarzy, wspomnień. Ojciec, matka, dwie babcie, to w końcu oni mieli największy wpływ na dzieciństwo i młodość dziewczyny. Zostali nieco zmarginalizowani, zepchnięci na dalszy plan, o nich, a nie o kolejnych kochankach czy efemerycznych związkach, miałam ochotę czytać więcej.

  Napisana w pierwszoosobowej narracji stanowi intymny zapis przemyśleń i przeżyć Jael. Jesteśmy świadkami jej życia, jej lęków, pragnień, także wyrządzonej krzywdy. Poznajemy jej różnorodne oblicza, obserwujemy zakładane maski, zastanawiając się przy tym, ile prawdziwej twarzy kobiety jest na zewnątrz. Sensualna, kobieca proza, w której najwięcej chyba dzieje się w umyśle Jael, wypada naprawdę interesująco. Zmusza przy tym do refleksji. W dodatku od autorki tego debiutu otrzymujemy dużo swobody interpretacyjnej i mam wrażenie, że w zależności od naszych doświadczeń życiowych, każdy może znaleźć się w innej "Garderobie" odbierając ją na swój osobisty, intymny, uwarunkowany wspomnieniami z przeszłości, sposób. Autorka na co dzień jest psycholożką i psychoterapeutką.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Joel, bohaterka Garderoby Jagny Ambroziak, to wyjątkowa, młoda kobieta, naznaczona trudnym dzieciństwem. Jest zakochana w sztuce, kolorach, w ubraniach i ta jej pasja jest tutaj pięknie opisana. Na pozór twarda i pewna siebie, w głębi duszy bardzo niepewna i zagubiona. Boi się pokazać światu swoje prawdziwe oblicze, boi się zaangażowania, z drugiej strony ma ogromną potrzebę przypodobania się wszystkim. Uroda jest dla niej niezwykle ważna, podobnie jak dla jej matki. Takie uwielbienie cielesności ma na ogół zgubny wpływ na ludzi, na relacje. Nie inaczej było w przypadku tych kobiet. Ubrania, które skrywa w swojej garderobie są dla niej swoistą tarczą, maską, którą wkłada, by pokazać się ludziom. Garderoba to wzruszająca historia o poszukiwaniu siebie, odkrywaniu, realizowaniu swoich marzeń.

  Na uwagę na pewno zasługuje wyjątkowy język. Byłam oczarowana dialogami między Joel i Robertem, tak poetyckim, pełnym namiętności i żaru. W powieści panuje też wyjątkowy nastrój, bardzo tajemniczy, mglisty, nieco melancholijny. Nie ma co liczyć na wartką akcję, jednak stopniowe odkrywanie kart. Autorka nie zachowała chronologii, wydarzenia z różnych okresów są ze sobą poprzeplatane, co potęgowało moją ciekawość.

  Tytuł oraz okładka sugerowała powieść lekką i przyjemną, idealną na lato, o której szybko się zapomina. To jednak trudna opowieść, wyjątkowa i niebanalna, która skłania do refleksji. Dodam, że Jagna Ambroziak jest psycholożką i psychoterapeutką, wydaje się więc, że zna kobiece dusze jak nikt inny. Polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Relacja z kim najsilniej odziałuje na nasze życie? O czyjej obecności lub kogo braku nigdy nie zapomnimy? Spod czyjego wpływu jest najtrudniej się uwolnić?

  Jael wyjeżdża studiować do Paryża, gdzie pragnie zacząć od nowa. Bez okrutnego ojca i bez matki, która uwielbiała zadawać bólu. Będąc tak wiele kilometrów od znęcających się nad nią psychicznie oraz fizycznie rodziców ma nadzieję stać się wolna, ale nawet tam nie może wyrwać się spod ich wpływu. W głowie wciąż słyszy komentarze, których by jej nie oszczędzili, a nawet jeśli oni siedzieliby cicho, to zawsze znalazłby się ktoś inny. Przyjaciółka, babcie i ich znajome, koledzy ze szkoły... Paryż znajduje się bardzo daleko nich, a jednak zdają się być tuż obok, by strofować Jael swoimi uszczypliwymi komentarzami.

  Problemy z wchodzeniem w relacje, potrzeba bycia zauważoną, niepewność co do swoich działań czy spora dawka autokrytycyzmu. Pragnienie miłości i lęk przed nią. A obok tego sztuka. Piękne stroje, obrazy i inne wytwory ludzkich serc. W „Garderobie" znajdziemy to wszystko. Bohaterka przebiera się w kolejne ubrania i zakłada do nich inną twarz, a wszystko ma na celu udowodnienie, że krzywdzące komentarze z przeszłości nie były prawdą. Momentami wodzi ludzi za nos, a momentami to oni robią to jej. W ich oczach może przejrzeć się niczym w lustrze, więc stroi miny i robi pozy.

  Jagna Ambroziak wykorzystała swoją wiedzę psychologiczną, by jak najstaranniej pokazać czytelnikowi, jak zawiła bywa ludzka psychika. Powiedziała: „Pisząc, poszukuję języka do opowiadania o naszej psychice bez używania niezrozumiałych pojęć psychologicznych" i to zdanie chyba najlepiej oddaje, czym jej debiut tak właściwie jest. Zgrabny język, staranna kreacja bohaterów i spora uwaga przy kreśleniu wpływu przeszłości na człowieka. Zdecydowanie ma to urok i zdecydowanie chociażby przez wzgląd na tak dobre ukazanie psychiki ma mój szacunek. Nie zawsze lubiłam język, jakim posługiwała się autorka (momentami rozmowy bohaterów zdawały mi się napisane zbyt niedbale, jakby coś w nich zgrzytało) i nie jestem pewna, czy powieść bardziej mi się podobała, czy bardziej była dla mnie neutralna, ale mało spotykam tytułów, które z taką uwagą mówią o człowieku. Nie ma tutaj porywającej akcji, a raczej garść wspomnień, kilka kolejnych wydarzeń i dużo uczuć. Nic nie jest nazwane po imieniu, ale pokazane zostaje na tyle wyraźne, że nie da się nie zauważyć, co tak naprawdę Jael ma w sercu.

  „Garderobę" można lubić lub nie, ale na pewno stanowi wartą uwagi powieść i zdecydowanie każe czytelnikowi mieć nadzieję, że Jagna Ambroziak wyda jeszcze niejedną historię. Jestem ciekawa, czym następnym razem nas zaskoczy i czy drobne elementy, które zdawały się mnie uwierać, zostaną w przyszłości wygładzone.

  „Mężczyzna gestykuluje zamaszyście. Odskakuję, by uniknąć ciosu. Zapach wody kolońskiej, zapach mojego ojca. Chowam głowę w ramiona. Myślę, że to najobrzydliwszy i najstraszniejszy swąd, jaki istnieje. Wydaje mi się, że się zmieniłam, wyrosłam z tamtego czasu, ale wystarczy powiew wiatru, który przynosi stary zapach, bym poczuła lęk i rosnący we mnie ciężar. Groza starych dni, ponure, nikomu nieopowiedziane przerażenie."

  Książka została otrzymana z Klubu Recenzenta serwisu [Adres usunięty].

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Garderoba" miała być kolejną książką do recenzji. Polski debiut, dobre wydawnictwo i tak wpadła mi okazja w Klubie recenzenta z serwisu [Adres usunięty]

  Szok nastąpił już po trzech stronach, piękna Jael z Izraela okazała się być moim odbiciem. Ból wypełnił mnie całą, szczeliny ciała i umysłu, dokładnie tak, jak hel może wypełnić dziecięcy balonik. Strach pierwotny, ten chowany od lat, okres dzieciństwa zaczął uwierać jak kamień w bucie. A miałam to już schować, miało zostać daleko za mną.

  "Wstyd jest wbity w moje ciało głębiej niż rany."

  W garderobie stoimy nagie, za oknami Paryż tętnicy życiem, pasją, namiętnością. My tego nie chcemy. Chowamy się w nasze maski, dziś będą to szykowne sukienki, mocny makijaż, wyraziste szminki i sztuczny uśmiech na twarzy. O tak... Bardzo dobrze potrafię sztucznie się uśmiechać i chować swoje emocje. Ja i Jael damy zły przykład, wygładzony fałsz, nie poznasz nas nigdy.

  "Widzę, co się dzieje, słyszę, co mówi, nie muszę jednak na nic zwracać uwagi. Oczy mam otwarte, ale jestem nieobecna."

  Jak żyć w społeczeństwie, gdy jestem aspołeczna? Jeden z bohaterów chowa się za tekstem. Smsy, maile, komentarze, zdjęcia. Tak można się komunikować i jednocześnie chować swoją prawdziwą twarz, ukrywać intencje, oszukiwać, manipulować, można wszystko. Za ekranem telefonu, człowieczeństwo zamienia się w niekształtne piksele. Dalej nie ma już nic.

  "Znajduję stolik. Wślizguję się na wolne miejsce z ulgą, że nie góruję już nad tłumem. Wyciągam książkę. Schronienie przed światem."

  Bohaterka chce lecieć wysoko, ale traumy z dzieciństwa ciągną ją w dół. Ja między wierszami odczytałam odrobinę jasnej wizji, zobaczyłam światełko w tunelu. Poczułam, jak strach ustępuje, rozluźniają się moje mięśnie, nie zaciskam już pięści, teraz czekam, aż pojawi się nadzieja. Nadzieja, która wybierze się ze mną i z moją Jael w daleką podróż.

  Wśród dynamicznych wydarzeń poznajemy dziewczynę z Izraela, która miała rozwinąć skrzydła w Paryżu. Przez jej życie galopuje tłum nieznajomych, każdy z nich ma szansę zyskać status osoby bliskiej, jednak Jael boi się zbudować bliższą relację. Jedyne co jej wychodzi to wirtualna bliskość, która mnie oczarowała. Jak pięknie pisarka wplotła ten wątek w całą historię. Współczesny człowiek codziennie chowa się za tekstem.

  Dla mnie jest to książka, która może zmienić światopogląd, wpłynąć na jakość komunikacji z innymi ludźmi. Dać promyk nadziei.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Broń się! Jak dbać o swoją odporność 5/5 Nasza cena:
36,80 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Broń się! Jak dbać o swoją odporność

Co wspiera, a co osłabia odporność? Jak odpowiednią dietą wzmocnić organizm? Dlaczego brak przyjaciół jest tak groźny jak palenie? Czy lepiej pić codziennie kieliszek wina, czy rzadko butelkę? Co nam dają szczepienia? Morsować czy nie morsować? Lubimy ekscytować się tym, co nowe. Wierzymy reklamom...
Śpij dobrze 0/5 Nasza cena:
28,34 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Śpij dobrze

Nick Littlehales był m.in. trenerem Christiano Ronaldo. Uczył go... spać. Teraz dzieli się swoją wiedzą na temat tego, jak spać, by dobrze się wyspać. Jedną trzecią życia spędzamy w łóżku. Ale czy wiemy, jak sprawić, by nasz sen skutecznie regenerował nasze siły, porządkował myśli, uspokajał...
Opcja B. Jak radzić sobie z traumą po stracie,... 0/5 Nasza cena:
30,91 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Opcja B. Jak radzić sobie z traumą po stracie,...

#1 New York Times Bestseller Gdy po stracie męża Sheryl rozpaczała: "Chcę Dave′a z powrotem" przyjaciel powiedział jej: "Opcja A nie jest dostępna. Po prostu wyciśnijmy co się da z opcji B” Po nagłej śmierci męża Sheryl Sandberg przygotowywała się do przejęcia roli ojca dla swoich dzieci....
Na oceanie nie ma ciszy 0/5 Nasza cena:
28,91 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Na oceanie nie ma ciszy

ZAWSZE TRZEBA ZACZYNAĆ OD MARZEŃ. POTEM PLANY. NO I TRZEBA SPRZĄTAĆ ŚMIECI Z RZEKI, BO JA POTEM KAJAKIEM NIE MOGĘ SIĘ PRZEBIĆ Aleksander Doba Życie zaczyna się po sześćdziesiątce. Wtedy można np. przepłynąć Ocean Atlantycki kajakiem. I to dwukrotnie. „Na oceanie nie ma ciszy” to historia Aleksandra...
Drapieżca wspomnienia pilota zdalnego zabójcy 0/5 Nasza cena:
32,39 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Drapieżca wspomnienia pilota zdalnego zabójcy

Sensacyjna historia amerykańskiego pilota, który jako operator predatorów znalazł się na pierwszej linii wojny z  terroryzmem. Od bohaterów książek "Snajper" czy "Niełatwy dzień" różni go tylko jedno: od pola walki oddalony był o tysiące kilometrów. Co jednak nie przeszkadzało mu odgrywać kluczowej...
Pole śmierci nieznana bitwa Polaków z czerwonymi khmerami 0/5 Nasza cena:
32,39 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pole śmierci nieznana bitwa Polaków z czerwonymi khmerami

PIERWSZA POLSKA BITWA PO II WOJNIE ŚWIATOWEJ Polska misja wojskowa w Kambodży (1992-1993) była przygotowana koszmarnie. Pojechali ludzie, którzy nigdy nie mieli broni w ręku, a nawet nie znali angielskiego. Brakowało jedzenia i sprzętu. Wartownik stał z bambusowym kijem, namioty pleśniały, auta się...
Luz. I tak nie będę idealna 5/5 Nasza cena:
26,63 zł 36,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Luz. I tak nie będę idealna

„Tak dużo robię, a wciąż czuję, że nie jestem wystarczająco mądra, dobra, piękna”. „Nie mam siły, a jednak coś w środku mówi mi, że powinnam, że muszę dawać z siebie więcej”. „Na zewnątrz pancerz, a wewnątrz krucha jak lód, nikt nie rozumie, jaka jestem delikatna”. Brzmi frustrująco i… znajomo?...
Slow sex. Uwolnij miłość 5/5 Nasza cena:
30,80 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Slow sex. Uwolnij miłość

Udany seks to źródło energii, wyraz uczuć pomiędzy ludźmi. Wykorzystaj metody slow seksu, by żyć szczęśliwiej Nowe wydanie bestsellerowego poradnika zostało poszerzone o bieżące problemy. Jak zaburzenia psychiczne, tempo życia, izolacja wymuszona pandemią wpływają na seksualność? Jak zdobyć się na...
Zbrodnia i seks. Kim są i jak działają przestępcy seksualni? 5/5 Nasza cena:
28,22 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zbrodnia i seks. Kim są i jak działają przestępcy seksualni?

W każdym człowieku drzemią pewne skłonności perwersyjne, które wybuchają w określonych okolicznościach. Ryszard von Kraft – Ebing Pedofile, gwałciciele, kazirodcy, seryjni zabójcy na tle seksualnym. Czy coś ich łączy? Co się dzieje w ich głowach? Jak działają? Kim są ich ofiary? Czy można ich...
Złodzirej 0/5 Nasza cena:
32,39 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Złodzirej

Gdybym mógł się cofnąć i coś zmienić, to zrobiłbym tak: złapałbym za fraki samego siebie i zdzielił po pysku tak mocno, żebym w końcu zaczął myśleć jak człowiek. Grzegorza Stelmaszewskiego widzieliście nie raz w kinie i telewizji, w wielu barwnych epizodach. Jest przecież teraz aktorem. Ale nie...
Miłość. I co dalej? 5/5 Nasza cena:
23,30 zł 36,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Miłość. I co dalej?

Po sukcesie książki „Luz. I tak nie będę idealna” Tatiana Mindewicz-Puacz powraca z książką na temat związków Wydawałoby się, że jeśli chodzi o miłość... najważniejsze to się zakochać, a potem wszystko stanie się samo, będziemy żyli długo i szczęśliwie. Dlaczego zatem tak wielu z nas, choć żyje we...
Kiss 0/5 Nasza cena:
29,96 zł 36,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kiss

Olga Kirsch ma wszystko: błyskotliwą inteligencję, talent, urodę, pasję, upór i pozycję najzdolniejszego młodego finansisty na polskim rynku. Hossa niesie ją jak fala. Jednak blokując wielki giełdowy przekręt, zadziera z niewłaściwymi ludźmi. Ludźmi, którzy mają władzę i możliwości, by ją...
Wybrane bestsellery
Doktor Anna. Uczniowie Hippokratesa. Tom 2 5/5 Nasza cena:
27,95 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Doktor Anna. Uczniowie Hippokratesa. Tom 2

Oparta na faktach opowieść o pierwszej dyplomowanej lekarce praktykującej na ziemiach polskich. Koniec lat 70. XIX wieku. Anna Tomaszewicz po zakończeniu studiów medycznych na Uniwersytecie w Zurychu wraca do Warszawy z zamiarem otwarcia praktyki. Jest utalentowana, pełna zapału, ma na koncie...
Panie Czarowne 4/5 Nasza cena:
31,04 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Panie Czarowne

Przyszedł na nie czas Zawsze są przynajmniej trzy. Może być więcej, ale nigdy mniej. Psotna dziewka, chutliwa matka i groźna, samotna starucha. Obdarzona pierwotną mocą Trójnia. Głuchołazy, małe miasteczko na polsko-czeskim pograniczu, mają w herbie kozi łeb. To miejsce, gdzie w XVII wieku wieszano...
Egzekucja. Joanna Chyłka. Tom 14 4/5 Nasza cena:
26,04 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Egzekucja. Joanna Chyłka. Tom 14

Minęły trzy miesiące, od kiedy Kordian Oryński zaginął. Przez cały ten czas Chyłka robiła wszystko, by go odnaleźć, ale nie natrafiła na żaden ślad. Prawniczka nie zamierza jednak się poddawać. Aby zapewnić sobie fundusze na dalsze poszukiwania, prowadzi biuro porad prawnych i mimo że nie może sama...
Billy Summers 5/5 Nasza cena:
29,89 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Billy Summers

Najnowsza książka mistrza gatunku. Billy Summers jest najlepszy w swoim fachu. Eliminuje ludzi, ale tylko tych naprawdę złych. Był snajperem w Iraku, więc zna się na rzeczy i zawsze strzela celnie. Tym razem przyjmuje ostatnie zlecenie. Czas w końcu na zasłużoną emeryturę.  Niestety, coś idzie nie...
Bestia z Buchenwaldu 5/5 Nasza cena:
27,06 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bestia z Buchenwaldu

Historia Ilse Koch, komendantowej nazistowskiego obozu, której okrucieństwo stało się legendą Wydarzenia w tej książce są oparte na faktach. prawda bywa bardziej przerażająca od najwymyślniejszej fikcji. Człowiek jest zdolny do wszystkiego. Ilse Koch dokonała okrutnych czynów. Wiedźma z Buchenwaldu...
Biologia na czasie 3. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony. Z dostępem do E-testów. Szkoły ponadgimnazjalne 5/5 Nasza cena:
46,46 zł 48,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Biologia na czasie 3. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony. Z dostępem do E-testów. Szkoły ponadgimnazjalne

Zawiera treści dotyczące genetyki, biotechnologii, ewolucjonizmu, ochrony przyrody oraz ekologii z elementami ochrony przyrody. Zastosowano w nim szereg rozwiązań umożliwiających skuteczne przygotowanie do matury. Dzięki interaktywnej aplikacji Matura-ROM wspomaga samodzielne przygotowanie do...
Dom stu szeptów 4/5 Nasza cena:
28,11 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dom stu szeptów

Najnowsza powieść grozy brytyjskiego mistrza horroru, Grahama Mastertona. Autorska interpretacja opowieści o nawiedzonym domu. Na smaganych wiatrem wrzosowiskach stare domostwo strzeże swych sekretów… Allhallows Hall jest rozległą rezydencją w stylu Tudorów, położoną na ponurych i mglistych...
Nie dla mnie 5/5 Nasza cena:
23,25 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nie dla mnie

Dwa lata po rozwodzie Valentine na portalu randkowym poznaje Forda. Jest mądry, przystojny, bogaty i… młody. Zdaniem Val, zdecydowanie za młody. Ale przecież pożądanie nie zna się na matematyce i nie liczy lat. Rozśmieszał ją i był cudowny, ale z powodu jego wieku była nieugięta – mogli być co...
Nie powinniśmy 0/5 Nasza cena:
25,14 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nie powinniśmy

„Nie powinniśmy” to najnowsza gorąca czytelnicza propozycja od uwielbianej przez polskie miłośniczki romansów Vi Keeland! Upalne lato to idealna pora roku na poczytanie gorącego romansu. Według wielu osób nikt nie umie tak doskonale podgrzać atmosfery w książce jak właśnie Vi Keeland.  Autorka...
Dom pełen miłości. Przepisy na cztery pory roku 0/5 Nasza cena:
42,83 zł 59,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dom pełen miłości. Przepisy na cztery pory roku

Witaj Ukochana Przyjaciółko mojego serca! Napisałam tę książkę niemal jak list do Ciebie, w którym pragnę podzielić się dobrem i życiowym doświadczeniem. Pomysł na tę książkę zrodził się wśród moich czytelniczek i uczestniczek warsztatów. To one wymarzyły sobie książkę z przepisami na cztery pory...
Nie do naprawienia. Rozdzieleni. Tom 1 0/5 Nasza cena:
23,25 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nie do naprawienia. Rozdzieleni. Tom 1

„Nie do naprawienia” to kolejna ekscytująca czytelnicza propozycja od uwielbianej przez fanki romansów Tijan! Czas na pierwszą część nowej serii od Tijan, specjalistki od gorących powieści new adult. „Nie do naprawienia” to kolejna historia, która rozpali czytelniczki! Pokochają ją wszystkie...
Przewodnik dla damy po halkach i korsarstwie. Rodzeństwo Montague. Tom 2 5/5 Nasza cena:
25,14 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przewodnik dla damy po halkach i korsarstwie. Rodzeństwo Montague. Tom 2

Przygody niepokornej buntowniczki w XVIII-wiecznej Europie! Felicity Montague ma dość udawania, że ciekawią ją towarzyskie herbatki, plotki i pudrowanie twarzy. Woli nastawiać kości, czytać książki medyczne i marzyć o zostaniu lekarką. Minął rok, od kiedy zupełnie przypadkowo wzięła udział w...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula