Francofolie express 2. Podręcznik do języka francuskiego dla liceum i technikum

Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Seria: Francofoile Express,
Francofolie express
Wydawnictwo: Wydawnictwo Szkolne PWN
Oprawa: Miękka
Rok wydania: 2020
Ilość stron: 128
Opis
Język francuski jest jednym z trudniejszych sposobów komunikacji na świecie, a jego zróżnicowane w stosunku do języka polskie sprawia, że początkowe etapy nauki stawiają przed uczniem i nauczycielem wiele przeszkód. Publikacja "Francofolie express 2. Podręcznik do języka francuskiego dla liceum i technikum" pozwala na zredukowanie tych trudności i zapewnienie sprawnego procesu nauczania aż do egzaminu maturalnego.

Podręcznik ten kładzie duży nacisk na równomierne rozwijanie umiejętności gramatycznych, jak i komunikacyjnych. Zawiera w sobie multum zadań, które wymagają od ucznia zarówno prowadzenia monologów, jak i dialogów z rówieśnikami.

Jednocześnie publikacja ta została wyposażona w prosto wytłumaczone reguły dotyczące zagadnień gramatyczno-leksykalnych, które są często powtarzane, co na trwałe koduje je w pamięci ucznia.

Ważnym aspektem tej książki jest jej dostępność zarówno dla starej, jak i nowej podstawy programowej, co sprawia, że zarówno uczniowie po gimnazjum, jak i 8-klasie mogą z niej z powodzeniem korzystać.

Publikacja ta przygotuje uczniów do zdania egzaminu maturalnego z języka francuskiego na poziomie podstawowym. Wszystko to dzięki przejrzystości graficznej, jak i prostej nawigacji. Całość wzbogacona została o tematy bliskie młodym osobom, co zachęca ich do rozmowy.

Ten podręcznik, jak i związana z nim seria została stworzona dzięki współpracy Regine Boutegege i Magdaleny Supryn-Klepcarz. Dzięki tym autorkom powstały publikacje, które sprawnie przeprowadzają uczniów przez egzaminy dojrzałości.


Sprawdź popularne pytania i odpowiedzi

Kto jest autorem "Francofolie express 2. Podręcznik do języka francuskiego dla liceum i technikum"?
Regine Boutegege, Magdalena Supryn-Klepcarz są autorami tej książki.
Są autorami niewielu podręczników, ale są one bardzo wartościowe. Często autorzy podręczników szkolnych mają wysokie kompetencje w dyscyplinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko 1 - 2 materiałów edukacyjnych, skupiając się na eksploracji dziedziny nauczania. Wynikać to może z czerpanej radości z pisania. Dla niewielu zdarza się, że łączenie wiedzy, a także doświadczenia, z ich przekazywaniem idą w parze.

Jakie wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
"Francofolie express 2. Podręcznik do języka francuskiego dla liceum i technikum" opublikowało Wydawnictwo Szkolne PWN.


Na podstawie czego mam wiedzieć, że to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Zweryfikuj dokładnie wykaz książek obowiązujących w Twojej szkole w aktualnym roku szkolnym. Zwróć szczególną uwagę na tytuł, autora lub autorów oraz wydawnictwo. Pamiętaj, że każda jednostka nauczania może mieć inne wymagania dotyczące podręczników. Dlatego warto uzyskać informacje bezpośrednio od wychowawców lub z listy podręczników szkolnych opublikowanych przez szkołę.


W jaką okładkę oprawiony jest podręcznik?
Podręcznik ma miękką okładkę, dzięki czemu wygodnie korzysta się z niego nawet w podróży do szkoły.


Do której klasy i na jakim poziomie nauki jest wymagany ten wspomniany podręcznik?
Pozycja została wydana dla uczniów klas LO 2. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od nauczyciela, pamiętaj, by dobrać podręcznik dopasowany do poziomu edukacji, na którym obecnie jest uczeń.

Dla jakiego przedmiotu ta publikacja jest sugerowana?
Podręcznik został opracowany z myślą o konkretnym dziale nauki, jaką jest język francuski.


Jaka jest data wydania "Francofolie express 2. Podręcznik do języka francuskiego dla liceum i technikum"?
Rok wydania Francofolie express 2. Podręcznik do języka francuskiego dla liceum i technikum to 2020. Od wielu lat jest uznanym źródłem wiedzy i narzędziem dla wielu szkół. Przez ten okres pozyskał duże zaufanie nauczycieli, co świadczy o jego wartości edukacyjnej.


Z ilu stron składa się ten podręcznik?
"Francofolie express 2. Podręcznik do języka francuskiego dla liceum i technikum" to książka złożona z 128 stron.
Jest wypełniona treścią edukacyjną podkreśloną obrazkami i ilustracjami. Zawarto w niej liczne i starannie dobrane materiały, które utrwalają wiedzę z danego zakresu.


Do jakiej serii podręczników szkolnych należy "Francofolie express 2. Podręcznik do języka francuskiego dla liceum i technikum"?
Tytuł ten jest częścią serii edukacyjnej "FRANCOFOILE EXPRESS".
Wzorem pozostałych składników z cyklu, podręcznik został stworzony w celu zapewnienia uczniom spójnych materiałów edukacyjnych, które umożliwią im rozwój wiedzy i umiejętności w sposób uporządkowany, jak również logiczny.


W co jeszcze, poza podręcznikami, warto zaopatrzyć ucznia?
Na stronach www szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: długopisy, ołówki, przybory do rysowania, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj o zdobyciu odpowiednich zeszytów! Pamiętaj, że uczniowi otoczonemu artykułami szkolnymi, które mu się podobają, np. piórnik z ulubionym bohaterem czy plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole raźniej. Sprawdź, jakie przybory i inne artykuły do szkoły polecamy w TaniaKsiazka.pl. Mamy tak szeroki wybór, że z dużym prawdopodobieństwem znajdziesz coś interesującego.


Czy mogę wymienić lub zwrócić kupiony podręcznik?
Produkty nie podlegają wymianie, ale pamiętaj o tym, że przy zakupie online zawsze możesz zwrócić, i w zamian zamówić odpowiedni. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak można zwracać podręczniki? Wszystkie informacje znajdziesz na tej stronie.


Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii język francuski lub z serii Francofoile Express

Szczegóły
Recenzje
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula