Wydawnictwo Szkolne PWN

Warszawskie Wydawnictwo Szkolne PWN powstało w 1997 roku. Współtworzy Grupę Wydawniczą PWN i specjalizuje się w publikacji materiałów dydaktycznych dla wszystkich typów szkół oraz przedszkoli: podręczników, zeszytów ćwiczeń, repetytoriów, poradników metodycznych oraz multimediów. Z książek ukazujących się nakładem oficyny chętnie korzystają zarówno uczniowie, jak i pedagodzy.

Wydawnictwo Szkolne PWN – podręczniki do nauki języków obcych

Oferta podręczników Wydawnictwa Szkolnego PWN obejmuje bogaty wybór pozycji do nauki języków obcych na różnych poziomach zaawansowania. Są to książki do języków nowożytnych, od lat chętnie wybieranych przez uczniów: angielskiego, niemieckiego francuskiego czy rosyjskiego. Oficyna oferuje także podręczniki szkolne dla miłośników języka hiszpańskiego, który ostatnio zdobywa coraz większą popularność wśród młodzieży – przykładem seria "Generación".

Język niemiecki

W Taniej Książce można znaleźć podręczniki PWN do języka niemieckiego zarówno dla szkół podstawowych, jak i liceów czy techników. Wśród tych pierwszych popularnością cieszą się serie "Und so weiter Neu", "Und so weiter Extra", "Ich und du Neu", "Mach mit! Neu" czy "Kompass". Na szczególną uwagę zasługuje cykl "ABCDeutsch", opracowany z myślą o maluchach poznających język obcy od pierwszej klasy szkoły podstawowej. Z kolei nauka języka niemieckiego na poziomie średnim będzie się odbywać w oparciu o podręczniki "Transfer Deutsch" lub "Neue Expedition Deutsch".

Język angielski

W Wydawnictwie Szkolnym PWN publikowanych jest wiele pozycji do nauki języka angielskiego. Spośród nich wyróżnia się seria "New Maxi Taxi", w ramach której ukazują się podręczniki do szkoły podstawowej. Ich autorzy wykorzystują fabuły z popularnych komiksów. Uczniowie zdobywają biegłość językową, a przy okazji doskonale się bawią, śledząc pasjonujące przygody bohaterów znanych historyjek obrazkowych z dymkami.

Język francuski

W naszej księgarni dostępne są również podręczniki do nauki języka francuskiego. Popularnością cieszą się zwłaszcza dwa tytuły rekomendowane przez resort edukacji dla szkół ponadpodstawowych: "Francofolie express" i "Exploits". Książki przeznaczone są zarówno dla uczniów rozpoczynających swoją przygodę z językiem francuskim, jak i kontynuujących jego naukę.

Język rosyjski

Wydawnictwo Szkolne PWN ma też ciekawe propozycje dla uczęszczających na lekcje języka rosyjskiego. Serie podręczników do języka rosyjskiego opublikowane nakładem oficyny adresowane są do uczniów ostatnich klas szkół podstawowych ("Wsio prosto!") oraz zdobywających wykształcenie na poziomie średnim ("Wot i My. Po nowomu") i przygotowujących się do egzaminu dojrzałości.

"Pewny start" – dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi

Wydawnictwo Szkolne PWN słynie również z wartościowych materiałów dydaktycznych dla dzieci i młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Z myślą o kilkulatkach i nastolatkach z niepełnosprawnością intelektualną bądź innymi problemami rozwojowymi powstała seria "Pewny start". Ma służyć kształceniu sprawności poznawczych, umiejętności przydatnych w dorosłym życiu oraz kompetencji społecznych uczniów. W odpowiedzi na potrzeby młodzieży z niepełnosprawnościami, przygotowującej się do wejścia na rynek pracy,  zainicjowano podserię "Pewny start. Aktywni zawodowo".

Repetytoria Wydawnictwa Szkolnego PWN

Przyszłym maturzystom szczególnie przydatne są repetytoria, pozwalające skutecznie powtórzyć, usystematyzować i utrwalić materiał leksykalno-gramatyczny z języka obcego. Stanowią wsparcie w przygotowaniach do egzaminu dojrzałości zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym, jak chociażby "Repetytorium maturzysty. Język angielski ZPiR". Tego rodzaju wydawnictwa przydadzą się także ósmoklasistom – przykładem "Organizer ósmoklasisty. Język niemiecki. Repetytorium".