Ewangelia według węgorza

Średnia: 4.5 Ilość ocen: 8
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
304
Rok wydania
2020
Nasza cena: 30,17 zł 39,99 zł Taniej o: 25%

"Ewangelia według węgorza" została uznana w Szwecji za książkę 2019 roku. Opowieść o najbardziej tajemniczej rybie świata staje się punktem wyjścia do wspomnień o ojcu autora.

Jest na tym świecie jeszcze wiele niezbadanych tajemnic. Niektóre z nich kryją się w słonej głębi oceanu, a jedna z największych, istny Święty Graal nauk przyrodniczych, dotyczy tak powszechnie przecież znanej ryby jak węgorz. Ojciec Patrika dobrze wiedział, że każdy węgorz przybył z Morza Sargassowego. Każdy też prędzej czy później poczuje w sobie nieodpartą potrzebę, by tam powrócić. Nikt nie widział, jak ta niezwykła ryba przychodzi na świat. Nikt też nie udowodnił, że umiera.

Tymczasem każdy węgorz w trakcie swojego życia przemierza dziesiątki tysięcy kilometrów. Płynie przez morza, jeziora i rzeki wprost ku swemu zagadkowemu celowi. Może pełznąć lądem, gdy natomiast znajdzie się w zamknięciu, przeczeka nawet sto lat. Po upływie tego czasu z pewnością wszyscy uznają go za martwego. Tymczasem węgorz, nareszcie wolny, będzie kontynuować swą tajemniczą wędrówkę...

"Ewangelia według węgorza" to książka poruszająca i niezwykle osobista. Patrik Svensson poświęca ją swojemu ojcu. Przepięknie napisane, niemal poetyckie wspomnienie ma jednak wymiar uniwersalny. To książka, która urzekła już niemal cały świat, a powodów do zachwytu mamy tu rzeczywiście wiele. Rozwiązywanie "zagadki węgorza" staje się tu pretekstem do tego, byśmy mogli lepiej poznać samych siebie. Patrik Svensson oczarowuje sposobem, w jaki zdejmuje z praw natury zasłonę oczywistości. Uczy nas przez to patrzeć na wiele zjawisk z zupełnie nowej, zaskakującej dla nas perspektywy. "Ewangelia według węgorza" staje się przez to niesamowitą kulturoznawczą wyprawą w głąb ludzkiej natury.


O autorze

Patrik Svensson, urodzony w 1972 roku w Kvidinge, jest szwedzkim dziennikarzem i pisarzem. Na co dzień pracuje w redakcjach wydawnictw kulturalnych "Sydsvenskans" i "Helsingborgs Dagblad". Jego debiut pisarski miał miejsce latem 2019 roku, a jest nim właśnie prezentowana książka. Debiutem – dodajmy – znakomicie przyjętym zarówno przez krytykę, jak i przez czytelników. W Szwecji "Ewangelię według węgorza" okrzyknięto książką roku. Dlaczego? Przekonajcie się sami!

Recenzje (8)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Człowiek i węgorz"

  Wielu z nas w dzieciństwie, będąc jeszcze chłopcami, chociaż raz wybraliśmy się na ryby razem z ojcem, dziadkiem czy wujkiem, żeby spróbować swoich sił w wędkarstwie i wspólnie przeżyć ekscytujące i radosne chwile, kiedy ryba bierze. Dla jednych to zajęcie do dziś, które stanowi relaksujące hobby. Drudzy łowią, bo uwielbiają smak świeżo złowionej ryby. Inni łowią po prostu w celach zarobkowych. Patrik Svensson też lubił i często wybierał się na ryby z ukochanym ojcem od najwcześniejszego dzieciństwa. Ale łowili nie byle jakie ryby, tylko węgorze, uznawane do dziś za jedne z najbardziej enigmatycznych zwierząt na świecie. Początkowa fascynacja wędkarstwem przerodziła się w fascynację samym węgorzem, która zrodziła w autorze chęć do napisania książki "Ewangelia według węgorza", którą dzisiaj możemy przeczytać.

  Patrik Svensson to szwedzki autor, który pochodzi z niewielkiej miejscowości Kvidinge w zachodnio-północnej Skanii. Odkąd pamięta, łowił węgorze wspólnie z ojcem. Te niezwykłe ryby często pobudzały jego wyobraźnię i udowodniły mu jak niesamowita i tajemnicza jest natura. Od trzydziestu lat jest dziennikarzem i pracuje w dziale kultury gazety "Sydsvenskan". Wspomniana książka jest jego debiutem literackim.

  W ostatnich latach zdążyliśmy się przyzwyczaić, że literatura skandynawska to przeważnie kryminał o dość specyficznym klimacie i charakterystyce. Tym razem książka nie ma nic związanego z zagadkami kryminalnymi i zawiłą intrygą. Ale jej temat w istocie stanowi wielką zagadkę od setek lat aż do dziś. Ryba, którą wszyscy, od Arystotelesa po Freuda, próbowali poznać i zrozumieć. I do dziś nie udało się tego nikomu w pełni dokonać, chociaż niewątpliwie współcześnie wiemy o węgorzu znacznie więcej niż starożytny filozof.

  Węgorz, Anguilla anguilla, jest jednym z najbardziej zagadkowych zwierząt stworzonych przez naturę, i niesamowitą rybą, która na każdym etapie życia pokazuje, że jest chyba jednam czymś więcej. Żyje kilkadziesiąt lat, nie posiada widocznych łusek, nie ma płetw brzusznych, jej całe ciało jest pokryte grubą warstwą śluzu, ma małe skrzela, potrafi poruszać się po lądzie z prędkością około 3km/h, przechodzi liczne metamorfozy, żyje kilkadziesiąt lat i odbywa tarło tylko w jednym miejscu, w Morzu Sargassowym, do którego wędrówka dla wielu osobników trwa często półtora roku, a potrafią dziennie niezmordowanie płynąć nawet i pięćdziesiąt kilometrów. Niemożliwy do rozrodu w niewoli, aktywny w ciemnościach, potrafi pozostać w bezruchu przez bardzo długi czas i sprawiać wrażenie zupełnie martwej, żeby zaraz ożyć i funkcjonować jak gdyby nigdy nic.

  Węgorz to do dziś ciągle bardzo zagadkowa ryba, która nie jest do końca odkryta i zadrwiła sobie z wielu przyrodników. Już w starożytności Arystoteles był nią zafascynowany, ale nie potrafił się wiele o niej dowiedzieć. Sam Freud chciał odkryć jak i gdzie się rozmnaża, ale mu się nie powiodło. I wielu innym po nim. Dopiero duński naukowiec, Johannes Schmidt, dokonał znacznego odkrycia i dowiedział się wiele o tej rybie, ale zajęło mu to aż dwadzieścia lat! I to właśnie dzięki niemu dzisiaj wiemy najwięcej, chociaż ciągle nie wszystko.

  Autor przybliża znacznie budowę tej ryby, jej cykl życiowy, wędrówki, metamorfozy i różne tajemnicze zachowania i przypadłości, bazując na zdobytej wiedzy z licznych źródeł oraz na własnych doświadczeniach z węgorzem. Przez jakiś czas myślałem, że jest to po prostu książka o rybie, która tak zafascynowała autora, że postanowił oddać jej hołd poprzez dokładne jej przedstawienie i zaznaczenie czemu jest tak niezwykła, a jednocześnie przekonując, że natura jest niesamowita i piękna i wznosi apel, że należy o nią dbać. Ale tak właściwie to ciężko sklasyfikować jednoznacznie gatunek tej książki, bo z jednej strony to książka przyrodnicza i naukowa, kiedy dotyczy ryby jako stricte zwierzęcej formy. Z drugiej filozoficzna, a nawet i mityczna, kiedy autor próbuje przedstawić nam coś o węgorzu wychodząc poza sferę fizyczną. A momentami przybiera też formę autobiograficzną, gdy Svensson opisuje własne życie, chwile spędzone z ojcem i rodziną, wędkowanie i rodzącą się fascynację węgorzem. I tutaj jest zdecydowanie bardziej emocjonalnie.

  "Ewangelia według węgorza" to ładna i sentymentalna książka o człowieku i węgorzu. O ojcu, synu i rybie. O pochodzeniu, cyklu życia i walce o przetrwanie. O początku i końcu. Mądra, pouczająca, wzruszająca, czasem tajemnicza, a momentami nawet i magiczna. Naprawdę bardzo ciekawa i osobliwa pozycja. Polecam.

  Recenzja z bloga: Świat Bibliofila.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Miano bestsellera coraz częściej zniechęca mnie do przeczytania książki, która została okrzyknięta takim właśnie tytułem. “Ewangelia według Węgorza” co prawda na okładce chwali się nim w blurbie, ale w jej przypadku uważam, że to nie jest puste słowo.

  Była to nietypowa dla mnie lektura, ale sięgnęłam po nią z czystej ciekawości. W normalnych okolicznościach pewnie nie zwróciłabym na nią uwagi, jednak zaintrygował mnie enigmatyczny i niewiele zdradzający opis. Ostatecznie to właśnie ON w dużej mierze zadecydował o tym, że chciałam ją przeczytać.

  “Ewangelia według Węgorza” to coś więcej, niż opowieść o tytułowej rybie. W tle pojawiają się między innymi wspomnienia ojca, z którym autor wybierał się na połów jako dziecko. Obserwacje dotyczące piękna i niezwykłości natury potrafią wciągnąć i zaskoczyć czytelnika. Kryją się za nimi refleksje związane z poszukiwaniem swojej drogi oraz przeznaczenia, przemijaniem, a także śmiercią.

  Patrik Svensson w błyskotliwy sposób potrafi przekazać wiedzę, zainteresować czytelnika swoją pasją. Nigdy nie pomyślałabym, że tak zajmie mnie książka poświęcona w dużej mierze węgorzom, o których notabene nie miałam pojęcia, ponieważ nie interesowałam się rybami.

  Przez karty książki przewijają się kolejni badacze, uczeni i filozofowie, którzy niestrudzenie latami zajmowali się węgorzami, aby odkryć skąd się wzięły, w jaki sposób się rozmnażają, dokąd prowadzi ich długa wędrówka i odpowiedzieć na wiele innych pytań. Nie brakuje również odniesień do literatury, symboliki, a nawet psychologii, które powiązane są z tymi wyjątkowymi rybami.

  Dzięki dużej różnorodności poruszanych tematów dużo osób może znaleźć w tej książce coś dla siebie. Mnie zaciekawił rozdział, w którym pojawiła się osoba Freuda, a także inny, opowiadający o zdolności przystosowywania się węgorzy do trudnych warunków i mitów, które narosły wokół tego tematu.

  Poruszająca jest również końcówka książki. Choć zagadka węgorza pozostaje w pewnym stopniu nadal nierozwiązana, IUCN wpisała ten gatunek na listę gatunków krytycznie zagrożonych. Oznacza to, że niedługo węgorz europejski może wymrzeć na wolności. Wkrótce może podzielić los ptaka dodo, do którego krótko nawiązał autor w swoich przemyśleniach.

  Myślę, że “Ewangelia według Węgorza” może się spodobać nie tylko wędkującym czy miłośnikom ryb. Uważam, że dla takich osób ta książka mogłaby się okazać świetnym prezentem, ponieważ jest kapitalnie wydana i ma twardą okładkę. Jeśli lubicie poszerzać swoją wiedzę o przyrodzie, interesują was ciekawostki związane ze zwierzętami, to sądzę, że możecie po nią sięgnąć i nie będziecie zawiedzeni.

  Ja, choć spodziewałam się czegoś innego, dowiedziałam się kilku ciekawych faktów i w ostatecznym rozrachunku “Ewangelia według Węgorza” nie rozczarowała mnie. Nigdy nie czytałam książki podobnej do tej i nie sposób nie docenić jej wyjątkowości.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  książka EWANGELIA WEDŁUG WĘGORZA, którą jakiś czas temu Wam zapowiadałam  Autorem bestsellera jest skandynawski pisarz Patrik Svensson. Książka z gatunku tych, które potrafią zaskoczyć, bo czy rzeczywiście może to być książka o węgorzu (Anguilla anguilla)? Ano może być. Pewnie każdy z nas wie, że węgorza to taka ryba, i zapewne dla większości z nas wiedza na temat tej ryby i ewentualnie tego, że wytwarza prąd się kończy. Autor przybliża nam jej niesamowitość, etapy życia węgorza od rozmnażania w części Oceanu Atlantyckiego, w tak zwanym Morzu Sargassowym, aż po jej żywot. Książka przebiega dwutorowo, z jednej strony poznajemy z rozdziału na rozdział życie tej rybki, a z drugiej opowieści o dorastaniu autora, jego relacji z ojcem, wspólnych wyjazdach na łowienie węgorzy. Mimo, iż w tytule zostało użyte słowo ewangelia, nie należy nastawiać się na lekturę religijną ;) Książka zawiera mnóstwo metafor, ukryte drugie dno. A znaczy to, że czytając książkę odnajdujemy w niej sporo o nas samych.

  „Przyroda jest bardziej metafizyczna, niż Ci się wydaje. A Ty jesteś jej częścią”.

  - Zaczytany Książkoholik

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Na początku nie wiedziałam o czym jest ta książka. Wstawki takie typowo przyrodnicze zmyliły mnie, bo na wędkarstwie się nie znam, pewno jak większość ludzi, więc czemu cykl życia węgorza stał się na tyle ważny, by stać się bestsellerem w Skandynawii?

  Autor stworzył powieść o tajemnicy, o przeżywaniu życia, o wędrówce. Historia węgorza to trochę opowieść przyrodnicza, nostalgiczna, pełna uczucia i podziwu dla niepozornego zwierzęcia, które od wieków spędza sen z powiek naukowcom. Autor prowadzi nas od samego początku fascynacjii ludzi węgorzem. Znajdziemy to fakty historyczne, przyrodnicze, a przede wszystkim filozoficzne. I dla mnie ta książka jest próbą zestawienia życia węgorza do życia człowieka - nieprzewidywalnego i nieoczywistego.

  Chociaż tematyka tej powieści może nie przekona każdego, to książka zasługuje na uwagę. Napisana w sposób przystępny, lekki jednak z wyczuwalną nutą poetyckości. Fakty przedstawione są w sposób ciekawy i przystępny, więc rozwiązywanie zagadki węgorza to czysta przyjemność. Idealna propozycja dla osób szukających wyciszenia i niebanalnych historii.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Niebawem do księgarń trafi wyjątkowa książka. "Ewangelia według węgorza" ma dość enigmatyczny tytuł, w połączeniu z bajkową okładką, tworzy miks, od którego kręci się w głowie, a skołowany czytelnik nie wie, czy czytać, czy dać sobie spokój. Szwedzki dziennikarz, Patrik Svensson, połączył wątki autobiograficzne z tematem, który przez 2000 lat pozostawał dla człowieka tajemnicą i w zasadzie wciąż pozostaje, choć ostatni wiek wniósł nieco światła do świata istoty, którą Arystoteles uważał za lśniący, zagadkowy cud, który staje się z mułu i błota.

  Węgorz, bo o nim mowa, to niezwykle trudny obiekt obserwacji. Drwił sobie z przyrodników przez wiele setek lat. Nic w jego budowie nie zdradza, jak młode osobniki przychodzą na świat. Wiadomo jedynie, że początek ich życia to Morze Sargassowe, nikt jednak nie spotkał tam dorosłych osobników. W głębinach, ciemnościach, na dnie morza, małe wierzbowe listki (tak wyglądają węgorze po 7 dniach od wyklucia się) zaczynają swoją podróż do rzek i jezior w Europie. Wielu uczonych miało wręcz obsesję na ich punkcie. Sam Zygmunt Freud rozkroił ich przeszło 400, wszystko w celu poszukiwaniu jąder :) Jego badania udowodniły jedynie, jak głęboko zakopana jest czasem prawda. Zrezygnowany zajął się psychoanalizą, a węgorz mógł być dumny, ukrywając przed wiedeńskim lekarzem swoją seksualność. Na marginesie, wiecie, że Zygmunt nie znosił kobiet z mocnym makijażem? Dziś pokonałby go #instamakeup :D

  Zachowanie węgorza przybliżyła i pozwoliła zrozumieć amerykańska biolożka, Rachel Carson, która jako pierwsza posłużyła się antropomorfizacją, co nie było mile widziane w świecie nauki, ale znacząco zilustrowało świat tajemniczej ryby człowiekowi. Teraz można powiedzieć, że to zbliżenie nie wyszło jej na dobre. Stworzenie dotąd uznawane za obce i niepojęte, nagle stało się pożądanym produktem kulinarnym, co z kolei przyczyniło się do drastycznego spadku liczebności węgorzy. Aktualnie gatunek ten wymiera...

  Książka jest WSPANIAŁYM połączeniem historii ojca i syna z filozofią, psychologią, ekologią i ochroną środowiska. Węgorz stał się symbolem skomplikowanej relacji, jaką człowiek utrzymuje z innymi istotami żyjącymi. A tytuł? Przeczytajcie i oceńcie sami, czy zakończenie niesie ze sobą dobrą nowinę. Bardzo udany debiut, który z przyjemnością polecam.

  Dodam, iż weryfikacji merytorycznej w zakresie biologi węgorza dokonał Mikael Svensson ze Szwedzkiego Centrum Informacji o Gatunkach. Weryfikacji polskiego tłumaczenia dokonał dr inż. Stanisław Robak, a za bajkową okładkę odpowiada Eliza Luty. Wiedza podana w sposób prosty i przyjemny w odbiorze, brawo.

  IG @angelkubrick

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 3 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Patrik Svensson
 • Wydawnictwo Otwarte
 • Oprawa: Twarda
 • Rok wydania: 2020
 • Ilość stron: 304
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788381350303
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: Alevangeliet. Berattelsen om varldens mest gatfulla fisk
 • Tłumacz: Ewa Wojciechowska
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788381350303
 • EAN: 9788381350303
 • Wymiary: 135x205
Najczęściej kupowane razem
 • -38%
  Argonauci

  Argonauci

  Książka nagrodzona Amerykańską Nagrodą Krytyków Literackich Bestseller „New York Timesa”, jedna ze 100 najlepszych książek pierwszych dwóch dekad XXI wieku według „Guardiana” Maggie Nelson, amerykańska pisarka i intelektualistka, nawiązując do Barthes’owskiej interpretacji mitu o Argo, odnawia...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 24,89 zł 39,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -35%
  Pucio mówi pierwsze słowa

  Pucio mówi pierwsze słowa

  Poznajcie Pucia i jego wesołą rodzinkę, spędzając z nimi cały dzień! Ten sympatyczny maluch stanie się ulubionym towarzyszem Waszego dziecka w stawianiu pierwszych kroków w nauce mowy! Druga część przygód Pucia skoncentrowana jest na pierwszych słowach typowych dla rozwoju mowy dziecka. Ich...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 29,39 zł 44,90 zł
  w magazynie
 • -38%
  Jadłonomia po polsku

  Jadłonomia po polsku

  Koniec z długimi listami trudno dostępnych składników. Dość rezygnacji z ulubionych, tradycyjnych smaków. "Jadłonomia po polsku" pokazuje, że kuchnia roślinna może być prosta jak barszcz i równie smaczna co ruskie pierogi. W sześciu rozdziałach podzielonych zgodnie z porami roku znajdziecie mnóstwo...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 43,27 zł 69,90 zł
  w magazynie
 • -25%
  Salt Fat Acid Heat. Cztery składniki

  Salt Fat Acid Heat. Cztery składniki

  Bestseller „New York Timesa”! Serial na Netflixie! Opanuj sztukę gotowania z jakichkolwiek produktów, gdziekolwiek jesteś, nawet bez przepisu, i odkryj sekret czterech składników. Już nigdy nie będziesz kurczowo trzymać się przepisu ani zazdrościć kucharzom, którzy potrafią ugotować coś z niczego!...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 52,81 zł 69,99 zł
  wysyłka do 72 godzin
 • -39%
  Małe kobietki. Wydanie ilustrowane

  Małe kobietki. Wydanie ilustrowane

  Ameryka, lata sześćdziesiąte XIX wieku. W domostwie zwanym Orchard House od pokoleń mieszka rodzina Marchów. Pod nieobecność ojca walczącego w wojnie secesyjnej, opiekę nad czterema córkami sprawuje samodzielnie ich matka, Marmee. Marmee wyraźnie wyprzedza swoją epokę, wpajając dziewczynkom ideały...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 27,28 zł 44,90 zł
  w magazynie
 • -23%
  Kratki się pani odbiły. Zofia Wilkońska. Tom 3

  Kratki się pani odbiły. Zofia Wilkońska. Tom 3

  Szalona emerytka Zofia Wilkońska tak namieszała, że trafiła za kratki. Czymże jednak jest więzienie dla zawziętej staruszki. Niczym innym jak sceną walki o godne i lepsze życie. Czy Zofia zerwie okowy wymiaru sprawiedliwości, który w tym wypadku okazał się rychliwy, ale na pewno nie sprawiedliwy?
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 30,91 zł 39,99 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -31%
  Gawędy o wilkach i innych zwierzętach

  Gawędy o wilkach i innych zwierzętach

  Tak pięknie i wzruszająco o polskich zwierzętach jeszcze nikt nie pisał! Wychowany w rodzinie myśliwych nie wyobrażał sobie życia bez polowań, dopóki nie zrozumiał, że euforia po strzale jest radością z zabójstwa. Strzelbę zamienił na aparat fotograficzny, a jego miejscem na ziemi stał się...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 27,53 zł 39,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -15%
  Disney. Ucz się z nami. Liczenie

  Disney. Ucz się z nami. Liczenie

  Zestaw: książeczka i karty edukacyjne: ciekawa propozycja dla dzieci w wieku 5-6 lat, zabawa z kartami ułatwia naukę przeliczania elementów w zakresie od 1 do 10, książeczka z zadaniami i naklejkami pozwala utrwalić zdobytą wiedzę, opisane propozycje zabaw edukacyjnych mogą służyć jako inspiracja...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 16,99 zł 19,99 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -28%
  Anatomia. Obraz ludzkiego ciała...

  Anatomia. Obraz ludzkiego ciała...

  Wyróżniona na prestiżowych targach książki dziecięcej w Bolonii! Wyjątkowy atlas anatomiczny, który dzięki spektakularnym rycinom pozwala zajrzeć w głąb ludzkiego ciała. Misternie wycinane układy narządów pomagają wyobrazić sobie, jak człowiek wygląda w środku, a ruchome klapki odsłaniają tajniki...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. twarda
  Ograniczona dostępność
  Cena: Nasza cena: 64,35 zł 89,00 zł
  w magazynie
 • -45%
  Pokochawszy. O miłości w języku

  Pokochawszy. O miłości w języku

  Jerzy Bralczyk i Lucyna Kirwil. Językoznawca i psycholog. Mąż i żona. Od 35 lat w nieustającej rozmowie - czasem poważnej, czasem całkiem niepoważnej, czasem spokojnej, czasem pełnej emocji, zawsze błyskotliwej, i nigdy nudnej. W książce Pokochawszy w rozmowie z Karoliną Oponowicz dyskutują o...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 24,94 zł 44,99 zł
  w magazynie
Warto zwrócić uwagę na...
Ministry. Zaginione ewangelie według Ala Jourgensena 0/5 Nasza cena:
38,92 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ministry. Zaginione ewangelie według Ala Jourgensena

Wysokooktanowy, bezkompromisowy pamiętnik autorstwa legendarnego ojca chrzestnego muzyki industrialnej i frontmana Ministry Ala Jourgensena, Ministry – Zaginione ewangelie, jest równie potworny, co urzekający, odsłaniając przed nami postać, która chcąc żyć po swojemu wbrew wszelkim trudnościom,...
Z kim tak ci będzie źle jak ze mną? Historia Kaliny Jędrusik i Stanisława Dygata 5/5 Nasza cena:
37,72 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Z kim tak ci będzie źle jak ze mną? Historia Kaliny Jędrusik i Stanisława Dygata

Kalina Jędrusik. Stanisław Dygat. Uwodziciele. Hipnotyzerzy. Królowie życia. Byli dla siebie stworzeni. I byli dla siebie przekleństwem. Kalina przez całe życie była wpatrzona w ojca libertyna, który żył w trójkącie z żoną i jej siostrą. Stanisław pod względem obyczajów bardzo go przypominał....
Bez oklasków 5/5 Nasza cena:
37,28 zł 54,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bez oklasków

Jan Englert mówi o sobie, że jest złożony z wielu Englertów. Jest romantyczny i analityczny, niegodziwy i szlachetny, bezwzględny i empatyczny, a jednocześnie pozbawiony – wydawałoby się niezbędnego w wypadku aktorstwa – szaleństwa. Ponad pięćdziesiąt lat na scenie i piastowanie ważnych funkcji...
Dziwny jest ten świat. Opowieść o Waldemarze Milewiczu 5/5 Nasza cena:
40,91 zł 54,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dziwny jest ten świat. Opowieść o Waldemarze Milewiczu

W maju 2004 roku Waldemar Milewicz pojechał z ekipą do Iraku, by nakręcić czterdziesty trzeci odcinek programu "Dziwny jest ten świat". Miał to być jego ostatni wyjazd. I był. Milewicz zginął podczas ostrzału samochodu polskich dziennikarzy. Wielu nadal go pamięta i ma przed oczami dziennikarza w...
Aktor musi grać, by żyć 5/5 Nasza cena:
37,72 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Aktor musi grać, by żyć

Niemal wszyscy znają go z serialu "Ranczo", gdzie brawurowo zagrał Czerepacha, bezwzględnego doradcę wójta. Nieco starsi zapamiętali płochliwego "inżyniera instalacji podziemnych", Tadeusza Norka, trzymanego krótko przez żonę Danutę, w którego wcielał się w "Miodowych latach", oraz jego role w...
Chrobot. Życie najzwyklejszych ludzi świata 4/5 Nasza cena:
30,44 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Chrobot. Życie najzwyklejszych ludzi świata

Siedem podróży w czasie. A ponieważ czas dany nam jest jako pamięć, będzie to siedem podróży przez siedem pamięci siedmiu zwykłych ludzi. Niby ten sam świat i te same czasy, ale widziane z różnych perspektyw – mieszkańca Ugandy, USA, Kolumbii, Indii, Finlandii, Zimbabwe i Japonii.   Siedem...
Harry Haft. Historia boksera z Bełchatowa. Od piekła Auschwitz do walki z Rockym Marciano 5/5 Nasza cena:
30,10 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Harry Haft. Historia boksera z Bełchatowa. Od piekła Auschwitz do walki z Rockym Marciano

Hercka Haft, polski Żyd z Bełchatowa, miał czternaście lat, gdy wybuchła wojna, a szesnaście, gdy trafił do Auschwitz. W piekle na ziemi stracił bliskich i wiarę w Boga. Zmuszony do walki z innymi Żydami na gołe pięści stał się Animal Jew – żydowskim zwierzęciem dostarczającym rozrywki nazistowskim...
Ja. Pierwsza i jedyna autobiografia Eltona Johna 0/5 Nasza cena:
37,28 zł 54,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ja. Pierwsza i jedyna autobiografia Eltona Johna

W pierwszej i jedynej autobiografii Elton John, właściwie Reginald Dwight, ujawnia prawdę o swoim niezwykłym życiu. To szczera, zabawna, ale i wzruszająca historia charyzmatycznego artysty. Elton wraca myślami do trudnego dzieciństwa, które spędził na przedmieściach Londynu, i pierwszych porażek w...
Pszczelarz z Sindżaru 5/5 Nasza cena:
30,10 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pszczelarz z Sindżaru

Prawdziwa historia pszczelarza, który ryzykuje życie, by ratować kobiety porwane przez ISIS. Dawniej prowadziłem interesy w Iraku i Syrii, ale odkąd nastała ta zaraza Daeszu, moją rolą jest ratowanie branek. Telefon dzwoni bez przerwy. Czasem to sami bojownicy sprzedają mi porwane kobiety. Wczoraj...
Chwilowa anomalia. O chorobach współistniejących naszego świata 5/5 Nasza cena:
33,94 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Chwilowa anomalia. O chorobach współistniejących naszego świata

Znajomy negocjator policyjny powiedział mi kiedyś: „Obserwuj ludzi, gdy wszystko wokół się wali. W chwilach kryzysu dużo można zobaczyć”. Gdy więc wybuchła pandemia, obserwowałem uważnie. I robiłem notatki. Sytuacja globalnego zagrożenia odsłoniła wiele chorób współistniejących, które trapią naszą...
Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza 5/5 Nasza cena:
33,90 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza

Kardynał Dziwisz od samego początku pontyfikatu Jana Pawła II wiernie służył polskiemu papieżowi. Zapewne chciałby, byśmy tak go zapamiętali. Ale czy powinniśmy? I czy powinniśmy mu ufać? Może kardynał ma drugą twarz? Rozmówcy Marcina Gutowskiego sugerują, że tak. Z ich słów wyłania się obraz...
Piłkarz, który nie chodzi na skróty. Autobiografia 5/5 Nasza cena:
37,72 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Piłkarz, który nie chodzi na skróty. Autobiografia

Autobiografia jednego z najlepszych obrońców na świecie Ta książka to coś więcej niż tylko autobiografia. Giorgio opowiada o Chiellinim, Chiellini odkrywa Giorgia. A dzieje się to w bardzo trudnym momencie życia piłkarza - w wieku 35 lat na początku najważniejszego sezonu w karierze zrywa więzadła...
Wybrane bestsellery
Przewodnik lesbijki po katolickiej szkole 5/5 Nasza cena:
25,79 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przewodnik lesbijki po katolickiej szkole

Niezwykle zabawna i poruszająca powieść o queerowej dziewczynie, która uczy się jak być prawdziwą sobą! Czy uda jej się ogarnąć swoje życie i przetrwać w katolickiej szkole, która nie akceptuje dyskusji o aborcji i seksualności?  Szesnastoletnia Yamilet Flores woli być znana ze swojego zabójczego...
Gniewa 5/5 Nasza cena:
28,68 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gniewa

W Bielinach zostają znalezione zwłoki kobiety. Ostatnią osobą, która widziała ją żywą, jest Jarogniewa. Mieszkańcy Bielin niemalże natychmiast zaczynają podejrzewać, że szeptucha ma z tym coś wspólnego. Czy śmierć kobiety mogła mieć związek z magiczną miksturą szeptuchy? A może z tajemniczym...
Armagedon. Expeditionary Force. Tom 8 0/5 Nasza cena:
36,84 zł 54,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Armagedon. Expeditionary Force. Tom 8

Kiedy renegaci z załogi „Latającego Holendra” wrócili z pomyślnie ukończonej misji, Siły Ekspedycyjne ONZ sądziły, że Ziemia będzie bezpieczna przez co najmniej kilkaset lat. Teraz SEONZ znowu potrzebują pomocy Wesołej Bandy Piratów. „Holender” wylatuje na prostą misję rozpoznawczą… Jednak w...
Cryptonomicon 0/5 Nasza cena:
51,14 zł 69,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Cryptonomicon

W roku 1942 Lawrence Pritchard Waterhouse - geniusz matematyczny i młody kapitan Marynarki Wojennej USA - zostaje przydzielony do Jednostki 2702. Ta formacja jest tak tajna, że o jej istnieniu wie zaledwie garstka ludzi; niektórzy z nich noszą nazwiska w rodzaju Roosevelt czy Churchill. Misja...
Opowieści z Narnii. Wydanie dwutomowe 0/5 Nasza cena:
87,98 zł 129,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Opowieści z Narnii. Wydanie dwutomowe

Opowieści z Narnii – wydanie dwutomowe to piękna edycja cyklu C.S. Lewisa, znanego już czytelnikom z wydania siedmiotomowego. Tym razem wszystkie siedem historii kryje się w dwóch eleganckich woluminach wydanych w twardej oprawie i zapakowanych w śliczne pudełko. Wydanie to zachwyca estetyką oraz...
To właśnie my 0/5 Nasza cena:
26,64 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

To właśnie my

Becky Albertalli i Adam Silvera ponownie łączą siły, aby kontynuować historię Arthura i Bena! Chłopaków, w których czytelnicy po raz pierwszy zakochali się w bestsellerowej komedii romantycznej „A jeśli to my”! Ben po pierwszym roku studiów czuje, że utknął: zajęcia są męczące, praca na pół etatu z...
Szpony mocy. Skrzydła ognia. Tom 9 0/5 Nasza cena:
28,90 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Szpony mocy. Skrzydła ognia. Tom 9

Nie przegapcie kolejnej części bestsellerowej serii Skrzydła Ognia! Wojna dobiegła końca. Spełniło się fałszywe proroctwo. Jednak smoczęta nadal mają wrogów. Mroczne zło, pogrzebane przed wiekami, zaczyna się budzić. A młoda Nocoskrzydła mogła wygłosić pierwszą od pokoleń prawdziwą przepowiednię....
Mega Bloks Psi Patrol Spycharko-betoniarka Rubble’a + figurka 0/5 Nasza cena:
53,99 zł 59,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mega Bloks Psi Patrol Spycharko-betoniarka Rubble’a + figurka

Dzieci pokochają budowanie własnej Spycharko-betoniarki Rubble’a inspirowanej animacją „Psi Patrol Film”. W tym zestawie konstrukcyjnym jest 1 figurka Rubble’a do ustawiania w różnych pozach i 16 małych klocków wraz z elementami specjalnymi. Mały budowniczy może złożyć spycharko-betoniarkę z...
Drapieżne bestie 4/5 Nasza cena:
27,84 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Drapieżne bestie

Debiut, którego nie można przegapić. Panafrykańska mieszanka dynamicznej, pełnej zwrotów akcji, mrocznej mitologii i nieoczekiwanej miłości. Pierwsza część trylogii. Szesnastoletnia Koffi pracuje dla cieszącego się złą sławą Nocnego Zoo. Zajmuje się groźnymi, magicznymi stworzeniami, by spłacić...
Losing Hope 4/5 Nasza cena:
32,93 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Losing Hope

Czasami, aby pójść naprzód, trzeba najpierw sięgnąć głęboko w przeszłość. Przekonał się o tym również Dean Holder. Po tym gdy utracił swoją przyjaciółkę z dzieciństwa, przez wiele lat zmagał się z poczuciem winy. Mógł wówczas zareagować i nie pozwolić jej odejść, ale nie odważył się na ten krok. Od...
She Drives Me Crazy 5/5 Nasza cena:
26,49 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

She Drives Me Crazy

Queerowa komedia romantyczna o miłości licealnych nemezis – koszykarki i czirliderki! Dziewczyna spotyka dziewczynę i… chociaż się nie cierpią, powszechnie wiadomo, że od miłości do nienawiści tylko jeden krok. Po krępującej porażce w meczu koszykówki przeciwko drużynie swojej byłej dziewczyny,...
Mega Bloks Betoniarka Cat Pojazd do zabawy + klocki Mattel 0/5 Nasza cena:
105,90 zł 121,03 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mega Bloks Betoniarka Cat Pojazd do zabawy + klocki Mattel

Z obracającą się betoniarką Cat® możesz zbudować własny świat zabawy! Mali budowniczowie mogą zabrać się do pracy, obracając bęben oraz wrzucając, wyrzucając i układając klocki – ta żółta betoniarka jest idealna do zabawy dla małych rączek. Przewoź klocki na plac budowy pojazdem z żółtą kabiną i...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula