Estera. Królewskie piękno

Autor:

Angela Hunt

Średnia: 4.9 Ilość ocen: 13
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
416
Rok wydania
2020
Nasza cena: 28,79 zł 39,99 zł Taniej o: 28%

Opowieść o pięknie, które kruszy twarde serca tyranów.
I o kobiecej sile, która musi pokonać zamieszkujące w nich demony.

Beztroskie życie Hadassy kończy się, kiedy zostaje porwana do haremu króla Kserksesa. Młoda Żydówka w jednej chwili traci wszystko - wolność, rodzinę, a nawet imię. By ukryć swą prawdziwą tożsamość, nazywa siebie Esterą.

Miała być jedną z wielu nałożnic władcy, jednak niespotykane piękno dziewczyny sprawia, że Kserkses oddaje jej nie tylko serce, ale i królestwo. Niestety, pałac okazuje się dla Estery złotą klatką, a serce tyrana skrywa w sobie demony, z którymi trudno wygrać.

Czy niewinna dziewczyna ośmieli się przeciwstawić najpotężniejszemu władcy?
Czy zaryzykuje wszystko, aby stanąć w obronie tego, co słuszne?

Fascynująca opowieść o rozpalającej wyobraźnię biblijnej królowej Esterze. Dzięki wiedzy i pasji autorka mistrzowsko ożywia historię kobiety, którą znamy z kart Biblii, i zagląda w jej duszę.
Pokazuje świat pełen intryg, zdrad, bogactwa i wielkich namiętności. Świat, w którym jednego dnia można zasiąść na tronie, a nazajutrz ryzykować życie w obronie ideałów.

Początek serii „Niebezpieczne piękno” bestsellerowej pisarki Angeli Hunt, która sprzedała na świecie ponad 5 milionów egzemplarzy swoich książek

Angela Hunt - bestsellerowa amerykańska autorka, napisała ponad 180 książek i sprzedała ponad 5 milionów egzemplarzy na całym świecie. Laureatka licznych nagród, m.in. Christy Award®, Angel Awards oraz Złotego i Srebrnego medalionu magazynu „Foreword”. Jej powieść The Note została zekranizowana jako świąteczny hit Hallmarku. Ma doktorat ze studiów biblijnych.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Recenzje (13)
 1. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Hassada jest żydowską sierotą, którą wychowuje kuzunostwo. Wychowuje się w domu pełnym miłości i spokoju, a dostęp do wiedzy, zwłaszcza odnośnie jej pochodzenie i zagrożeń z tym wynikających nie jest jej skąpiony . Jako dziewczynka marzy o pałacu, pięknych sukniach i byciu królową. Często marzenia się spełniają, ale nie tak wygórowane. Kiedy ze świeżo poślubionym mężem wyruszają w podróż do Jerozolimy, zostają napadnięci. Hassada trafia do królewskiego haremu, a szansa zostania królową, z marzenia przemienia się w rzeczywistość. Jednak dla własnego dobra postanawia ukrywać swoje pochodzenia i przyjmuje imię Estera.

  Początkowo podeszłam sceptycznie do tej książki i przyznam szczerze, że oceniam ją po okładce 😂spodziewałam się jakiejś tam perskiej miłości dwojga młodych ludzi z happy end'em. Opis nie sugeruje nawet, że jest to historia biblijna. Autorka swoją historyczną powieść oparła na faktach a opisująca postaci starała się przedstawić je możliwie w najdoklasniejszy sposób, nie dodając za wiele od siebie i nie upiększając ich. Nie znam bibli na wyrywki i dopiero z kilkudziesięciu stronach zorientowałam się, że rzecz działa się w przeszłości a fabuła jest oparta na faktach. Książka jest bardzo wciągająca. Wydarzenia poznajemy z dwóch perspektyw. Opisuje je Hassada i Charbona, eunuch króla Kserksesa. Znajdziecie tu piękny opis bitwy pod Termopilami (przypomniał mi się film ,,trzystu" a później jego parodia ,,poznaj moich Spartan"😂jeśli nie oglądaliście żadnego to gorąco namawiam i polecam/tylko zacznijcie oryginału), realia życia królewskiej rodziny. Historia jest usiana intrygami, spiskami i zdradami nie tylko w kontekście fizycznym, o czym świadczy juz sam haremu. Angeli Hunt w świetny i bardzo plastyczny sposób udało się pokazać jak wyglądało życie w 5 wieku przed naszą erą.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Biblijna Estera była piękną i mądrą kobietą. Urodzona w żydowskiej rodzinie, wcześnie osierocona, wychowuje się otoczona miłością, w domu kuzyna i jego żony. Wychowywana zgodnie z nakazami wiary rodziców marzy o beztroskim życiu. Jej los się odmienia gdy zostaje porwana przez handlarzy niewolników i sprzedana do haremu króla Persji - Kserksesa. By ukryć swoje żydowskie pochodzenie zmienia imię Hadassa na Estera. Urodą i inteligencją zdobyła serce króla, który pojął ją za żonę. Jednak nie wszystko złoto co się świeci. Dwór królewski i harem to miejsca intryg, zdrad, podszeptów fałszywych przyjaciół. Króla męczą jego własne demony. Żydom w Persji grozi wielkie niebezpieczeństwo, czy królowa Estera zdoła ocalić swój naród? A może i jej grozi śmierć gdy wyjdzie na jaw, że oszukała króla? Narracja prowadzona jest na zmianę przez Hadassę / Esterę i zaufanego służącego króla - eunucha Charbonę, który staje się przyjacielem Estery. Poznając sytuację z dwóch punktów widzenia dowiadujemy się więcej o zakulisowym życiu dworu królewskiego. Czyta się szybko i lekko, chętnie sięgnę po następne tytuły z tej serii.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Niebywale egzotyczna lektura, która fascynuje i zadziwia. Na początku trudno było mi się odleźć w świecie, w którym przyszło żyć tytułowej Esterze. Ale w miarę jak poznawałam zasady etykiety i styl życia Żydówek tym bardziej byłam oczarowana. Angela Hunt z niebywałą lekkością i precyzją przedstawia historię kobiety, którą wydawać by się mogło dobrze znamy z Biblii a mimo to odkrywamy ją na nowo.

  Hadessa (bo tak naprawdę ma na imię bohaterka książki) już, jako młoda dziewczyna wiedziała, że piękno kobiety to jej największa siła. Zdawała sobie sprawę, że dzięki urodzie może wieść życie, o jakim marzy. Uważała siebie za taką samą a jednak inną niż inne dziewczynki. Wciąż porównywała siebie do innych i nie dostrzegała swojej niepowtarzalnej urody. Z czasem jednak zmieniło się to i stało jednocześnie jej największą bronią. Hadessa nawet nie śmiała marzyć o życiu w pałacu jednak los bywa przewrotny. Młoda Żydówka zostaje porwana do haremu króla Kserksesa. Tracąc swoje dotychczasowe życia kobieta przybiera imię Estera. Jej przeznaczeniem było zostać jedną z wielu nałożnic władcy, jednak jej niebywałe piękno podbija serce Kserksesa i kobieta zostaje królową. Teraz musi zmierzyć się z życiem w złotej klatce, która pełna jest intryg, zdrad i problemów. Estera będzie musiała stać się królową, o której sama kiedyś śniła. Mądrą, sprawiedliwą i silną. Jej droga nie będzie usłana różami, ale będzie ona wyjątkowa i inspirująca.

  „Estera. Królewskie piękno. Niebezpieczne piękności” to zaskakująca lektura. Na pierwszy rzut oka wydawała mi się zachowawcza jednak im więcej czytałam tym bardziej przekonywałam się, że jest to książka wielowymiarowa. Znajdziemy w niej cały wachlarz emocji, zwroty akcji, intrygującą fabułę, ciekawe postacie. Autorka pisze niebywale lekko i barwnie. Przedstawia nam losy Estery nie tylko jej oczami, ale również Charbona, który jest najbliższym sługą króla. Jest to ciekawy zabieg, który daje nam inny punkt widzenia na całą historię. Niebywale ciekawa historia! Książka mile mnie zaskoczyła a jej lektura sprawiła mi ogromną radość. Gorąco polecam!

  Więcej recenzji na [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Kim była Estera? Tytułowa bohaterka książki Angeli Hunt to postać biblijna, królowa o barwnym życiu. I chociaż okładka może nam sugerować, że to romans to w praktyce jest to opowieść o sile kobiety. Autorka dobrze się przygotowała do tworzenia w, bądź co bądź, trudnym gatunku i to musiało skończyć się sukcesem.

  Angela Hunt świetnie poradziła sobie z przedstawieniem postaci, tak że stworzyła kobietę realną, z wadami, z zaletami, pokazała przemiany, dorastanie i to jak życie kształtowało jej charakter. Oprócz świetnej cześci fabularnej również styl autorki jest bardzo dobry, lekko płynie się przez całą powieść, a czytanie to czysta przyjemność.

  Estera to książka historyczna, która Was zaskoczy. Pełna miłości, ale i zdrady, intryg i spisków. Dla koneserów gatunku pozycja obowiązkowa, ale również fani obyczajówek będą usatysfakcjonowani. Mnie się podobała i czekam na kolejne książki z serii Niebezpieczne piękno.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Do powieści opartych o historie biblijne podchodzę zazwyczaj ostrożnie, ponieważ po samym opisie fabuły nie mam pewności, czy autor potraktował oryginalny tekst z należytym szacunkiem i czy nie skupił się bardziej na realizowaniu własnych wizji, niż na przekazaniu przesłania płynącego z Pisma Świętego. Kiedy dostałam od Wydawnictwa Znak propozycję otrzymania "Estery", pierwszego tomu serii Niebezpieczne piękno, nieznanej mi dotąd autorki Angeli Hunt, trochę się wahałam, ale ostatecznie zdecydowałam dać jej szansę. Księga Estery - historia młodej perskiej królowej, pochodzącej z narodu żydowskiego, której Bóg używa, aby ocalić swój lud - jest jedną z moich ulubionych ksiąg w Biblii, więc byłam ciekawa, w jaki sposób obeszła się z nią amerykańska autorka. Mówiąc krótko - nie żałuję.

  W biblijnej historii poznajemy Hadassę/Esterę jako młodą kobietę, która zostaje zabrana do pałacu królewskiego w Suzie, jako jedna z kandydatek na nową królową, którą ostatecznie zostaje. Angela Hunt wprowadziła jej postać trochę wcześniej,aby pokazać, jak mogło wyglądać jej dzieciństwo pod opieką starszego kuzynostwa, jakie były jej nadzieje i marzenia, oraz w jaki sposób, jako Żydówka, odnosiła się do otaczającej ją perskiej kultury, tak odmiennej od tej typowej dla jej współplemieńców. Autorka bazowała nie tylko na samej Biblii, ale również na źródłach historycznych, dotyczących króla Kserksesa i okresu jego panowania, umieszczając historię Estery w odpowiednim kontekście historycznym i kulturowym. Siłą rzeczy część przedstawionych zdarzeń czy postaci powstała w jej wyobraźni, ale ani przez chwilę nie miałam wrażenia, że została przekroczona jakaś granica, że to, o czym pisze Hunt, nie mogło mieć miejsca - wszystko współgrało z opisywaną przez nią epoką i miejscem oraz z biblijnym zapisem.

  Autorka udzieliła głosu dwóm postaciom - Hadassie, która później przyjmuje przydomek Estera, oraz jednemu z zaufanych królewskich eunuchów, Charbonie, aby móc przedstawić wydarzenia również z punktu widzenia osoby mieszkającej w pałacu. Zabieg ten z pewnością dodał powieści głębi, bo sama Estera miała dość ograniczony wgląd w życie króla, jego polityczne działania i układy, czy chociażby w to, jakim tak naprawdę był człowiekiem. Być może ciekawie by było przeczytać też kilka rozdziałów, w których to ON byłby narratorem, ale jednak Charbona o wiele lepiej sprawdził się jako obiektywny świadek i ogniwo łączące Esterę z królem. Przyznam, że chociaż tekst biblijny dostarcza mi wszystkich informacji i lekcji, jakie z chrześcijańskiego punktu widzenia powinnam wynieść z tej historii, to z dużą ciekawością (choć czasem i z przerażeniem) uzupełniłam swoją wiedzę na temat historycznych wydarzeń z tamtego okresu czy realiów życia w imperium perskim, zwłaszcza za murami pałacu.

  Bardzo podobało mi się, w jaki sposób Angela Hunt przedstawiła Hadassę, nie idealizując jej, ale pokazując też jej wady, niepewność, strach. Chociaż Estera zasłynęła jako mądra i dobra królowa, to jednak nikt nie rodzi się mądrym, lecz przychodzi to z czasem i doświadczeniem, a nauka często łączy się z bólem. Cała ta historia pokazuje, że chociaż nie ma ludzi idealnych, to jednak Bóg jest w stanie użyć zwykłych ludzi do swoich niezwykłych dzieł.

  Sięgając po “Esterę” spodziewałam się sfabularyzowanej i niemającej zbyt wiele wspólnego z chrześcijaństwem historii biblijnej królowej, ale pozytywnie się zaskoczyłam. Hunt, jako osoba wierząca, wiernie odtworzyła wydarzenia z Księgi Estery, używając przystępnej i wciągającej formy, która bez problemu dotrze również do tych czytelników, którzy nie znają Biblii. Dzięki temu powieść jest nie tylko przyjemna w odbiorze, ale i zawiera piękne przesłanie o Bożej mocy i wierności. Wkrótce w cyklu ukazać się mają kolejne dwa tomy, poświęcone Batszebie i Dalili - czekam z niecierpliwością!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 8 recenzji

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Angela Hunt
 • Wydawnictwo Między słowami, Wydawnictwo Znak
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2020
 • Ilość stron: 416
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788324070053
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: Esther. Royal beauty
 • Tłumacz: Jurewicz Joanna
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788324070053
 • EAN: 9788324070053
 • Wymiary: 14.0x20.0x3 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Koszmarne piękno 0/5 Nasza cena:
11,50 zł 23,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Koszmarne piękno

Clarissa nie może się jeszcze otrząsnąć. Zaledwie kilka dni temu wykonała zdjęcia próbne  dla agencji modelek, a już stoi na prawdziwym wybiegu. I na dodatek razem z Zackiem, atrakcyjnym chłopakiem z jej klasy, którego darzy uczuciem. Z czasem spostrzega, że w show-biznesie nie brakuje alkoholu,...
Anatomia i piękno przemijania 0/5 Nasza cena:
16,58 zł 19,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Anatomia i piękno przemijania

Przed Państwem kolejny tomik poetycki autorstwa Stanisławy Kalus pod wiele mówiącym a jednocześnie tajemniczym tytułem: Anatomia i piękno przemijania. Wiersze wydane są w języku polskim i angielskim, co z pewnością dla wytrawnych czytelników stanowi znakomity kąsek literacki.Tytuł książki nawiązuje...
The Ghost Bride. Narzeczona ducha 4/5 Nasza cena:
38,24 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

The Ghost Bride. Narzeczona ducha

„Pewnego wieczoru ojciec zapytał mnie, czy chciałabym zostać żoną ducha” Li Lan pochodzi ze zubożałej rodziny i nie ma większych szans na znalezienie męża. Dostaje jednak propozycję, która może odmienić jej los. Ma poślubić dziedzica bogatego rodu Lim. Jest tylko jeden problem – narzeczony nie...
O pięknie 0/5 Nasza cena:
35,14 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

O pięknie

Rodzina Belseyów jest zbyt normalna, by mogło to być prawdziwe. Troje dzieci, każde innego wyznania, apodyktyczna matka, była aktywistka na rzecz praw kobiet i oderwany od rzeczywistości ojciec, którego życie koncentruje się wokół twórczości Rembrandta. No i śmiertelnego wroga: Monty'ego...
Świat na głowie. Rozmowy z ojcami o największym wyzwaniu życia (autograf) 0/5 Nasza cena:
33,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Świat na głowie. Rozmowy z ojcami o największym wyzwaniu życia (autograf)

Aktor, muzycy, gwiazda internetu, bokser. Każdy z nich osiągnął sukces, każdy ma swoją historię, każdy z nich jest tatą.Co narodziny dziecka zmieniają w życiu? Kiedy mężczyzna zaczyna się czuć ojcem? Jak przeżywać ojcostwo, nie zatracając siebie? Dlaczego tacierzyństwo nadal nie jest traktowane na...
Hormony. Jak odzyskać równowagę w 14 dni? 5/5 Nasza cena:
31,63 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Hormony. Jak odzyskać równowagę w 14 dni?

Indywidualne programy, smaczne przepisy, zdrowie bez farmakologii. Przełomowy autorski program odzyskania równowagi hormonalnej. Cierpisz na PCOS, Hashimoto lub endometriozę? Zmagasz się z kandydozą, menopauzą czy PMS? A może masz problem z utrzymaniem wagi, wahaniami nastroju i zmęczeniem? W Twoim...
Bardzo brzydki nieporadnik 0/5 Nasza cena:
28,11 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bardzo brzydki nieporadnik

Zerknąłeś tu, żeby dowiedzieć się czym jest to dziwactwo, które właśnie trzymasz w dłoniach? Nie, to nie kalendarz biurkowy, choć na biurku prezentuje się najlepiej. Żaden też z niego poradnik, ale jestem pewna, że pomoże Ci przetrwać niejeden trudny moment. Oto "Bardzo brzydki nieporadnik".  
Jak mądrze użytkować swoje auto i nie dać się oszukać. Miłośnicy czterech kółek. Zrób to sam 0/5 Nasza cena:
30,77 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jak mądrze użytkować swoje auto i nie dać się oszukać. Miłośnicy czterech kółek. Zrób to sam

Masz już samochód. Uwielbiasz jazdę swoimi czterema kółkami i chcesz dowiedzieć się o nim jak najwięcej, ale trudno Ci odróżnić mity od prawdy? Jeśli tak, to przekonaj się, jak Michał „Michu” Jesionowski w bezkompromisowy sposób rozprawia się z mitami, które od lat funkcjonują w polskiej...
Walka przez łzy. Matka Tomasza Komendy, Teresa Klemańska 5/5 Nasza cena:
30,04 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Walka przez łzy. Matka Tomasza Komendy, Teresa Klemańska

Kiedy zapadł wyrok skazujący jej dziecko na 25 lat więzienia, jej świat się rozsypał. Jednak nie poddała się i walczyła o syna - Tomasza Komendę - do ostatniej łzy, do momentu, kiedy usłyszała, że jest niewinny. Teraz walczy o jego codzienność i uczy, jak żyć w świecie, który tak bardzo się...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula