Dziewczyna ze sklepu z kapeluszami

Średnia: 4.4 Ilość ocen: 9
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2018
Ilość stron
528
Wydawnictwo
Inne wersje (1)
Pocket, op. miękka
za 13,41 zł
Nasza cena: 30,33 zł 37,91 zł Taniej o: 20%

"Dziewczyna ze sklepu z kapeluszami" to kolejna powieść obyczajowa w dorobku autorki - Doroty Gąsiorowskiej. Każde miejsce i każde serce skrywa swoje własne tajemnice...

Kamelia to młoda, dwudziestoczteroletnia dziewczyna, która na co dzień pomaga swojej babci Lidii prowadzić mały salonik z kapeluszami. Pomimo młodego wieku, nie uważa, że pomoc w sklepie z kapeluszami jest mało interesującym czy nudnym zajęciem, wręcz przeciwnie, ma świetne wyczucie stylu i gustu, dzięki czemu wraz ze swoją babcią jest uwielbiana przez klientki.

Z okazji zbliżającej się setnej rocznicy atelier z kapeluszami, Kamelia wraz z babcią goszczą w swoich progach dziennikarza, któremu planują udzielić wywiadu na temat tego niezwykłego miejsca. Pytania jednak nie podobają się Lidii, która stara się za wszelką cenę unikać na nie odpowiedzi.

Kiedy nadchodzi dzień kolejnych urodzin Kamelii, otrzymuje ona od babci broszkę z tajemniczą inskrypcją, dziewczyna czuje, że nie jest to wyłącznie zwykła rodzinna pamiątka, postanawia odkryć, jakie tajemnice kryją się za zagadkową dedykacją. Rodzinna tajemnica to jednak nie jedyna rzecz z jaką będzie musiała zmierzyć się główna bohaterka, przystojny i szarmancki dziennikarz, który jeszcze niedawno przeprowadzał z nią wywiad, teraz zainteresował się jej osobą na gruncie prywatnym.

Czy z tej relacji może rozwinąć się uczucie? Czy Kamelii uda się rozwikłać rodzinną zagadkę? Dziewczyna wkrótce będzie musiała dokonać ważnego dla swojej przyszłości wyboru.

Dorota Gąsiorowska urodziła się w 1975 roku, jest autorką literatury obyczajowej i kobiecej. W swoim literackim dorobku, posiada tytuły, takie jak: "Melodia zapomnianych miłości", "Obietnica Łucji", "Antykwariat spełnionych marzeń", "Marzenia Łucji" czy "Primabalerina".
Recenzje (9)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  O czym jest „Dziewczyna ze sklepu z kapeluszami”?Otóż poznajemy w niej historię Kameli i jej babci, które prowadzą atelier z kapeluszami, które obchodzi właśnie jubileusz swojego istnienia. Z tej okazji młody dziennikarz Artur postanawia przeprowadzić wywiad z Lidią i Kamelią. Aczkolwiek jego pytania nie dotyczą wyłącznie pracowni z kapeluszami, ale również podpytuję o historię rodziny głównej bohaterki. Kamelia dobrze wie, że przeszłość babci jest dla niej kłopotliwy tematem. Dlatego też postanawia odkryć tajemnice związane z przeszłością.

  Z każdą kolejną odkrywaną tajemnicą, czułam coraz to większe podniecenie i niedowierzanie, że to wszystko naprawdę przydarzyło się jednej rodzinie. Dorota Gąsiorowska tak genialnie opisała najmroczniejsze sekrety tej rodziny, że aż byłam w szoku, bo ja ich kompletnie nie brałam pod uwagę. Dziewczyna ze sklepu z kapeluszami to bardzo przyjemna powieść, po którą warto sięgnąć. Opis miejsc i sytuacji pobudzają wyobraźnie, a bohaterowie nie są bezbarwnymi postaciami, które irytują z każdą przeczytaną stroną. Ta książka potrafi obudzić w czytelniku wiele emocji.

  Pełna recenzja na moim blogu: [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzent Wybitny
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Głównymi bohaterkami są babcia i wnuczka - Lidia i Kamelia, które prowadzą atelier z kapeluszami. Autorka zadbała o szczegóły i barwne opisy, dlatego bez problemu możemy wyobrazić sobie miejsce w którym pracują kobiety. Tworzenie kapeluszy to jednak nie jest praca, to pasja, talent i przyjemność. Krakowski sklep z kapeluszami obchodzi setną rocznicę istnienia, to miejsce z tradycjami przekazywanymi sobie z pokolenia na pokolenie. Okazuje się jednak, że relacje łączące kobiety zajmujące się wyrabianiem kapeluszy są bardzo skomplikowane.

  Kamelia zauważa, że od jakiegoś czasu jej babcia dziwnie się zachowuje, cierpi na bezsenność, popada w melancholię. Za początek takiego stanu Kama uznaje dostarczenie pewnego listu. Korespondencja okazała się na tyle tajemnicza, że Lidia podarła list i od tego czasu popada w nienaturalne dla niej stany zamyślenia.

  Kamelia nie jest z natury ciekawska, ale chcąc pomóc babci musi poznać przyczynę jej złego samopoczucia. Bardzo powoli ale z sukcesem dziewczyna odkrywa rodzinne sekrety. Trafia do malowniczej miejscowości Babie Lato, spędza noc w starym młynie i mimo milczenia Lidii udaje jej się odkryć skrywane dotąd tajemnice.

  Przez pierwsze sto stron trudno było mi się przebić. Akcja płynęła leniwie i spokojnie. Z kolejnymi stronami pojawia się więcej wątków, ale fabuła nie nabrała jakiegoś zawrotnego tempa, a mnie udało się wpasować w jej zrównoważony ton. Jak już wspomniałam autorka postawiła na detale i rozbudowane opisy. Książka jest jednak dobrze napisaną powieścią obyczajową, taką po które najchętniej sięgają kobiety by na chwilę odetchnąć. Tajemnica, która za sprawą Kamelii ujrzała światło dzienne chwyta za serce i jest prawdopodobna, a nie "naciągana" na potrzeby powieści. Jest to książka, którą należy się delektować i czytać powoli by nie umknęły nam istotne elementy.

  Minusem tej powieści są jednak postacie męskie. Artur i Marek - panowie są bardzo nie zdecydowani i sami chyba nie wiedzą czego oczekują od znajomości z Kamelią. Dziewczyna obu ich darzy sympatią, ale i ją irytuje dziwne zachowanie chłopaków. Jeden krok na przód, dwa w tył. Wątek rozwijającej się przyjaźni i być może głębszego uczucia nie należy niestety do udanych.

  Mimo malutkiego minusiku polecam wam tę powieść, bo na ponad 500 stronach znajdziecie wiele emocji i zaskakujących faktów z życia rodziny Kamelii i Lidii. Spokojna akcja pozwoli wam się odprężyć i przenieść do gwarnego Krakowa pełnego kolorowych postaci.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  KAZDY SEKRET CZEKA, BY GO ODKRYĆ

  „Dziewczyna ze sklepu z kapeluszami” to już trzecia powieść Doroty Gąsiorowskiej, którą miałam przyjemność przeczytać. I tak jak przy „Obietnicy Łucji” oraz „Melodii zapomnianych miłości”, tak i teraz lektura najnowszej książki autorki była dla mnie wyjątkowym doznaniem. Dorota Gąsiorowska ma bowiem ten dar, że w powieść obyczajową potrafi wpleść inne wątki – miłosny, historyczny, a nawet kryminalny, bo odkrywanie sekretów rodziny głównej bohaterki zakrawa na dobry kryminał, rodem z Sherlocka Holmesa.

  Kamelia mieszka razem z babcią w Krakowie, gdzie wspólnie prowadzą atelier z kapeluszami. Dwudziestoparolatka kocha swoją pracę, która, tak samo jak dla jej babci, Lidii, jest największą pasją. Gdy poznajemy obie kobiety, starszą z nich nękają tajemnicze wydarzenia z przeszłości, a młodsza pragnie zrobić wszystko, by pomóc ukochanej babci uporać się z tym, o czym tamta nie chce mówić. Gdy Kamelia otrzymuje od swojej krewnej piękną broszkę, na której odwrocie wypisane jest imię babci, miejsce oraz data jej urodzenia, odtąd zaczyna się jej przygoda po sekretnych zakamarkach z przeszłości rodziny.

  W międzyczasie Kamelia poznaje dwóch mężczyzn, przyjaciół pracujących dla jednej redakcji – Artura i Marka. Oboje są nią szczególnie zainteresowani, a i ona sama ulega ich urokowi. Każdy z nich jest w inny sposób obecny w jej życiu – Artur jako autor tekstu o atelier, które niedługo będzie obchodzić setną rocznicę istnienia, a także jako instruktor jogi, na którą Kamelia uczęszcza wspólnie z przyjaciółką; natomiast Marek jako bliski przyjaciel, oraz ktoś kto pomoże jej odkryć kolejne karty z przeszłości babci Lidii. Któremu z nich Kamelia odda swoje serce i czy zrozumie, że tajemnica jej serca jest równie ważna, jak ta, która ma swój początek i koniec w Babim Lecie, malowniczej miejscowości, z której pochodzi jej babcia?

  Dziewczyna pozna kilka naprawdę dziwnych, zaskakujących, a czasem wyciskających łzy z oczu, rodzinnych tajemnic, które tylko czekają na to, by je odkryć, jak karty tarota panny Melanii, sąsiadki oraz najlepszej przyjaciółki Lidii. Kim w tej historii jest tajemnicza Flora i jak jej poznanie wpłynie na obie kobiety? Jaką rolę w tej układance odgrywają Felicja i Robert, rodzice ciotki Brygidy, która wychowywała Lidię? I czy wszyscy byli tymi, za których się podawali? I wreszcie, co spędza sen z powiek Magdzie, przyjaciółce Kamelii? Jakie problemy i tajemnice skrywa przed nią koleżanka?

  Pytań jest wiele, a kolejne strony powieści jedynie podsycają apetyt na poznanie prawdy. W „Dziewczynie ze sklepu z kapeluszami” wszystko jest idealnie przemyślane i współgra ze sobą w jak najlepszej orkiestrze. Dorota Gąsiorowska po raz kolejny, i na pewno nie ostatni, pokazała klasę. Czapki, a raczej „kapelusze” z głów!

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  “Dziewczyna ze sklepu z kapeluszami” opowiada historię Kamelii i jej babci Lidii, które wspólnie prowadzą atelier z kapeluszami. Lidię jednak dręczą sekrety sprzed lat, którymi nie chce podzielić się z wnuczką - dziewczyna postanawia więc odkryć je na własną rękę, co pozwoli jej nie tylko lepiej zrozumieć babcię, ale i odnaleźć miłość. Miłośnicy polskiej literatury obyczajowej na pewno nie będą zawiedzeni najnowszą powieścią Doroty Gąsiorowskiej. Warto sięgnąć po ten tytuł, jeśli tylko lubicie historie, skupione bardziej na rodzinie i głęboko ukrytych tajemnicach z przeszłości niż romantycznych związkach, utkane z ludzkich dramatów i namiętności, ubrane w piękną literacko formę. Umiejętnie poprowadzona narracja, ciekawe wątki, również te poboczne, pełnokrwiści bohaterowie, powoli rodzący się romans i stopniowo ujawniane kolejne elementy rodzinnej tajemnicy sprawiają, że powieść niesamowicie wciąga i czyta się ją bardzo szybko.

  Pełna recenzja na blogu: [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  [Adres usunięty]

  Kamelia
  prowadzi w Krakowie razem z babcią Lidią rodzinne atelier z kapeluszami. Od pewnego czasu jej babcia bardzo dziwnie się zachowuje, zamyka się w sobie i unika tematu na temat przeszłości swojej rodziny. Z okazji setnej rocznicy założenia atelier z Kamelią i z jej babcią przeprowadza wywiad dziennikarz Artur, któremu spodobała się Kamelia i zaczyna ją częściej odwiedzać. Kamelia poznaje również przyjaciela Artura z pracy Marka. Na urodziny od babci dostaje piękną broszkę z zagadkowym grawerunkiem. Gdy okazuje się że napis na broszce „Babie lato” to miejscowość niedaleko Krakowa zabiera ją tam Marek. Kamelia chce się dowiedzieć czegoś więcej na temat swojej babci oraz przeszłości rodziny. Dziewczyna dowiaduje się że babcia ma siostrę bliźniaczkę i gdzie ona teraz przebywa. Marek namawia ją na poznanie ciotki ale Kamelia obawia się tego ze względu na swoją babcię. Kiedy decyduje się odwiedzić Florę wie że podjęła bardzo dobrą decyzję. Za namową Marka dziewczyna wyjawia babci, że poznała jej sekret oraz jej siostrę. Lidia wyjawia dziewczynie tajemnicę skrywaną od lat. Dlaczego została wychowana przez ciotkę, oraz tłumaczy dlaczego nie odwiedzała swojej siostry. Ale czy to już koniec tajemnic z przeszłości? Również Kamelia musi odpowiedzieć sobie na pytanie, którego mężczyznę wybrać. Zapraszam do przeczytania tej cudownej książki.

  Piękna, intrygująca, wciągająca pełna tajemnic powieść. Tajemniczy wstęp do książki sprawia że nie da się od niej oderwać. Bardzo mi się podobało jak autorka stopniowo wyjaśnia wszystkie tajemnice co daje powieści dużo uroku, i dzięki temu nie jest nudno i cały czas trzyma w napięciu. Bardzo sympatyczni bohaterowie, najbardziej zaintrygowała mnie Lidia, której tajemnice chciałam bardzo poznać. Co takiego wydarzyło się w przeszłości,że trudno jej to wspominać. Autorka w książce ukazuje nam wiele emocji ból, tęsknotę, smutek oraz radość. Fabuła jest bardzo dobrze przemyślana co pozwoli nie jednemu czytelnikowi na całkowite poświęcenie swojego czasu na dokładne przeczytanie powieści. Przepiękne opisy miejsc poruszają wyobraźnie i nadają książce magii. Opisy Malowniczego Krakowa, jak również tajemniczego atelier sprawiają, że chciało by się znaleźć i przymierzyć kapelusz wykonany z wielkim poświęceniem. Podczas czytania gwarantuję ciekawe momenty zaskoczenia, szybsze bicie serca, jak również wzruszenie.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 4 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Dziewczyna ze Szczepankowa 0/5 Nasza cena:
23,14 zł 32,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dziewczyna ze Szczepankowa

Trzecia po "Pewnego lata w Szczepankowie" i "Niecodziennym upominku" część opowieści o ludziach, których połączył mazurski pensjonat. Młodzi Biernaccy dorastają. Braterstwo krwi Zojki i Krzyśka zostaje wystawione na próbę. Pojawienie się Izy, przebojowej dziewczyny z licencją pilota, sprawi, że...
Dziewczyna ze złotej klatki 5/5 Nasza cena:
26,64 zł 37,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dziewczyna ze złotej klatki

Obrzydliwie bogaci rodzice, luksusowa rezydencja, służba i ochrona, ekskluzywna prywatna szkoła. Osiemnastoletnia Amelia Raczyńska może mieć wszystko, co da się kupić za pieniądze. Ceną za to jest bezwzględne podporządkowanie woli apodyktycznych rodziców, którzy zaplanowali jej drogę życiową i...
Tajemnica dziewczyny z kapeluszem 0/5 Nasza cena:
18,45 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tajemnica dziewczyny z kapeluszem

Rok 1922. Nowy Jork - stolica jazzu, mody i prohibicji. To tutaj spełnia się amerykański sen. To tutaj, na Manhattanie, młodziutka i zdolna Nell dostaje wymarzoną pracę w salonie projektanta kapeluszy, Oscara Fieldsa. Jednak czasem wyjątkowy talent, oryginalne i nietuzinkowe pomysły nie...
Antykwariat spełnionych marzeń 4/5 Nasza cena:
26,98 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Antykwariat spełnionych marzeń

Opowieść o tym, jak jedna książka uratowała życie wielu osóbEmilia kocha książki. W malutkim antykwariacie na Siennej, otoczona aromatem kawy z kardamonem, czyta niezwykłe opowieści i snuje marzenia o prawdziwym szczęściu.Pewnego dnia w jej życiu pojawia się tajemniczy Szymon. Pełne uniesień chwile...
Melodia zapomnianych miłości 5/5 Nasza cena:
27,92 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Melodia zapomnianych miłości

Czy muzyka zaklęta w starych skrzypcach otworzy drzwi do tajemnicy sprzed lat?Bianka nikogo i niczego nie kocha bardziej niż muzyki. Gdy pewnego dnia jej rodzina staje na krawędzi bankructwa, dziewczyna zgadza się przyjąć niecodzienne zlecenie. Wyjeżdża do malowniczego Kazimierza, by zamieszkać z...
Szept syberyjskiego wiatru 5/5 Nasza cena:
28,85 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Szept syberyjskiego wiatru

Opowieść o uczuciu silniejszym niż syberyjski wiatr.Kalina musi zostawić wszystko, co kocha. Oszukana przez wspólniczkę, wraca do Polski po wielu latach nieobecności i zaczyna pracę w fabryce porcelany należącej do jej bogatej babki. W nowych obowiązkach ma jej pomóc Sergiusz, prawa ręka starszej...
Marzenie Łucji 4/5 Nasza cena:
29,52 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Marzenie Łucji

Nowa powieść autorki bestsellerowej Obietnicy Łucji. Opowieść o kobiecie, która nie bała się marzyć.Łucja jest o krok od realizacji swojego największego pragnienia – stworzenia szczęśliwej rodziny u boku Tomasza. Ale marzenia często spełniają się w zupełnie inny sposób, niż się tego...
Karminowe serce 5/5 Nasza cena:
28,85 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Karminowe serce

Kiedy Laura trafia do urokliwej cukierenki, której właścicielka od lat ręcznie wyrabia pachnące łakocie, nie może oprzeć się magii tego miejsca. Zapach aromatycznej czekolady i kolorowe, pękate słoje z żurawiną i migdałami przyprawiają ją o zawrót głowy. Laura boi się jednak, że ani przeprowadzka i...
Obietnica Łucji 4/5 Nasza cena:
26,98 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Obietnica Łucji

Opowieść o miłości wbrew wszystkiemu i wszystkim. Nie mogłam się od niej oderwać. Nie mogę o niej zapomnieć. Beata Tyszkiewicz Nowa mistrzyni literatury obyczajowej!Życie pełne jest nieprzewidzianych zbiegów okoliczności. Uciekając przed swoją przeszłością Łucja przypadkowo trafia do Różanego Gaju...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula