Dzień bez teleranka. Jak się żyło w stanie wojennym

Średnia: 4.2 Ilość ocen: 5
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Format
14.5 x 20.5 cm
Wydawnictwo
Rok wydania
2021
Ilość stron
352
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 29,72 zł
Nasza cena: 26,01 zł 44,90 zł Taniej o: 42%

13 grudnia 1981 roku zatrzymał na moment rozpędzoną polską rzeczywistość. Przerwał wielkie marzenie ludzi o wolnym kraju. Siłami wojska i służby bezpieczeństwa przywrócił dawny „porządek”. Internował wolność. Chwilowo.

Formalnie stan trwał półtora roku, niewiele dłużej niż solidarnościowy „karnawał”. W lipcu ‘83 został zniesiony. Jednak ostatni więźniowie polityczni siedzieli do połowy 1986 roku.

Goniec z wydawnictwa, reżyser zaraz po filmówce, młody pracownik komitetu dzielnicowego, początkująca dziennikarka, motorniczy, ogrodniczka z MSW, kapitan z wydziału zabójstw, sekretarz organizacji partyjnej w dużej firmie, mały chłopiec, któremu zamknęli ojca, i inni to bohaterowie, których historia zwykle nie zauważa. Każdy z nich stał się częścią reporterskiej opowieści o jednym z najboleśniejszych momentów w dziejach powojennej Polski, kiedy wszystko przesiąknięte było polityką. Ludzi tych, niezależnie od tego, po której stronie barykady stali, łączy trudna historia czasów ich młodości. To bohaterowie szarej codzienności, wciągnięci w wojnę z niewidzialną siłą politycznej przemocy.

Jak dostosowywali się do zakazów i nakazów stanu? W jaki sposób zamykały się za nimi ścieżki otwarte przed grudniem ‘81? Co pozwalało im trwać, i tworzyć enklawy wolności? Jakich musieli dokonywać wyborów? Kiedy słabli i gorzknieli? Dzięki czemu znów ogarniała ich nadzieja? Czy ten proces naprawdę się zakończył?

Relacje bohaterów, nagrywane na bieżąco, a także w roku 1989 i w latach dwutysięcznych, przeplatają się z dokumentami władz partyjnych czy SB. Pokazują szczegóły tego kolizyjnego kursu, na którym Polacy znaleźli się w latach 80.

Recenzje (5)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  ”W dniu dzisiejszym ukonstytuowała się Wojskowa Rada Ocalenia Narodowego. Rada Państwa w zgodzie z postanowieniami Konstytucji wprowadziła dziś o północy stan wojenny na obszarze całego kraju”.

  13 grudnia 1981 roku. Ten dzień zmienił na zawsze życie milionów rodaków. Odcisnął piętno na przyszłości, tłumił wszelką wolność i swobodę myślenia. A co byłoby dzisiaj, gdyby te wydarzenia nigdy nie miały miejsca? Być może takie pytanie zadawało sobie kiedyś wielu Polaków.

  Autorka przedstawia kulisy przygotowań do wprowadzenia stanu wojennego, wskazuje jego przyczyny i przebieg. Trwał półtora roku, a wprowadził tak ogromne zniszczenia i zniewolenia w narodzie. Upokorzył ludzi, zastraszył i starał się nauczyć pokory. Czy tak jednak było? Niekoniecznie. Wielu obywateli się buntowało, krytykowało potajemnie decyzje władz i walczyło w konspiracji. Często takie zachowania bardzo źle się kończyły, zazwyczaj brutalnym pobiciem, wsadzeniem na długie lata do więzienia, w skrajnych przypadkach śmiercią.

  Ta lektura to spory kawałek historii, dla tych, którzy pamiętają te czasy, to chwile wspomnień, a dla młodzieży świeża dawka wiedzy. Odważny reportaż, pełen danych historycznych, czasami zbyt drobiazgowych. Jak dla mnie autorka w tak niewielkiej pozycji chciała przekazać za dużo. Nie sposób było zapamiętać wszystkie fakty, nazwiska, miejsca, sytuacje czy wydarzenia. Mnie trochę to wszystko przytłoczyło, gubiłam się i niewiele z tego zapamiętałam.

  Sam tytuł trochę mnie zwiódł. Byłam przekonana, że to opowieść o zwykłych ludziach, ich codziennych zmaganiach z szarą i smutną rzeczywistością. Niekończące się kolejki, puste półki, wszechogarniający strach, ograniczenia wolności, mnóstwo zakazów i nakazów, walka z kościołem. I życie tak, jak nakazuje władza, jedyna i słuszna. A Anna Mieszczanek przedstawiła rzetelną pracę, z mnóstwem cytatów i odniesień, autorka wiele pracy włożyła w przygotowanie tego tytułu. Ale to książką dla innego odbiorcy, żądnego wiedzy historycznej, popartej rzetelnym materiałem reporterskim.

  Czy warto sięgnąć po tę lekturę? Warto zaryzykować! Śmiało można odświeżyć lub poznać czasy, które były tak diametralnie odmienne od tych, które mamy dzisiaj. Jednego jestem pewna, że młodzież powinna poznać tamte czasy i zobaczyć, w jakich realiach żyli ich rodzice czy dziadkowie. Przed nimi niesamowita lekcja pokory wobec świata. Szacunku wobec ludzi. Wolności słowa i zachowań. Dostrzegliby, że na wszystko trzeba zapracować, że nic nie przychodzi łatwo i przyjemnie.

  Ciekawa. I na pewno skłaniająca do refleksji. A to już znaczy wiele ...

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Na Teleranek zawsze czekałam z niecierpliwością, w każdą niedzielę o 9 rano. Lecz stan wojenny pamiętam słabo, gdyż byłam wtedy dzieckiem. Jedyne co mi utkwiło w pamięci, to że generał Jaruzelski w mundurze oznajmił 13 grudnia w telewizji, że: ”W dniu dzisiejszym ukonstytuowała się Wojskowa Rada Ocalenia Narodowego. Rada Państwa w zgodzie z postanowieniami Konstytucji wprowadziła dziś o północy stan wojenny na obszarze całego kraju”.

  Jak przeczytałam w książce Anny Mieszczanek „Dzień bez Teleranka”, generał kłamał, gdyż nie 13 lecz 12 grudnia koło godziny 18.00 na ulicach pojawiły się czołgi, godzina policyjna i pustki w sklepach, zaliczając oczywiście do tego żywność na kartki. Do Stoczni Gdańskiej im. Lenina weszło ZOMO w nocy z 12 na 13 grudnia i zatrzymano wszystkich, którzy tam byli, w Krakowie, w Hucie strajkuje 8 tysięcy ludzi, w Świdniku 5 tysięcy. 13 grudnia strajkują także Zakłady Rafineryjne w Gdańsku, Zakłady Azotowe w Puławach, Huta Silesia w Katowicach, Kopalnia Wujek, Kopalnia Anna, zaczyna się również strajk okupacyjny studentów.

  Wszystko zaczęło się od Dziennika Telewizyjnego nadawanego z wojskowego studia, prowadzący ubrani w mundury, a potem, już 15 grudnia spacyfikowanie taki placówek jak: Uniwersytet Łódzki, Kopalnie Węgla Kamiennego w Katowicach i Jastrzębiu, gdzie ZOMO atakowało gazem i petardami, wojsko użyło broni, gdzie kule raniły górników. Jednak pomimo tak brutalnych wydarzeń, ciągle społeczeństwo czerpało siłę i oparcie w osobie papieża Jana Pawła II, który mówił: ”O naruszeniu podstawowych praw obywatelskich, sponiewieraniu ludzkiej godności, aresztowaniu niewinnych. O tym, że Polacy mają jako Naród, prawo do życia własnym życiem i do rozwiązywania swoich problemów wewnętrznych zgodnie ze swoją kulturą i tradycją narodową. Jeszcze o tym, że trzeba szanować prawa każdego człowieka i obywatela, a szczególnie człowieka pracy”.

  Jednakowoż konsekwencją tych wszystkich wydarzeń stała się śmierć, którą dzisiaj określamy mianem piętna tamtejszych czasów. Morderstwo ks. Jerzego Popiełuszki oraz studenta – Grzegorza Przemyka istnieje nadal w pamięci społeczeństwa. To właśnie o nich młodzież polska uczy się na lekcji historii, jako o ludziach czynu, którzy nie nagięli się pod naporem komunistycznej władzy.

  Książka „Dzień bez Teleranka” w sposób bardzo autentyczny ukazuje i odtwarza relacje tamtych dni. Na jej kartach można przeczytać wywiady ludzi znanych i mniej znanych, relacje bohaterów nagrywane na bieżąco, które stanowią swoisty dziennik tamtejszych, znacznie surowszych dni. Ponadto, jako urozmaicenie suchych faktów, czytelnik napotyka czarno-białe zdjęcia, które na zawsze uwieczniły twarze, ubiory i zachowania ludzi, zdawałoby się tamtejszego kraju. To także świetna lekcja historii dla młodego pokolenia, obyśmy nigdy nie znaleźli się w takiej sytuacji, jak kiedyś.

  Polecamy: Dobre Recenzje

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Super Recenzent
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Gdybym miała określić tę książkę jednym słowem, byłby to podręcznik. Precyzując moją odpowiedź- podręcznik do historii, wyjątkowo nudny mimo.

  Byłam bardzo ciekawa tej książki. Dla mnie najbardziej interesującym działem na historii jest wojna i PRL. Liczyłam na przepełniony informacjami reportaż. I tak było. W tej książce mamy relację paru osób na temat tego, jak to, co się wtedy działo wpłynęło na ich życie, bo niewątpliwie stan wojenny zmienił dużo. I tak oto jest i reżyser i początkująca dziennikarka, a nawet chłopiec. Są też wspomnienia autorki. Oprócz nie brakuje ważnych wydarzenia z tamtego okresu – np. pacyfikacja kopalni Wujek czy też zabójstwo księdza Popiełuszki. Jest przedstawiona rzeczywistość ludzi – masowe zwolnienia, internowanie, propaganda, zakazy, ograniczenia, represje. Są protesty i mobilizacja ludzi. Ale jest też polityka. Dużo polityki. Bardzo dobrym pomysłem jest uzupełnienie tej książki w zdjęcia, archiwalne fragmenty wywiadów, dokumentów czy wycinków prasowych.

  I to wszystko jest naprawdę ciekawe, ale wydaje mi się, że „Zrozumieć przeszłość 3. Zakres rozszerzony” jest dużo ciekawszy niż powyższa pozycja. Co z tego, że informacji było dużo, jak wszystko było podane po prostu nudnie.

  Wiecie, z czego wynika to moje skojarzenie. Z ogromu faktów, nazwisk, dat i przede wszystkim stylu autorki. Niby potoczny, ale męczy. To się czyta naprawdę ciężko. To były takie przytłaczające. Otwierasz książkę i nagle przywalają cię informacje. Dodatkowo momentami jest takie skakanie z wątku do wątku, taki chaos.

  Kiedyś przeczytałam, że reportaż nawet jak słaby to jest dobry i to jest prawda. Pomimo że ta książka nie odpowiadała mi językowo, to jako kompendium wiedzy jest świetna i dowiedziałam się naprawdę wielu informacji.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Miałam dwa lata, kiedy zamiast Teleranka, swoje przemówienie wygłosił łysawy pan w czarnych okularach. Nie pamiętam tego momentu, dlatego z ogromnym zainteresowaniem sięgnęłam po reportaż Anny Mieszczanek "Dzień bez Teleranka", aby bardziej świadomie, raz jeszcze, przeżyć ten czas. Częściowo się udało. Podobał mi się zamysł. Życie zwykłych ludzi, którzy 13 grudnia 1981 roku obudzili się w zupełnie nowej rzeczywistości. Ich szara codzienność nabrała jeszcze ciemniejszych odcieni, to już była szarość do potęgi n-tej (digressio — po latach ten kolor króluje w apartamentach, szczególnie tych na wynajem, nijakość ponadczasowa, homogeniczność  wielbiona pasjami).

  To był ten moment z życia Państwa Polskiego, kiedy ruchy solidarnościowe i kościół stały w opozycji do władz, a zwyczajni ludzie żyli w stanie wiecznego strachu, o siebie, bliskich, pracę...  Autorka pokazuje to na przykładzie młodej dziennikarki, reżysera, pracownika komitetu dzielnicowego, chłopca, któremu zamknęli ojca, kapitana wydziału zabójstw, ogrodniczki MSW. Wszystkie wspomnienia mieszczą się w krótkich podrozdziałach, pomieszanych z kartkami z kalendarza. Ogrom informacji zalewa czytelnika i nie ma w tym przestrzeni na bliższe współodczuwanie ze zwykłymi bohaterami. W tym wszystkim trzeba też znaleźć moment na refleksję nad ofiarami, których uśmiercił system, tylko dlatego, że odważyli się podnieść głowy wyżej niż szara masa.

  Duże plusy za wydanie, podobnie jak w "Łączniczce ZOŚKI" gruby papier, dobry druk i szycie

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Historia najczęściej wydaje się wpierw zbiorem dat, potem wydarzeniami odległymi i lekko przykurzonymi przez to, co niesie z sobą wiatr, a czasem huragan dziejów. Gdzieś, coś, wydarzyło się, wtedy było ważne, lecz teraz istotne jest całkiem co innego. Żyjemy tu i teraz, ale … no właśnie ale, te tu i teraz jest pokłosiem przeszłości, nawet jeśli na co dzień nie myślimy o niej w takich kategoriach. Było i wcale nie minęło bez śladu i bezpowrotnie.

  Nie pamiętam tamtego dnia, byłam już na tym świecie, lecz Teleranek jeszcze przez kilka dobrych lat nie był programem na jaki czekałam w niedzielny poranek. Trzynasty grudzień tysiąc dziewięćset osiemdziesiąty pamiętam dzięki programom dokumentalnym, filmom, książkom i opowieściom starszej części rodziny. Każde z tych źródeł miało i ma swoją perspektywę, czasem podobną, a niekiedy całkowicie inną. Poznawanie faktów z różnorodnych źródeł daje możliwość wyrobienia własnego zdania, poglądów, patrzenie wstecz bywa dobrą lekcję na przyszłość. Anna Mieszczanek dodaje do tego kilka punktów widzenia osób, będących nie tylko świadkami burzliwych wydarzeń z początku lat osiemdziesiątych, ale także i uczestnikami. Po tytule wydaje się, że wiemy o czym będzie ta książką, lecz to jedynie kierunek swoistego wywiadu rzeki, nie bezpośredniego, pisanego nie w pierwszej osobie, jednak oddającego ze szczegółami tamte dni, miesiące, a nawet lata. Nim pamiętna data nastała były inne zdarzenia, mniejsze i większe, głośne i te rozgrywające się w małym gronie, ale każde z nich miało jakiś wkład w to, co wydarzyło się później. Tak samo zresztą i ta pamiętna data. Te relacje z pierwszej ręki, bez patosu, pomnikowych brązów, wielkich słów, z wielkimi nazwiskami w tle, pokazują doskonale ówczesną rzeczywistość. Wielowymiarowość, składająca się z drobnych elementów, pomijanych detali składają się na obraz daleki od czarno-białych barw, odkrywa kontrastowe kolory, nieznanych bohaterów, jacy pozostali w cieniu i są znani nielicznym, chociaż bez ich zaangażowania wszystko mogło potoczyć się zupełnie inaczej. „Dzień bez teleranka” to również reportaż z dni, jakie zmieniły to, co dla wielu wydawało się trwałe i nie do ruszenia, bez zbędnych opisów, za to z prawdziwymi ludźmi, jacy mieli wątpliwości, musieli decydować o sprawach, które groziły groźnymi konsekwencjami im i bliskim. Czarno-białe zdjęcia ilustrujące słowa nabierają kolorów i od czasu do czasu całkiem nowego znaczenia. Tak samo jak znane i nieznane daty, wydające się dawno przebrzmiałymi wydarzeniami.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Przedwojenni. Zawsze był jakiś dwór 0/5 Nasza cena:
36,20 zł 64,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przedwojenni. Zawsze był jakiś dwór

W codziennych historiach ziemiańskich rodzin z początku XX wieku – Walewskich, Kańskich, Żółtowskich, Przyborów – przegląda się historia Polski i Europy. Ludzie, dwory, zdarzenia – istnieją w subtelnej sieci powiązań, o których warto wiedzieć… Maryńcia Małachowska uciekła z dworu w Prochorowej pod...
eBook Przedwojenni. Zawsze był jakiś dwór mobi epub 0/5 Nasza cena:
44,84 zł 51,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Przedwojenni. Zawsze był jakiś dwór mobi epub

W codziennych historiach ziemiańskich rodzin z początku XX wieku - Walewskich, Kańskich, Żółtowskich, Przyborów - przegląda się historia Polski i Europy. Ludzie, dwory, zdarzenia - istnieją w subtelnej sieci powiązań, o których warto wiedzieć... Maryńcia Małachowska uciekła z dworu w Prochorowej...
Pilot ci tego nie powie 5/5 Nasza cena:
34,16 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pilot ci tego nie powie

Podróż samolotem to dla wielu z nas sprawa skomplikowana, kłopotliwa i często przerażająca, a ponadto spowita aurą tajemniczości. Od momentu, w którym przechodzimy przez drzwi terminala, atakują nas polecenia – stań tu, zdejmij buty tam, opróżnij kieszenie do tej kuwety, zapnij pas, zrób to, odłóż...
Morderczynie i psychopatki 4/5 Nasza cena:
23,11 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Morderczynie i psychopatki

Jak to możliwe, że kobieta zabija własnego męża? Dlaczego świadomie pozostawia swoje dziecko na pastwę brutalnego partnera? Dlaczego go nie chroni, a czasem przyczynia się do jego śmierci? Tego typu sprawy wywołują ogromne poruszenie, ponieważ kobiety uchodzą za osoby empatyczne, serdeczne,...
Nazywają mnie Śmierć 3/5 Nasza cena:
27,05 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nazywają mnie Śmierć

To historia chłopca, który mógł zostać rybakiem, jak jego przodkowie, ale stał się jednym z najbardziej skutecznych płatnych zabójców na świecie. Júlio Santana ma na sumieniu 492 osoby i nadal żyje na wolności gdzieś w Brazylii. Po realizacji zlecenia Júlio zawsze odmawia 10 razy Zdrowaś Mario i 20...
Pod prąd. Elektrycznym autem przez Afrykę 5/5 Nasza cena:
31,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pod prąd. Elektrycznym autem przez Afrykę

Szukając prądu jak wody na pustyni Arkady Paweł Fiedler, wnuk jednego z najsłynniejszych polskich podróżników, lubi zaskakiwać. Po spektakularnych wyprawach Maluchem przez Afrykę i Azję, osiągnął kolejny, równie ryzykowny cel. Jako pierwszy człowiek na świecie przejechał Afrykę, z południa na...
Chaos nowy porządek świata 0/5 Nasza cena:
28,31 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Chaos nowy porządek świata

Po lekturze tej książki, przestaniemy wierzyć w bezpieczny świat i szczęśliwe życie naszej i przyszłej generacji. Czy czujemy się jeszcze bezpiecznie? W pięciu regionach świata, na obrzeżach Europy, toczą się walki, każdy z konfliktów może przerodzić się w biblijną Apokalipsę. Islamski terror,...
Pasja życia 0/5 Nasza cena:
35,92 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pasja życia

Zbeletryzowana biografia jednego z najbardziej znanych artystów stworzona przez mistrza pióra. Żaden artysta nie zapłacił tak wysokiej ceny za swój niezwykły dar, żadnego też pasja tworzenia nie pozbawiła tak bezlitośnie możliwości zaznania zwykłego ludzkiego szczęścia. Vincent van Gogh. Malarz...
Homo Biologicus 4/5 Nasza cena:
27,17 zł 46,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Homo Biologicus

Czy możemy liczyć, że naszą zmienną naturę, niekiedy przelotne albo błahe aspiracje, zachowania, czy wreszcie uduchowienie uda nam się wyjaśnić poprzez poznanie mechanizmów biologicznych? Neurobiolog Pier Vincenzo Piazza uważa, że współczesna biologia może wyjaśniać nie tylko, jak przebiegają...
Włosi. Życie to teatr 0/5 Nasza cena:
23,11 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Włosi. Życie to teatr

Republika Włoska, Italia, Włochy – Bel Paese, Piękny Kraj, jak mówią sami Włosi. Jacy są ci, którzy tak poetycko nazywają swój kraj? Według Macieja A. Brzozowskiego tacy sami u siebie i wszędzie indziej na świecie – dla świata rzecz niebagatelna, skoro widoczni są na wszystkich kontynentach, a w...
Uwięziony krzyk 5/5 Nasza cena:
23,11 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Uwięziony krzyk

„Byłam młodą matką, zdrową osobą, pełną energii, która miała plany i marzenia na przyszłość. Wkrótce po rozpoczęciu samodzielnego życia przeszłam udar mózgu. W jednej chwili mój świat się zawalił. Zostałam całkowicie sparaliżowana i zamknięta we własnym ciele. Bez możliwości kontaktu ze światem,...
Z czego zrobiony jest świat 5/5 Nasza cena:
23,11 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Z czego zrobiony jest świat

Żyjemy na wyjątkowej planecie. Wszystko w naszym otoczeniu – nawet my sami! – jesteśmy złożeni z pierwiastków. Czy wiedziałeś, że nasze ciało składa się z pierwiastków, które w większości powstały miliardy lat temu? Zastanawiałeś się kiedyś, skąd na Ziemi znalazło się złoto? Albo z czego właściwie...
Wybrane bestsellery
Chąśba 0/5 Nasza cena:
29,43 zł 43,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Chąśba

Co mają wspólnego zrzędliwy starzec z drewnianą nogą (który jest tylko zwykłym katem), niezbyt potężnej budowy chłopak (który do wszelkich przygód ma dość ambiwalentny stosunek) oraz pewna pyskata dziewczyna (która posiada, co prawda, znamię w kształcie śnieżynki, ale absolutnie nie jest ściganą...
Niegrzeczni chłopcy dają najlepsze prezenty 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Niegrzeczni chłopcy dają najlepsze prezenty

Niegrzeczni chłopcy dają najlepsze prezenty – świąteczna opowieść ostra jak imbir, słodka jak miód i ekscytująca jak niespodziewany prezent! Ginger najbardziej kocha święta. Co roku angażuje się w ich przygotowania, jakby od tego zależały losy świata. Wszystko powinno być piękne, pachnące...
Diuna. Kroniki Diuny. Tom 1 0/5 Nasza cena:
27,31 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Diuna. Kroniki Diuny. Tom 1

Oszałamiające połączenie przygody oraz mistycyzmu, ekologii i polityki. Arrakis, zwana Diuną, to jedyne we wszechświecie źródło melanżu. Z rozkazu Padyszacha Imperatora planetę przejmują Atrydzi, zaciekli wrogowie władających nią dotychczas Harkonnenów. Zwycięstwo księcia Leto Atrydy jest jednak...
Metro 0/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Metro

Wybuchowa mieszanka tajemnicy z przeszłości i politycznej korupcji Nowy thriller autora powieści: Zabawka i Lockdown Podczas otwarcia budowy trzeciej linii warszawskiego metra dochodzi do serii eksplozji. Zapada się strop tunelu, a gruzy grzebią pasażerów. Ci, którym udało się przeżyć, robią...
Pakiet: Ukryte terapie. Tom 3. Część 1 i 2 0/5 Nasza cena:
106,46 zł 146,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet: Ukryte terapie. Tom 3. Część 1 i 2

Recenzja książki Jerzego Zięby „Czego ci lekarz nie powie” Część III Parę lat temu dostałem w prezencie od koleżanki lekarki (ona nie miała czasu na czytanie bzdur, a ja się tą tematyką interesowałem) I część Ukrytych Terapii. Pomyślałem, kolejny nawiedzony autor. W miarę jak zacząłem czytać, moje...
Lepszy rok 2022 z Katarzyną Miller 0/5 Nasza cena:
41,00 zł 59,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Lepszy rok 2022 z Katarzyną Miller

Rok z Katarzyną Miller - rok radości i rozwoju. Każdy nowy rok to symboliczny nowy początek. Jeśli otworzysz się na zmiany może być ON lepszy. A któż może być lepszą przewodniczką po roku 2022 niż zachwycająca mądrością i humorem Katarzyna Miller. Dzięki jej poradom przypomnisz sobie jak zająć się...
Diabeł stróż 0/5 Nasza cena:
30,63 zł 42,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Diabeł stróż

Wrocławska ruletka Wrocław, rok 1934. Podczas perwersyjnej orgii zostaje porwany, a następnie zamordowany urzędnik pocztowy Sepp Frömel. Kilkanaście dni później z rąk oprawców ginie jego kochanka. Ich syn z nieprawego łoża, niemy, niepełnosprawny Rolf dziwnym zrządzeniem losu trafia pod opiekę...
O psie, który uratował święta 5/5 Nasza cena:
25,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

O psie, który uratował święta

O psie, który uratował święta to nowa świąteczna opowieść W. Bruce’a Camerona, autora bestsellerowych książek z cyklu Był sobie pies! Kiedy rodzinne święta stają pod znakiem zapytania, czy jeden szczeniak może zmienić bieg wydarzeń? Julianna Goss, żona wiecznie zapracowanego Huntera i mama...
Hunter. Boston Belles. Tom 1 0/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Hunter. Boston Belles. Tom 1

Hunter to pierwszy tom serii Boston Bells L.J. Shen. Poznaj dwoje nieustraszonych łowców i dowiedz się, które z nich zwycięży! Sailor miała w życiu jeden jasny cel – i znajdował się ON na samym środku tarczy strzelniczej. Ciężka praca i skupienie dały jej wymarzoną szansę na wyjazd na olimpiadę,...
Mów mi Win 0/5 Nasza cena:
26,02 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mów mi Win

Najnowsza powieść Harlana Cobena. Tym razem w roli głównej Win, czyli Windsor Horne Lockwood III. Milioner i awanturnik, najlepszy kumpel Myrona Bolitara. Król życia, który zawsze dostaje to, co chce. Przed ponad dwudziestoma laty dziedziczka fortuny Lockwoodów, Patricia, została uprowadzona...
Boginie 4/5 Nasza cena:
33,09 zł 42,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Boginie

Nowa powieść autora bestsellerowej „Pacjentki”, thrillera, który podbił serca milionów czytelników. Edward Fosca jest mordercą. Mariana jest pewna. Ale Fosca jest nietykalny. Przystojny i charyzmatyczny profesor literatury greckiej na Uniwersytecie Cambridge jest uwielbiany zarówno przez...
Dziadku, opowiedz o sobie 0/5 Nasza cena:
41,31 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dziadku, opowiedz o sobie

Darowując książkę „Dziadku, opowiedz o sobie”, dajesz swojemu dziadkowi więcej niż pięknie wydaną, ładnie oprawioną, nienapisaną jeszcze historię. Dajesz mu poczucie, że jest dla Ciebie ważny. Dzięki odpowiedziom na proste i wnikliwe, zawarte w dzienniku pytania dajesz dziadkowi możliwość spisania...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula