Dziedzictwo. Apteka pod Złotym Moździerzem. Tom 2

Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Seria: Apteka pod Złotym Moździerzem
Wydawnictwo: Wydawnictwo Prószyński i S-Ka
Oprawa: Miękka
Rok wydania: 2021
Ilość stron: 696
Opis

"Dziedzictwo. Apteka pod Złotym Moździerzem. Tom 2" Lucyny Olejniczak to drugi tom czarującej sagi, którą otwiera powieść "Kobiety z ulicy Grodzkiej". Historia pędzi do przodu, a tym razem akcja toczy się w pierwszej połowie XIX wieku, zmierzając nieuchronnie w kierunku tragedii powstania styczniowego.

Drugi tom sagi zaczyna się w roku 1849, kiedy główna bohaterka wysłuchuje złowieszczej przepowiedni na temat swojej przyszłości. Młoda doktorowa jest świeżo upieczoną żoną kochającego męża i właścicielką prywatnej apteki. Autorka bardzo plastycznie oddaje atmosferę pozytywistycznej Polski, władanej przez trzech zaborców, w której buzują pragnienia narodowowyzwoleńcze.

Brak Polski na mapie Europy nie zniechęcił kolejnych pokoleń porozbiorowych do walki o niepodległość. Prywatne losy głównych bohaterów rozgrywają się na tle o wiele bardziej doniosłych wydarzeń o historycznej wadze dla obecnych i przyszłych pokoleń. Pozornie nieistotne decyzje rodzą skutki, które po dekadach wracają ze zdwojoną siłą, a na osobiste problemy nakładają się niepokojące wydarzenia w kraju. Wszystko wskazuje na to, że przepowiednia sprzed lat może się spełnić.


O autorce

Lucyna Olejniczak pochodzi z Krakowa, gdzie przez lata była laborantką medyczną i pracownikiem Katedry Farmakologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jej powieść "Kobiety z ulicy Grodzkiej" szybko stała się bestsellerem, a dalsze losy bohaterów mają szansę powtórzyć ten sukces.

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii obyczajowa lub z serii Apteka pod Złotym Moździerzem

Czy przed lekturą tej książki muszę znać serię Kobiety z ulicy Grodzkiej?

Znajomość sagi Kobiety z ulicy Grodzkiej nie jest wymagana, ponieważ cykl o aptece stanowi jej prequel. Akcja powieści rozgrywa się chronologicznie wcześniej i skupia się na losach przodków bohaterów znanych z późniejszych tomów. Możesz swobodnie rozpocząć poznawanie historii rodu Bernatów właśnie od tej części, aby zachować ciągłość wydarzeń historycznych. To doskonały punkt wejścia dla nowych czytelników, którzy chcą zrozumieć korzenie rodzinnych tajemnic. Dzięki temu rozwiązaniu lektura jest w pełni zrozumiała i satysfakcjonująca bez znajomości innych dzieł autorki.

Jakie wydarzenia historyczne opisuje Dziedzictwo. Apteka pod Złotym Moździerzem. Tom 2?

Powieść Dziedzictwo. Apteka pod Złotym Moździerzem. Tom 2 osadzona jest w realiach XIX-wiecznego Krakowa, skupiając się na wydarzeniach od 1849 roku. Czytelnik śledzi tragiczne skutki wielkiego pożaru miasta oraz zaangażowanie bohaterów w narodowowyzwoleńcze działania podczas powstania styczniowego. Lucyna Olejniczak z dużą dbałością o szczegóły oddaje nastroje społeczne panujące w tamtym okresie pod zaborami. Historyczne tło stanowi integralną część fabuły, wpływając bezpośrednio na decyzje i bezpieczeństwo rodziny Bernatów. Jest to rzetelny obraz dawnego Krakowa, który zadowoli miłośników powieści historycznych.

Jaki klimat dominuje w drugim tomie sagi o rodzinie Bernatów?

W książce dominuje atmosfera niepokoju przeplatana z determinacją w walce o marzenia i rodzinne szczęście. Autorka zestawia sielankowe początki małżeństwa Magdy z brutalną rzeczywistością chorób, klęsk żywiołowych oraz konfliktów zbrojnych. Emocjonalny ciężar tajemniczej przepowiedni rzuca cień na codzienne sukcesy bohaterów, budując stałe napięcie w narracji. To opowieść o kobiecej sile i przetrwaniu w czasach, które wymagały od jednostki ogromnych poświęceń. Lektura angażuje czytelnika emocjonalnie, oferując wielowymiarowy portret życia w dziewiętnastym wieku.

Dla kogo ta powieść może okazać się zbyt wymagająca lub nieodpowiednia?

Książka nie jest odpowiednia dla czytelników poszukujących lekkiego i beztroskiego romansu bez tła historycznego. Ze względu na realistyczne opisy walki o życie, skutków pożaru oraz tragizmu powstania styczniowego, treść bywa momentami przygnębiająca i ciężka. Osoby stroniące od wielowątkowych sag rodzinnych o powolnym tempie narracji mogą uznać szczegółowość opisów za zbyt przytłaczającą. Jest to pozycja wymagająca skupienia na detalach historycznych oraz gotowości na zmierzenie się z trudnymi tematami społecznymi. Jeśli unikasz literatury pełnej dramatycznych zwrotów akcji i cierpienia bohaterów, ta saga może nie spełnić Twoich oczekiwań.

Czy autorka wykorzystuje swoją wiedzę medyczną w fabule tej powieści?

Tak, doświadczenie zawodowe Lucyny Olejniczak jako laborantki medycznej znajduje odzwierciedlenie w bardzo realistycznych opisach pracy w aptece. Autorka z dużą precyzją przedstawia ówczesne metody przygotowywania leków oraz wyzwania, przed jakimi stawała medycyna w połowie XIX wieku. Wiedza ta dodaje ogromnej autentyczności postaciom, czyniąc tytułową aptekę pod Złotym Moździerzem miejscem tętniącym życiem i nauką. Czytelnik ma okazję poznać tajniki dawnej farmacji, co stanowi fascynujący dodatek do głównego wątku fabularnego. Dzięki temu warstwa merytoryczna książki jest niezwykle wiarygodna i wyróżnia się na tle innych powieści obyczajowych.

Szczegóły
  • Tytuł: Apteka pod Złotym Moździerzem. Dziedzictwo
  • Autor: Lucyna Olejniczak
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Prószyński i S-Ka
  • Seria Apteka pod Złotym Moździerzem
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2021
  • Ilość stron: 696
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788382342246
  • Język: polski
  • Nr wydania: 1
  • ISBN: 9788382342246
  • EAN: 9788382342246
  • Wymiary: 12.5x19.5 cm
  • Dane producenta: Prószyński Media Sp. z o. o., Rzymowskiego 28, 02-697 Warszawa, Polska, dzialhandlowy@proszynskimedia.pl, tel. 226077925
Recenzje książki Dziedzictwo. Apteka pod Złotym Moździerzem. Tom 2 (13)
  1. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Anna S. w dniu 2021-09-26
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    4 z 5 osób uznało recenzję za przydatną

    Bardzo się cieszyłam, że mam pod ręką kolejny tom przedstawiający historię protoplastów Kobiet z ulicy Grodzkiej. Dzięki temu ponownie miałam możliwość i przyjemność wkroczyć w świat Magdy, podążać z nią przez życie i prowadzić aptekę pachnącą ziołami. Można być dumnym z jej postawy moralnej, jej twardości, bezkompromisowości, hardości, odwagi, pracowitości. Droga bohaterki, przez którą wiedzie ją los, jest długa, bardzo kręta i momentami niezwykle wyboista. Okraszona łzami zarówno smutku, jak i szczęścia, nadniszczona przez historyczne zawieruchy od pożogi ukochanego miasta po powstanie styczniowe. Po nim już nic nie było takie jak przed jego wybuchem. Magda będzie musiała być nie tylko dzielna i wytrwała, ale musi poznać również siłę miłości, nienawiści, przyjaźni oraz nauczyć się trudnej sztuki przebaczania. Czy podoła? Czy złoty moździerz dany jej przez matkę rzeczywiście jest jej talizmanem? A może prawdą okażą się słowa wróżki, z którą się przypadkiem zetknęła i zwycięży rzucona mimochodem przepowiednia?

    Również i w tym tomie Autorka splotła fikcję literacką z wydarzeniami historycznymi. Tym razem przedstawiła między innymi pożogę Krakowa, która miała miejsce w 1850 r. Wydarzenia opisała w tak niezwykły sposób, że czułam żar od płonących kamienic i swąd spalenizny. Wyczuwałam strach, panikę i bezradność w ogarniętym pożarem Krakowie, który nie dbał za bardzo w tych czasach o przepisy przeciwpożarowe, ogólny dostęp do wody czy o rozrzedzenie drewnianej zabudowy. Z ciekawości zajrzałam do internetu i faktycznie Autorka mogła dać się ponieść wyobraźni. Pożar Krakowa był bowiem największym w historii klęsk żywiołowych, jakie spadły na miasto. Spłonęło mnóstwo budynków mieszkalnych, magazynów, kościołów, dzieł sztuki. Całkowitą odbudowę ukończono dopiero w 1912, więc można sobie wyobrazić co się wtedy działo na ulicach XIX wiecznego miasta i jakie emocje wykrzesała z kart książki Autorka, opisując to tragiczne wydarzenie jakże wiążące się z dalszym życiem Magdy i całej jej rodziny.

    Lucyna Olejniczak jest według mnie mistrzynią w tworzeniu klimatu. Mimo iż akcja nie pędziła na łeb na szyję, to czytałam z wypiekami na twarzy i nie mogłam się oderwać. Miałam wrażenie, że jestem częścią fabuły. Każdy rozdział miał swoje specyficzne zabarwienie, każdy zaskakiwał nowymi wydarzeniami i zostawiał z refleksją czy to na temat tego, jakie przyjemne i przykre niespodzianki nam niesie los, o konsekwencjach decyzji, które prędzej czy później zaczniemy odczuwać, o mroku mieszkającym w duszy i sercu, czy też mocniejszego kalibru: ile człowiek jest w stanie znieść i ile wybaczyć drugiej osobie. Przebaczanie jest jedną z miar człowieczeństwa, ale czy każdego na nie stać? Czy każdy chce? I czy przebaczyć za wszelką cenę? Obok Apteki pod Złotym Moździerzem nie można przejść obojętnie. To jest powieść obyczajowa przez wielkie „O”: fascynująca, poruszająca, wciągająca i wzruszająca.

    Za możliwość zapoznania się z treścią książki dziękuję Wydawnictwu Prószyński i S-ka.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  2. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Hania K. w dniu 2021-10-04
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    3 z 4 osób uznało recenzję za przydatną

    „APTEKA POD ZŁOTYM MOŹDZIERZEM. DZIEDZICTWO.”

    Lucyna Olejniczak Wydawnictwo Prószyński i S-ka

    „Apteka pod Złotym Moździerzem. Dziedzictwo.” To prequel bestselerowej sagi „Kobiety z ulicy Grodzkiej”. Jeżeli jeszcze nie czytaliście „Apteki pod Złotym Moździerzem. Obca.” Szybko to nadróbcie. „Obca” jest pierwszym tomem, „Dziedzictwo” jest drugim tomem.

    W tej części poznajemy dalsze losy Magdy.

    Jest rok 1849. Magda razem ze swoim mężem Teodorem otwierają aptekę. On jest lekarzem. Ona będzie sprzedawała. Czy w tamtym czasach kobiety prowadziły apteki? Czy w ogóle mogła pracować poza domem? Ten nadchodzący czas jest czasem wielkich zmian.

    Autorka Lucyna Olejniczak w doskonały sposób odwzorowała tamte czasy. Czytając tą powieść miałam wrażenie, że cofnęłam się w czasie i stałam obok naszej głównej bohaterki.

    Poznając dalsze losy naszej głównej bohaterki byłam i jestem z niej bardzo dumna. Mimo nadchodzących ciężkich czasów dała radę. Nie poddała się i cały czas prowadziła aptekę. Pokazała mężczyzną, że kobieta też może pracować poza domem, a nie tylko przy garach. Jak nazwała swój sklep? To już musicie domyśleć się sami. Dodam tylko żebyście popatrzyli na tytuł tej książki. Teraz już wiecie, jak nazywa się jej wymarzona i wyśniona apteka.

    Poznacie także dwójkę synów Magdy i Teodora. Nasi bohaterowie zrobili coś wspaniałego. Adoptowali dwie sierotki, dając im cudowny dom i idealne szanse na lepszą przyszłość. Co z nich wyrośnie? Poczytajcie. Dodam, że chłopcy nie będą idealnymi i spokojnymi dziećmi.

    Czy szczęśliwa rodzina może nagle wszystko stracić? Los bywa przewrotny. Czasem nam coś daje, a czasem coś zabiera.

    Czy Teodor jest szczęśliwy w małżeństwie? Czy daje synkom odczuć, że ich kocha? Co tak naprawdę o nich myśli?

    Magda jest bardzo lubiana wśród swoich przyjaciół. Chętnie wszystkim pomaga. Oczywiście znajdą się osoby, które niekoniecznie będą zadowolone z jej postępowania. Jej synowie przyniosą jej mnóstwo radości jak i mnóstwo smutku. Co się stanie, gdy jednego z nich zabraknie?

    Przyznam się wam z ręką na sercu, że niektóre opisane wydarzenia doprowadziły mnie do smutku, łez, a nawet morza łez. Nie mogłam się pogodzić z pewną tragiczną sytuacją. Niestety nie mogę wam zdradzić jaką. Jak przeczytacie książkę „Apteka pod Złotym Moździerzem. Dziedzictwo.” , to będziecie wiedzieli co mnie doprowadziło do takiej sytuacji.

    Czy synowie Magdy przejmą po niej aptekę? Czy pójdą w jej lub jej męża ślady? Czy może wybiorą zupełnie inną ścieżkę życia?

    Jestem zachwycona tą powieścią. Czytałam ją z zapartym tchem. Nie mogłam oderwać się od tej książki. Jak już pisałam „Apteka pod Złotym Moździerzem. Dziedzictwo.” wywołuje skrajne emocje. Znajdziecie tutaj zarówno sceny radości jak i tragiczne wydarzenia, które doprowadzają do łez, bólu głowy i złamanego serca.

    Los kobiet, matek w tamtych trudnych czasach niestety nie był łatwy. Męskie zdanie liczyło się bardziej niż kobiece. Czy nasz bohaterka mimo wszystko dała radę przetrwać do końca? Czy była zadowolona ze swojego życia? Ocenicie to sami czytając tą powieść.

    Od pierwszego tomu, czyli „Apteka pod Złotym Moździerzem. Obca” polubiłam, a wręcz pokochałam pióro Lucyny Olejniczak. Są to bardzo dobre, obyczajowe i bardzo realistyczne powieści pokazujące trudne życie kobiet. Nie czytałam jeszcze sagi „Kobiety z ulicy Grodzkiej”, dlatego cała zabawa jest jeszcze przede mną. Nie mogę się doczekać poznania kolejnych losów kobiet. Cała saga zawiera 6 tomów plus dwa poprzedzające tomy. Jeżeli już tą sagę macie za sobą to śmiało sięgnijcie po „Aptekę pod Złotym Moździerzem. Obca.” I „Aptekę pod Złotym Moździerzem. Dziedzictwo.”. Doskonale uzupełniają historię „Kobiet z ulicy Grodzkiej”.

    Czy uwielbiacie lub chociaż trochę lubicie powieści obyczajowe? Tak – to doskonale. Zapraszam was do przeczytania tej powieści.

    Z całego serca polecam wam cudowne dzieło Lucyny Olejniczak - „Apteka pod Złotym Moździerzem. Dziedzictwo.”

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  3. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Martyna J. w dniu 2021-12-02
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    2 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

    RECENZJA

    Dzień dobry
    Moi Mili. Jak tam Wasz poranek? U mnie kiepsko. Pomimo pięknego słońca bez wiadra kawy się nie obejdzie. Ale! Pomimo słabego poranka naszła mnie wena na napisanie dla Was kolejnej recenzji. Tym razem będzie to ocena książki Lucyny Olejniczka „Apteka pod Złotym Moździerzem. Dziedzictwo".

    „Apteka pod Złotym Moździerzem. Dziedzictwo” to drugi tom opowieści o przodkach bohaterów sagi „Kobiety z ulicy Grodzkiej". Korzenie zła i narodziny niewieściej siły w bezwzględnych czasach walki o życie, nadzieję i marzenia.

    Rok 1849. Podczas podroży poślubnej, Magda spotyka kobietę, która przepowiada jej, że młoda doktorowa osiągnie swój cel, ale nie będzie szczęśliwa. Na razie jednak wszystkie marzenia się spełniają. Magda ma kochającego męża i własną aptekę. Małżonkowie podejmują jeszcze jedną ważną decyzję, która, jak się okaże, odmieni na zawsze ich życie. Mijają kolejne dekady, nad głowami Bernatów zaczynają zbierać się ciemne chmury. W mieście wybucha straszliwy pożar, a potem wszyscy zostają uwikłani w wydarzenia powstania styczniowego.

    Ale najgorsze dopiero przed nimi. Marzenia o szczęśliwej rodzinie zostaną poddane poważnej próbie. Czyżby przepowiednia sprzed lat miała się spełnić?

    Tak jak i poprzedni tom, książka mnie wciągnęła. To powieść obyczajowa z gatunków historycznych. W tej części o wiele więcej się dzieje. Znajdziemy w niej więcej zwrotów akcji, jeszcze więcej emocji i przeżyć. Ta historia ma prawie 700 stron, jest niezłym książkowym grubaskiem, ale ja tego nie odczułam, wręcz przeciwnie. Bardzo szybko ją przeczytałam. Lubię styl pisania Pani Lucyny. Jej pióro jest lekkie i pozytywnie wpływa na odbiór emocji przez czytelnika. Bardzo silnie wpływa na wyobraźnię czytającego, przez co wszystkie przedstawione obrazy w powieści mogłam sobie bardzo dokładnie wyobrazić. Miałam wrażenie, że przeniosłam się do tamtych czasów i obserwowałam to wszystko z boku. Zarówno pierwszy, jak i drugi tom to powieści piękne i mądre, dokładnie obrazujące nam nieistniejące już czasy. Na pewno sięgnę po serię „Kobiety z ulicy Grodzkiej". Jestem bardzo ciekawa, jak potoczą się dalsze losy dziewczyn, a przede wszystkim Hanki. Odnosząc się do epilogu mogę tylko jedno powiedzieć "HANKA!! UCIEKAJ OD NIEGO!!! Jeśli jeszcze nie poznaliście tej sagi to z czystym sumieniem mogę Wam ją polecić. Z tą powieścią przeniesiecie się do pięknego przedwojennego Krakowa, w którym będziecie przeżywać wzloty i upadki bohaterek. Dziękuję wydawnictwu Prószyński i S-ka za możliwość przeczytania i zrecenzowania tej historii.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  4. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Bookwmkesie A. w dniu 2021-10-15
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    2 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

    Dziś mam przyjemność napisać kilka słów o drugiej już części sagi "Kobiety z ulicy Grodzkiej" Te dwa tomy to wstęp do 1 tomu „Hanka” który rozpoczyna serię przygód kobiet (ale i nie tylko). Pomimo, że można serię przeczytać nie znając tych dwóch części to jednak zachęcam najpierw zapoznać się z nimi, ponieważ poznasz kobiety, które zapoczątkowały historie momentami tak, że aż pociekną wam łzy, ale i mocno brutalna za los jaki je spotkał.

    Uwieźcie mi, że drugi tom jest równie dobry jak pierwszy i teraz nie mogę doczekać się, kiedy przeczytam „Hankę” Nie jest to literatura, w której jest akcja z filmu o dzikim zachodzie itp., ale znajdziecie w niej odpowiedź na pytanie, które chyba każdy sobie zadaje?! Co będzie? Jaki mnie czeka los? Za co/Czym mnie tak Bóg pokarał bądź nagrodził?

    Rola kobiety nie zawsze sprowadza się do garów, rodzenia dzieci oraz do bycia posłuchaną mężowi, ale czasy zawarte w książce pokazują jak ciemne było społeczeństwo, jak bardzo technika, nauka poszła do przodu i to, że możesz być dumna, że zżyjesz w czasach, w którym twoje zdanie ma znaczenie, w kraju/świecie, gdzie bez obaw możesz podróżować i poznawać nowych ludzi (owszem nie licząc Covida i wojen)

    W książce losy naszej bohaterki Magdaleny zmieniają się jak w kalejdoskopie i jak dziś było słońce tak jutro będzie niezły wicher. Decyzje jakie nasza bohaterka podejmie sama, a czasem z mężem doprowadzą ich w miejsce, które zapoczątkuje czemuś nowemu.

    Książkę czyta się szybko. Napisana współczesnym językiem przez co jest lepiej zrozumiała.

    Z całego serca dziękuję za możliwość dostania do recenzji tych dwóch części.

    Zapraszam i polecam całym sercem.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  5. taniaksiazka.pl
    Początkujący Recenzent
    Ocena:
    4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Katarzyna P. w dniu 2021-10-08
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    2 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

    Bardzo klimatyczna, urzekająca swoim plastycznym językiem, wyrazistą fabułą i nieprzeciętnymi bohaterami opowieść zawierająca elementy historyczne świetnie wkomponowane w całość.

    Poznajemy burzliwe losy głównej bohaterki Magdy, która całym swoim życiem, bohaterską postawą i nieprzeciętnymi zdolnościami twardo stąpając po ziemi realizuje swój cel, jakim jest stworzenie apteki, miejsca przyjaznego i niosącego pomoc innym. Jednocześnie walcząc z przeciwnościami losu, pokonując nieprzychylne nastawienie i łamiąc utarte stereotypy dotyczące pozycji kobiety w społeczeństwie, sama przeżywa swoje osobiste dramaty.

    Autorka ma ogromne wyczucie czasu i ludzkich zachowań, umiejętnie przeprowadza czytelnika przez kolejne etapy życia bohaterów, Krakowa i jego specyfiki oraz mieszkańców trudnego okresu w jakim znalazł się nasz kraj pod zaborami.

    Książkę pomimo sporej objętości czyta się szybko i z zapartym tchem.

    Serdecznie polecam.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula