Do szczęścia przez łzy

Średnia: 3.8 Ilość ocen: 4
Darmowy fragment:
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Format
13,5x20,5
Rok wydania
2020
Wydawnictwo
Ilość stron
284
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 18,68 zł
Nasza cena: 20,94 zł 34,90 zł Taniej o: 40%

"Do szczęścia przez łzy" uczy, jak przekuć smutek, ból i rozpacz w życiową mądrość i poczucie szczęścia. Cierpienia i łzy są jedynie etapem na Twojej drodze!

"Per aspera ad astra" mawiali Rzymianie, mając na myśli to, że cierpienie uszlachetnia. Człowiek poprzez ból i łzy zbliża się do doskonałości, którą symbolizowały zimne i odległe gwiazdy. Czy jednak staje się dzięki temu szczęśliwy? A może jedynie uczy się żyć mimo przeciwności losu, stając się coraz bardziej zobojętniałym? Książka, którą trzymasz właśnie w rękach, przekonuje, że jest zupełnie inaczej. Cierpienie i smutek są tu traktowane jako lekcje niezbędne do tego, by móc odczuwać szczęście.

Czy zdarza Ci się być smutnym bez żadnej konkretnej przyczyny? Czujesz permanentny lęk przed nowymi wyzwaniami? A może właśnie podejmujesz je, aby zagłuszyć jątrzący smutek? To też jest jakaś metoda, choć zazwyczaj zdarza się pewnie, że gdy minie pierwszy zapał, zostajesz z mnóstwem niedokończonych projektów. Istnieje jednak inna droga, którą proponuje Ci autorka niniejszej książki.

"Do szczęścia przez łzy" to książka, która może zmienić Twoje życie raz na zawsze! Marianne Williamson dowodzi, że cierpienie i smutek są nieodzownym etapem na drodze do szczęścia. Lektura tej książki okazuje się niezwykle inspirująca. Inspiruje mianowicie do tego, by zajrzeć w najgłębiej ukryte zakamarki własnej duszy. To tam znajdziemy odpowiedzi na dręczące nas pytania. To tam kryją się przyczyny wielu naszych niepowodzeń. Autorka proponuje nam pewne narzędzia pracy nad własną psychiką. Dzięki nim możemy pozbyć się blokad, które uniemożliwiają nam odczuwanie szczęścia. Nauczymy się tego, w jaki sposób przekuwać łzy na życiową mądrość i satysfakcję z każdego kolejnego dnia.


Pobierz darmowy fragment


O autorce

Marianne Williamson to amerykańska aktywistka, mówczyni, specjalistka od rozwoju osobistego i duchowości. Zdobyła sobie międzynarodową sławę jako autorka książek o duchowości. Każda kolejna publikacja jej autorstwa niemal automatycznie trafia na listę bestsellerów "New York Timesa". Często wypowiada się w sprawach publicznych, będąc dla wielu ludzi niekwestionowanym autorytetem. Jako ekspertka gości w popularnych programach, takich jak "The Oprah Winfrey Show", "Good Morning America" i "Real Time with Bill Maher".

Recenzje (4)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  Cierpienie uszlachetnia?

  O
  cierpieniu napisano już wiele artykułów czy rozpraw naukowych, ale ilość pozycji wydawniczych w żadnym stopniu nie przekłada się na poprawę jakości naszego funkcjonowania. Dlaczego wciąż cierpimy? Co jest źródłem tego bólu i czy istnieje sposób (oraz szansa), by znaleźć ukojenie? Przekonamy się o tym dzięki książce, która – jako jedna z niewielu – koncentruje się nie tylko na teoretycznych rozważaniach odnośnie natury cierpienia, ale pozwala nam to cierpienie przekształcić w coś konstruktywnego, a nawet … w szczęście.

  Książka „Do szczęścia przez łzy. Jak pokonać trudne chwile i odnaleźć spokój”, autorstwa Marianne Williamson, to kolejna pozycja w dorobku pisarki, traktująca o duchowości. Opublikowana nakładem Wydawnictwa Kobiecego pozycja to rozważania na temat cierpienia, które – zdaniem autorki – pomaga uzdrowić duszę. Tym samym to doskonała pozycja nie tylko dla tych osób, które interesują się duchowością, nie tylko dla tych, którzy cierpią, ale również dla tych, którzy pragną odnaleźć głębszy sens tego cierpienia. Książka powinna trafić także w ręce psychologów i terapeutów, którzy dzięki jej lekturze będą mogli w szerszym zakresie oferować pomoc swoim klientom.

  Książka składa się z dwunastu rozdziałów, nie tylko pozwalających zgłębić naturę cierpienia, ale i stanowiących pewien proces, wiodący nas w kierunku rozwoju. Już we wstępie autorka zauważa, że szerzy się swego rodzaju epidemia depresji, pojawiają się też rozliczne sposoby jej leczenia. Tyle tylko, że jako społeczeństwo sami „zapraszamy depresję, trywializując miłość”. Williamson namawia nas też do poznania „mechaniki życia”, ale od strony duchowej. Bez tego bowiem korzystamy z życia, ale go nie rozumiemy, co powoduje stres i cierpienie. Jedyną szansą na przetrwanie jest dla nas zatem poszerzenie wewnętrznych horyzontów, a dopóki tego nie zrobimy, pozostaniemy pogrążeni w smutku i rozpaczy. Tę zmianę, otwarcie się na swoje wnętrze, może jednak zainicjować lektura książki, dodająca nam nadziei, otwierająca nas na miłość i otwierająca nam dostęp do naszej ukrytej dotąd mocy.

  Dzięki autorce dowiemy się zatem dlaczego różnego rodzaju cierpienia są częścią naszego doświadczenia i jak możemy je przetrwać. Namawia nas ona do wystąpienia na ścieżkę duchową, która jest niezbędna w „podróży bohatera”, do przyjrzenia się mrokowi wewnątrz nas i do wybaczenia innym, abyśmy mogli doświadczyć cudu miłości. Przekonamy się także, że unikanie smutku ([Adres usunięty]. dzięki zażywaniu antydepresantów) nie prowadzi do celu, bowiem zmniejsza naszą zdolność do wyciągania z tego cierpienia nauk.

  Williamson zauważa, że depresja bardzo często wynika nie z uszkodzenia mózgu, ale ze zranienia duszy i namawia nas do poznania podstawowych zasad duchowego wszechświata, będących pierwszym krokiem do oświecenia. Po tym, jak nauczymy się tych zasad, możemy przejść do ich zastosowania i to zarówno w życiu osobistym, jak i w doświadczeniu zbiorowym. Co więcej, przekonujemy się, że niektóre postacie w historii przeżyły transformację właśnie dzięki doświadczeniom, które na zewnątrz były bardzo przytłaczające, co daje nam szansę na to, by odnaleźć swoją życiową ścieżkę. Poznamy również zdanie Buddy na temat cierpienia – cztery szlachetne prawdy i szlachetną ośmioraką ścieżkę,będące drogowskazami wybawiającymi nas od cierpienia, a także podejście judaizmu do cierpienia, które nie jest obce Żydom. Także Życie Jezusa stanowi dowód na to, że cierpienie prowadzi do wielkości, zaś wszystkie duchowe ścieżki prowadzą do wybawiania i uzdrowienia umysłu zarazem. Do wybawienia dojdzie bowiem wówczas, kiedy nauczymy się myśleć tak, jak myślał Bóg.

  Lektura rozważań Williamson na temat cierpienia nie sprawi oczywiście, że to cierpienie zniknie, ale dzięki książce „Do szczęścia przez łzy” zrozumiemy, że to nie pozbycie się tego cierpienia powinno stać się naszym celem, ale jego transformacja w dobro i sprawienie, by stało się bodźcem do zmiany. To dzięki niemu bowiem zyskujemy szansę na wkroczenie na drogę oświecenia, dzięki niemu możemy się rozwijać i doświadczać. To, o czym pisze autorka, zostało oparte nie tylko na jej historii, ale również na historii cierpienia wielu ludzi, którzy dostrzegli w bólu szansę na to, by przypomnieć sobie kim są. To zaś prowadzi do wdzięczności i do pełnego przyjęcia cudu, jakim jest życie.

  Justyna Gul

  Qultura słowa

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Czy czujecie się szczęśliwi? Czy w waszym życiu pojawia się smutek , cierpienie , łzy ,a może cierpicie na różnego rodzaju stany emocjonalne? Jeżeli tak ,to ta książka jest dla was.

  Dzięki niej możemy zrozumieć ,co tak naprawdę się z nami dzieje. Czym jest ból? Gdzie szukać pomocy ,pocieszenia i spokoju? Jak zacząć nowy rozdział w życiu?

  Czasami cierpienie jest nam potrzebne ,by uzdrowić naszą duszę i skołatane nerwy. Dzięki tej książce możemy odzyskać spokój ducha. Możemy spojrzeć na życie pod innym kontem. Nasza autorka również przechodziła trudny czas w życiu i teraz pomaga ludziom przechodzić przez to samo. Pomaga im zrozumieć sens tego ,co przeszli i stara nakierować ich na spokojną duchową stronę. Zauważyłam również to ,że autorka odnosi się do religii. To dzięki niej możemy odzyskać spokój i radość. To dzięki niej możemy zajrzeć w głąb siebie i pokonać blokadę ,by być szczęśliwym. Życie jest trudne ,lecz zawsze jest jakieś rozwiązanie i zawsze staram się wyciągnąć z tego wnioski ,by później nie popełnić kolejnego błędu.

  Książkę czyta się przyjemnie i szybko. Relacje jakie opisuje trafiają do mnie. I uwierzyłam ,że wszystko ,co się dzieje w życiu jest nam pisane. To część ,której nie przeskoczymy. Będziemy żyć ze świadomością ,że żeby być szczęśliwym trzeba pokonać życiowe trudności.

  Polecam 😊

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  To jest piękna książka, podnosząca na duchu i inspirująca. Kilkukrotnie doprowadziła mnie do łez. Na pewno będę do niej wracać w chwilach zwątpienia.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Początkujący Recenzent
  Ocena: 1/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Książka "Do szczęścia przez łzy" miała być tak wielkim hitem, co oczywiście skłoniło mnie do jej zakupu. Niestety okazała się kolejną pozycją tłumaczącą wszelkie przeciwności losu przereklamowanym sloganem "Bóg tak chciał", podziękujmy mu, ponieważ cierpienie, które na nas zesłał zaprocentuje. Według mnie szkoda i czasu i pieniędzy. Jeśli liczycie na złote rady, i sensowne sugestie to niestety w tej pozycji tego nie otrzymacie. Jak dla mnie porażka. Dawno nie czytałam takiego "czegoś". Książka do wyrzucenia !

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Marianne Williamson
 • Wydawnictwo Kobiece
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2020
 • Ilość stron: 284
 • Format: 13,5x20,5
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788365442475
 • Język: polski
 • Podtytuł: Jak pokonać trudne chwile i odnaleźć spokój
 • Oryginalny tytuł: Tears to triumph
 • Tłumacz: Anna Gąsowska
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788365442475
 • EAN: 9788365442475
 • Wymiary: 13.5x20.5cm
Warto zwrócić uwagę na...
Happy food przez żołądek do szczęścia 0/5 Nasza cena:
39,69 zł 54,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Happy food przez żołądek do szczęścia

Hamburger o działaniu przeciwzapalnym? Sok z buraka zamiast viagry? To możliwe. Zawartość talerza wpływa zarówno na ciało, jak i na umysł. Może poprawić humor i wyostrzyć zmysły, leczyć stany lękowe i depresję, a nawet przeciwdziałać wielu groźnym chorobom i opóźniać procesy starzenia. A wszystko...
13 rzeczy których nie robią silni psychicznie ludzie. Zaryzykuj zmianę staw czoło własnym lękom i ćwicz się w dążeniu do szczęścia i sukcesu 0/5 Nasza cena:
29,13 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

13 rzeczy których nie robią silni psychicznie ludzie. Zaryzykuj zmianę staw czoło własnym lękom i ćwicz się w dążeniu do szczęścia i sukcesu

Rewolucyjne działania dla każdego: gospodyń domowych i żołnierzy, nauczycieli i dyrektorów… Książka łączy fascynujące anegdoty z informacjami opartymi na badaniach, aby nauczyć czytelników, jak prowadzić szczęśliwszy, zdrowszy styl życia. Z tej książki dowiesz się m.in., jak: • nie tracić czasu na...
Wdzięczność najtańszy bilet do szczęścia wyd. 2 0/5 Nasza cena:
28,69 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wdzięczność najtańszy bilet do szczęścia wyd. 2

Jeśli chcesz częściej czuć się szczęśliwy, przeczytaj tę książkę, a przede wszystkim użyj jej. Dostajesz do ręki narzędzie, które pomoże ci silniej odczuwać wdzięczność i bardziej doceniać to, co masz. Dzięki temu narzędziu możesz się uczyć, jak aktywnie wpływać na przeżywanie szczęścia, zamiast...
Mózg ma moc przez umysł do zdrowia 0/5 Nasza cena:
35,02 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mózg ma moc przez umysł do zdrowia

Odkryj uzdrawiającą moc umysłu! Rozbudź swoją energię i koncentrację oraz walcz z chorobami i procesem starzenia się dzięki sile wojownika mózgu! Bombardowani przez reklamy i negatywne wiadomości płynące z mediów, stale walczymy o zachowanie równowagi i zdrowia. I możemy wygrać. W swoim programie...
Stworzeni do szczęścia klucz do dobrego życia 5/5 Nasza cena:
19,50 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Stworzeni do szczęścia klucz do dobrego życia

Kiedy Bóg tworzył nasze serce, uznał je za tak dobre i tak godne miłości, ze jego kawalątek zatrzymał w niebie. Resztę posłał na świat, by cieszyła się Jego darami i na ich podstawie wskazywała nam drogę do Niego, ale też zawsze nam przypominała, że niczego na tym świecie nie możemy kochać całym...
Siła medytacji. 28 dni do szczęścia 1/5 Nasza cena:
20,64 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Siła medytacji. 28 dni do szczęścia

Oddychaj Relaksuj się Uwolnij myśli Medytuj Odmień swoje życie Droga do pełnego i szczęśliwego życia Odczuwasz silny stres? Zmagasz się z nierozwiązanymi problemami? Pragniesz stawić czoła swoim lękom? Szukasz spełnienia i szczęścia? Chcesz poczuć, że żyjesz pełnią życia? Używki tylko na chwilę...
15 minut do szczęścia 0/5 Nasza cena:
27,68 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

15 minut do szczęścia

RICHARD NICHOLLS - Twórca najlepszego w Zjednoczonym Królestwie podcastu poświęconego zdrowiu psychicznemu (ponad 5 milionów wyświetleń). 15 MINUT DO SZCZĘŚCIA - Proste codzienne ćwiczenia, które pomogą Ci być jak najlepszym sobą Czy chciałbyś czuć się szczęśliwszy i bardziej spełniony… ale z...
Droga do szczęścia. Jak nauka o szczęściu pomoże.. 0/5 Nasza cena:
21,77 zł 32,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Droga do szczęścia. Jak nauka o szczęściu pomoże..

W swojej książce, która dla wielu okazała się przełomem, Emma Seppl wyjaśnia, że przyczyną wypalenia jest często wiara w nieaktualne teorie na temat odnoszenia sukcesu. Nauczono nas, że pójście naprzód wymaga działania z maksymalnym skupieniem i żelaznej dyscypliny, a sukces zależy od naszego...
Kulka po kulce do małżeńskiego szczęścia 5/5 Nasza cena:
19,94 zł 25,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kulka po kulce do małżeńskiego szczęścia

Początek każdego związku ma w sobie niezwykły czar. Trzymając się za ręce, spacerujecie sobie w półmroku rozgwieżdżonego nieba, chodzicie po deszczu, a nawet wdrapujecie się na tęczę. Potem bierzecie ślub i wprowadzacie się do wspólnego mieszkania. I nagle, ta sama osoba, która jeszcze całkiem...
Bądź szczęśliwa. Czyli 3 kroki do szczęścia dla każdej kobiety 0/5 Nasza cena:
25,81 zł 29,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bądź szczęśliwa. Czyli 3 kroki do szczęścia dla każdej kobiety

Najtrudniej zawsze jest zacząć. Zrobić ten pierwszy krok. Jeszcze 3 lata temu byłam niepewna siebie, zakompleksiona i nie wiedziałam co chcę w życiu robić. Obecnie uważam się, choć pewnie zabrzmi to trochę bezczelnie i dumnie, za kobietę sukcesu. Dlaczego? Ano dlatego, że jestem szczęśliwa, a to...
Znalazłam klucz do szczęścia moja droga w poszukiwaniu tego co w życiu najważniejsze 0/5 Nasza cena:
33,52 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Znalazłam klucz do szczęścia moja droga w poszukiwaniu tego co w życiu najważniejsze

Napisałam, że jestem szczęśliwa, bo budzę się rano z uśmiechem, żyję tu i teraz, słucham emocji i jestem sobą. To oznacza, że każdą chwilę próbuję zauważyć i wykorzystać w pełni. Pielęgnuję w sobie sztukę pozytywnego myślenia, daję sobie prawo do przeżywania emocji i przede wszystkim akceptuję...
Przez władzę do miłości. Praktyczny przewodnik 0/5 Nasza cena:
14,24 zł 21,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przez władzę do miłości. Praktyczny przewodnik

Jedyna taka publikacja w Polsce!Czym dla Ciebie jest władza? Czy postrzegasz ją niczym afrodyzjak, którym jesteś w stanie omotać każdą kobietę? Czy jest to sposób na realizację każdego obranego celu? A może to forma demonstracji przewagi nad innymi ludźmi? Tak, to wszystko prawda. A właściwie ?...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula