Darknet

Średnia: 4.7 Ilość ocen: 11
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2019
Wydawnictwo
Ilość stron
400
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 32,56 zł
Nasza cena: 31,92 zł 39,90 zł Taniej o: 20%

Czy w sieci czujemy się bezkarni? Co, jeśli sieć zamieni się w dzicz, której nie zdołamy już kontrolować? Ludzkie emocje w Internecie widoczne są bardziej niż w realnym życiu. "Darknet" to kryminał o intrygującej fabule. Główni bohaterowie to para śledczych, którzy wzajemnie się uzupełniają.

Sprawa morderstw wykonywanych na specjalne, anonimowe zamówienie - to trudny orzech do zgryzienia. Jak odnaleźć sprawców w sieci pełnej anonimów? Poza tym, winny jest nie tylko zabójca, lecz także zleceniodawca. Trzeba też dopaść pomysłodawców mrocznej strony Internetu.

W Darknecie zlecić można zabójstwo każdej nielubianej osoby. Wystarczy wprowadzić jej dane do systemu. Później odbywa się loteria, a nagrodą jest wykonanie zlecenia. Komisarz Daniel Buchholz do sprawy podchodzi profesjonalnie, z dużym naciskiem na perfekcję. Z kolei jego koleżanka po fachu Nina Salomon stawia na wrodzony instynkt. Na początku ich relacje nie należą do przyjaznych. Współpraca jest jednak konieczna dla dobra sprawy, a zdolności partnerów zaczynają się uzupełniać.

Charakterystyka postaci i tajemnicza przeszłość obu śledczych to ciekawy element fabuły. Akcje przedstawiono z kilku perspektyw, również z punktu widzenia przestępców! W powieści dostrzec można połączenie fikcji literackiej i rozważań nad przyszłością realnego świata. Cyberprzestępczość to skomplikowany i szeroki temat rzeka. Granice swobody w świecie Internetu zaczynają się zacierać. Czy para śledczych rozwiąże zagadkę anonimowych zabójstw? Zacznij czytać, a z pewnością szybko pochłoniesz poszczególne strony, aż do zaskakującego zakończenia.

Arno Strobel i Ursula Poznanski znani są z dobrze opracowanych powieści kryminalnych. Ich pierwsze wspólne dzieło "NIEznajomi" to thriller psychologiczny, doceniony przez rzeszę miłośników. Twórczość tych autorów jest pełna napięć, intryg i ciekawych splotów akcji. Czy "Darknet" również okaże się sukcesem? Książka odebrana została pozytywnie, a liczba zadowolonych czytelników stale się powiększa!
Recenzje (11)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Jeśli słyszeliście o ACTA, które może ocenzurować wolne słowo w sieci, to tutaj macie dobry przykład na treści, które należy takim nadzorem objąć i ścigać z urzędu. Zachęcam do czytania, ponieważ wpływa na przekonania.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Prędzej czy później wszyscy musimy umrzeć. Kto, twoim zdaniem powinien odejść prędzej? Zasady gry są proste. Wy wybieracie, ja jestem ramieniem, które włada mieczem. Areną gry jest Hamburg."

  Kiedy komisarz hamburskiej policji kryminalnej Daniel Buchholz dociera na

  teren starej fabryki, jego oczom ukazuje się widok, na który nie był absolutnie przygotowany. Na swoją nową partnerkę komisarz Ninę Salomon też nie był gotowy.

  Trajan jest psychopatycznym mordercą.

  Swoje ofiary wybiera w drodze losowania, które odbywa się na forum internetowym, a przebieg śmierci jest transmitowany na żywo.

  W myśl słów popularnej dziecięcej wyliczanki: " Na kogo wypadnie. Na tego - bęc!"

  "Jak wygodnie jest decydować ze swojej kanapy, kto przeżyje, a kto umrze.

  Być częścią gry i jednocześnie mieć pewność, że nie zostanie się jej ofiarą.

  Emocje bez ryzyka i miejsce na widowni w pierwszym rzędzie - gwarantowane".

  Jak daleko sięga bezkarność anonimowych użytkowników?

  Giną kolejni ludzie, który są ofiarami internetowego głosowania. Hamburg powoli ogarnia psychoza i wystarczy jeszcze tylko chwila i morderca zdobędzie pełną kontrolę nad miastem.

  Policja bezradnie przygląda się ofiarom psychopaty. Bez śladu, bez tropu, bez jakiegokolwiek punktu zaczepienia.

  On lubi bawić się z organami ścigania w

  " kotka i myszkę." Rozkoszować się ich frustracją, karmić się ich bezradnością i delektować ich strachem.

  Podobno z "pustego to i Salomon nie naleje." No chyba, że jest to komisarz Nina Salomon 😉 Wtedy wszystko jest możliwe.

  Oryginalny pomysł na fabułę, która od początku do końca trzyma w napięciu, pobudza wyobraźnię i skłania do myślenia.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Internauci szaleją, policja bezradna... W ciemnej stronie internetu ukazuje się forum, na którym można zgłaszać osoby, które w jakiś sposób przeszkadzają społeczeństwu a założyciel pozbywa się ich w okrutny sposób. Trwa głosowanie a życie człowieka na liście zależy od głosów spragnionych sensacji i pełnych nienawiści widzów. Czy uda się w porę zatrzymać internetową machinę śmierci?

  *

  Czytałam o niej wiele, słyszałam jeszcze więcej a sama dopiero teraz miałam okazję po nią sięgnąć! Żałuję, że nie zrobiłam tego dużo wczesnej. Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, trzeba skupić się na tym, że książka jest prawdziwym klejnotem wśród kryminałów. Napewno będzie wyróżniać się między innymi, swoją tematyką zwiedzie nas nie tylko w ciemną stronę sieci, ale też w najciemnjejszą stronę ludzkiej psychiki. Ta wycieczka nie będzie należała do najprostszych, ostrzegam. Darknet przerażająco działa na wyobraźnię, bo nie oszczędza nam opisów zbrodni, których świadkami jesteśmy po każdym kolejnym głosowaniu. Spragnieni przelewu ludzkiej krwi ludzie, siedzący przed swoimi komputerami, manewrują ludzkim życiem. To oni decydują, kto odejdzie za "ciężkie przewinienia" takie na przykład jak wkurzający sąsiad... Policja pomimo ogromnego zaangażowania i bezustannego działania, nie potrafi zapobiec kolejnej nadciagającej tragedii... Duet pisarzy po raz kolejny udowodnił mi, że pójdę w ciemno za każdą ich książką, za skonstruowanie tak zawiłej a tak dobrej powieści, należą się im wielkie wyrazy pokłony.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  "Nikt nie pozostaje obojętny, nikt nie zachowuje spokoju. Wszyscy chcą w tym uczestniczyć, w ten czy inny sposób"

  "Darknet" to nowa książka duetu Ursula Poznanski i Arno Strobel. Autorzy znani mi byli ze swojej poprzedniej powieści i byłam ciekawa co tym razem udało im się napisać. Przyznaję, że stworzyli bardzo intrygującą historię. Przenoszą nas na ciemną stronę Internetu, gdzie każdy może czuć się anonimowy i bezkarny.

  Darknet to miejsce, w którym nie ma żadnych ograniczeń, ale czy na pewno?

  W opuszczonej fabryce odnalezione zostają zwłoki mężczyzny. Śledztwo prowadzi komisarz Daniel Buchholz wraz ze swoją nowo poznaną partnerką, Niną Salomon. Detektywi od samego początku są do siebie wrogo nastawieni, co nie ułatwia im i tak skomplikowanego dochodzenia. Mimo całej niechęci będą musieli połączyć siły i znaleźć mordercę, który swoje zbrodnie zaczyna na forum internetowym. Na utworzonej przez niego stronie każdy anonimowo może nominować kandydatów do udziału w głosowaniu. Nagrodą dla zwycięzcy będzie śmierć.

  Forum nie można w żaden sposób zablokować, jego twórca - Trajan pozostaje nieuchwytny, a liczba osób uczestniczących w głosowaniu rośnie w zastraszającym tempie. Buchholz i Salomon znajdują sie pod ogromną presją.

  Czy uda im się ocalić kolejną nominowaną osobę? Czy odnajdą mordercę i powstrzymają go przed kolejnymi zbrodniami?

  "Kto Twoim zdaniem, powinien odejść prędzej? Zasady gry są proste. Wy wybieracie, ja jestem ramieniem, które włada mieczem"

  Poznanski i Strobel napisali dobrą książkę, która trzyma w napięciu od pierwszych . Krótkie rozdziały, ciężki i mroczny klimat są jej dużym plusem.

  Autorzy doskonale wiedzą jak stopniować napięcie i wciągnąć czytelnika w opowiadaną przez siebie historię.

  Narracja prowadzona jest naprzemiennie, co daje nam możliwość spojrzenia na prowadzone śledztwo z perspektywy każdego z bohaterów.

  "Zna ludzi. Są okropnie przewidywalni w swojej brutalności, zawiści i lenistwie"

  "Darknet" to thriller o bardzo dobrym i oryginalnym pomyśle na fabułę. Pomyśle, który wcale nie jest tak nierealny jak mogłoby się wydawać. Autorzy pokazują jak brak odpowiedzialności doprowadza wielu ludzi do haniebnych czynów.

  Wyobraźcie sobie jak wielu chętnych znalazłoby się do udziału w takim głosowaniu!

  Przy tej książce nie można się nudzić, polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Darknet to miejsce tyleż tajemnicze i intrygujące, co przerażające. Darknet to ciemna strona cyberświata, gdzie nie ma ograniczeń i wiele rzeczy dzieje się bezkarnie. To tam można nielegalnie pohandlować, pooglądać pornografię, posurfować po mrocznych stronach, ale również zobaczyć na żywo zbrodnię.... Tutaj nie ma ograniczeń... niestety, a w dodatku jest rzesza ludzi rządnych sensacji, którzy odwiedzają takie miejsca. Ci ludzie napawają się czyjąś krzywdą, rozpaczą i jarają się tym, że są tam niewidzialni, bo trudno ich zidentyfikować. Czują się tak bezkarni, że aktywnie skazują ludzi na śmierć i z zainteresowaniem oglądają egzekucję. Straszne? Niestety bardzo prawdziwe....

  Policja dostaje zawiadomienie o egzekucji, która była emitowana na żywo w darknecie. Odnajdują brutalnie zamordowanego prawnika, a sprawą zajmuje się komisarz policji w Hamburgu, Daniel Buchholz, któremu przydzielono nowa partnerkę Ninę Salomon. Nie dość, że sprawa jest bardzo trudna, to charaktery obojga komisarzy ścierają się i potrzeba czasu, aby zaczęli ze sobą współpracować. Nie pomaga fakt, że ofiar przybywa, a psychopatyczny morderca zrobił z tego sensacyjną grę o życie i bawi się w Boga. Każdy może nominować kolejne ofiary, z których wybrane zostają cztery, a publiczność głosuje, kto ma zginąć. Jak na ringu gladiatorów, tylko, ze to dzieje się w realnym świecie. Sytuacja zaostrza się kiedy zamordowana zostaje jedyna córka lokalnego prominenta, a policja wciąż błądzi po omacku. Szczyt napięcia następuje, kiedy to Buchholz staje się kolejną ofiarą i oczekuje na werdykt widzów darknetu. Czy policji uda się uwolnić swego kolegę i dopaść psychopaty? Przeczytajcie koniecznie!

  Darknet to pasjonujący thriller, który pokazuje nam ciemną stronę internetu i sprawia, że ciarki chodzą po plecach. Jak niewiele potrzeba, aby sąsiad nominował na śmierć sąsiada, kolega kolegę, a zawistny obserwator swego potencjalnego wroga. Nikt tutaj nie weryfikuje zgodności z prawdą, a morderca kieruje się tylko ilością głosów i oglądalnością.

  Tik-tak tik-tak ....zegar tyka, a kolejnym nominowanym możesz być Ty.... Internet to potęga, a darknet to potęga zwielokrotniona, a do tego zupełnie anonimowa i bezkarna.

  Darknet to powieść, która otwiera oczy na działania, które realizujemy w internecie oraz to jak one odsłaniają nasz charakter,nasze życie i zwyczaje. Niby niepozorne, a jednak mogą zostać wykorzystane przeciwko nam - może warto zastanowić się, czy warto się narażać?

  Darknet to powieść, która przemawia do wyobraźni i sprawia, że sceny przewijają się przed naszymi oczami jak klatki w filmie. Świetnie napisana, intrygująca i wciągająca - polecam gorąco!

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 6 recenzji

Warto zwrócić uwagę na...
NIEznajomi 5/5 Nasza cena:
33,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

NIEznajomi

Szaleńcza gra. Erotyczne napięcie. Śmiertelna intryga. Dwoje autorów. Dwie perspektywy. Bestsellerowy duet pisarski w znakomitym thrillerze psychologicznym. Wyobraź sobie: w twoim salonie stoi mężczyzna. Twierdzi, że jest twoim narzeczonym. Nie znasz go. I nic w twoim domu nie świadczy o tym, że...
Głosy 5/5 Nasza cena:
26,33 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Głosy

Akcja kryminału Ursuli Poznanski toczy się wokół wydarzeń na oddziale psychiatrycznym szpitala Salzburg Nord, gdzie dochodzi do tragicznych wydarzeń. Ofiarami stają się pacjenci i lekarze oddziału, na którym leczy się ciężkie przypadki stresu pourazowego. Komisarze z Salzburga, Beatrice Kaspary i...
Polowanie 5/5 Nasza cena:
26,33 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Polowanie

Na pastwisku leży martwa kobieta. Na jej stopach – wytatuowane współrzędne, które prowadzą policję do makabrycznego znaleziska – zafoliowanej dłoni i… zagadki od sprawcy. Beatrice Kaspary i Florin Wenninger, sympatyczni śledczy z Salzburga, zaczynają grać z mordercą w krwawą grę, w której stawką...
Audiobook Trakt mp3 0/5 Nasza cena:
29,67 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Trakt mp3

Zabrano ci wszystko. Oprócz strachu. Komu możesz zaufać, jeśli nikt ci nie wierzy? I kim rzeczywiście jesteś? Wyobraź sobie, że świat, który znałaś, przestał istnieć. Wyobraź sobie, że twój mąż twierdzi, że nigdy w życiu cię nie widział, chociaż spędziłaś z nim wiele lat. Wyobraź sobie, że wszyscy...
eBook Polowanie mobi epub 0/5 Nasza cena:
27,20 zł 32,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Polowanie mobi epub

Na pastwisku leży martwa kobieta. Na jej stopach – wytatuowane współrzędne, które prowadzą policję do makabrycznego znaleziska – zafoliowanej dłoni i… zagadki od sprawcy. Beatrice Kaspary i Florin Wenninger, sympatyczni śledczy z Salzburga, zaczynają grać z mordercą w krwawą grę, w której stawką...
eBook NIEznajomi mobi epub 0/5 Nasza cena:
32,56 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook NIEznajomi mobi epub

Szaleńcza gra. Erotyczne napięcie. Śmiertelna intryga. Dwoje autorów. Dwie perspektywy. Bestsellerowy duet pisarski w znakomitym thrillerze psychologicznym. Wyobraź sobie: w twoim salonie stoi mężczyzna. Twierdzi, że jest twoim narzeczonym. Nie znasz go. I nic w twoim domu nie świadczy o tym, że...
eBook Głosy mobi epub 0/5 Nasza cena:
27,20 zł 32,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Głosy mobi epub

Akcja kryminału Ursuli Poznanski toczy się wokół wydarzeń na oddziale psychiatrycznym szpitala Salzburg Nord, gdzie dochodzi do tragicznych wydarzeń. Ofiarami stają się pacjenci i lekarze oddziału, na którym leczy się ciężkie przypadki stresu pourazowego. Komisarze z Salzburga, Beatrice Kaspary i...
Schemat audiobook mp3 0/5 Nasza cena:
25,42 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Schemat audiobook mp3

Kilka lat temu napisał wstrząsającą powieść kryminalną o seryjnym mordercy. Teraz ktoś skrupulatnie kopiuje opisane w niej zbrodnie popełniane przez niespełnionego pisarza. Czy sam autor, Christoph Jahn, jest sadystycznym mordercą, obdzierającym ofiary ze skóry, by umieszczać na niej fragmenty...
eBook Darknet mobi epub 0/5 Nasza cena:
32,56 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Darknet mobi epub

Marzenia czasem się spełniają. Te makabryczne też. Może nie znosili swojego sąsiada, nie cierpieli dziewczyny wiecznie odnoszącej sukcesy, nienawidzili swojego szefa… Wpisali ich na listę i trzymają kciuki.  Zasłużyli na śmierć? Kiedy komisarz hamburskiej policji kryminalnej Daniel Buchholz...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula