Czysty wymysł. Jak japońska popkultura podbiła świat

Autor:

Matt Alt

Średnia: 5.0 Ilość ocen: 9
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2021
Ilość stron
368
Wydawnictwo
Nasza cena: 37,72 zł 49,99 zł Taniej o: 25%

"Czysty wymysł" to pierwsza książka, która wyjaśnia, skąd wziął się gigantyczny sukces różnych wytworów japońskiej popkultury. Dlaczego tak chętnie czytamy mangi i oglądamy anime?

Popularny serial animowany o Muminkach, który z pewnością wszyscy doskonale kojarzycie, powstał w oparciu o książki i komiksy fińskiej pisarki Tove Jansson. Kto jednak go stworzył? Choć mamy tu do czynienia z koprodukcją, na plan pierwszy wysuwają się Japończycy. Oryginalny język, którym mówią bohaterowie to właśnie japoński, a charakterystyczny wygląd postaci od razu przykuwa uwagę wielbiciela japońskiej mangi czy anime. Komiksy mangowe to również fenomen na światową skalę. Nie da się ich pomylić z niczym innym. Podbiły serca milionów wielbicieli, którzy często dzięki nim zaczynają interesować się jedyną w swoim rodzaju kulturą Kraju Kwitnącej Wiśni.

"Czysty wymysł. Jak japońska popkultura podbiła świat" to pierwsza kompleksowa próba wyjaśnienia tytułowego zjawiska. Sam tytuł nawiązuje do słów Oscara Wilde'a, który tak właśnie nazywał Japonię. Jak to więc możliwe, że wywodzi się z niej tyle fantastycznych wynalazków, pomysłów i marek o globalnym zasięgu? To właśnie Japończycy podarowali światu Czarodziejkę z Księżyca, pokemony, emoji i karaoke, czerpiąc z tego rzecz jasna gigantyczne zyski.

Na kartach tej książki znajdziemy mnóstwo historii, w które, gdyby nie wydarzyły się naprawdę, trudno byłoby uwierzyć. Bo jak to możliwe, że Hello Kitty, niewinna portmonetka, ewoluuje w jedną z najpotężniejszych marek franczyzowych świata? Skąd wziął się styl kawaii i dlaczego ma dziś tak wielu zwolenników? Z czego wzięły się tak popularne dzisiaj memy? Odpowiedzi na te pytania udziela Mat Alt, wybitny znawca kultury japońskiej.


O autorze

Mat Alt jest amerykańskim dziennikarzem, który na stałe mieszka w Tokio. Zaczynał od tłumaczenia gier wideo, współprowadził następnie program "Japanology Plus". Ze swoją żoną, Hiroko Yodą, założył firmę AltJapan, która zajmuje się tłumaczeniem na język angielski wytworów japońskiej popkultury. Widzimy więc, że Mat Alt jest człowiekiem najbardziej odpowiednim do tego, aby wyjaśnić nam przyczyny tego niezwykłego fenomenu, który zawładnął wyobraźnią ludzi z całego świata.

Recenzje (9)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Jak japońska kultura podbiła świat?

  Dowiecie się tego czytając "Czysty wymysł" 😉

  Autor, wybitny znawca kultury japońskiej, świetnie przybliżył historię powstawania wynalazków, które zna cały świat. Poznajemy nie tylko etapy ewoluowania pomysłów niesamowitych projektantów, rysowników, inżynierów, ale również w jakich czasach owe pomysły powstawały, były realizowane, jaki wpływ miały na społeczeństwo japońskie i krajów, do których te produkty eksportowano oraz jaka w tym czasie była sytuacja polityczna Japonii.

  Jeśli ktoś myśli, że tak świetnie sprzedające się towary nie miały przeszkód w zbijaniu fortuny, to się myli 😉 Wszystko ma swój początek i ten właśnie początek tutaj zostanie nam przybliżony. Trzeba przyznać, że to, co Japonia nam dostarczała/dostarcza swoją pomysłowością miało zalążek w postanowieniu, iż to dzieci miały być głównymi odbiorcami. To dla nich twórcy blaszanych samochodzików, anime, Hello Kitty, Mario, Tamagotchi, Pokemonów ciężko pracowali, by końcowo zawładnąć rynkiem światowym. Później jednak okazało się, że nie tylko dzieci były odbiorcami, ale również dorośli interesowali się anime czy Hello Kitty.

  Czym jeszcze Japonia nas uraczyła? Między innymi automatami do karaoke, znaną bardzo dobrze firmą Sony i pierwszym Walkmanem, Pac-Manem, 4chan itd 😉

  Książka na pewno jest idealna dla fanów kultury i historii Japonii oraz towarów eksportowych z tego kraju, które tak dobrze są nam znane, chociażby z dzieciństwa. Mogę ją również polecić po to, by móc zdobyć trochę wiedzy w tym temacie, nawet jeśli ktoś nie jest zapalonym fanem kraju kwitnącej wiśni 😉 Jest kilka fotografii (zaledwie 10), a szkoda, bo miałam nadzieję, że poznam wizualnie więcej pierwowzorów produktów. Trzeba się skupić na lekturze i lepiej ją sobie dozować, ponieważ zawarto tam dużo informacji. Warto przeczytać i dowiedzieć się czegoś nowego 😊 Autor zrobił świetny research i wykonał kawał dobrej roboty.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Japonia to niezwykle ciekawy kraj, który ma nie tylko bardzo interesującą historię oraz tradycję, ale także jest krajem, który dał światu wiele świetnych wynalazków i pomysłów na rozwój popkultury. Zawsze mnie to fascynowało, dlatego z wielką chęcią sięgnąłem po książkę z gatunku literatury faktu pt. "Czysty wymysł. Jak japońska popkultura podbiła świat" i muszę przyznać, że wiele mi ta lektura dała. Miałem możliwość zdobycia całkiem nowej wiedzy na ten temat. Co więcej, udało mi się także miło i ciekawie spędzić czas. Jeśli więc ciekawi Was ten kraj oraz popkultura, jaką zawdzięczamy Japończykom, to koniecznie sięgnijcie po książkę.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Made in Japan.

  Japońska popkultura fascynuje, wciąga, otwiera oczy na nowe horyzonty oraz - czy tego chcemy, czy nie – od kilku dobrych dekad sprawuje nad nami rząd dusz. Ze świecą szukać w pokoleniu millennialsów kogoś, kto nie grał w SuperMario, kto nie śpiewał w konkursie karaoke, czy też kogoś, kto nie oglądał Czarodziejki z Księżyca, lub nie zna Hello Kitty. Na czym polega fenomen japońskiej popkultury oraz łatwości, z jaką wsiąka ona do głów i umysłów? Próby analizy tego zagadnienia podejmuje się Matt Alt.

  Absolutnie nie dziwi mnie fakt, iż „Czysty wymysł” dochrapał się już w Księgarni Tania Książka statusu bestsellera. Ta książka traktuje o tym, co wielu z nas zna i lubi, a nierzadko opisuje genezę tego, na czym się de facto wychowaliśmy. Ten oraz inne bestsellery znajdziecie tutaj.

  Alt, jako znawca japońskiej kultury i mieszkaniec Tokio, jest tutaj bardzo kompetentną personą jako autor. Twórca niniejszej książki zna japoński sposób myślenia od podszewki – korzystając ze swej wiedzy próbuje go więc przetłumaczyć na nasz (zachodni) sposób rozumienia.

  Kontekst i temat japońskiej popkultury jest niezwykle szeroki i zróżnicowany. Alt podejmuje się na łamach niniejszej pozycji arcytrudnego zadania ogarnięcia w jeden aspekt zagadnienia, które objawia się w świecie filmów, komiksów, gier, technologii i sposobu życia. Zadanie naprawdę nie jest łatwe – a jednak autorowi książki wyszło to naprawdę bardzo dobrze.

  Alt opisuje genezę i rozwój najbardziej znanych i rozpoznawalnych japońskich „towarów eksportowych” jak anime, kawaii, gry z SuperMario na czele, czy kreskówki z ich flagowymi tytułami jak „Czarodziejka z Księżyca”, „Tsubasa”, czy „Hello Kitty”. Opisuje także powstanie i rozwój japońskiej myśli technologicznej (np. rewolucyjny w swoim czasie Walkman), która zalała Zachód w latach 80-tych XX wieku, stając się częścią składową kultury, w której wyrośliśmy jako millennialsi. Wszystko to jest szalenie interesujące i sprawia, że z przyjemnością można cofnąć się do czasów dzieciństwa, w których prawie każdy miał konsolę (lub marzył o niej) i/lub opiekował się swoim tamagotchi.

  Napisana w formie reportażu książka to fascynująca podróż w głąb japońskiej myśli sprawczej. Okazuje się, że za wszystkim co Japończycy wymyślili stoi przede wszystkim niczym nieskrępowana wyobraźnia, chęć realizacji każdego przychodzącego do głowy pomysłu i totalnie otwarta na wszystko chęć eksperymentowania treścią oraz formą. Ta lektura do swoista biblia nie tylko dla każdego fana Kraju Kwitnącej Wiśni, ale także dla każdego, dla kogo wspomniane w książce wynalazki były kiedyś przyjemną codziennością.

  Jeśli czegoś w książce brakuje, to… ilustracji. Aż się o nie prosi, a w książce znajdziemy tylko jedną wklejkę z takowymi – to, moim zdaniem, trochę mało… Szkoda także, że nie dopisano do książki jakiegoś dodatku, w którym boom na japońską popkulturę byłby opisany z polskiej perspektywy; ów boom na Zachodzie zaczął się w latach 80-tych, w Polsce z kolei dopiero na początku lat 90-tych, ale za to w skomasowanej formie – szczegółowe opisanie takiego zmasowanego zalewu na polskim gruncie byłoby szalenie interesujące.

  Jednak nawet pomimo wyżej wspomnianych wad lektura jest wspaniała, zajmująca i szalenie interesująca. Gorąco ją Wam wszystkim polecam!

  Więcej bestsellerów znajdziecie na stronie [Adres usunięty]

  #czystywymysł #mattalt #bloggujezTK #taniaksiazka #japońskapopkultura #anime #kawaii #sailormoon #supermario #emoji #karaoke #pokemony

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Japonia fascynuje mnie od bardzo wielu lat. Nic dziwnego, że książka "Czysty wymysł. Jak japońska popkultura podbiła świat" niemal od razu znalazła się moim koszyku. W tej pozycji dokładnie opisano to z czym zwykłemu zjadaczowi chleba kojarzy się Japonia; anime, manga czy gry przy który spędzałem bardzo wiele godzin. Wszystko to zostało dokładnie opisane i osadzone w kontekście historycznym. Książka wydaje się się bardzo obszerna, ale jak przez 10 rozdziałów wcale się nie nudziłem. Kolejny plus to bardzo ładne wydanie. Ilustracje są dobrze dobrane, nie mogę też narzekać na okładkę czy jakość papieru.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  W dzisiejszych czasach trudno byłoby wyobrazić sobie wiadomości tekstowe bez emoji. W ciągu życia każdy grał w Pac-Mana lub którąś z gier o Mario. Stał się częścią szału na Pokemony albo został nim otoczony. Spotykał dodatki z Hello Kitty. Wie, czym było Tamagotchi lub walkmen. Świetnie bawił się dzięki karaoke. Zna takie tytuły jak Dragon Ball, Naruto czy Sailor Moon.

  Na każdym kroku otaczają nas produkty, jakie wytworzyła japońska popkultura. Nie każdy czyta mangi i nie każdy ogląda anime, ale przynajmniej po usłyszeniu tych nazw od razu wie, w którą stronę świata skierować głowę. Nasze domy pełne są japońskich produktów, a sam kraj ich pochodzenia kojarzy się z dobrym i długim życiem.

  Jak do tego doszło? Jak Japonia przedostała się do naszej codzienności?

  Na te pytania odpowiada Matt Alt i wywiązuje się z tego na tyle dobrze, by ciężko było mi sobie wyobrazić, że ktoś mógł zrobić to lepiej. Za temat tak złożony najwyraźniej wzięła się odpowiednią osoba. Dla ułatwienia podzielił książkę na dwie części, by ogrom informacji nie zlał się ze sobą.

  Część pierwsza zaczyna się jesienią 1945 roku, gdy Japonia przegrała wojnę ze Stanami Zjednoczonymi. Kraj, który wcześniej kojarzył się z pięknem i dostatkiem, został zrujnowany. Całe miasta przestały istnieć, a ludzie przenieśli się na wsie. Brakowało jedzenia, bezdomność stanowiła poważny problem, ogrom dzieci zostało sierotami, a do japońskiej codzienności wjechali amerykańscy żołnierze w swoich głośnych jeepach. Sytuacja przedstawiała się fatalnie, ale dzięki pracowitości i pomysłowości obywateli, państwo zaczęło wstawać z kolan znacznie szybciej niż jego okupant. Zabawki, manga, anime, karaoke, gry wideo, telewizory i walkmany. To one przywróciły Japonii równowagę, gdy demokracja upadała, a na ulicach każdego dnia były zamieszki. To one sprawiły, że Japonia znów przystąpiła do wyścigu o wpływy na arenie międzynarodowej.

  Drugą część natomiast rozpoczyna krach na giełdzie w 1989 roku. Kolejny potężny cios dla Kraju Kwitnącej Wiśni. Gospodarka była w ruinie, a polityka wciąż stała pod znakiem zapytania. Coraz głośniej było o kolejnych atakach terrorystycznych, a ludzie nie wiedzieli, za co będą żyć, bo tak trudno było znaleźć pracę. Obywatelom towarzyszyło ciągłe napięcie, bo piękna bańka pękła. Stało się to bodźcem do ucieczki od rzeczywistości. Rozpoczął się czas ludzi, którzy spokój odnajdywali w świecie gier i animacji. Karaoke przeżyło ogromny rozwój i przyczyniło się do rozwinięcia pop-owego przemysłu muzycznego. Najważniejsze jednak okazały się być gry, którymi to Japonia podbiła świat. Sprawiły one, że państwo zaczęło liczyć się na arenie międzynarodowej, a twory japońskiej popkultury zaczęły być coraz bardziej doceniane. Tym bardziej odkąd internet ułatwił dostęp do pozostałych dzieł.

  Na koniec natomiast Autor stworzył epilog, gdzie mowa o aktualnych latach, czyli drugiej dekadzie XXI wieku. Świetnie podsumował w nim całość, czego przykładem są słowa: „Jeśli od bohaterów opowieści, które rozgrywały się na kartach niniejszej książki, można wyciągnąć wspólną naukę, z pewnością mówi ona, że z tej dziwnej, postkapitalistycznej, technopolitycznej scenerii z piekła rodem istnieje tylko jedna droga ucieczki: tworzenie". Zawartość książki została ujęta w punkt.

  Moje życie, odkąd pamiętam, było związane z japońskimi produktami i od pewnego wieku miałam tego większą świadomość niż moi rówieśnicy. Obudziło to we mnie ciekawość państwa tak innego niż Polska, ale pomimo poznania konkretnych elementów życia i twórczości, nigdy nie byłam tak blisko zrozumienia japońskiej mentalności, jak jestem po lekturze tej książki.

  Matt Alt w naprawdę przystępny sposób przedstawił drogę do podbicia świata przez popkulturę Kraju Kwitnącej Wiśni. Dał czytelnikowi podstawy historii i dokonał analizy całego społeczeństwa na przestrzeni ostatniego wieku. „Czysty Wymysł" nie jest więc jedynie książką o popkulturze i o wynalazkach, które były jej dziećmi. Jest to również tytuł o tym, dlaczego japończycy na pewnym etapie potrzebowali, by pewne rzeczy powstały i dlaczego były one skazane na sukces. Autor przedstawia krótkie rysy biograficzne, porusza tematy związane z psychologią i tworzy wielopoziomowy obraz popkultury. Mówi o Japonii, ale czytelnik bez trudu znajdzie wiele elementów, które tyczą się mentalności każdego człowieka. Niezależnie od kraju. I to dodatkowy atut tej książki. Oprócz wiedzy, którą chciałam zdobyć dzięki temu tytułowi, zyskałam znacznie więcej. Czytałam o ludziach, którzy doświadczyli wojny, mieli dość polityków, bali się przyszłości i starali się oddychać. A próby oddechu sprawiły, że Japonia ma swój istotny udział w historii popkultury świata.

  Gorąco zachęcam do czytania nie tylko osoby, które interesują się Japonią, ale również te, które chcą dopiero czegoś się o niej dowiedzieć. A na zachętę powiem, że zużyłam podczas lektury około stu znaczników, by zaznaczyć istotne fragmenty, które MUSIAŁY zostać wyróżnione, bo były zbyt ciekawe i zbyt ważne. Lub podkreślę, że właśnie taką literaturę faktu pragnę czytać — gdzie ogrom informacji zostaje podany w tak przystępny sposób.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 4 recenzje

Najczęściej kupowane razem
 • -25%
  Banzai. Japonia dla dociekliwych. Świat dla Dociekliwych

  Banzai. Japonia dla dociekliwych. Świat dla Dociekliwych

  Drugi tom serii „Świat dla Dociekliwych”: przewodnik dla dzieci po znanych i nieznanych osobliwościach kultury i krajobrazu Japonii. Dlaczego Japonię nazywa się Krajem Kwitnącej Wiśni? Co oznacza czerwona kropka na japońskiej fladze? Czy „daj dziobu” to na pewno „daj buziaka”? Skąd się wzięła Hello...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 29,18 zł 38,90 zł
  wysyłka do 72 godzin
 • -42%
  Niewidzialne życie Addie LaRue

  Niewidzialne życie Addie LaRue

  „Nigdy nie módl się do bogów, którzy odpowiadają po zmroku”. Francja, rok 1714. Uciekająca sprzed ołtarza młoda dziewczyna imieniem Adeline popełnia niewyobrażalny błąd. Zawiera umowę z diabłem. Faustowski pakt nakłada na nią ograniczenie – możliwość wiecznego życia bez szansy na bycie zapamiętaną...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 28,96 zł 49,90 zł
  w magazynie
 • -32%
  Nie ma tego złego

  Nie ma tego złego

  Błyskotliwe połączenie Sapkowskiego i Pilipiuka Jedni mówią, że Złe to kraina za Gwiżdżącymi Górami. Inni utrzymują, że Złe to wszyscy, których Dolina wygnała, w tym magowie. Mieszkają w górach i hodują w sobie nienawiść, aż nie mogą jej znieść – wtedy sięgają po oręż i ruszają do ataku. Są też...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 26,51 zł 38,99 zł
  w magazynie
 • -37%
  Cool po koreańsku. Narodziny fenomenu, czyli jak jeden naród podbił świat za pomocą popkultury

  Cool po koreańsku. Narodziny fenomenu, czyli jak jeden naród podbił świat za pomocą popkultury

  Kiedyś zakazywano tu minispódniczek u kobiet i długich włosów u mężczyzn. Teraz masowo produkuje się światowej sławy boysbandy, seriale telewizyjne i smartfony. Jak to się stało, że niemal w każdym domu znajdują się dziś produkty marki Samsung? Jak do tego doszło w tak krótkim czasie? Gigantyczna...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 25,14 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -37%
  Folwark Zwierzęcy

  Folwark Zwierzęcy

  Orwell pisał: ,,Folwark zwierzęcy miał być przede wszystkim satyrą na rewolucję rosyjską. Jednak, jak podkreślam, przesłanie utworu jest szersze: chciałem wyrazić w nim myśl, iż ów szczególny rodzaj rewolucji (gwałtowna rewolucja oparta na konspiracji, z motorem napędowym w postaci nieświadomie...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 9,38 zł 14,99 zł
  w magazynie
 • -15%
  Yokai Tajemnicze stwory w kulturze japońskiej

  Yokai Tajemnicze stwory w kulturze japońskiej

  Kultura japońska pełna jest potworów, duchów, fantastycznych istot i ponadnaturalnych zjawisk. Japończycy określają je wszystkie wspólną nazwą: yokai. Stwory te przyjmują nieskończenie wiele form i kształtów - od górskich chochlików tengu i wodników kappa do zmiennokształtnych lisów i liżących...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 39,27 zł 46,20 zł
  w magazynie
 • -28%
  Jak ogarnąć emocje w pracy

  Jak ogarnąć emocje w pracy

  O emocjach w pracy i o tym, jak pomagają nam odnieść sukces zawodowy. Wyjątkowo zabawny, ciepły, dowcipny i mądry przewodnik, pokazujący jak inteligentnie pogodzić emocji z profesjonalizmem. Obala mit, że w pracy nie ma miejsca na emocje. Nie można komunikować się zrozumiale, dopóki nie będzie się...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 28,85 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -20%
  Strach. Opowieści o oswajaniu lęku

  Strach. Opowieści o oswajaniu lęku

  Montessori uczyła dzieci samodzielności przez działanie. Juul pokazywał, jak ich słuchać. A doktor Catherine Dolto pomaga dzieciom zrozumieć siebie. Nie ma dziecka, które, nie odczuwa strachu. Dzieci boją się ciemności, obcych, tego, że nikt ich nie kocha. Strach to potężna i destrukcyjna siła...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 29,59 zł 36,99 zł
  w magazynie
 • -40%
  Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie

  Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie

  Dlaczego nie żyjemy tak, jakbyśmy chciały? Dlaczego nie robimy tego, co nam służy – chociaż wiemy, co nam służy? Dlaczego trzymamy się starych, obcych nam wzorców, jakby naszym życiem rządził jakiś złośliwy sufler? Dlaczego same od siebie odchodzimy?Ta książka jest o tym, jak znaleźć drogę powrotną...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 23,89 zł 39,99 zł
  w magazynie
 • -35%
  Pułapki myślenia

  Pułapki myślenia

  Pułapki myślenia. O myśleniu szybkim i wolnym – przełomowa książka Daniela Kahnamena o działaniu ludzkiego umysłu. Bestseller w kategorii książek popularno-naukowych. Czy ludzie są świadomymi autorami własnych wyborów i osądów? Czy mogą ufać własnemu myśleniu, zwłaszcza temu szybkiemu –...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 32,07 zł 49,00 zł
  w magazynie
Warto zwrócić uwagę na...
Cool po koreańsku. Narodziny fenomenu, czyli jak jeden naród podbił świat za pomocą popkultury 5/5 Nasza cena:
25,14 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Cool po koreańsku. Narodziny fenomenu, czyli jak jeden naród podbił świat za pomocą popkultury

Kiedyś zakazywano tu minispódniczek u kobiet i długich włosów u mężczyzn. Teraz masowo produkuje się światowej sławy boysbandy, seriale telewizyjne i smartfony. Jak to się stało, że niemal w każdym domu znajdują się dziś produkty marki Samsung? Jak do tego doszło w tak krótkim czasie? Gigantyczna...
Cesarzowa wdowa Cixi 5/5 Nasza cena:
41,49 zł 54,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Cesarzowa wdowa Cixi

KSIĄŻKA AUTORKI KULTOWYCH DZIKICH ŁABĘDZI ?Myślę często, że na świecie nie ma chyba kobiety mądrzejszej ode mnie. Choć słyszałam wiele o królowej Wiktorii, to nie sądzę, by jej życie było w połowie tak ciekawe i urozmaicone jak moje. Spójrz na mnie, ode mnie zależy los 400 milionów ludzi? ?...
Jak wychować nazistę. Reportaż o fanatycznej edukacji 5/5 Nasza cena:
32,94 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jak wychować nazistę. Reportaż o fanatycznej edukacji

Książka ostrzeżenie przed tym, co może się stać, jeśli edukację naszych dzieci oddamy w ręce fanatyków. Partia interesuje się dzieckiem, zanim zostanie ono poczęte. Matki sprowadzają je na świat, bo On je o to poprosił. Zdrowe dzieci należą do Państwa, te z defektami otrzymają łaskę śmierci. Szkoła...
Ból. Mózg, opioidy i zagadki medycyny 3/5 Nasza cena:
32,94 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ból. Mózg, opioidy i zagadki medycyny

ANATOMIA BÓLU autorstwa jednego z największych światowych ekspertów. Pierwsza książka w jasny, dogłębny i fascynujący sposób wyjaśniająca, co nauka wie o mechanizmach powstawania bólu i walce z nim. Jak to możliwe, że kobieta po cesarskim cięciu odczuwa mniejszy ból niż pacjentka, która przeszła...
Pocztówka z Mokum. 21 opowieści o Holandii 0/5 Nasza cena:
37,00 zł 54,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pocztówka z Mokum. 21 opowieści o Holandii

Mokum to w języku jidysz "bezpieczna przystań". Tak holenderscy Żydzi nazywali Amsterdam. Piotr Oczko znajduje schronienie w świecie ukochanej kultury holenderskiej i oprowadza po niej czytelników jak najlepszy przewodnik. Razem z nim odkrywamy ukryte znaczenia na obrazach dawnych mistrzów,...
Na tropie niewyjaśnionego. Tajemnice, wobec których nauka pozostaje bezradna 3/5 Nasza cena:
29,70 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Na tropie niewyjaśnionego. Tajemnice, wobec których nauka pozostaje bezradna

Dwadzieścia tajemnic, wobec których nauka pozostaje bezradna. Zagadki, które fascynują ludzkość od stuleci. Pytania, na które być może nigdy nie poznamy odpowiedzi. Czy faktycznie otrzymaliśmy słynny sygnał "Wow!" od obcej cywilizacji? Co się stało z załogą Mary Celeste, statku widmo, który...
Korposzczury. Jak kultura korpo zrobiła z naszej pracy piekło 4/5 Nasza cena:
37,13 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Korposzczury. Jak kultura korpo zrobiła z naszej pracy piekło

Jak managerowie z Doliny Krzemowej uczynili z naszej pracy koszmar Witaj w nowej pracy. Po pierwsze, masz szczęście, że tu jesteś. Po drugie, mamy cię gdzieś. Nie zrobisz tu kariery. Jeśli to możliwe, wolimy z ciebie zrobić podwykonawcę zamiast cię zatrudnić, żebyśmy nie musieli zapewniać ci...
Zaraza. Najskuteczniejsi zabójcy naszych czasów 5/5 Nasza cena:
45,26 zł 59,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zaraza. Najskuteczniejsi zabójcy naszych czasów

Światowy bestseller. Mistrzowskie śledztwo dziennikarskie. David Quammen jest mistrzem - Bill Bryson, autor Krótkiej historii prawie wszystkiego Podąża tropem śmiercionośnego wirusa w środku afrykańskiej dżungli. Łapie nietoperze w południowych Chinach i makaki skaczące po dachach świątyń w...
Igła w sercu. Zapiski z oddziału ratunkowego 5/5 Nasza cena:
33,94 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Igła w sercu. Zapiski z oddziału ratunkowego

OSTRY DYŻUR BEZ ZNIECZULENIA Wykonali pionowe cięcie wzdłuż środka klatki piersiowej, przytykając kauter do naczyń krwionośnych, które skwierczały i dymiły maleńkimi smużkami. Potem przepiłowali mostek, ścierając z ostrza piły okruszki kości i krew. Rozchylili klatkę piersiową i ukazało się – po...
Eksperyment. Opowieść o mrocznej godzinie ... 4/5 Nasza cena:
39,92 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Eksperyment. Opowieść o mrocznej godzinie ...

Jedna z najważniejszych książek non-fiction ostatnich lat. Wstrząsająca opowieść o cienkiej granicy między medycznym eksperymentem a zbrodnią. „Człowiek nie jest z pewnością gorszy jako zwierzę doświadczalne, tylko dlatego że umie mówić”. Paul Bucy, amerykański neurochirurg Historia tego, jak nauka...
Pieśń Ziemi. Rdzenna mądrość, wiedza naukowa i lekcje płynące z natury 5/5 Nasza cena:
34,64 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pieśń Ziemi. Rdzenna mądrość, wiedza naukowa i lekcje płynące z natury

Głos naszej planety, za którego wysłuchanie jesteśmy odpowiedzialni Posłuchaj opowieści o kobiecie, która przybyła z nieba. Zwierzęta ofiarowały jej błoto z dna morza, a ona stworzyła ląd. Kiedy tańczyła, ląd się rozrastał. A gdy ofiarowała ziemi nasiona, dzikie trawy, kwiaty i drzewa...
Ekipa do naprawy świata. Jak dziesięć milionów gatunków staje na głowie, by uratować ci tyłek 5/5 Nasza cena:
37,19 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ekipa do naprawy świata. Jak dziesięć milionów gatunków staje na głowie, by uratować ci tyłek

Natura wie najlepiej, jak naprawić wszystko, co zepsuliśmy! Jesteśmy jednym z dziesięciu milionów gatunków. Wcale nie najbardziej potrzebnym naszej planecie, choć zdecydowanie najbardziej pewnym siebie. Tymczasem to one – zwinne, cwane i często anonimowe stworzenia – ratują nam tyłek każdego dnia....
Wybrane bestsellery
Szpony mocy. Skrzydła ognia. Tom 9 0/5 Nasza cena:
28,90 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Szpony mocy. Skrzydła ognia. Tom 9

Nie przegapcie kolejnej części bestsellerowej serii Skrzydła Ognia! Wojna dobiegła końca. Spełniło się fałszywe proroctwo. Jednak smoczęta nadal mają wrogów. Mroczne zło, pogrzebane przed wiekami, zaczyna się budzić. A młoda Nocoskrzydła mogła wygłosić pierwszą od pokoleń prawdziwą przepowiednię....
Drapieżne bestie 4/5 Nasza cena:
27,39 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Drapieżne bestie

Debiut, którego nie można przegapić. Panafrykańska mieszanka dynamicznej, pełnej zwrotów akcji, mrocznej mitologii i nieoczekiwanej miłości. Pierwsza część trylogii. Szesnastoletnia Koffi pracuje dla cieszącego się złą sławą Nocnego Zoo. Zajmuje się groźnymi, magicznymi stworzeniami, by spłacić...
Agla. Alef 0/5 Nasza cena:
39,61 zł 59,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Agla. Alef

Długo wyczekiwana książka Radka Raka – laureata Nagrody Literackiej Nike Agla to brawurowa historia przygodowa, ale też wnikliwa i wzruszająca powieść psychologiczna o dojrzewaniu i przemianie, o miłości i odkrywaniu swej cielesności, o zawiedzionych przyjaźniach, wykluczeniu i samotności, o...
Uliczna wyścigówka 31127 5/5 Nasza cena:
67,49 zł 89,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Uliczna wyścigówka 31127

Pełne emocji wyścigi z uliczną wyścigówką do przebudowywania Fani superszybkich aut mogą się ścigać po ulicy lub torze pojazdami z imponującego zestawu konstrukcyjnego LEGO® Creator 3 w 1 Uliczna wyścigówka (31127). Dzieci w wieku od siedmiu lat będą się świetnie bawić, inscenizując wyścigi...
To właśnie my 0/5 Nasza cena:
38,17 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

To właśnie my

Becky Albertalli i Adam Silvera ponownie łączą siły, aby kontynuować historię Arthura i Bena! Chłopaków, w których czytelnicy po raz pierwszy zakochali się w bestsellerowej komedii romantycznej „A jeśli to my”! Ben po pierwszym roku studiów czuje, że utknął: zajęcia są męczące, praca na pół etatu z...
Mega Bloks Radiowóz patrolowy Chase’a Mattel 0/5 Nasza cena:
38,24 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mega Bloks Radiowóz patrolowy Chase’a Mattel

Mali konstruktorzy mogą ruszyć do akcji z zestawem konstrukcyjnym Psi Patrol Radiowóz patrolowy Chase’a, w którym jest 1 figurka Chase’a do ustawiania w różnych pozach i 9 miniklocków oraz elementów specjalnych. Zbuduj radiowóz Chase’a i posadź figurkę za kierownicą, aby wyruszyć na patrol. Potem...
Teraz matura. Matematyka. Zbiór zadań i zestawów maturalnych. Poziom podstawowy 5/5 Nasza cena:
35,06 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Teraz matura. Matematyka. Zbiór zadań i zestawów maturalnych. Poziom podstawowy

Teraz matura. Zbiór zadań i zestawów maturalnych z matematyki na poziomie podstawowym to publikacja przygotowująca do egzaminu maturalnego, pozwalająca na przećwiczenie wszystkich umiejętności sprawdzanych na maturze:– umożliwia zapoznanie się z zadaniami typu maturalnego dzięki pogrupowanym...
Losing Hope 4/5 Nasza cena:
32,93 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Losing Hope

Czasami, aby pójść naprzód, trzeba najpierw sięgnąć głęboko w przeszłość. Przekonał się o tym również Dean Holder. Po tym gdy utracił swoją przyjaciółkę z dzieciństwa, przez wiele lat zmagał się z poczuciem winy. Mógł wówczas zareagować i nie pozwolić jej odejść, ale nie odważył się na ten krok. Od...
Łazik księżycowy 60348 0/5 Nasza cena:
103,99 zł 129,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Łazik księżycowy 60348

Badanie kosmosu dla dzieci Młodym wielbicielom podróży kosmicznych spodoba się inspirowany pracą NASA zestaw LEGO® City Łazik księżycowy (60348). Łazik ma 12 kół i można nim kierować w każdą stronę. Ma też dwa wysięgniki badawcze, a w jego środku zmieszczą się trzy minifigurki astronautów. Zabawę...
Arka odkupienia. Przestrzeń objawienia. Tom 2 0/5 Nasza cena:
49,67 zł 59,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Arka odkupienia. Przestrzeń objawienia. Tom 2

Pięćdziesiąt lat temu interwencja ludzi obudziła obcą, uśpioną od wieków strukturę, stworzoną dawno temu po to, by ostrzegała o pojawieniu się istot inteligentnych w tym rejonie galaktyki. Teraz nastąpi reakcja. Kiedyś Clavain uciekł, by walczyć po stronie Hybrydowców - pewnego odłamu ludzi,...
Ukryci 5/5 Nasza cena:
27,77 zł 47,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ukryci

Marcie Sygit wali się świat, kiedy jej niepełnosprawny syn zostaje uprowadzony. Okazuje się, że Piotrek nie jest jedyny, a porywacz działa już od roku. Zniechęcona brakiem postępów w śledztwie samotna matka znajduje nieoczekiwanie sprzymierzeńca w osobie Marka Bielawskiego, lokalnego przedsiębiorcy...
Nic wam nie jestem winna 4/5 Nasza cena:
28,78 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nic wam nie jestem winna

Takie książki zmieniają świat. Feministyczna, świeża, inspirująca opowieść o tym, co się dzieje, gdy dziewczyna naprawdę (naprawdę) postanawia być sobą. Izzy jest bohaterką, jakiej nie znacie: odważna, uczciwa, ostra i piekielnie zabawna. Jako młoda, ambitna komiczka i standuperka nie boi się...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula