Czarownice nie płoną

Średnia: 4.2 Ilość ocen: 13
Wysyłka w
2 dni + czas dostawy
Format
13.5 x 20.5 cm
Rok wydania
2018
Wydawnictwo
Ilość stron
416
Do końca pozostało:
Inne wersje (3)
eBook, mobi, epub
za 26,97 zł
Audiobook CD
od 29,80 zł
Nasza cena: 24,78 zł 35,90 zł Taniej o: 31%

Przecież nie można się bać jedenastoletniej dziewczynki…

Nawet jeśli cię przed nią ostrzegają i radzą, żebyś się jej nie narażała.

Bo jeśli ją rozzłościsz, może ci się przytrafić nieszczęście.

“Czarownice nie płoną” to mroczna historia, która może się zakończyć zupełnie inaczej niż się spodziewasz. Bo nie zawsze wszystko jest dokładnie takie, na jakie wygląda, a świat pozostaje pełen przykrych niespodzianek.

Imogen Reid, która obecnie pracuje jako psycholog, po wielu latach powraca do miasteczka, w którym się wychowywała. Zamierza osiąść tam wraz z mężem. Mężczyzna jest zachwycony tym pomysłem, jednak ona, pamiętając wiele niezbyt przyjemnych doświadczeń z przeszłości, ma mieszane uczucia. Na miejscu natrafia jednak na intrygującą dziewczynę - Ellie, do której zostaje skierowana zawodowo.

Ellie jako jedyna spośród całej swojej rodziny ocalała z pożaru. Imogen jest pewna, że to odcisnęło na niej ogromne piętno i tym samym dziewczynka nie jest w stanie poradzić sobie ze stratą, a przez to może dość gwałtownie reagować i nie panować nad emocjami. Tymczasem wszyscy, łącznie z rodziną zastępczą dziewczynki, potwornie się jej boją. Są przekonani, że to właśnie ona sprowadza niebezpieczeństwo na wszystkich wokół, a jednocześnie prowokuje wiele dziwnych wypadków. Imogen jako jedyna nie wierzy w plotki i stara się pomóc dziewczynce. Czy jednak wybrała właściwą drogę?

O autorce


Jenny Blackhurst to brytyjska pisarka, której debiut literacki spotkał się uznaniem czytelniczej publiczności. Również w Polsce jej druga powieść (Zanim pozwolę ci wejść) zebrała pozytywne recenzje. Czy i Czarownice nie płoną podzieli sukces poprzednich powieści?
 

Recenzje (13)
 1. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Motyw demonicznego dziecka dość często przewija się przez literaturę. Najbardziej znany jest Omen, prawdopodobnie nie ma osoby, która nie kojarzyłaby Damiena. W bardzo ciekawy sposób do tej materii odniosła się Jenny Blackhurst w swojej powieści Czarownice nie płoną.

  Po tajemniczych wydarzeniach, które zrujnowały jej karierę Imogen wraz z mężem powraca do jej rodzinnego miasteczka, by zamieszkać w domu zostawionym jej przez babcię. Już, pierwszego dnia napotykają na swojej drodze Ellie, dziewczynkę, którą całe miasteczko podejrzewa o bycie czarownicą, gdyż jako jedyna z rodziny ocalała z pożaru trawiącego jej dom. Ellie trafiła do rodziny zastępczej i tym samym wylądowała w Lichocie. Los dziewczynki i Imogen zostaje ze sobą połączony bowiem kobieta jako pracownik socjalny, zostaje nadzorcą rodziny zastępczej Ellie.

  Imogen to osoba, która wytrwale realizuje swoje obowiązki. Bez reszty oddaje się swojej pracy, pragnie pomóc Ellie, tym bardziej, że w jedenastoletniej dziewczynce widzi odbicie siebie sprzed lat. Nie może uwierzyć, że nawet dorośli podejrzewają Ellie o czarną magię. Jako realistka tłumaczy, że to dziewczynka jest najbardziej pokrzywdzoną zaistniałą sytuacją, że nie ma nic wspólnego z czynami o jakie jest posądzana. Wkrótce jednak sama zaczyna się gubić, bowiem zło wychodzi na wierzch, a dziwnym zbiegiem okoliczności, Ellie zawsze jest w pobliżu.

  Ellie natomiast to bardzo inteligentna, przewyższająca umysłowo swój wiek dziewczynka. To dziecko, które spotkała wielka tragedia i zamiast zrozumienia i wsparcia, boryka się z agresją innych i samotnością. To bardzo wrażliwa dziewczynka, skrzywdzona przez los, zmagająca się z niemożnością odnalezienia swego miejsca po śmierci bliskich. Jest bardzo pogubiona w swoich uczuciach, nowych relacjach, nie potrafi zrozumieć, czemu wszyscy się od niej odwracają.

  Mimo tła powieści bezpośrednio nawiązującego do horroru, książka Jenny Blackhurst jest dobrze skrojoną obyczajówką, a także thrillerem psychologicznym. Narracja jest poprowadzona dwutoworo, a czasami nawet trzytorowo. Wydarzenia poznajemy zarówno z punktu widzenia Imogen, jak i Ellie, a czasami postaci drugoplanowych. Opisana historia mrozi krew w żyłach, nie tylko demonicznymi wypadkami, ale też zachowaniem małomiasteczkowej, konserwatywnej społeczności, wierzącej w zabobony.

  Przyznam, że dość szybko domyśliłam się winnego całego zamieszania wokół Ellie, jednak nie zepsuło mi to radości z dalszej lektury. Byłam pewna, że wiem wszystko...aż do ostatniego zdania. Nim autorka zwaliła mnie z nóg i całkowicie zmieniła mój sposób postrzegania całej historii. Jenny Blackurst namieszała mi w głowie na tyle, że zaczęłam zmuszać moich bliskich do przeczytania tej książki, żeby móc o niej z kimś porozmawiać.

  Jeśli szukacie powieści z dreszczykiem w tle, zawierającej analizę psychologiczną bohaterów, z wprawnie poprowadzoną fabułą to Czarownice nie płoną zdecydowanie przypadnie wam do gustu. Przeczytajcie, a jestem pewna, że się nie zawiedziecie.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Czytając "Czarownice nie płoną" czy raczej "The Foster Child" (bo taki jest oryginalny tytuł), nie mogłam się pozbyć wrażenia, że czytam książkę zupełnie innej autorki niż "Zanim pozwolę ci wejść" - tak jak w przypadku "Dziewczyny z pociągu" i "Zapisanego w wodzie" Pauli Hawkins. Różnice wydają się co prawda dosyć subtelne, ale jednak. Przede wszystkim najnowsze dzieło Jenny Blackhurst wciąga już od pierwszych stron przesiąkniętych na wskroś małomiasteczkową atmosferą. Sama fabuła nie jest też tak schematyczna i prosta, a autorka nie miała najmniejszego problemu z przechodzeniem z jednego rodzaju narracji w kolejny.

  Główna bohaterka Imogen powraca po latach do rodzinnego miasteczka, z którego uciekła będąc zaledwie 15-letnią dziewczyną. Na miejscu próbuje się uporać z niełatwymi wspomnieniami, nową pracą w sektorze publicznym oraz rozdarciem pomiędzy chęcią posiadania dziecka, a lękiem o to jaką będzie matką i czy będzie w stanie pokochać na przekór temu, czego sama doświadczyła w dzieciństwie od zobojętniałej na wszystko matki. W Place2Be zostaje jej przydzielony przypadek 11-letniej Ellie, która straciła wszystko w pożarze domu. Dziewczynka nie potrafi się odnaleźć w nowej szkole, powszechnie jest uważana za dziwaczkę, a po Lichocie krążą plotki o tym, że... jest czarownicą i wie za dużo. Imogen zbyt emocjonalnie angażuje się w tą sprawę.

  Czy dziewczynka faktycznie jest niebezpieczna i wykazuje zdolności paranormalne, a może komuś zależy, by jak najszybciej się jej pozbyć i oczernić w oczach lokalnej społeczności?

  Autorka uraczyła nas otwartym zakończeniem, zasiewając w nas nutkę niepewności co do postaci Ellie.

  Gwiazdka wyżej niż w przypadku "Zanim pozwolę ci wejść".

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Czarownice nie płoną to druga książka Jenny Blackhurst, która została wydana w naszym kraju. Nie miałam okazji zapoznać się z Zanim pozwolę ci wejść, choć sama nie wiem czemu mi ta powieść gdzieś umknęła, ale gdy tylko zobaczyłam lekturę, w której tytule pojawia się słowo „czarownica”, to wiedziałam, że nie przejdę obok niej obojętnie. Może nie jest to typowe Salem, ale wydarzenia rozgrywające się w Lichocie mogą Wam przypominać typowe horrory, w których niewinne dziewczynki okazują się być okropnymi demonami.

  Choć w ogólnym rozrachunku książkę czytałam z przyjemnością, to mimo wszystko muszę stwierdzić, że jest ona dosyć schematyczna i przewidywalna, zbyt prosta. To taka książka na jeden wieczór, typowo rozrywkowa, która raczej zbyt mocno nie angażuje czytelnika i nie sprawia, że siedzi ON potem wgapiony w ścianę i zastanawia się, co się właśnie wydarzyło i dlaczego.  

  Cała recenzja: [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Czarownice nie płoną to moje pierwsze spotkanie z twórczością Jenny Blackhurst, ale już teraz wiem, że na pewno nie ostatnie. Ciekawa fabuła i sposób prowadzenia historii, niesamowita kreacja bohaterów i niezwykły klimat. Jestem jak najbardziej na tak! Komu jeszcze ma szansę przypaść do gustu? Miłośnikom porządnych thrillerów psychologicznych, którzy lubią na własną rękę rozwiązywać zagadki, a także lubią, kiedy autorzy pozwalają czytelnikom je rozwiązywać, bez chamskiego narzucania im jakiejś błędnej wersji, której mają się trzymać, nim autor zaserwuje im zwrot akcji. Tutaj wszystko mamy szansę poskładać do kupy sami, o ile tylko będziemy na tyle spostrzegawczy i opanujemy sztukę czytania między wierszami. Czy podejmiesz się tego wyzwania? Mi się udało i zdecydowanie nie żałuję!

  Pełny tekst na blogu: [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Pilnuj się i zabezpieczaj sobie tyły, a przede wszystkim nie drażnij Ellie Atkinson.

  Módl się, abyś pożyła na tyle długo, by pożałować, że mnie nie słuchałaś."

  Ellie to drobna i delikatna jedenastolatka, która przeżyła tragedie. Jako jedyna wyszła cało z pożaru w domu w której zgineła jej cała rodzina...

  Dlaczego więc tak bardzo przeraża ona ludzi w miasteczku?

  Dlaczego boi się jej nawet zastępcza matka?

  Jak wyjaśnić to, że każdego, kto zdenerwuje Ellie, spotyka nieszczęście?

  Och jak ja lubię takie książki!

  Czytając ją, nie byłam do końca pewna, czy to na pewno tylko thriller. Kocham taką nietypową fabułe i budującą napięcie akcje, która nieraz przyprawiła mnie o gęsią skórkę.

  Ląduje na półce z ulubionymi książkami 🖤

  Polecam! 9/10☆

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 8 recenzji

Warto zwrócić uwagę na...
Czarownice nie płoną audiobook CD 5/5 Nasza cena:
29,80 zł 35,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czarownice nie płoną audiobook CD

PRZECIEŻ NIE MOŻNA SIĘ BAĆ JEDENASTOLETNIEJ DZIEWCZYNKI… Nawet jeśli cię przed nią ostrzegają i radzą, żebyś się jej nie narażała. Bo jeśli ją rozzłościsz, może ci się przytrafić nieszczęście. Imogen Reid, psycholożka rozpoczynająca nowe życie w rodzinnym mieście, z którego kiedyś uciekła, nie chce...
Gdyby nie ona 0/5 Nasza cena:
25,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gdyby nie ona

Upalne lato 1979 roku. Hrabstwo Marin w Kalifornii. Rachel i jej młodsza siostra Patty - trochę z nudów, a trochę z wrodzonej ciekawości - spędzają wakacje na podglądaniu sąsiadów.  Rachel, która w przyszłości chce zostać pisarką, wymyśla na ich temat różne historie. Dziewczynki za wszelką cenę...
Zanim pozwolę ci wejść 4/5 Nasza cena:
24,43 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zanim pozwolę ci wejść

KAŻDA PRZYJAŹŃ MA SWOJE TAJEMNICE. Nawet ta, która od lat łączy Karen, Beę i Eleanor. Chociaż zawsze mogły na siebie liczyć, każda z nich ma niezamknięte sprawy z przeszłości. I pozornie idealne życie, które mimo to udało im się zbudować.Wszystko jednak zaczyna się sypać, kiedy do drzwi doktor...
Audiobook Zanim pozwolę Ci wejść mp3 4/5 Nasza cena:
30,11 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Zanim pozwolę Ci wejść mp3

KAŻDA PRZYJAŹŃ MA SWOJE TAJEMNICE. Nawet ta, która od lat łączy Karen, Beę i Eleanor. Chociaż zawsze mogły na siebie liczyć, każda z nich ma niezamknięte sprawy z przeszłości. I pozornie idealne życie, które mimo to udało im się zbudować. Wszystko jednak zaczyna się sypać, kiedy do drzwi doktor...
eBook Zanim pozwolę ci wejść mobi epub 0/5 Nasza cena:
26,01 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Zanim pozwolę ci wejść mobi epub

Każda przyjaźń ma swoje tajemnice... Nawet ta, która od lat łączy Karen, Beę i Eleanor. Chociaż zawsze mogły na siebie liczyć, każda z nich ma niezamknięte sprawy z przeszłości. I pozornie idealne życie, które mimo to udało im się zbudować. Wszystko jednak zaczyna się sypać, kiedy do drzwi doktor...
eBook Zanim pozwolę ci wejść mobi epub 0/5 Nasza cena:
25,79 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Zanim pozwolę ci wejść mobi epub

Każda przyjaźń ma swoje tajemnice... Nawet ta, która od lat łączy Karen, Beę i Eleanor. Chociaż zawsze mogły na siebie liczyć, każda z nich ma niezamknięte sprawy z przeszłości. I pozornie idealne życie, które mimo to udało im się zbudować. Wszystko jednak zaczyna się sypać, kiedy do drzwi doktor...
Audiobook Zanim pozwolę ci wejść mp3 4/5 Nasza cena:
31,41 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Zanim pozwolę ci wejść mp3

Każda przyjaźń ma swoje tajemnice. Nawet ta, która od lat łączy Karen, Beę i Eleanor. Chociaż zawsze mogły na siebie liczyć, każda z nich ma niezamknięte sprawy z przeszłości. I pozornie idealne życie, które mimo to udało im się zbudować. Wszystko jednak zaczyna się sypać, kiedy do drzwi doktor...
Głód 4/5 Nasza cena:
28,55 zł 37,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Głód

Zło jest namacalne. I wszechobecne.Zostali przeklęci. Tylko tak można wytłumaczyć serię nieszczęść, które spadły na Wyprawę Donnera – grupę pionierów podążających w 1846 roku niepewnym szlakiem na zachód. Szczupłe racje żywnościowe, zagorzałe kłótnie i tajemnicza śmierć małego chłopca doprowadzają...
Nie odpuszczaj 5/5 Nasza cena:
33,16 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nie odpuszczaj

Małe miasto. Jedna tragiczna noc. I wielka tajemnica, która przetrwała lata. Przed laty, jeszcze w szkole średniej, detektyw Napoleon „Nap” Dumas stracił brata. Leo i jego dziewczyna Diana zostali znalezieni martwi na torach kolejowych. W tym samym czasie zniknęła bez śladu również Maura, którą Nap...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula