Czara cieni

Średnia: 3.6 Ilość ocen: 7
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
440
Rok wydania
2019
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 29,74 zł
Nasza cena: 26,91 zł 39,99 zł Taniej o: 33%

Doskonała historia, która rozwinie wyobraźnię młodzieży. Czy warto wiedzieć, co kryje się wewnątrz każdego z nas? Jakie sekrety skrywamy?

"Czara cieni" to pozycja, której nie powinno zabraknąć w biblioteczce młodszych czytelników lubiących w książkach elementy nieprawdopodobne i fantastyczne.

Zgódka to bardzo interesująca dwunastolatka. Od pewnego czasu skrywa jednak pewien mroczny sekret. Choć zawsze miała swoje sposoby na duchy, pewnego razu nie zdołała dopilnować wszystkiego i w jej ciele zamieszkała także inna dusza. Drzemie w niej teraz ogromna, brutalna siła, która jednak może zapewnić dziewczynce ochronę dokładnie wtedy, gdy ta będzie tego potrzebować.

Zgódka znajdzie się teraz pod opieką bogatych krewnych swojego ojca. Będzie musiała wybrać, czy woli zgodzić się na opętanie, czy może wybierze śmierć. Co uda jej się osiągnąć? Czy zdoła zawalczyć o własne życie? Jak wiele nauczy się o miłości, przyjaźni i tym, co naprawdę ważne i co pozwala przetrwać w najtrudniejszych chwilach?


O autorce

Frances Hardinge jest brytyjską pisarką, która przygotowuje książki dla młodych odbiorców: dzieci i młodzieży. Urodziła się 6 lutego 1973 roku w hrabstwie Kent, gdzie też dorastała. Następnie podjęła studia z anglistyki na Uniwersytecie w Oxfordzie. Jej debiutancka powieść to "Fly by Night". To właśnie za nią autorka uzyskała nagrodę Branford Boase Award. Aktualnie Hardinge mieszka w Oxfordzie. W swoich książkach stara się wpływać na wyobraźnię młodych czytelników, by mogli rozwijać umysł i jednocześnie uczyć się nowych rzeczy.

Recenzje (7)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  Bardzo lubię zapoznawać się z szeroko rozumianą fantastyką, dlatego też skusiłam się na nowość jaką jest ,,Czara Cieni".

  Zgódka za życia matki nigdy nie dowiedziała się, kto jest jej ojcem, ani dlaczego nie było jej z nimi. Później matka umarła, a dziewczynkę oddali do jej dalekich krewnych. Bardzo szybko okazało się, że rodzina niekoniecznie ma względem niej czyste zamiary, a dodatkowo bohaterka także była niezwyczajna.

  Historia spodobała mi się z tego względu, że dziewczynka zostaje niejako opętana przez niedźwiedzia, z którym dzieli swoje ciało. Później dzieją się jeszcze inne podobne rzeczy, o których musicie przeczytać już sami. Całość jest obszerna, ale czyta się dość lekko, co uważam za spory plus.

  Nie umiałam okazji czytać jeszcze nic tej autorki, więc nie za bardzo wiedziałam, czego mam się spodziewać. Jestem zadowolona z lektury tej powieści. Całość przeczytałam naprawdę sprawnie. Powieść jest dość zaskakująca pod względem fabularnym.

  ,,Czara Cieni" Frances Hardinge to nietuzinkowa publikacja o niełatwych wyborach, o opętaniu przez inne istoty, próbie ucieczki i nie tylko.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Początkujący Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Opis:

  Książka
  przedstawia historię 12 letniej Zgódki, która posiada niecodzienny dar. Potrafi ona w swoim ciele przechowywać duchy. Bohaterka umie również przed nimi się bronić. Jednak z powodu pewnego zdarzenia w jej ciele zamieszkuje potężny duch o dzikim i brutalnym charakterze. Mimo wszystko może okazać się jej jedynym sprzymierzeńcem, gdy dziewczyna zostaje wysłana pod opiekę rodziny swojego ojca.

  Opinia:

  Książka mi się bardzo podobała. Jest to literatura młodzieżowa, choć w pewnych momentach miałem wątpliwości. Ma ona dość ciężki i mroczny klimat, który potrafi czytelnika przytłoczyć. Mi się ON jednak podobał, ponieważ wyróżniał się na tle innych młodzieżówek. Mamy tu elementy wojny domowej, duchów, motyw opętania i cierpienia. Książka jest niezwykle intrygująca, a wątki, które autorka wplata w fabułę sprawiają, że książkę się chce czytać dalej. Nie jest ona nudna. Rozwiązania, które Hardinge przestawia sprawiają, że chce się poznać zakończenie. Bohaterowie są dobrze wykreowani, a w szczególności Zgódka. Z wielką chęcią śledziłem jej poczynania. Jest niezwykle odważna i nie poddaje się tak łatwo, walczy za wszelką cenę. Motyw wojny domowej, który nie jest na głównym planie również jest fajnie przeprowadzony. Ciekawe jest to, że autorka przedstawiła go tak, że nie jesteśmy wstanie być po którejś stronie konfliktu. Sama książka jest pełna emocji i zwrotów akcji. Jeśli chodzi o zakończenie to mi bardzo podobało. Jest ono z jednej strony szczęśliwe, a z drugiej intrygujące. Gorąco polecam 🧡

  Ocena 8/10 ⭐

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  🌌 ᴄ ᴢ ᴀ ʀ ᴀ ᴄ ɪ ᴇ ɴ ɪ 🌌

  Lubicie czytać fantastykę? Jaka jest najlepsza przeczytana przez was książka z tego gatunku?

  .

  .

  „Czara cieni” to historia, jak mówi opis, dziewczynki o niedźwiedzim sercu. Dwunastoletnia Zgódka żyje w XX VII wiecznej Anglii. Posiada niecodzienny dar jakim jest możliwość przechowywania w jej ciele duchów. Umie ona bronić się przed nimi, jednak pewnego razu, jednak do jej ciała niepostrzeżenie wkrada się duch. Jest ON dziki i brutalny, lecz, być może, będzie ON jedynym jej sprzymierzeńcem, kiedy przybędzie do domu bogatej rodziny swego ojca. Skrywają oni mroczne sekrety i potrzebują takich jak ona by utrzymać je w sekrecie. Dodatkowo zaostrza się konflikt na linii król – parlament. Prowadzi to do wojny domowej.

  Zgódka będzie zmuszona wybierać – czy uciekać przed mroczną rodziną ojca i jej sekretami, czy dać się im opętać

  .

  .

  .

  .

  .

  Jak początek niezbyt wciąga tak z kolejnymi stronami jest o wiele lepiej.

  Mamy tutaj wątek wojny domowej, w której pogrążona była Anglia. Mógłby on, co prawda, zostać przeprowadzony trochę lepiej, ale według mnie był bardzo dobry.

  Książka jest poniekąd znana ze swojej pięknej okładki, ale treść… jest równie cudowna, jeśli nie lepsza.

  Ta fantastyczna powieść zwraca naszą uwagę na ważne wartości, między innymi, takie jak przyjaźń.

  Piękna, wzruszająca, momentami mroczna.

  Takimi słowami mogłabym określić ten tytuł.

  Niesamowicie wykreowany świat i postacie.

  Trudno jest nie przenieść się do niego wraz z naszymi bohaterami.

  Po przeczytaniu, ciągle miałam w myślach Zgódkę i jej losy…

  Nietuzinkowy pomysł na całą fabułę i ten styl…

  „Czara cieni” jest zdecydowanie historią godną polecenia. I przeczytania rzecz jasna. Dlatego gorąco, jak przystało na ten czas, zachęcam do sięgnięcia po ów tytuł. Dajcie uwieść się magii tej powieści….

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Autor: Frances Hardinge

  Tytuł: Czara Cieni

  Wydawnictwo: Czarna Owca

  Premiera: 2019-10-30

  Dwunastoletnia Zgódka umie bronić się przed duchami, jednak wskutek pewnego zdarzenia, traci czujność i w jej ciele schronienie znajduje inna dusza. Duch jest silny, dziki i brutalny, ale może być jej jedyną ochroną, gdy dziewczynka zostaje wysłana pod opiekę bogatej rodziny swojego ojca. Kraj jest zagrożony wojną domową, a oni potrzebuję ludzi takich jak Zgódka do strzeżenia swoich przerażających sekretów. Dziewczynka planuje ucieczkę i musi zdecydować, co jest gorsze: opętanie czy śmierć.

  Autorka kolejny raz wprowadziła mnie w stan niepewności. W pewnych momentach siedziałam wepchnięta w fotel. Jest to literatura młodzieżowa, a czasem wyczuwać nutkę horroru. W końcu główna bohaterka nie działa mi na nerwy, wręcz bardzo kibicowałam jej w osiągnięciu celu. W tej książce pojawiają się duchy, więc jest jeszcze lepsza tematyka. Czytało mi się ją przyjemnie, ale zarazem szybko. Na światło dzienne wychodziły coraz to nowe fakty, które sprawiają, że jeszcze szybciej chcemy poznać zakończenie. Ma w sobie mnóstwo emocji, dzięki którym nie ma mowy o nudzie. Nie rozumiałam zachowań pojawiających się bohaterów, ponieważ dążyli to bardzo złych czynów. Była to dla mnie świetna przygoda. Ocena 9/10

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Super Recenzent
  Ocena: 1/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Czara Cieni”. Pierwsze co mogę o tej książce powiedzieć to to, że chyba jeszcze nigdy nie czytałam tak cringowej i bekowej książki. Co do fabuły to mogę na spokojnie powiedzieć, że prawie jej tutaj nie ma. Gdy czytałam tą książkę to dosłownie na każdej jej stronie zastanawiałam się po pierwsze kto w ogóle dopuścił ją do publikacji po drugie kto wpadł na taki debilny pomysł fabuły. Jeśli chodzi o wątki poboczne, to chętnie napomknę o tym jak źle został przytoczony wątek między królem a parlamentem. Wydawało mi się ogólnie również przy całej książce, że te wszystkie wątki, które tu są zostały wepchnięte na siłę do fabuły (której nie ma tak na prawdę) byleby powstało te głupie 430 stron. O czym jest książka? O dziewczynce imieniem Zgódka (no super imię co nie?), która po śmierci matki zostaję oddane pod opiekę rodziny swojego ojca. Pewnego dnia z [motyla nóżka] do jej ciała wkrada się duch niedźwiedzia (kolejny wątek który wciśnięto by zapchać dziurę). Jeśli myślicie, że to jest już cringe w tym wątku to się bardzo mylicie. Kto z was wpadłby na pomysł, że ona będzie się w pewnych momentach zachowywać jak niedźwiedź? Bo ja bynajmniej na pewno nie. /Spoiler alert Wracając do fabuły, dziewczyna poznaje swojego brata z którym planuje ucieczkę. Przygotowania trwają jak się okazuję 2 lata. Oczywiście w tym czasie nic się nie dzieje więc w ciągu jednego akapitu autorka postanowił zrobić sobie time skip.Po tych 2 latach uciekają. No i co się dzieje? Oczywiście im się nie powodzi i zostają złapani. Potem niedługo planują znów ucieczkę ale jej brat Kuba ją wystawia, bo woli sobie przez jeden dzień królować, bo wygrał w zabawie. Potem znowu planują pierdylionową ucieczkę. Ostatecznie Kuba znów ją wystawia. Żeby tego było mało, sam ucieka. Przechodząc do bardziej cringowych rzeczy, gdy dziewczyna ucieka, w czasie jej podróży i jakże ciekawych przygód wstępują w nią jeszcze dwa duchy + okazuje się, że siedzi w niej duch jednego ze starszych rodziny jej ojca, którego na początku brała za matkę. *tak tylko sobie wtrącę* Ogólnie poza imionami członków rodziny ojca, były same w stylu ,,Czynizgoda" czy ,,Dobrzeżyj" i był wątek religijny o ile mogę nazwać to wątkiem bo było tak nie dopracowane, że aż żałosne. W sumie jak cała książka. Ogólnie w ciele jej brata zamieszuje innych 7 duchów starszych i ona próbuje jego od nich uwolnić. Ostatecznie jej się udaje, bo w końcu czemu by nie, przecież musiała być tą superbohaterką. Razem rozwalają posiadłość rodziny i potem piszą o tym w gazetach, a oni dalej zajmują się duchami. Co do struktury książki to boli mnie, że nie było prologu ani epilogu, jakby spoko, ale tutaj 1 rozdział mógł na spokojnie podlegać jako prolog, a co do epilogu to ostatni rozdział wręcz POWINIEN nim być. Reasumując moja ocena tylko i wyłącznie zasłużyła na taką za swoją komedię: 4/10

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 2 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Frances Hardinge
 • Wydawnictwo Czarna Owca
 • Oprawa: Twarda
 • Rok wydania: 2019
 • Ilość stron: 440
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788381430760
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: A Skinful of Shadows
 • Tłumacz: Bereta-Jankowska Anna
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788381430760
 • EAN: 9788381430760
 • Wymiary: 13.5x21.5 cm
Najczęściej kupowane razem
 • -23%
  Światło głębin

  Światło głębin

  Uważaj na sekrety, które kryją się pod falami... Bogowie Miriad nie żyją. Kilkadziesiąt lat temu zaczęli walczyć między sobą. Nikt nie wie dlaczego. Ale czy tak naprawdę odeszli na zawsze? Kiedy piętnastoletni Hark znajduje bijące serce przerażającego bóstwa, ryzykuje wszystko, by uchronić je przed...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 30,91 zł 39,99 zł
  wysyłka w 24 godziny
 • -40%
  Witchborn. Córka czarownicy

  Witchborn. Córka czarownicy

  Anglia, rok 1577. Elżbieta I Tudor wtrąca do więzienia spiskującą Marię I Stuart, a matka Alicji zostaje spalona na stosie za czary. Dziewczynie udaje się uciec z więzienia i choć zabija łowcę czarownic, to tak naprawdę jest to dopiero początek pogoni… Kiedy Alicja odkrywa, że jest zdolna do...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 22,23 zł 36,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -52%
  Mądre bajki

  Mądre bajki

  Przedstawiamy Mądre bajki - zbiór ciekawych opowiadań, które przekazują ważne prawdy, mówią o wartościach. Dzieci dowiedzą się z tej książeczki o prawdziwej przyjaźni, sile miłości, tolerancji i akceptacji, o zrozumieniu dla innych i wierze w siebie, o wartości rodziny, ale także o niełatwych...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 11,90 zł 24,95 zł
  w magazynie
 • -36%
  Ikabog

  Ikabog

  Ikabog - oryginalna książka autorstwa J.K. Rowling to prezent od Autorki dla dzieci dotkniętych skutkami lockdownu w czasie pandemii koronawirusa na całym świecie. Autorka napisała tę baśń przed dekadą: Pomysł na Ikaboga powstał dawno temu, gdy czytałam tę historię moim dzieciom wieczorami do...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 31,79 zł 49,90 zł
  w magazynie
 • -38%
  Nocturna

  Nocturna

  Witamy w świecie, w którym każdy ma nadnaturalny talent… tylko nie każdy powinien z niego korzystać. Alfie, młodziutki następca tronu królestwa Catallan, wraca do domu z imperium Englass, gdzie poświęcił się studiom nad czarną magią. Jest ogarnięty obsesją uratowania starszego brata – ofiary...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 24,82 zł 39,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -28%
  Zakon Drzewa Pomarańczy. Część 2

  Zakon Drzewa Pomarańczy. Część 2

  Rozdarty świat. Królowiectwo bez dziedziczki. W trzewiach ziemi pradawny wróg budzi się z tysiącletniego snu Dom Berethnet włada Inys od stuleci. Wciąż niezamężna królowa Sabran IX musi wydać na świat córkę, by uchronić swoje królowiectwo przed zgubą – lecz u jej wrót kłębią się skrytobójcy. Ead...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 28,91 zł 39,99 zł
  w magazynie
 • -41%
  Vicious. Nikczemni

  Vicious. Nikczemni

  Victoria Schwab, bestsellerowa autorka i zwyciężczyni Goodreads Choice Awards 2018 wraca z wyjątkową serią „Złoczyńcy”! Poznaj nowe oblicze autorki "Okrutnej pieśni”, "Mrocznego duetu” i "Odcieni magii”. Życie – takie, jakim jest naprawdę – to walka nie między złym a dobrym, lecz między złym, a...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 23,41 zł 39,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -28%
  Dziedzictwo krwi. Tom 1

  Dziedzictwo krwi. Tom 1

  Nowy, fantastyczny świat, który was wciągnie i złamie wam serca. Kochacie Sarah J. Maas i jej Szklany tron? Wkrótce pokochacie Amélie Wen Zhao! Zabójcza księżniczka. Oszust bez przeszłości i bez przyszłości. Cesarstwo zmierzające ku zagładzie. Czas opowiedzieć się po którejś ze stron. W Cesarstwie...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 32,46 zł 44,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -35%
  Mitologia słowiańska

  Mitologia słowiańska

  "Mitologia słowiańska" Jakuba Bobrowskiego i Mateusza Wrony zabiera czytelników w fascynujący świat pradawnych Słowian oraz ich wierzeń. Autorzy, w oparciu o aktualne opracowania naukowe z dziedziny historii, religioznawstwa i językoznawstwa, w sposób barwny i pobudzający wyobraźnię prezentują...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 29,39 zł 44,90 zł
  w magazynie
 • -42%
  Bajki dla chłopców

  Bajki dla chłopców

  Przedstawiamy książeczkę, która z pewnością spodoba się każdemu chłopcu! Znajdują się w niej krótkie, ciekawe opowieści, pełne motywów i tematów uwielbianych przez małych czytelników - fascynujące historie o przygodach piratów i astronautów, o olśniewających bitwach i walkach, o wspaniałych...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 10,48 zł 17,98 zł
  w magazynie
Warto zwrócić uwagę na...
Harry Potter i Czara Ognia. Tom 4. Wydanie ilustrowane 5/5 Nasza cena:
55,66 zł 79,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Harry Potter i Czara Ognia. Tom 4. Wydanie ilustrowane

Czwarty tom cyklu w nowej okładce autorstwa Jonny’ego Duddle’a. W tym roku w Szkole Magii i Czarodziejstwa Hogwart rozegra się Turniej Trójmagiczny, na który przybędą uczniowie z Bułgarii i Francjii. Zgodnie z prastarymi regułami w turnieju uczestniczyć ma trzech uczniów - reprezentantów każdej ze...
Pakiet: Czara cieni, Światło głębin 0/5 Nasza cena:
57,82 zł 79,98 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet: Czara cieni, Światło głębin

Czara cieni Dwunastoletnia Zgódka umie bronić się przed duchami, jednak wskutek pewnego zdarzenia, traci czujność i w jej ciele schronienie znajduje inna dusza. Duch jest silny, dziki i brutalny, ale może być jej jedyną ochroną, gdy dziewczynka zostaje wysłana pod opiekę bogatej rodziny swojego...
Światło głębin 4/5 Nasza cena:
30,91 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Światło głębin

Uważaj na sekrety, które kryją się pod falami... Bogowie Miriad nie żyją. Kilkadziesiąt lat temu zaczęli walczyć między sobą. Nikt nie wie dlaczego. Ale czy tak naprawdę odeszli na zawsze? Kiedy piętnastoletni Hark znajduje bijące serce przerażającego bóstwa, ryzykuje wszystko, by uchronić je przed...
Śpiew kukułki 5/5 Nasza cena:
34,03 zł 36,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Śpiew kukułki

Nagle poruszyły się jej piękne, zielonoszare, szklane oczy. Przesuwały się powoli, jak na osi, aż spojrzenie lalki spoczęło na twarzy Triss. I wtedy otworzyły się maleńkie usteczka. ? Co ty sobie wyobrażasz, że kim jesteś? To jest moja rodzina. Triss budzi się po wypadku i wie, że coś jest nie tak....
eBook Śpiew kukułki mobi epub 0/5 Nasza cena:
27,19 zł 31,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Śpiew kukułki mobi epub

Nagle poruszyły się jej piękne, zielonoszare, szklane oczy. Przesuwały się powoli, jak na osi, aż spojrzenie lalki spoczęło na twarzy Triss. I wtedy otworzyły się maleńkie usteczka. – Co ty sobie wyobrażasz, że kim jesteś? To jest moja rodzina. Triss budzi się po wypadku i wie, że coś jest nie tak....
eBook Czara Cieni mobi epub 0/5 Nasza cena:
29,74 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Czara Cieni mobi epub

Poznaj historię dziewczynki o niedźwiedzim sercu! Dwunastoletnia Zgódka umie bronić się przed duchami, jednak wskutek pewnego zdarzenia, traci czujność i w jej ciele schronienie znajduje inna dusza. Duch jest silny, dziki i brutalny, ale może być jej jedyną ochroną, gdy dziewczynka zostaje wysłana...
eBook Światło głębin mobi epub 0/5 Nasza cena:
29,74 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Światło głębin mobi epub

Uważaj na sekrety, które kryją się pod falami... Bogowie Miriad nie żyją. Kilkadziesiąt lat temu zaczęli walczyć między sobą. Nikt nie wie dlaczego. Ale czy tak naprawdę odeszli na zawsze? Kiedy piętnastoletni Hark znajduje bijące serce przerażającego bóstwa, ryzykuje wszystko, by uchronić je przed...
Duża książka o aborcji 0/5 Nasza cena:
28,62 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Duża książka o aborcji

Pierwsza na polskim rynku książka, która przełamuje tabu milczenia wokół aborcji. "Książka o aborcji" rozwiewa mity narosłe wokół zabiegu przerywania ciąży. Dostarcza informacji o prawnych uregulowaniach i metodach aborcji (wyjaśnia w jakich okolicznościach zabieg jest legalny i z użyciem jakich...
Ciężar pianina 4/5 Nasza cena:
27,20 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ciężar pianina

Opowieść o dwóch kobietach i pianinie, które związało je trwałymi więzami, mimo dzielących je lat i kontynentów, na dobre i na złe. Rok 1962, ZSRR. Ośmioletnia Katja dzięki tajemniczemu niemieckiemu najemcy mieszkającemu w głębi korytarza poznaje miłość swojego życia – pianino Blüthnera....
Wdzięczność. Najtańszy bilet do szczęścia 0/5 Nasza cena:
25,30 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wdzięczność. Najtańszy bilet do szczęścia

Jeśli chcesz częściej czuć się szczęśliwy, przeczytaj tę książkę, a przede wszystkim użyj jej. Dostajesz do ręki narzędzie, które pomoże ci silniej odczuwać wdzięczność i bardziej doceniać to, co masz. Dzięki temu narzędziu możesz się uczyć, jak aktywnie wpływać na przeżywanie szczęścia, zamiast...
Wielka księga siusiaków 5/5 Nasza cena:
22,29 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wielka księga siusiaków

Wielka księga siusiaków powstała w wyniku wizyt Autorów w szkołach i na obozach pisarskich, podczas których rozmawiali o siusiakach i męskości, a uczniowie dzielili się później w listach swoimi najskrytszymi myślami. Książka powstała w odpowiedzi na pustkę edukacyjną i nieprzygotowanie nauczycieli...
Czerwony kaszmir 5/5 Nasza cena:
27,99 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czerwony kaszmir

Trzy kobiece losy złączone czerwoną nicią… drogocenną kaszmirową przędzą, sporządzoną odwiecznymi rzemieślniczymi sposobami. We włoskiej Toskanii mieszka Alessandra, dumna z wysokiej jakości wełnianych, dzianinowych wyrobów, które sprzedaje w swoim butiku we Florencji. Raz do roku kobieta udaje się...
Wybrane bestsellery
Mega Bloks Betoniarka Cat Pojazd do zabawy + klocki Mattel 0/5 Nasza cena:
105,90 zł 121,03 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mega Bloks Betoniarka Cat Pojazd do zabawy + klocki Mattel

Z obracającą się betoniarką Cat® możesz zbudować własny świat zabawy! Mali budowniczowie mogą zabrać się do pracy, obracając bęben oraz wrzucając, wyrzucając i układając klocki – ta żółta betoniarka jest idealna do zabawy dla małych rączek. Przewoź klocki na plac budowy pojazdem z żółtą kabiną i...
Czarna pieśń 0/5 Nasza cena:
36,32 zł 49,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czarna pieśń

Toczyliśmy bitwy, po których zostawało na ziemi ponad sto trupów, ale nie napisano o nich ani słowa. Zakon walczy, ale często robi to w ciszy, bez chwały czy nagrody. Nie mamy sztandarów. Vaelin Al Sorna jest najnowszym rekrutem Szóstego Zakonu. Podczas brutalnego szkolenia uczy się wykuwać miecze,...
Barbie Kabriolet Mattel 0/5 Nasza cena:
85,24 zł 99,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Barbie Kabriolet Mattel

Udaj się w podróż kabrioletem Barbie(R) i przeżyj bezkresne przygody! Ten charakterystyczny dla stylu Barbie(R) dwumiejscowy samochód zaprojektowano w różowym kolorze, a jego maskę ozdobiono dodatkowo symbolem Barbie(R). To słodkie sportowe autko posiada dodatkowo tylny spojler i koła z...
Pakiet Password Reset. Książka ucznia i zeszyt ćwiczeń. Poziom B2 0/5 Nasza cena:
145,02 zł 149,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet Password Reset. Książka ucznia i zeszyt ćwiczeń. Poziom B2

Password Reset B2 Podręcznik To rozbudowana forma nauki, pozwalająca na poznanie tajników języka angielskiego na wysokim poziomie. Publikacja zawiera liczne zaawansowane ćwiczenia, które kompleksowo uczą i utrwalają wiedzę. Podręcznik perfekcyjnie przygotowuje do egzaminu maturalnego zarówno na...
Hopeless 5/5 Nasza cena:
29,36 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Hopeless

Czasem odkrycie prawdy może odebrać nadzieję szybciej niż wiara w kłamstwa. To właśnie uświadamia sobie siedemnastoletnia Sky, kiedy spotyka Deana Holdera. Chłopak dorównuje jej złą reputacją i wzbudza w niej emocje, jakich wcześniej nie znała. W jego obecności Sky odczuwa strach i fascynację,...
Między ustami a brzegiem pucharu 0/5 Nasza cena:
36,98 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Między ustami a brzegiem pucharu

Berlin przełomu XIX i XX wieku. Młody, przystojny i niezwykle próżny hrabia Wentzel Croy-Dulmen prowadzi hulaszczy tryb życia, otaczając się wieloma kobietami. Nie przyznaje się do polskiego pochodzenia, ba – gardzi wszystkim, co polskie. Kiedy jednak zakochuje się w pięknej Jadwidze...
Super Robot 31124 5/5 Nasza cena:
34,49 zł 45,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Super Robot 31124

Futurystyczna zabawa trzema zabawkami w jednej — Super Robotem do przebudowywania Fani LEGO® w wieku od siedmiu lat będą się świetnie bawić, odgrywając futurystyczne historie z zestawem Creator 3 w 1 Super Robot (31124). Model ma ruchomą głowę, nogi, stopy, ramiona i ręce, a na jego plecach...
Arka odkupienia. Przestrzeń objawienia. Tom 2 0/5 Nasza cena:
49,67 zł 59,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Arka odkupienia. Przestrzeń objawienia. Tom 2

Pięćdziesiąt lat temu interwencja ludzi obudziła obcą, uśpioną od wieków strukturę, stworzoną dawno temu po to, by ostrzegała o pojawieniu się istot inteligentnych w tym rejonie galaktyki. Teraz nastąpi reakcja. Kiedyś Clavain uciekł, by walczyć po stronie Hybrydowców - pewnego odłamu ludzi,...
Teraz matura. Matematyka. Zbiór zadań i zestawów maturalnych. Poziom podstawowy 5/5 Nasza cena:
35,79 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Teraz matura. Matematyka. Zbiór zadań i zestawów maturalnych. Poziom podstawowy

Teraz matura. Zbiór zadań i zestawów maturalnych z matematyki na poziomie podstawowym to publikacja przygotowująca do egzaminu maturalnego, pozwalająca na przećwiczenie wszystkich umiejętności sprawdzanych na maturze:– umożliwia zapoznanie się z zadaniami typu maturalnego dzięki pogrupowanym...
Opowieści z Narnii. Wydanie dwutomowe 0/5 Nasza cena:
87,98 zł 129,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Opowieści z Narnii. Wydanie dwutomowe

Opowieści z Narnii – wydanie dwutomowe to piękna edycja cyklu C.S. Lewisa, znanego już czytelnikom z wydania siedmiotomowego. Tym razem wszystkie siedem historii kryje się w dwóch eleganckich woluminach wydanych w twardej oprawie i zapakowanych w śliczne pudełko. Wydanie to zachwyca estetyką oraz...
Password Reset A2+/B1. Książka ucznia i zeszyt ćwiczeń 0/5 Nasza cena:
137,54 zł 149,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Password Reset A2+/B1. Książka ucznia i zeszyt ćwiczeń

Password Reset A2+/B1. Książka ucznia papierowa + książka cyfrowa Nowe wydanie uwielbianego przez nauczycieli podręcznika Password, autorstwa Marty Rosińskiej, realizuje wszystkie założenia i jest dostosowane do nowej, trudniejszej podstawy programowej, która zacznie obowiązywać w szkołach...
Jurassic World. T-Rex. Miażdżący krok 0/5 Nasza cena:
175,64 zł 206,64 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jurassic World. T-Rex. Miażdżący krok

Przygotuj się na niesamowite przygody prosto ze świata Jurassic World! Zainspirowany serialem animowanym „Park Jurajski: Obóz Kredowy” duży T-Rex Miażdżący krok potężnie tupie, ma realistyczne odgłosy dinozaura oraz funkcję ataku i uwalniania z uprzęży. Figurka została wykonana na podstawie filmów,...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula