Ćwiczenia z Ż. Ortografiki

Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Seria: Ortografiki
Oprawa: Miękka
Wydawnictwo: Wilga
Rok wydania: 2023
Ilość stron: 32
Opis

A gdyby nauczyć się ortografii w niekonwencjonalny, zabawny i skuteczny sposób?

Zamiast wkuwać ją na pamięć, ucz się przez skojarzenia! Dzięki mnemotechnice skuteczne zapamiętasz zasady ortograficzne. Pomogą ci w tym pełne humoru ilustracje, zabawne teksty i różnorodne zadania. Do książki dołączone są naklejki.

Więcej


Szukasz książki dla dziecka w wieku 6-8 lat? Sięgnij po tą, która powstała z myślą o czytelnikach właśnie w tym wieku, ich umiejętnościach i potrzebach. To przede wszystkim opowieść przystosowana do samodzielnego czytania, dzięki której odkrywanie magicznego świata książek stanie się niezwykłym doświadczeniem.

Dzięki odpowiedniej książce żmudna nauka pisania i liczenia przeistoczy się w dobrą zabawę, do której dziecko będzie chciało wracać. Trening kaligrafii i poznawanie zasad ortografii nie musi się ograniczać tylko do zajęć w szkole. Z odpowiednią książką z powodzeniem te umiejętności można też dodatkowo ćwiczyć w domu.

Oto 5 zalet czytania książek z maluchami:

  • Książka ma krótkie rozdziały, co ułatwi czytanie i zachęci dziecko do tego, żeby spróbowało czytać samodzielnie.
  • Ilustracje uzupełniające treść pomogą im poznać historię i ją zrozumieć. Mogą być również fantastycznym narzędziem wspomagania rozwoju kreatywności dzieci.
  • Publikacja została skonstruowana tak, żeby inspirować dziecko do samodzielnego czytania. Posiada krótkie rozdziały, czytelne ilustracje i jest napisana zrozumiałym językiem.
  • Bohaterowie książek dla dzieci w wieku 6-8 lat mają cechy i doświadczenia, z którymi mali czytelnicy łatwo się utożsamią. To rozwija empatię i pomaga zrozumieć opowiedzianą historię.
  • Dzięki temu, że w książce są poruszane tematy, które mały czytelnik być może zna z własnego doświadczenia, łatwiej będzie mu zrozumieć historię i się czegoś z niej nauczyć.
  • Ważnym elementem tej książki są wartości edukacyjne. Książka z jednej strony ćwiczy umiejętność samodzielnego czytania i rozwija wyobraźnię. Z drugiej dostarcza wiedzy o świecie, wspiera empatię i umiejętności emocjonalne.
  • Poprzez czytanie, dziecko zdobywa umiejętność koncentracji, co ma szczególne znaczenie w świecie, gdzie zauważamy wzrost ilości czynników rozpraszających. Podczas lektury czytelnik nieświadomie przyswaja nowe słowa i uczy się ich znaczeń, co równocześnie poszerza jego zasób słownictwa.

Autorem historyjki "Ćwiczenia z Ż. Ortografiki" jest Małgorzata Korbiel.

Opowieść jest w miękkiej oprawie. Poręczne wydanie sprawia, że ruszając na wycieczkę, bez przeszkód można ją zapakować do plecaczka dziecka.

Jest to dość krótka publikacja - ma 32 str. Każde dziecko jest inne i ich szybkość czytania jest różna. Niektóre dzieci mogą mieć problem z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać książkę przez długie godziny.

Jeśli po przeczytaniu do końca książki, Twoje dziecko będzie chciało poznać więcej perypetii bohaterów tego cyklu, nie wahaj się i sprawdź też następne części z serii "Ortografiki".

Pozycja Ćwiczenia z Ż. Ortografiki została wydana przez Wydawnictwo Wilga. Jeśli ta książeczka będzie odpowiadała maluchowi, to sprawdź także pozostałe publikacje tego wydawcy.

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii nauka pisania i liczenia lub z serii Ortografiki

Jaką metodę nauki ortografii wykorzystuje książka "Ćwiczenia z Ż. Ortografiki"?

Publikacja opiera się na nowoczesnej mnemotechnice, która wykorzystuje skojarzenia wzrokowe i logiczne zamiast pamięciowego powtarzania regułek. Dzięki zabawnym ilustracjom dziecko łączy pisownię konkretnych wyrazów z obrazami, co znacząco przyspiesza proces zapamiętywania. Teksty pełne humoru angażują emocjonalnie, co dodatkowo wzmacnia ślad pamięciowy u młodego czytelnika. To idealne rozwiązanie dla wzrokowców, którzy mają trudności z nauką poprzez tradycyjne metody dydaktyczne.

Czy zadania w tej publikacji są odpowiednie dla dzieci w wieku przedszkolnym?

Książka jest przeznaczona dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym i nie będzie odpowiednia dla maluchów niepotrafiących czytać. Formuła zadań wymaga od dziecka skupienia oraz umiejętności analizowania krótkich tekstów, co może być zbyt trudne dla większości przedszkolaków. Publikacja najlepiej sprawdza się u uczniów klas 1-3, którzy dopiero zaczynają systematyczną naukę zasad poprawnej pisowni. Rodzice dzieci z bardzo dużymi zaległościami mogą traktować ją jako atrakcyjny materiał uzupełniający wiedzę.

Jakie elementy dodatkowe uatrakcyjniają dziecku samodzielne rozwiązywanie zadań w książce?

Wewnątrz książki znajdują się kolorowe naklejki, które służą jako motywacja i element interaktywny podczas nauki. Dzieci mogą wykorzystywać je do oznaczania swoich postępów lub uzupełniania konkretnych ćwiczeń graficznych zawartych na stronach. Taka forma zabawy sprawia, że nauka ortografii przestaje kojarzyć się z przykrym obowiązkiem i staje się angażującym wyzwaniem. Dodatkowo humorystyczne ilustracje Małgorzaty Korbiel przyciągają wzrok i pomagają dziecku utrzymać koncentrację na dłużej.

Czy ta książka pomaga zapamiętać zasady pisowni innych liter niż ż?

Ten konkretny tom koncentruje się wyłącznie na zasadach pisowni litery ż oraz wyjątkach z nią związanych. Każde zadanie i ilustracja zostały zaprojektowane tak, aby wyeliminować błędy ortograficzne w obrębie tego jednego, konkretnego znaku. Skupienie się na wąskim zagadnieniu pozwala dziecku na pełne opanowanie materiału przed przejściem do kolejnych trudności językowych. Warto sięgnąć po pozostałe części serii, jeśli celem jest kompleksowe przećwiczenie pisowni rz, ó czy ch.

W jaki sposób mnemotechnika ułatwia dziecku trwałe zapamiętanie trudnych słów?

Zastosowana mnemotechnika pozwala dziecku budować trwałe skojarzenia między kształtem litery a znaczeniem danego wyrazu. Zamiast suchej teorii, uczeń otrzymuje gotowe obrazy i historyjki, które automatycznie przywołuje w pamięci podczas pisania. Metoda ta angażuje obie półkule mózgu, co czyni naukę znacznie bardziej efektywną niż tradycyjne, wielokrotne przepisywanie słówek. Dzięki temu trudne wyrazy zostają zapamiętane na poziomie podświadomym, co minimalizuje ryzyko błędu w przyszłości.

Szczegóły
  • Tytuł: Ortografiki. Ćwiczenia z Ż
  • Autor: Małgorzata Korbiel
  • Wydawnictwo Wilga
  • Seria Ortografiki
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2023
  • Ilość stron: 32
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788383181608
  • Język: polski
  • ISBN: 9788383181608
  • EAN: 9788383181608
  • Wymiary: 20.5x24 cm
  • Ostrzeżenia i pozostałe informacje: Zagrożenie zadławieniem. Małe elementy. Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat.
  • Dane producenta: Grupa Wydawnicza Foksal sp. z o.o., Marszałkowska 116/122, 00-017 Warszawa, Polska, biuro@gwfoksal.pl, tel. 22 826 08 82
Recenzje
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula