Cuda za rogiem

Średnia: 4.5 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
320
Rok wydania
2018
Nasza cena: 28,85 zł 39,90 zł Taniej o: 28%

Witaj w sklepie wielobranżowym, dzięki któremu rozwiążesz wszystkie swoje problemy!


Yuji Namiya przez wiele lat prowadził mały sklep osiedlowy. Ludzie przychodzili do niego nie tylko po to, żeby zrobić zakupy, ale też po radę w trudnych sytuacjach życiowych. Odbywało się to w dość nietypowy sposób. Listy z pytaniami wrzucali do sklepu przez otwór w rolecie, a odpowiedzi odbierali z pojemnika na mleko. Po śmierci właściciela budynek opustoszał, a o panu Namiya zapomniano.

Kilkadziesiąt lat później troje złodziei – Shota, Atsuya i Kohei – trafia do dawnego sklepu, szukając kryjówki. Kiedy zmęczeni i głodni przeszukują stare półki sklepowe, wydarza się coś niespodziewanego: ktoś wrzuca do sklepu list. Okazuje się, że młoda kobieta prosi w nim o poradę. Kiedy zaskoczeni rabusie próbują zrozumieć sytuację, odkrywają, że list przyszedł do nich z przeszłości…

Megabestseller, który poruszył serca 10 milionów czytelników na całym świecie!

Recenzje (4)
 1. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Są powieści, które przyciągają nas do siebie samym opisem. Za tym opisem czai się jakaś magia. A wraz z magią pojawia się tajemnica, którą aż pragniemy poznać. Właśnie takie są „Cuda za rogiem”.

  Jest to specyficzna literatura obyczajowa, z którą jeszcze nigdy nie miałam do czynienia. Napisana jest bardzo lekkim językiem, bo autor bardzo płynnie przechodzi z jednej historii do drugiej. Ale jej inność przejawia się przede wszystkim w opisach dotyczących kraju w którym się toczy - Japonii. Czyli zwyczaju, kulturze i wychowaniu, co było dla mnie nowością, niczym egzotyczny powiew świeżego powietrza. I ogromy plus tej książki. Byłam tak zafascynowana poznawaniem, każdej postaci, że nim się zorientowałam byłam już w połowie książki.

  „Cuda za rogiem” to niezwykła powieść o bezinteresownej pomocy, poświęceniu, mądrości życiowej i dojrzewaniu do pewnych decyzji. Jest bardzo przyjemnie napisana. I chociaż łamiemy sobie trochę język na japońskich imionach i nazwiskach, a momentami powieść wyda się nam naciągana i mało wiarygodna… to nic, bo jej zakończenie jest tak zdumiewające, że aż wzruszające. Ta powieść otuliła mnie melancholijnym nastrojem, który po zakończeniu pozostawał na długo w głowie, a na jej wspomnienie budził dodatkowo uśmiech. To pozycja, którą wszystkim polecę, za jej klimat, spokój i dobro. Po jej skończeniu będziecie odczuwali potrzebę niesienia bezinteresownej pomocy. Idealna lektura na długie jesienne wieczory, z kubkiem herbaty i kocykiem. Dajcie się porwać magii tej powieści.

  IG: @tina_booklover

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Polecamy sklep wielobranżowy, dzięki któremu rozwiążecie wszystkie wasze problemy. To sklep Namiya w naszym mieście. Jeśli w nocy wrzucisz list do otworu w rolecie, następnego dnia znajdziesz odpowiedź w skrzynce na mleko z tyłu sklepu."

  Pewien staruszek, właściciel podupadającego sklepu wielobranżowego w małej japońskiej miejscowości, od czasu do czasu proszony był przez swoich klientów, a czasem bawiące się obok dzieci, o udzielenie rad. Były to błahe sprawy, typu co zrobić, by dostać ze szkolnego testu 100% punktów, wcale się do niego nie przygotowując. Pan Namiya jednak zawsze podchodził do rad poważnie. Nigdy nie zostawił człowieka bez odpowiedzi. Pewnego razu, tuż przed zamknięciem, do sklepu trafia tajemniczo podpisany list z prośbą o rozwiązanie trudnej sytuacji życiowej. Przejęty właściciel odpisuje, a także postanawia na stałe uruchomić kącik porad.

  "Nieważne, czy to zaczepki, czy wygłupy. Wszyscy, którzy wrzucają list do mojego sklepu, są traktowani jednakowo: jako osoby, które mają problem. W ich sercu zagnieździło się zmartwienie. Zawsze przychodzą do skrzynki na mleko po odpowiedź. Chcą się koniecznie dowiedzieć, jaką radę ma dla nich staruszek Namiya. (...) Głowię się i piszę, dopóki starcza mi sił. Nie wolno ignorować próśb o pomoc."

  Udzielanie porad staje się całym życiem właściciela sklepu. Jeszcze długo po jego zamknięciu, kącik wciąż funkcjonuje. W końcu staruszek umiera, lecz pamięć o nim wciąż żyje w ludziach, którym pomógł. W jego trzydziestą rocznicę śmierci, w dawnym sklepie wielobranżowym ukrywają się trzej złodzieje. Chcą w nim przeczekać noc, by rankiem wtopić się w tłum biegnących do pracy ludzi. Jednak nie zdołali przewidzieć tego, co ich czeka... Ta noc zmieni ich życie nie do opisania... Nie tylko ich życie...

  "Cuda za rogiem" to wydawnicza nowość, która była potrzebna mojemu sercu. Lekka, nie wymagająca myślenia lektura, od której nie można się oderwać. Ciepła opowieść pełna magii, niespodziewanych zwrotów akcji, gdzie losy zupełnie różnych od siebie bohaterów, przeplatają się między sobą. Nic więcej Wam nie zdradzę... 😊

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Ta książka najpierw zaintrygowała mnie piękną okładką. Stwierdziłam, że jeśli treść ma być tak samo piękna jak okładka, to po prostu muszę przeczytać tę książkę. I się nie zawiodłam. Dawno już nie czytałam książki, która wnosi tyle piękna, ciepła, magii i jest po prostu piękna - innymi słowami nie da się jej opisać. Przez tę książkę po prostu płynęłam, chłonęłam każde słowo. Ta książka jest zupełnie inna od książek jakie ostatnio czytałam i chyba w tym tkwi jej sukces.

  To przepiękna opowieść o tym, jak jeden człowiek, może pomóc wielu innym, przy tym pomagając samemu sobie. Cuda się zdarzają i udowadnia nam to Pan Namiya. W swoim sklepie postanawia ON otworzyć kącik z poradami. Listy z prośbami o pomoc wrzucane są przez roletę do sklepu. Już dzień później każdy otrzymuje odpowiedź. Samotne dotąd życie staruszka nabiera sensu, bo pomaganie innym na nowo tchnęło w niego chęć do życia.

  Książka jest napisana w taki sposób, że poznajemy problemy pytających, odpowiedzi Pana Namiya, a później spotykamy ludzi, którym niejako Pan Namiya odmienił życie. Takie poprowadzenie akcji czyni książkę szalenie ciekawą.

  Musicie przeczytać tę książkę bo jej piękna nie da się opisać słowami. Trzeba to po prostu przeżyć. Jest to książka naprawdę dla każdego!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Początkujący Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Lektury po jakie zdarza mi się sięgać cechuje duże zróżnicowanie. Jestem tym typem czytelnika, który jednego dnia zachwyca się prozą laureatki The Women’s Prize for Fiction, innym razem nie może oderwać wzroku od thrillera, a znowu później z rumieńcami na policzkach zaczytuje się w romansie. Wynika to z tego, że moje aktualne lektury często podyktowane są moim nastrojem, oczekiwaniom albo mają związek z sytuacją w jakiej się znajduję. A jeśli pod tym względem jesteśmy do siebie podobni, a Wy będziecie poszukiwać lektury, która może podnieść Was na duchu i zapewnić pewne poczucie komfortu, powieść Keigo Higashino „Cuda za rogiem” to doskonały wybór.

  Trójka drobnych złodziejaszków - Shōta, Atsuya i Kōhei - trafiają do opuszczonego sklepu wielobranżowego przez przypadek, szukając kryjówki. Rabusie potrzebują tylko miejsca aby przeczekać kilka najbliższych godzin. Podczas gdy oni przeszukują budynek, ktoś wrzuca przez otwór w rolecie list - młoda kobieta zwraca się w nim do dawnego właściciela sklepu Yūji Namiya o poradę. Okazuje się, że opuszczony sklep przed latami był miejscem, w którym ludzie rozwiązywali swoje problemy. Listy z pytaniami wrzucali przez otwór w rolecie, a właściciel - pan Namiya podrzucał odpowiedzi do skrzynki z mlekiem by umożliwić wszystkim zachowanie anonimowości. Wszystko wskazuje na to, że list znaleziony przez trójkę rabusi pochodzi właśnie z przeszłości, kiedy dawny właściciel wciąż jeszcze prowadził swoją działalność.

  „Cuda za rogiem” nie są klasyczną powieścią - w rzeczywistości to kilka pozornie odrębnych historii, które łączy motyw sklepu wielobranżowego pana Namiya i w których bohaterowie stają przed koniecznością podjęcia jakiejś trudnej, nierzadko kluczowej dla ich życia decyzji. Niektóre z tych opowieści sprawiają wrażenie fragmentarycznych, dlatego że poznajemy je jedynie na podstawie korespondencji wymienianej „za pośrednictwem sklepu”, inne mają znacznie szerzej nakreślone tło (można powiedzieć, że zostają przedstawione z perspektywy osoby zwracającej się o poradę). Bez względu jednak na formę Keigo Higashino zawsze umożliwia swoim czytelnikom poznanie odpowiedzi na nurtujące pytanie: jaki był finał tej konkretnej historii?

  Odrębność poszczególnych części jest bowiem tylko pozorna. Wątki poruszane w różnych historiach przeplatają się ze sobą i powracają na dalszych kartach „Cudów za rogiem”. Opowieści jakie przedstawia Keigo Higashino sa odświeżająca różne - autor pisze o tym jak trudno czasami dokonać wyboru pomiędzy marzeniami a rozsądkiem; o tym jak ważne jest znalezienie w życiu jakiegoś celu; i o tym, że czasami już prosząc o radę tak naprawdę wiemy co zrobić, ale szukamy potwierdzenia na to czy jest to słuszna decyzja - równocześnie jednak jest ON w stanie w inteligentny i niewymuszony sposób spleść je w jedną całość.

  „Cuda za rogiem” nie przykładają dużej wagi do wytłumaczenia wątku listów z przeszłości - nie szukają jakiś skomplikowanych, górnolotnych wyjaśnień. To historia skupiająca się na ludzkich emocjach, mocno osadzona w naszej rzeczywistości z pewnym „magicznym twistem”. O dziwo, początkowo nic jednak nie wskazywało, że niej wrażenia z lektury będą tak pozytywne. Pierwsza część „Cudów za rogiem” wypadła bowiem w moim odczuciu raczej niefortunnie. Fragment z perspektywy złodziei, w którym odkrywają sklep i pierwszy list, zdominowany został przez partie dialogowe u charakteryzuje go bardzo prosty język i pewna infantylność. Przez to wywołuje nieco mylne wrażenie o dalszej historii.

  Powieść Keigo Higashino to historia, która doskonale sprawdzi się na każdy jesienny „smutek czy też smuteczek”. To taka opowieść, która wywołuje w człowieku poczucie komfortu, bo utwierdza go w przekonaniu, że nawet jeśli znajdujemy się w jakiejś trudnej sytuacji, zawsze jest jakieś rozwiązanie i droga ku lepszemu. I nawet jeśli momentami można mieć wrażenie, że pobrzmiewa tu pewna sztuczność i oderwanie od rzeczywistości, nie pojawia się ono na tyle często by traktować je w kategorii wad. Ja zdecydowanie polecam Wam lekturę.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Tuż za rogiem 5/5 Nasza cena:
28,97 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tuż za rogiem

Czy to jest jeszcze miłość? Tomek, odnoszący sukcesy biznesmen. Monika, niespełniona malarka. Dawna miłość i fascynacja innością odleciały w siną dal. Rozczarowani małżeństwem, oddalili się od siebie i wygląda na to, że nie ma szans na porozumienie. Skupieni na sobie,  nie zwracają uwagi na to, co...
Cuda i Dziwy Mistrza Haxerlina 4/5 Nasza cena:
30,79 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Cuda i Dziwy Mistrza Haxerlina

W wozie Mistrza Haxerlina można znaleźć najbardziej kurioz… wszechstronne artefakty, takie jak stos rogów ostatniego jednorożca, oryginalne kopie mieczy z najgłębszych czeluści piekieł czy bezdenne dzbany na wino. Godziwe zarabianie na życie sprzedawaniem tych dziwów wiąże się jednak z...
Za cudze grzechy 4/5 Nasza cena:
26,98 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Za cudze grzechy

Europejska podróż pełna namiętności. Kontynuacja powieści W cudzym domu to prawdziwie europejska, pełna przygód podróż. Los nikogo nie oszczędza. Rozalia skazana jest na rodzinny areszt w Krakowie, Luiza i Joachim próbują dotrzeć do Ameryki przez Paryż. Pozostali zniknęli czyżby bez śladu? Spiski,...
Za cudze grzechy audiobook mp3 0/5 Nasza cena:
27,22 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Za cudze grzechy audiobook mp3

Europejska podróż pełna namiętności. Kontynuacja powieści W cudzym domu to prawdziwie europejska, pełna przygód podróż. Los nikogo nie oszczędza. Rozalia skazana jest na rodzinny areszt w Krakowie, Luiza i Joachim próbują dotrzeć do Ameryki przez Paryż. Pozostali zniknęli – czyżby bez śladu?...
Lekarz, który wiedział za dużo / Wszystkie drogi prowadzą do Mekki / Luther Odcinek zero 0/5 Nasza cena:
84,92 zł 99,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Lekarz, który wiedział za dużo / Wszystkie drogi prowadzą do Mekki / Luther Odcinek zero

Pakiet trzech znakomitych kryminałów, które przeniosą czytelnika w mroczne miejsca na skutej lodem norweskiej wyspie Hitrze, pulsującej od upału Mekce i deszczowym Londynie. Lekarz, który wiedział za dużo Na kilka tygodni przed Bożym Narodzeniem młody lekarz Mads Helmer odkrywa podczas wieczornej...
Za cudze winy 0/5 Nasza cena:
31,85 zł 35,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Za cudze winy

Wampir, który był żołnierzem, a teraz ma dość życia... Setki lat temu Sebastian Wroth został zmieniony w wampira - w jego mniemaniu najpotworniejszą istotę na ziemi - wbrew swojej woli. Chory z nienawiści do samego siebie i samotny od wielu lat, nie widzi powodu, aby ciągnąć dalej swe nędzne życie....
Za zamkniętymi drzwiami 5/5 Nasza cena:
22,70 zł 32,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Za zamkniętymi drzwiami

Perfekcyjna para? Doskonałe małżeństwo? Czy idealne kłamstwo? ŚWIATOWY BESTSELLER, KTÓRY WYWOŁAŁ SENSACJĘ NA MIĘDZYNARODOWYM RYNKU WYDAWNICZYM! Wszyscy znamy takie pary jak Jack i Grace: ON jest przystojny i bogaty, ona czarująca i elegancka. Chciałoby się poznać Grace nieco lepiej, ale to...
Za stare grzechy 5/5 Nasza cena:
28,44 zł 36,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Za stare grzechy

Pełna humoru i wzruszeń opowieść o miejscu, gdzie mógłbyś być gościem, a najchętniej pozostałbyś na dłużej… Rodzina Stachowiaków od wielu lat zarządza stacją narciarską na Podhalu. Rozległe interesy idą świetnie do chwili rodzinnego nieszczęścia. Rodzina musi stawić czoła nowej rzeczywistości,...
Cuda umysłu. Myśli kształtują życie 4/5 Nasza cena:
30,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Cuda umysłu. Myśli kształtują życie

W tej fascynującej książce dr Joseph Murphy dzieli się z czytelnikiem refleksjami na temat ukrytej w podświadomości mocy, której możemy użyć, by podnieść jakość życia. Dzięki tej niezwykłej i ogromnej siły możemy być zdrowsi i bogatsi; możemy się uwolnić od uzależnienia od alkoholu czy narkotyków;...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula