"Cuda z mleka. Pankracy i Tatarak na tropie bakterii" to książka z drugiego poziomu serii "Czytam sobie". Dłuższe zdania, duża czcionka i kolorowe ilustracje!
Mleko to coś niezwykłego. Można je dodać do kawy lub herbaty, albo wypić z nim kakao. Można zrobić z niego różne inne rzeczy: masło, ser, śmietanę... Pozostawione na jakiś czas w odpowiednich warunkach, zaczyna fermentować. Wtedy możemy otrzymać z niego jogurt, kefir, maślankę... Jedno mleko (zwykle krowie), a tyle możliwości!
Co to za cuda powstają z mleka i jak to się dzieje? Pankracy głowi się nad tym już od jakiegoś czasu. Razem z profesorem Tatarakiem wyrusza w niezwykłą podróż do wnętrza... bidonu z mlekiem! Chcą sprawdzić, jakie procesy zachodzą podczas fermentacji mleka. Na swojej drodze spotykają bakterie i to zarówno dobre, jak i złe. Badania i obserwacje niosą odpowiedzi na wiele pytań, ale... trzeba przecież wrócić jakoś na zewnątrz! W jaki sposób nasi bohaterowie poradzą sobie z tym zadaniem? Przekonajcie się sami!
Justyna Bednarek napisała wspaniałe, zabawne i pełne wartościowej wiedzy opowiadanie dla bardzo dociekliwych czytelników. Dowiecie się z niego, jakie korzyści dają nam dobre bakterie, probiotyki i prebiotyki oraz gdzie w naszym organizmie mogą one zamieszkać. To książka, która odpowiada na wiele pytań, na które bezskutecznie szukaliście dotąd odpowiedzi. Po jej lekturze z pewnością zajrzycie do lodówki, by sprawdzić, jakie cuda z mleka macie we własnym domu.
"Cuda z mleka. Pankracy i Tatarak na tropie bakterii" Justyny Bednarek ukazały się nakładem wydawnictwa HarperKids w ramach serii "Czytam sobie". To książka z drugiego poziomu tej serii, adresowana jest więc do dzieci, które w czytaniu osiągnęły już pewną wprawę i niestraszne im dłuższe, bardziej złożone zdania. Inne czytanki z tego samego poziomu to między innymi:
- "Robot Robert",
- "Parasol pana Pantalona",
- "Baba Jaga w Ameryce",
- "Babula Babalunga",
- "Futuropolis Miasto jutra",
- "Historia pewnego statku. O rejsie "Titanica"",
- "Lem i zagadki Kosmosu".