Chwilowa anomalia. O chorobach współistniejących naszego świata

Średnia: 4.7 Ilość ocen: 6
Wysyłka w
48 godzin + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
384
Rok wydania
2020
Nasza cena: 34,29 zł 44,99 zł Taniej o: 24%

Masz ochotę na chwilę refleksji na temat problemów dotyczących współczesnej cywilizacji? Przeczytaj rozmowy ze specjalistami, którzy dzielą się swoją wiedzą z różnych dziedzin.

Książka "Chwilowa anomalia. O chorobach współistniejących naszego świata" autorstwa Tomka Michniewicza - to świetna propozycja dla osób, które lubią wiedzieć, jak działa otaczający nas świat.

Autor "Chwilowej anomalii. O chorobach współistniejących naszego świata" jest dobrym obserwatorem, który za przedmiot swojego zainteresowania obrał otaczającą go rzeczywistość. W momencie wybuchu pandemii Tomek Michniewicz postanowił, że jeszcze dokładniej przyjrzy się bieżącej sytuacji. Co udało mu się zaobserwować? Przede wszystkim smutny fakt, że naszej cywilizacji zagraża mnóstwo nieuświadomionych problemów. Należą do nich między innymi: ignorancja, chaos komunikacyjny, zalewające nas fale fake newsów, rządy, które nie są przygotowane na kryzys i wreszcie reakcje stadne, które mogą wzmagać rozprzestrzenianie się paniki.

Książka Tomka Michniewicza to zapis rozmów, przeprowadzonych ze specjalistami z różnych dziedzin. Wśród rozmówców Michniewicza znaleźli się na przykład: psycholog konfliktu, politolożka, klimatolog, analityk spraw międzynarodowych oraz profesor ekonomii. Lektura publikacji unaocznia, w jak ciężkiej sytuacji się obecnie znajdujemy. Pokazuje też, że zbytnie skupienie się jedynie na bieżących problemach może być katastrofalne w skutkach.


Od autora

Znajomy negocjator policyjny powiedział mi kiedyś: „Obserwuj ludzi, gdy wszystko wokół się wali. W chwilach kryzysu dużo można zobaczyć”. Gdy więc wybuchła pandemia, obserwowałem uważnie. I robiłem notatki.

Sytuacja globalnego zagrożenia odsłoniła wiele chorób współistniejących, które trapią naszą cywilizację: ignorancję, komunikacyjny chaos, destrukcyjną siłę fake newsów, nieprzygotowanie rządów i nas samych na kryzys, irracjonalne reakcje stadne, władzę w rękach nieodpowiedzialnych ludzi... Jak to wszystko się dla nas skończy?

Ta książka to zapis rozmów ze specjalistami, którzy ze swoich obserwacji wyciągają wnioski na przyszłość. Psycholog konfliktu szkolący siły specjalne, politolożka, klimatolog, analityk spraw międzynarodowych, profesor ekonomii, socjolożka, preppers i inni eksperci w swoich dziedzinach pokazują, w jak fatalnej sytuacji się znaleźliśmy.

"Kryzys to zbyt straszna rzecz, żeby go zmarnować”, jak mawiał Paul Romer, noblista z ekonomii. Czy wyciągniemy wnioski na przyszłość? Wygląda na to, że na razie zajęci bieżącymi problemami patrzymy pod nogi, zupełnie nie widząc, że pędzimy na ścianę.

Tomasz Michniewicz


O autorze

Tomek Michniewicz jest dziennikarzem i reporterem. Oprócz "Chwilowej anomalii" napisał ON między innymi: "Chrobot. Życie najzwyklejszych ludzi świata", "Świat równoległy", "Swoją drogą. Opowieść o trzech podróżach po inne życie", czy też "Gorączka. W świecie poszukiwaczy skarbów". Warto sięgnąć po te książki, żeby zobaczyć różne kultury, społeczności i systemy funkcjonowania ludzi z całego świata.

Recenzje książki Chwilowa anomalia. O chorobach współistniejących naszego świata (6)

 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  „Chwilowa anomalia” to książka, która idealnie wpasowuje się w dziwną i niepewną teraźniejszość. Pandemia dotyka nas wszystkich, tu nie ma żadnych podziałów. Jedni radzą sobie z nią lepiej, a inni gorzej. Część z nas nie dopuszcza do siebie myśli, że wirus naprawdę istnieje. Doszukujemy się kłamstw, tajnych spisków, ataków na naszą wolność, negujemy wszystkie informacje z nim związane. Inni grzecznie stosują się do coraz to nowszych obostrzeń, z napięciem oglądają serwisy informacyjne, śledzą statystyki zachorowań. Ja jednak jestem chyba w tej trzeciej grupie, która stara się nie popadać w panikę i podchodzić do wszystkiego z dystansem i logiką. Nowa książka Tomasza Michniewicza była świetną lekturą, która dała mi nowe i szersze spojrzenie na to, co obecnie dzieje się wokół nas.

  Pandemia, która okazała się być ciosem w całą ludzkość, nie tylko osłabiła nasz świat i nas samych. Za jej sprawą światło dzienne ujrzały choroby współistniejące gnębiące całą populację. Panika, ignorancja, fake newsy, upadająca gospodarka, kulejąca edukacja, irracjonalne zachowania, niewystarczająca opieka medyczna, absurdalne zachowania polityków i władzy. Autor zadaje swoim rozmówcom ważne i nurtujące pytania, które z pewnością gryzą niejednego z nas, a które obecnie coraz częściej sobie zadajemy. Czy warto śledzić serwisy informacyjne i wierzyć we wszystko, co tam podają? Czy robienie zapasów na czarną godzinę ma jakikolwiek sens? Co dzieje się z człowiekiem w obliczu zagrożenia? Jak władza radzi sobie z rządzeniem w czasie kryzysu i jak go wykorzystuje na swoją korzyść? Czy dążymy do katastrofy klimatycznej? Na te i wiele innych pytań odpowiadają specjaliści z przeróżnych dziedzin, począwszy od instruktora psychologii konfliktu, profesor ekonomii, dziennikarza naukowego, politolożki, a skończywszy na badaczce sztucznej inteligencji, instruktorze survivalu i klimatologu. Spektrum dotykanych w książce tematów jest bardzo szerokie, ale wszystkie są idealnie wyważone i zobrazowane w taki sposób, że każdy bez problemu je zrozumie i dowie się z nich wartościowych rzeczy. Bardzo podobało mi się wnikliwe, rzetelne, nieoceniające i wyważone podejście autora do poruszanych kwestii.

  Książka jest zapisem rozmów autora ze specjalistami z różnych dziedzin i taka forma bardzo mi się spodobała. Dzięki temu spojrzałam na wszystkie poruszane problemy z innego punktu widzenia. Z jednej strony te rozmowy wyjaśniły mi sporo kwestii, o których nie wiedziałam co myśleć, albo w ogóle nie interesowałam się nimi. Autor skłonił mnie do dokładniejszego obserwowania tego, co dzieje się w naszym kraju, analizowania tego i wyciągania konkretnych wniosków. Z drugiej strony po skończeniu tej lektury mam jeszcze większe obawy co do tego, jak zakończy się ta cała pandemia i w jakim stanie z niej wyjdziemy. Niektóre aspekty są dla mnie bardzo niepokojące i nawet nie chcę myśleć o czarnym scenariuszu, który tak naprawdę ludzie sami sobie napisali i ciągle dopisują do niego coraz gorsze sceny. Mam jednak nadzieję, że to wszystko, co obecnie dzieje się wokół nas jest jedynie chwilową anomalią, z której szybko się otrząśniemy i przede wszystkim wyciągniemy wnioski na przyszłość.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Zastanowiliście się choć raz, dlaczego po ogłoszeniu pandemii w sklepach najbardziej brakowało papieru toaletowego? Nie lekarstw, nie wody, nie bandaży, ale akurat papieru do [motyla nóżka]???  W stanie zagrożenia życia w pierwszej kolejności myślimy o... o tym jak bardzo spaczony jest ten świat opowiada Tomek Michniewicz, oraz goście, których zaprosił do dyskusji. Tak powstała książka "Chwilowa anomalia. O chorobach współistniejących naszego świata", która dobitnie pokazuje, że przed wybuchem ogólnoświatowej paniki covidowej było źle, natomiast w trakcie tego szaleństwa zrobiło się sto razy gorzej i lepiej już nie będzie (zdaję więc sobie sprawę, że część czytelników będzie zawiedziona brakiem opcji optymistycznej w tej pracy, a dla takich czarnowidzów jak ja, to będzie woda na młyn).

  Autor wnikliwie obserwuje otaczający świat i sytuację, w której wszyscy się znaleźliśmy, przy okazji poruszając tematy, które dotyczą każdego z nas, w mniejszym lub większym stopniu. Komunikacyjny chaos, ogromna dezinformacja, perfidna manipulacja ludźmi, irracjonalne zachowania stadne a  przede wszystkim cała ta sytuacja pokazała, jak bardzo nieodpowiedni ludzie rządzą tym państwem, jak swobodnie pozwalają sobie na coraz większe przekręty i jak coraz mniejsze wrażenie to na nas robi, trochę się oburzamy, ale nic poza tym. Poniewieranie ludźmi i czerpanie korzyści własnych to obraz, który spowszedniał, a który pandemia szczególnie mocno uwypukliła.

  Nieważne, czy będziemy się zgadzać z Michniewiczem czy nie, warto się nad książką pochylić, a potem zastanowić nad niektórymi aspektami życia codziennego. Myślenie nie boli.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Chwilową anomalię" Tomasza Michniewicza zamówiłam w ciemno. Nie czytałam żadnych recenzji, żadnych zapowiedzi wydawcy, choć widziałam, że przewijały się gdzieniegdzie w internetach. Byłam tak zachwycona jego reportażem pt. "Chrobot", że z niecierpliwością wyczekiwałam kolejnej książki. Wstęp mnie pochłonął, lecz kiedy przeczytałam pierwszy rozdział "Trzy miesiące do dnia zero", pomyślałam sobie: No nie. Znowu ten koronawirus! Ile można?!. Rozdział jednak szybko się skończył, a ja na nowo przeżywałam początek pandemii, wchodząc w temat całą sobą. I tak przejęta i wsłuchana w rozmowy i trafne spostrzeżenia autora, niepostrzeżenie dotarłam do ostatniej strony.

  Wybuch pandemii choć zburzył nasze poczucie bezpieczeństwa, zamknął nas w domach, odizolował od przyjaciół i rodzin, dawał nadzieję, że docenimy drugiego człowieka, staniemy się bardziej empatyczni, serdeczni i pomocni. Tęskniliśmy za ludźmi, za relacjami face to face, za ściskaniem się na powitanie... "Stara", dobrze nam wszystkim znana nienawiść przyszła bardzo szybko. Początkowo uderzyła w służbę medyczną, która stała na pierwszej linii frontu. Oklaski i koncerty na balkonach, zamieniły się w wyrzucanie medyków ze sklepów z obawy o zarażenie. Kolejne ataki wycelowane były w osoby nie noszące maseczek. To nie było zwykłe zwracanie uwagi, to była agresja. Dalej szło coraz szybciej. Nieuprzejmości w sklepie, na ulicy, w pracy (u tych, którzy jeszcze ją mieli). Aż doszło do apogeum i protestów na ulicach w całej Polsce. Tak, chodziło i nadal chodzi o prawa kobiet, ale wylała się czara goryczy również z innych ważnych powodów. Obecnie między nami wszystkimi trwają przepychanki na temat szczepionek- ci co czekają w kolejce na szczepienie z nienawiścią patrzą w stronę tych, którzy nie zamierzają się jej poddać. Gdzie się podziała ta empatia, współczucie i zrozumienie?

  Po zaledwie kilku tygodnia globalnego locdownu, zaczęły do nas docierać podnoszące na duchu informacje o poprawie jakości powietrza, o budzącej się do życia przyrodzie, o coraz czystszych wodach w oceanach, morzach czy kanałach weneckich, o dzikiej zwierzynie, która w końcu odzyskała spokój i swoją przestrzeń. Niestety w tym samym czasie zaczęliśmy produkować tony jednorazowych rękawiczek oraz maseczek, które porzucone na ulicach i w sklepach na nikim nie robią już wrażenia.

  Zanim zamknięto nas w domach, chodziły słuchy i fake newsy, że pozamykają granice miast, zamkną sklepy. Masowo więc ruszyliśmy na zakupy, by zrobić zapasy. Mąka, ryż, makaron, konserwy, mydło i papier toaletowy stały się towarem deficytowym (do dziś nie rozumiem o co chodzi z tym papierem toaletowym? Czy wcześniej go nie używano czy obawiano się epidemii biegunki?!). Zaczęliśmy baczniej przyglądać się temu, co jemy. Niektórzy nawet nauczyli się piec domowy chleb, choć z drugiej strony wielu w dalszych ciągu (albo i bardziej) zajada stres batonikami.

  Kiedy pierwsi Polacy mierzyli się z objawami covid-19, dla naszego narodowego bezpieczeństwa zamknięto nas w domach. Wojsko wraz z policją patrolowało ulice. Nawet spacerowanie po lesie groziło karą! Akcja #zostańwdomu nabrała cechy odpowiedzialności za zdrowie i życie swoje i drugiego człowieka. Kiedy jednak chorych przybywało o kilkaset dziennie, a wybory zbliżały się wielkimi krokami, zniesiono wiele z restrykcji, byle tylko szybko i odpowiednio oddać głos.

  W ciągu ostatnich miesięcy, wielu z nas straciło pracę, a tym samym stabilność finansową. Wszyscy jakoś baczniej liczymy złotówki w portfelu i na koncie, szukamy pomocy, składamy wnioski o zasiłki. Tymczasem w Sylwestra, nie żal nam było puścić z dymem odłożone oszczędności.

  Mogłabym wymieniać jeszcze wiele absurdów, które obnażył ostatni rok. Pandemię, choć okrutną, można by rozpatrywać w kategorii szansy. Ukazała ona bowiem obszary, w których mamy szansę na zmianę. Brutalnie otworzyła nam oczy na to, co nie działa. Pokazała w którym kierunku powinniśmy się udać. Ale my nadal jesteśmy ślepi i zbyt głupi, by coś zmienić. Winy ciągle szukamy w innych, myślimy w kategoriach JA, nie MY, liczy się to, co teraz, a nie to co będzie za kilka dekad. Dolegają nam przede wszystkim egoizm, panika, niewiedza, nienawiść, bezrefleksyjność i inne ludzkie zaburzenia. Koronawirus ukazał wiele naszych słabości, z którymi nie mamy ochoty się zmierzyć.

  "Chwilowa anomalia" nie należy do przyjemnych lektur. Ale ważne tematy, które trzeba w końcu przegadać, nie są łatwe. Tomasz Michniewicz po raz kolejny zmierza się z ludzkimi słabościami. Wcale nie oskarża, nie przekonuje zbytnio do swoich opinii, lecz obiektywnie próbuje znaleźć odpowiedzi u specjalistów: psychologa konfliktu szkolącego siły specjalne, politolożkę, klimatologa, analityka spraw międzynarodowych, profesor ekonomii, socjolożkę, prepersa, popularyzatora nauki i kilku innych. Rozmawiają zatem o władzy, o strachu, statystykach, mediach, politykach, nauce, teoriach spiskowych, kryzysie, umiejętności przetrwania, zmianach klimatycznych, przyszłości- wszystko w kontekście covidu. To, co z tych rozmów wynika, niestety nie napawa optymizmem...

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  SARS-CoV2, COVID-19, lockdown, protesty, gospodarka, polityka, społeczeństwo i Tomasz Michniewicz. Dzięki temu, mamy rewelacyjną mieszankę wybuchową w postaci bardzo dobrze napisanej książki. Czytając o zaistniałych sytuacjach, aż się prosi o dowody i Tomasz Michniewicz wychodzi temu naprzeciw z jak najwyżej uniesiona głową. W jednej książce znajdziemy wypowiedzi rewelacyjnych specjalistów, od instruktora psychologii konfliktu, politolożki, dziennikarza naukowego, popularyzatora nauki w zakresie modelowania i symulacji w naukach społecznych, dyrektorów wielu radiostacji, autora audycji i programów w TVP Kultura, Dr Hab. w dziedzinie stosunków międzynarodowych, członka zarządu Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, aż po klimatologa – eksperta polityki ochrony klimatu i wielu, wielu innych. Każda wypowiedź jest oparta o naukowe doświadczenie, niemalże żadne słowo nie jest w tej książce przypadkowe i pozostawione do samoobrony. Autor książki nie pozostawia nas w niewiedzy. Obszernie wyjaśnia poruszanych zagadnień, do tego prywatne notatki i własne spostrzeżenia z którymi ja osobiście utożsamiałam się w stu procentach. (…)” Zapominamy już o tym wirusie, zostaje w tle jak brzęcząca mucha, która stale irytuje…Główna niedogodność jest taka, że w sklepach trzeba nosić maseczkę. Na parterze stale łapie się na tym, że jej zapominałem. Wracam po schodach na trzecie piętro, zły na siebie. Kto nie ma w głowie, ten ma w nogach.” I kto choć raz rak nie miał? Książka tak bardzo mnie wciągnęła, że uczelniane podręczniki odstawiłam na bok. Byłam ciekawa tych wszystkich wypowiedzi. Ilość zakładek, dzięki którym zaznaczyłam (jak dla mnie) świetne cytaty, zaczęła przypominać dywan z kolorowymi frędzlami. Po prostu genialnie i prosto wyjaśnia lęk, panikę, strach, istotę koronawirusa, politykę zagraniczną jak i tą polską. Odpowiada na wiele nurtujących w dobie obecnych wydarzeń pytań, a odpowiedzi są tak skonstruowane, że każdy sobie z nimi poradzi. (…)” Panie Profesorze, Pan zdaje sobie sprawę, że wiele osób przeczyta ten wywiad i machnie na Pana ręka? Uznają, że to wszystko przesada, głupoty, jakaś katastroficzna futurologia. Albo że jest Pan nawiedzonym wariatem. Oczywiście. To jest syndrom żaby. Jeśli do garnka z wodą włoży się żabę i postawi się garnek na gazie, żaba będzie spokojnie siedzieć, aż się ugotuje. Bo na początku jest jej fajnie, cieplutko, potem coraz cieplej i cieplej, trochę za ciepło, aż w końcu gotująca się woda ją sparaliżuje i szlag ją trafi, bo nie będzie mogła się ruszyć…No więc my jesteśmy na tym etapie, gdy jest nam już trochę za ciepło.” Książka jest napisana w formie wywiadu i dla tego też czyta się ją z lekkością i szybkością. Podzielona jest na rozdziały, nie są ani za długie, ani za krótkie. Forma idealna dla mnie, takie książki pochłaniam z przyjemnością. Nie mogłoby być inaczej, studiując i pasjonując się psychologią, niczym na talerzu miałam wyjaśnione podstawowe zachowania ludzi w trudnych dla nich momentach, od prezydenta, premiera, zbieranego materiału do programu telewizyjnego, po przeciętnego Kowalskiego - który po sklepie w maseczce chodzi. Z całego serca polecam! Czekam na więcej, mam cichą nadzieję, że właśnie powstaje część o strajku kobiet.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Choć unikam książek z tematem koronawirusa, to znając wcześniejsze reportaże Tomasza Michniewicza sięgnęłam po nią z ciekawością. Książka składa się zarówno z wywiadów ze specjalistami z różnych dziedzin, jak również ze swoistego sprawozdania z kolejnych tygodni pandemii i związanych z nią emocji. Siłą rzeczy nie obejmuje drugiej fali, która niewątpliwie również dostarcza szerokiego pola do obserwacji.

  Przecież to nie pierwszy kryzys, który dotyka świat. Czy nie można się było lepiej przygotować? Czy nauczeni doświadczeniem wcześniejszych pokoleń nie powinniśmy spodziewać się niespodziewanego? Dlaczego dawne tragedie zacierają się w naszej pamięci, wypieramy je z naszych myśli, uznając że nas nie dotyczą?

  Autor na podstawie wnikliwych obserwacji opisuje nasze reakcje począwszy od paniki, po pewnego rodzaju zobojętnienie i akceptację obecnego stanu. Pokazuje chaos organizacyjny, nieprzygotowanie rządów, manipulowanie społeczeństwem, spadek zaufania do władz spowodowany nieprzemyślanymi działaniami i sprzecznymi informacjami. Jego rozmówcy dzielą się z nami swoimi wnioskami dotyczącymi najbliższej i dalszej przyszłości, które nie napawają optymizmem.

  "Kryzys jest zbyt strasznym zjawiskiem, żeby go zmarnować." Czy jednak w jego wyniku jest szansa na przywrócenie równowagi świata? "Kryzysy skutkują pewnym otrzeźwieniem, niestety przeważnie tylko na krótko." I już po tych kilku miesiącach, mimo, że pandemia wiele zmieniła w naszym życiu, nie sposób się nie zgodzić z tym stwierdzeniem.

  Świetnie napisany, zajmujący i ciekawy reportaż. Daje możliwość spojrzenia na temat z różnych perspektyw i zmusza do refleksji.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 1 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Historia jak z filmu, która wydarzyła się naprawdę "Zabiorę cię w dowolne miejsce na świecie. Pod jednym warunkiem - decyzję, dokąd chcesz lecieć i po co, musisz podjąć już, w tej chwili." Ta propozycja dała początek trzem niezwykłym podróżom. Trzydziestolatek z korporacji uciekający od codziennej...
dodaj do schowka Do koszyka 38,10 zł
Reportaże o ludziach i miejscach, które wydaje nam się, że znamy. Każda kolejna podróż utwierdza mnie w przekonaniu, że istnieją dwa równoległe światy. Jeden - który wszyscy mamy w głowach, wdrukowywany nam przez lata. Drugi - ten rzeczywisty. Z ich zderzeń powstała niniejsza książka: zbiór ośmiu...
dodaj do schowka Do koszyka 38,10 zł
Siedem podróży w czasie. A ponieważ czas dany nam jest jako pamięć, będzie to siedem podróży przez siedem pamięci siedmiu zwykłych ludzi. Niby ten sam świat i te same czasy, ale widziane z różnych perspektyw - mieszkańca Ugandy, USA, Kolumbii, Indii, Finlandii, Zimbabwe i Japonii. Siedem opowieści...
dodaj do schowka Do koszyka 38,10 zł
Kalina Jędrusik. Stanisław Dygat. Uwodziciele. Hipnotyzerzy. Królowie życia. Byli dla siebie stworzeni. I byli dla siebie przekleństwem. Kalina przez całe życie była wpatrzona w ojca libertyna, który żył w trójkącie z żoną i jej siostrą. Stanisław pod względem obyczajów bardzo go przypominał....
dodaj do schowka Do koszyka 38,10 zł
Popularna teoria o powstaniu wszechświata głosi, że Wielki Wybuch zapoczątkował wszystko. Tylko czym jest „wszystko”? I czy wcześniej nie było niczego? A jeśli tak, to czym jest „nic”? Czy wszechświat ma jakieś granice? Gdzie jest komos? Czy Wielki Wybuch naprawdę był wybuchem? Jeżeli lubisz...
dodaj do schowka Do koszyka 38,10 zł
Prawdziwa historia pszczelarza, który ryzykuje życie, by ratować kobiety porwane przez ISIS. Dawniej prowadziłem interesy w Iraku i Syrii, ale odkąd nastała ta zaraza Daeszu, moją rolą jest ratowanie branek. Telefon dzwoni bez przerwy. Czasem to sami bojownicy sprzedają mi porwane kobiety. Wczoraj...
dodaj do schowka Do koszyka 35,75 zł
Wybrane bestsellery
W świecie rządzonym przez obdarzonych mocami Elitarnych Zwyczajna dziewczyna ze slumsów staje przed wyzwaniem, jak przetrwać. W królestwie Ilyii Zwyczajni skazani są na banicję lub śmierć. Ich niedobitki ściga Kai, brat następcy tronu, od dziecka szkolony na Egzekutora. W czasie jednej z takich...
dodaj do schowka Do koszyka 48,18 zł
Jak oddać paraliżujący strach towarzyszący niechcianej ciąży i potajemnej aborcji? Jak opisać nastoletni seks, który bywa źródłem wolności, ale i upokorzenia? I jak sportretować rozkoszną władzę nad młodszym o trzydzieści lat kochankiem? „Liczy się nie to, co się zdarza, lecz to, co robimy z tym,...
dodaj do schowka Do koszyka 29,57 zł
Przepraszanie jest straszliwie trudne. Nie tylko dla ziemniaczków! Ziemniaczkowi jest przykro. Bardzo przykro. Wręcz najprzykrzej. Nie chciał powiedzieć tych wszystkich podłości i urazić Flaminga. Ale przepraszanie to najtrudniejsza rzecz na świecie. Ziemniaczek wolałby nawet uciec na biegun do...
dodaj do schowka Do koszyka 7,99 zł Cena regularna: 39,99 zł -80% Najniższa cena z 30 dni: 5,89 zł +36%
Wydanie Makbeta kompletne bez skrótów i cięć w treści. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - „pewniak na teście”, czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na...
dodaj do schowka Do koszyka 8,05 zł
W książce Rozproszone umysły autor obala mit genetycznego podłoża ADD i daje nadzieję oraz porady żyjącym z tym zespołem dzieciom i dorosłym. Dzięki potraktowaniu ADD nie jako dziedzictwa genetycznego, lecz odwracalnego zaburzenia i opóźnienia rozwojowego, książka ta ułatwia rodzicom zrozumienie...
dodaj do schowka Do koszyka 40,99 zł
W świecie rządzonym przez obdarzonych mocami Elitarnych Zwyczajna dziewczyna ze slumsów staje przed wyzwaniem, jak przetrwać.W królestwie Ilyi Zwyczajni skazani są na banicję lub śmierć. Ich niedobitki ściga Kai, brat następcy tronu, od dziecka szkolony na Egzekutora. W czasie jednej z takich akcji...
dodaj do schowka Do koszyka 43,91 zł

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula