Witajcie, miłośnicy robali i szydełkowi poszukiwacze przygód!
Chwyćcie swój sprzęt badawczy (lupę, kubek z herbatą, szydełko, nożyczki i włóczkę) i podążajcie za nami do świata pełnego magii i nauki, mikrokosmosu maleńkich stworzeń i wielkich marzeń!
W tej książce znajdziesz nie tylko uroczy wybór szydełkowych wzorów, dzięki którym stworzysz skrobiące żuczki, piękne robaczki i trzepoczące motyle szydełkowe amigurumi, ale także wspaniałą, przynoszącą wiele refleksji opowieść, którą możesz przeczytać na głos, o dorastaniu, akceptacji zmian i sile marzeń.
Obserwuj maleńkie stworzenia wykluwające się z jaj, patrz, jak rosną, i bądź zdumiony ich cudownymi przemianami, gdy w końcu wysuwają się z kokonów.
Skrzydła i czapeczki są wymienne, więc możesz wykorzystać wzory z książki, aby stworzyć nowe stroje dla małych owadzich przyjaciół. Daj swojej gąsienicy nowy zestaw skrzydeł na każdy dzień tygodnia lub okryj żuka najbardziej kolorowymi kombinezonami skrzydeł. Zainspiruj się naturą i stwórz własne stworzenia. To wielki, mały świat pełen możliwości.
O autorce
Lydia Tresselt – entuzjastka szydełkowania, notoryczna nabywczyni włóczek i kolekcjonerka muszli ślimaków (a to tylko jedna z jej licznych obsesji). Jest również wodzem plemienia lalylala amigurumi. Jedną z jej najbardziej imponujących umiejętności jest czytanie książek podczas spaceru.
Największą inspiracją jest jej mały synek, będący również najbardziej selektywnym testerem zabawek i opowieści. To on nieustannie przypomina autorce o magii, która dzieje się w najmniejszych rzeczach w naszym codziennym życiu.
Lydia uważa się za prawdziwą szczęściarę, mając po swojej stronie mężczyznę, który jest nie tylko jej najcierpliwszym kibicem, ale też ekspertem w sztuce teoretycznego szydełkowania. Do tego robi najlepsze cappuccino!
Jak sama mówi – praca z włóczką to jej przeznaczenie. Jest mało prawdopodobne, że spotkacie Lydię bez torby survivalowej pełnej włóczek i szydełek. Szydełkowania uczyła się w dzieciństwie od swojej prababci. Po krótkiej przerwie w rękodzielnictwie podczas nastoletnich lat wróciła do niego już jako dorosła, lecz z tą samą dziecięcą radością.
Jej prace znajdziesz na stronie: http://www.lalylala.com/