Chichot

Średnia: 4.3 Ilość ocen: 6
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Ilość stron
352
Rok wydania
2021
Nasza cena: 28,51 zł 39,99 zł Taniej o: 29%

"Chichot" to trzeci już tom cyklu "Wanda Just i Piotr Dereń", którego autorką jest Greta Drawska.

Daj się wciągnąć w kolejne śledztwo prowadzone przez panią prokurator Wandę Just oraz podkomisarza Piotra Derenia. Przesiąknięta mistycznym klimatem kryminalna opowieść sprawi, że nie będziesz w stanie się od niej oderwać.

"Chichot" autorstwa Grety Drawskiej to trzeci już tom cyklu "Wanda Just i Piotr Dereń". Tym razem prokurator Wanda Just i podkomisarz Piotr Dereń, muszą rozwikłać zagadkę śmierci popularnego i cenionego polskiego pisarza. Podczas Śledztwa tych dwoje będzie musiało zgłębić dawno zapomniane tajemnice mrocznej przeszłości, aby odnaleźć mordercę.

"Chichot", podobnie jak każda powieść autorki, jest pieczołowicie dopracowana, dzięki czemu fabuła intryguje i jest tak niejednoznaczna, a bohaterowie są wielowymiarowi i sprawiają wrażenie żywych ludzi.


Opinie o książce

Trudno mi ocenić, co tym razem bardziej mnie ujęło: ten tajemniczy, zahaczający o mistycyzm klimat czy nieoczywista relacja Wandy i Piotra. A może lekkie pióro autorki i wciągająca akcja?

IG czytanie.na.platanie

Nie zawiodłam się. Autorka stworzyła doskonałą fabułę. Zbrodnie, podejrzani, legenda, bohaterowie oraz zagadka nieprosta do rozwiązania. Świetna książka dla miłośników kryminału, śledztw oraz zakończeń wbijających w fotel.

IG ona_siedzi_w_domu

Historia pokazuje, że skrywane głęboko tajemnice ciągle mogą budzić lęk, ból, niepokój. Czytałam z zapartym tchem.

IG testerkaznatury

Greta Drawska ma dar spajania elementów prywatnego życia bohaterów i prozaicznej pracy z wiedzą i fantazją, które prowadzą nas w rejony wywołujące dreszcze emocji, gniew i empatię.

IG pani_ka_czyta


O autorce

Greta Drawska to polska autorka powieści kryminalnych. Pisząc swoje książki Drawska, inspiruje się takimi pisarzami jak: Elena Ferrante, Elizabeth Strout, Teresa Bohman, Sigrid Nunez oraz Stephen King. Greta Drawska stworzyła cykl hipnotyzujących i ociekających mistycznym klimatem powieści kryminalnych zatytułowany "Wanda Just i Piotr Dereń", opowiadający o przygodach prokurator Wandy Just oraz podkomisarza Piotra Derenia.

Jak dotąd w skład cyklu "Wanda Just i Piotr Dereń" wchodzą następujące powieści:

- "Rytuał" (2020),
- "Stos" (2021),
- "Chichot" (2021).

Recenzje (6)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Greta Drawska to pseudonim pisarki. Do tej pory ukazały się trzy tomy serii i trwają prace nad ekranizacją tego cyklu.

  Nic nie zapowiadało tego co miało się wydarzyć, jednak po raz kolejny miało okazać się, że tajemnice sprzed lat mają wpływ na teraźniejszość. Obecnie jednak doszło do zabójstwa pewnego bardzo znanego pisarza, który z jakichś powodów pisał pod pseudonimem. Niepokojące było to, że został zabity kołkiem, a jego poprzednia powieść traktowała o wampirach.

  Na pewno atutem tej książki jest to, że można ją czytać bez znajomości poprzednich tomów bez uszczerbku dla fabuły. Fabuła w jakimś stopniu jest zaskakująca, jednak dla mnie nie była to jedna z tych książek, których nie mogłabym odłożyć przed przeczytaniem ostatniego zdania. Zakończenie za to okazało się zaskakujące.

  ,,Chichot" Grety Drawskiej to jeden z tych utworów, który można czytać jako oddzielną całość. Fabularnie ciekawym zabiegiem jest umieszczenie zmarłego w roli pisarza piszącego pod pseudonimem.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Popularny, ale ukryty pod pseudonimem autor, zostaje zamordowany w swojej rezydencji. Jego śmierć jest taka jakby sam sobie ją napisał- w serce ma wbity osikowy kołek. Dlaczego ktoś go zabił? Czemu Pan Tom interesował się ruinami radzieckiej bazy atomowej?

  Prokurator Wanda Just i podkomisarz Piotr Dereń by rozwiązać zagadkę morderstwa będą musieli cofnąć się do czasów kiedy pilnie strzeżono tajemnic, w Polsce stacjonowały obce wojska a za zbyt długi język można było przypłacić życiem.

  To kolejny tom z Wandą Just i Dereniem, który znalazł się w moich rękach i kolejny, którego lektura sprawiła mi dużą frajdę. Podoba mi się to jak Greta Drawska buduje te postaci, ich relacje, słabości oraz silne strony, dzięki takim zabiegom bohaterowie stają się ludzcy, są naszymi „znajomymi”.

  Podoba mi się napięcie, tajemnica, która wisi w powietrzu. To jak pięknie została poprowadzona fabuła i jak dobrze się to wszystko klei. Kurcze jak fajnie, że mamy takie autorki w Polsce. Mam wrażenie, ze książkę napisała kobieta pewna siebie, znająca wartość swojego warsztatu a przy tym przygotowana i mająca wszystko przemyślane.! Lubię to! Ta historia płynie, unosi nas na fali by na końcu dać mocny strzał i wyrzucić nas na brzeg lekko otumanionych. Pobudzając naszą ciekawość wtedy kiedy trzeba, zwalniając na zakrętach i dając nam poczucie lekkiej zadyszki na ostatniej prostej.

  Polecam wam tę serię zdecydowanie i czekam na kolejne tomy

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Prawie rok temu miałam okazję przeczytać kryminał pod tytułem „Rytuał”. Był ON reklamowany jako debiut napisany przez Gretę Drawską. Był na tyle dobry, że bez wahania sięgnęłam po kontynuujące, czyli „Stos”. Bardzo polubiłam obie książki i czekałam na kolejną. W końcu ukazał się „Chichot”, a wraz z nim informacja, że Greta Drawska to pseudonim Małgorzaty Hayles, która swój pisarski debiut już miała, a cykl o Wandzie Just i Piotrze Dereniu jest jej tylko debiutem kryminalnym. Ta informacja nie zniechęciła mnie do czytania trzeciej części. Tak samo byłam jej ciekawa.

  Z wielką radością wróciłam do świata prokurator Wandy Just oraz podkomisarza Piotra Derenia. Historia zaczęła się od kolejnego ciekawego morderstwa. Wraz z bohaterami rozwiązywałam sprawę i dochodziłam do tego co tak naprawdę się stało i kto jest mordercą pisarza, który ukrywał się pod pseudonimem. Autorka bardzo umiejętnie wodziła mnie za nos i dopiero na sam koniec dowiedziałam się kto był mordercą. Miałam swoje podejrzenia, lecz nie do końca się one sprawdziły.

  „Chichot” to pełen tajemnic z przeszłości kryminał, który czyta się w ekspresowym tempie. Oprócz prowadzonego śledztwa ważni są tu także bohaterów z wymiaru sprawiedliwości, których poznaliśmy w poprzednich tomach. W ich życiu prywatnym także nie ma nudy. Stale coś się dzieje i w końcu zadziało się coś na co liczyłam od pierwszego tomu. Jeśli jesteście ciekawi o co chodzi to koniecznie zapoznajcie się z tą serią. Mi zostaje cierpliwie czekać na kolejną książkę pani Drawskiej.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzent Wybitny
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Pomysł pani Grety Drawskiej był naprawdę imponujący oraz interesujący. Przyczynę śmierci popularnego autora można uznać za jedną z ciekawszych, które do tej pory poznałyśmy. Tak samo szkielet, na którym opierała się cała fabuła był niesamowicie dobrze skonstruowany i przemyślany.

  Następną zaletą były retrospekcje. Z początku mogły się wydawać zbędne, ale potem to właśnie one przyczyniły się do lepszego odbioru książki. Samo też oderwanie się od śledztwa związanego z zabójstwem Pana Toma urozmaiciło doznania w lekturze. Bohaterowie są również godni uwagi, ponieważ byli oni świetnie zarysowani. Nawet postacie drugoplanowe dostały swoje pięć minut sławy, przez co nie byli oni dla nas, czytelników, anonimowi. Wanda Just oraz Piotr Dereń zostali jedną z bardziej przyciągających duetów w thrillerach. Ich wspólna historia była ciekawa, a osobno też mieli sporo do zaoferowania.

  Niestety książka miała też kilka minusów. Przede wszystkim akcja została bardzo słabo rozłożona, ponieważ najpierw na początku wyszło na jaw wiele istotnych informacji dla śledztwa, potem był dłużący się przestój i ponownie na sam koniec pojawiło się dużo nowych informacji. Kolejną rzeczą, która nie przypadła nam do gustu, była ogromna ilość nawiązań do popkultury. Bohaterowie cały czas wspominali o znanych filmach i książkach, przez co czuć było duży przesyt. Również raził nas slang młodzieżowy używany przez jedną z postaci. Szczególnie rzucał się w oczy w pierwszym rozdziale, gdzie w każdym zdaniu pojawiało się jakieś “młodzieżowe słowo”.

  Zakończenie książki było istnym “deus ex machina”. Akcja bardzo szybko się rozwiązała i choć odkrycie prawdy było dla nas zaskoczeniem, to jednak po lekturze pozostał nam niedosyt. Głównie wiązało się to z tym, że podczas czytania nie miałyśmy szansy przeprowadzić własnego śledztwa, jak to zazwyczaj w kryminałach się robi. Ciężko było nam wysnuć jakąkolwiek teorię, ponieważ nie była za wielu poszlak wskazujących na to, kto był mordercą.

  Ogólnie “Chichot” był przyjemną lekturą, idealną na ten wakacyjny czas. Myślimy, że gdyby autorka trochę bardziej pokombinowała to książka otrzymałaby wyższą ocenę. Nie zmienia to jednak faktu, że dobrze bawiłyśmy się podczas czytania, a pani Greta Drawska zachęciła nas do poznania innych książek swojego autorstwa.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Na przestrzeni ostatniego roku dużą popularność zyskała seria kryminałów autorstwa Grety Drawskiej, nowego nazwiska na polskim rynku wydawniczym. Cykl przedstawiający perypetie pani prokurator Wandy Just i podkomisarza Piotra Derenia doczekał się właśnie trzeciej części, która zabiera czytelnika w sam środek śledztwa dotyczącego śmierci poczytnego pisarza, polskiego Stephena Kinga. Czy parze uda się rozwikłać tę sprawę?

  Najpierw mieliśmy „Rytuał”, następnie „Stos”, a teraz nadszedł czas na „Chichot”. Jak zatem widać wydawnictwo Znak mocno zainwestowało w twórczość pani Drawskiej. Nie zmienia to faktu, że swoją przygodę z bohaterami jej książek rozpoczynam dopiero teraz, od najnowszego tytułu. W ogóle nie przeszkadza to jednak w czerpaniu pełnej satysfakcji z lektury.

  Jak zdążyłem wspomnieć na wstępie, fabuła książki skupia się na zabójstwie popularnego pisarza, autora bestsellerów. Pan Tom, bo taki nosi pseudonim, zostaje zamordowany w nietypowy sposób. Jego serce przebito osikowym kołkiem. Podejrzanych jest wielu, większość z nich pochodzi z jego otoczenia. Wśród tych osób znalazło się jednak miejsce dla młodego chłopaka, którego tajemnice mają niebawem okazać się bardzo istotne dla rozwikłania zagadkowej zbrodni.

  Autorka potrafi błyskawicznie wciągnąć nas w fabułę, choć po przeczytaniu książki może się wydawać, że historia nie jest wcale tak rozbudowana, skomplikowana czy oryginalna. Momentami przypomina wręcz śledztwa, które można zobaczyć w wielu filmach czy serialach kryminalnych. Jest jednak coś w sposobie pisania pani Drawskiej, co powoduje, że w ogóle nie zwracamy uwagi na jakiekolwiek schematy i z uśmiechem na twarzy czytamy kolejne strony „Chichotu”.

  Fantastyczni i charyzmatyczni są bohaterowie, którzy bardzo dobrze się uzupełniają. Nie ma tu dwóch identycznych postaci. Wanda jest twarda i generalnie nie daje się ponieść emocjom, Piotr charakteryzuje się dużym dystansem do wykonywanej przez siebie pracy. Mimo częstych przekomarzań tworzą zgrany duet, który potrafi przedłożyć pracę nad osobiste problemy. Bardzo ciekawie przedstawiają się także osoby z dalszego planu. Patolog Roman Wrzos, choć pojawia się na krótko, szybko zapada w pamięć swoim „kwiecistym językiem” i bezpretensjonalnością. Wdowa po Panu Tomie, Izabela Tomczyńska sprawia wrażenie zupełnie normalnie zachowującej się osoby w obliczu wielkiej straty, ale z czasem przekonujemy się, że jest bardzo skomplikowaną kobietą z problemami. Niemal każdy stanowi ważny element układanki stworzonej przez Gretę Drawską.

  „Chichot” został napisany w bardzo łatwym w odbiorze dla każdego czytelnika stylu. W zaciekawieniu nas do lektury książki pomaga wiele odniesień do popkultury, wspominając Facebook, Netflix, książki czy seriale. Do tego dochodzi dokładnie zaplanowany rozwój śledztwa, które do samego końca pozostawia nas bez konkretnych odpowiedzi, a sam finał okazuje się być naprawdę zaskakujący. Jako mały minus mogę jedynie wskazać wątek romantyczny oraz wątek ciężarnej policjantki Agaty i jej męża, oba nieco wybijające nas z rytmu w trakcie czytania, a rozwijające się późno, gdy na dobre jesteśmy wkręceni w pracę głównych bohaterów.

  „Chichot” to dla mnie bardzo pozytywne zaskoczenie. Kryminał, który pokazuje, że nie potrzeba dużej dawki brutalności, mroku i tajemniczości by wciągnąć czytelnika. Wystarczą odpowiednio dobrane kłamstwa i ciekawi bohaterowie, a obu tych elementów jest tutaj pod dostatkiem. Książkę czyta się naprawdę szybko, aż żal, że nie jest dłuższa. Z pewnością sięgnę po pierwszą i drugą część cyklu, który ma nam do zaoferowania wiarygodną historię oraz postaci, z którymi ciężko jest się rozstać.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 1 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Rytuał 4/5 Nasza cena:
29,47 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rytuał

NOWA SERIA KRYMINALNA, HIPNOTYZUJĄCA JAK TRUE DETECTIVE Wokół głowy przybitej do drzewa krążą muchy. W jednym oku tkwi włócznia, a wyryty pod spodem pogański symbol wskazuje na to, że na wzgórzu odbył się makabryczny rytuał. Prokurator Wanda Just dobrze wie, że pierwsze tropy najczęściej są...
Stos 5/5 Nasza cena:
23,99 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Stos

W sercu czarownicy nigdy nie wypali się gniew Jest taki gniew, który nigdy się nie wypali i uderzy w najmniej spodziewanym momencie. Nawet jeśli udało się perfekcyjnie zatrzeć ślady. Prokurator Wanda z niepokojem przygląda się ciału kobiety na śniegu. Wargi ofiary spina mosiężna kłódka. Szybko się...
Ostatni list od kochanka 0/5 Nasza cena:
33,05 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ostatni list od kochanka

NOWE FILMOWE WYDANIE BESTSELLEROWEJ POWIEŚCI JOJO MOYES Jeśli naprawdę kochasz, to kochaj odważnie Ellie, początkująca dziennikarka, natrafia na ślad wielkiej, zakazanej miłości sprzed lat. Pozostały po niej tylko sekretne listy, przejmujące i pełne emocji. Nie dają Ellie spokoju tak bardzo, że...
Katar 5/5 Nasza cena:
30,36 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Katar

Katar to z pozoru klasyczna powieść detektywistyczna, w której czytelnik wraz z głównym bohaterem - amerykańskim kosmonautą na przedwczesnej emeryturze -  próbuje rozwiązać serię tajemniczych zgonów. Jednak jak można rozwikłać tajemnicę, kiedy do puli podejrzanych trafiają prawa natury, takie jak...
Audiobook CD MP3 Śnieżka musi umrzeć 5/5 Nasza cena:
30,36 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook CD MP3 Śnieżka musi umrzeć

Po dziesięciu latach wychodzi na wolność Tobias Sartorius, morderca dwóch nastolatek. Nie pamięta wydarzeń feralnego wieczoru, chociaż wszystkie poszlaki wskazywały na niego. Wraca do rodzinnej wsi, gdzie czeka na niego tylko podupadły na duchu ojciec, zrujnowany dom rodzinny i wściekli mieszkańcy,...
Kółko się pani urwało 4/5 Nasza cena:
31,44 zł 36,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kółko się pani urwało

Warszawskie bandziory, strzeżcie się! Nadchodzi Zofia Wilkońska, postrach klubów seniora! Najpierw włamano się do jej mieszkania. Złodzieje nie tylko ukradli pieniądze, biżuterię czy cenne dokumenty, lecz również sprofanowali najcenniejszą pamiątkę po mężu – jego galowy mundur. Policja zabiera się...
Sitwa. Karuzela. Tom 2 5/5 Nasza cena:
24,56 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sitwa. Karuzela. Tom 2

"Sitwa" Pauliny Świst to kolejny mocny tytuł w dorobku najgłośniejszej polskiej debiutantki ostatnich lat Po bestsellerowej "Karuzeli" przyszedł czas na kolejną odsłonę cyklu, w którym w grę wchodzą już nie tylko przekręty finansowe i wielka namiętność, ale też przemyt złota i afera kościelna....
Wszystkie moje kłamstwa 5/5 Nasza cena:
24,24 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wszystkie moje kłamstwa

Po hipnotyzującym Wszystkie nasze tajemnice i wkręcającym Zmyśleniu Jess Ryder wraca z kolejnym fenomenalnym thrillerem! Jej historie uzależniają jak narkotyk. W dniu swoich czterdziestych urodzin Erin jest najszczęśliwszą kobietą na świecie. Przedszkole, które prowadzi, prosperuje świetnie....
Tajemnica lorda Listerdale'a 3/5 Nasza cena:
21,17 zł 24,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tajemnica lorda Listerdale'a

Zbiór krótkich utworów mistrzyni kryminału opublikowany w latach trzydziestych XX wieku. Wprawdzie opowiadania mają więcej wspólnego z powieścią awanturniczą niż z kryminałem, ale dla miłośników klasycznej „czarnej prozy” też coś się znajdzie. Choćby zmodernizowana wersja bajki o Sinobrodym....
Omerta 5/5 Nasza cena:
24,42 zł 31,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Omerta

Ostatnia wielka powieść o mafii autora OJCA CHRZESTNEGO. ZMIERZCH MAFII CZY TYLKO ZMIANA METOD? Omerta ? zmowa milczenia ? pozwoliła włoskiej mafii przetrwać przez lata. Jej złamanie oznacza śmierć i utratę honoru. U schyłku XX wieku honor ma jednak poważnego konkurenta ? PIENIĄDZE. Czy to właśnie...
Zatoka o północy 4/5 Nasza cena:
29,52 zł 36,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zatoka o północy

Wszystkie dzieci popełniają błędy – czasami tragiczne w skutkach… Należący do rodziny letni dom na wybrzeżu New Jersey był dla Julie Bauer miejscem wakacyjnej sielanki… dopóki nie została zamordowana jej siedemnastoletnia siostra. Przez ponad czterdzieści lat, jakie minęły od śmierci Izzy, Julie...
Trup na trzepaku 5/5 Nasza cena:
25,23 zł 29,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Trup na trzepaku

KUDŁATA rzadko rano zdąża na tramwaj. Jej mieszkanie jest zakurzone jak egipski sarkofag, bo dnie i noce spędza na dyżurach w szpitalu. Kocha swoją pracę. Jest oddana pacjentom, psu Cystofiksowi i Obolałemu (temu ostatniemu do czasu).ANTONINA haruje po kilkanaście godzin dziennie w kancelarii...
Wybrane bestsellery
Pacjenci 5/5 Nasza cena:
37,34 zł 59,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pacjenci

Sztuczna nerka, nowe serce. O początkach transplantologii Autor bestsellerowych Ginekologów i Stulecia chirurgów. Tym razem Jürgen Thorwald opowiada o powstaniu i rozwoju jednej z najtrudniejszych, a zarazem najbardziej fascynujących dziedzin medycyny – transplantologii. Opisując historie...
Ponad słowami. Język polski. Podręcznik do 2 klasy liceum ogólnokształcącego i technikum. Część 1. Zakres podstawowy i rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe 5/5 Nasza cena:
32,97 zł 37,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ponad słowami. Język polski. Podręcznik do 2 klasy liceum ogólnokształcącego i technikum. Część 1. Zakres podstawowy i rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe

Podręcznik "Ponad słowami" dla klasy 2 część 1, obejmujący romantyzm, w przystępny sposób przedstawia obraz epoki literackiej. Pozwala harmonijnie łączyć treści literackie, kulturowe oraz językowe. Charakteryzuje się uporządkowaniem poszczególnych obszarów nauczania w czytelnie oznaczonych blokach....
Informatyka. Podręcznik. Liceum i technikum. Klasa 3. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe 0/5 Nasza cena:
44,28 zł 50,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Informatyka. Podręcznik. Liceum i technikum. Klasa 3. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe

Podręcznik Informatyka. Zakres podstawowy. Klasa 3 to kolejna część serii skłaniającej do samodzielnego szukania rozwiązań i zachęcającej uczniów do ciągłego rozwijania umiejętności pisania programów. Zawiera atrakcyjne infografiki, które odwołują się do sytuacji z życia uczniów, porządkują zdobyte...
Ponad słowami 3. Część 1. Podręcznik do języka polskiego dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe 0/5 Nasza cena:
32,97 zł 37,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ponad słowami 3. Część 1. Podręcznik do języka polskiego dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe

Podręcznik Ponad słowami dla klasy 3 część 1, obejmujący Młodą Polskę, w przystępny sposób przedstawia obraz epoki literackiej. Pozwala harmonijnie łączyć treści literackie, kulturowe oraz językowe. Ma uporządkowaną strukturę: poszczególne obszary nauczania są podzielone na czytelnie oznaczone...
Wielkie żniwo. Rydzyk i przyjaciele. Tom 2 5/5 Nasza cena:
26,26 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wielkie żniwo. Rydzyk i przyjaciele. Tom 2

Ciąg dalszy śledztwa Tomasza Piątka. Autor przedstawia rozwój i szczyt potęgi księdza Rydzyka od końca lat 90. do dzisiejszego dnia. To okres, w którym wpływy i finanse Rydzyka pozwalają mu oddziaływać bezpośrednio na politykę, kreować liderów, a nawet całe partie. Prawicowi politycy karnie się...
Język Polski 3. Zakres podstawowy i rozszerzony. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych 0/5 Nasza cena:
49,16 zł 56,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Język Polski 3. Zakres podstawowy i rozszerzony. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych

Podręcznik do języka polskiego, zakres podstawowy i rozszerzony dla szkół ponadpodstawowych składa się z 3 działów: 1. Młoda Polska 2. Dwudziestolecie międzywojenne 3. Literatura wojenna Podręcznik Język polski 3 został przygotowany dla uczniów klasy 3 liceów ogólnokształcących i techników i...
Biologia 3. Karty pracy. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe 0/5 Nasza cena:
19,05 zł 21,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Biologia 3. Karty pracy. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe

Biologia Karty Pracy Ucznia 3 Liceum I Technikum zakres podstawowy.
Matematyka z plusem 3. Podręcznik do liceum i technikum. Zakres rozszerzony 0/5 Nasza cena:
38,45 zł 44,20 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Matematyka z plusem 3. Podręcznik do liceum i technikum. Zakres rozszerzony

Podręcznik ściśle dopasowaliśmy do wiedzy i umiejętności absolwentów 8-letniej szkoły podstawowej. Dawkujemy w nim wiedzę tak, żeby uczniowie mieli wystarczająco czasu na jej przyswojenie. Po każdym fragmencie teorii mogą sprawdzić jej zrozumienie, rozwiązując specjalnie dobrane zadania. Książka...
Krok w przedsiębiorczość. Podręcznik do podstaw przedsiębiorczości dla szkół ponadpodstawowych 5/5 Nasza cena:
35,58 zł 40,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Krok w przedsiębiorczość. Podręcznik do podstaw przedsiębiorczości dla szkół ponadpodstawowych

W czytelny i przyjazny sposób kształci wiele kluczowych, przydatnych w życiu codziennym kompetencji z zakresu przedsiębiorczości za pomocą elementu W praktyce. Ułatwia zastosowanie zdobytej wiedzy w praktyce dzięki takiemu elementowi, jak Przykład. Kształci krok po kroku umiejętność wykonywania...
Ponad słowami 3. Część 2. Podręcznik do języka polskiego dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe 0/5 Nasza cena:
32,97 zł 37,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ponad słowami 3. Część 2. Podręcznik do języka polskiego dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe

Podręcznik Ponad słowami dla klasy 3 część 2, obejmujący dwudziestolecie międzywojenne oraz wojnę i okupację, w przystępny sposób przedstawia obraz epoki literackiej. Pozwala harmonijnie łączyć treści literackie, kulturowe oraz językowe. Ma uporządkowaną strukturę: poszczególne obszary nauczania są...
Oblicza geografii 3. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe 0/5 Nasza cena:
38,68 zł 45,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Oblicza geografii 3. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe

Podręcznik Oblicza geografii 3 do zakresu podstawowego zawiera treści dotyczące geografii fizycznej i społeczno-ekonomicznej Polski. Został przygotowany z myślą o uczniach, którzy nie przystępują do matury z geografii. Ułatwia poznanie wielu aktualnych zagadnień dotyczących naszego kraju. Ułatwia...
Klatka dla niewinnych. Hubert Meyer. Tom 5 5/5 Nasza cena:
23,74 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Klatka dla niewinnych. Hubert Meyer. Tom 5

Czterdzieści trzy ciosy nożem. Tak pożegnała się z życiem Róża Englot. Obok otwartych ran na jej ciele sprawca pozostawił coś jeszcze – klucz. Gdy mąż kobiety, skazany za to brutalne zabójstwo, kończy odsiadywać wyrok, w warszawskiej kamienicy rozgrywa się kolejna tragedia. Z balkonu na siódmym...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula