Chemia śmierci. Zbrodnie w najtajniejszym obozie III Rzeszy

Autor:

Tomasz Bonek

Średnia: 5.0 Ilość ocen: 7
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2021
Ilość stron
363
Wydawnictwo
Nasza cena: 32,44 zł 42,99 zł Taniej o: 25%

Nawet po tylu latach od zakończenia II wojny światowej na światło dzienne wychodzą przerażające fakty. Zapomniany, budzący grozę nazistowski obóz w Dyhernfurth (Brzeg Dolny) na Dolnym Śląsku. To o nim opowiada książka "Chemia śmierci. Zbrodnie w najtajniejszym obozie III Rzeszy" Tomasza Bonka, reportaż historyczny dla osób o naprawdę mocnych nerwach.

To, co działo się w obozie Dyhernfurth, jest niewyobrażalne i przerażające. Autor książki dołożył wszelkich starań, by przedstawić tę historię światu. Skrupulatne śledztwo, odszukanie tych, którzy przeżyli, przekopanie się przez tony archiwalnych dokumentów doprowadziło do ujawnienia po tylu latach ściśle strzeżonej tajemnicy III Rzeszy.

W Dyhernfurth działał ogromny zakład przemysłowy, w którym produkowano śmiercionośną broń chemiczną. Okryte ponurą sławą gazy bojowe tabun i sarin. Testowano je w tajnym laboratorium. Początkowo na małpach następnie na tzw. elfach, czyli więźniach położonego nieopodal obozu. Skutki działania substancji na organizm człowieka były przerażające. Elfy umierały w straszliwych męczarniach.

Silnie trujące gazy bojowe jako "środki chemiczno-piorące" przesyłano do magazynów Wehrmachtu. Cudem nie użyto jednak tej broni. W innym wypadku II wojna światowa mogła zakończyć się zupełnie inaczej. Jak to się stało? Jak wyglądało życie codzienne i walka o przetrwanie w ekstremalnych warunkach obozu Dyhernfurth?

Tomasz Bonek to znany dziennikarz śledczy. Autor takich reportaży historycznych jak "Zaginione złoto Hitlera" i "Przeklęty skarb". "Chemia śmierci. Zbrodnie w najtajniejszym obozie III Rzeszy" niewątpliwie należy do najważniejszych w dorobku autora. Wstrząsająca historia tajnego obozu i nieludzkich eksperymentów nikogo nie pozostawi obojętnym.
Recenzje (7)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Dużym szacunkiem darzę autorów, którym chce się grzebać w starych, archiwalnych dokumentach w poszukiwaniu prawdy historycznej. II Wojna Światowa wciąż nie jest tematem wyeksploatowanym do końca, wciąż wiele faktów zaskakuje. Tomasz Bonek w swoim najnowszym reportażu odsłania najściślej strzeżoną tajemnicę III Rzeszy, fabrykę chemiczną w Dyhernfurth (Brzeg Dolny), która miała zagwarantować wygraną fanatycznemu przywódcy NSDAP.

  Zadziwiające, jak mało mówi się o Elfenhain (jak nazywał ją dyrektor Otto Ambros, fan mitologii germańskiej). Nie sposób sobie wyobrazić, jak straszne to było miejsce, skoro więźniowie przyjeżdżający tam z Auschwitz mówili, że do tej pory mieli rajskie warunki. Praca przy środkach chemicznych konsekwentnie uśmiercała kolejne ludzkie istnienia. Nie było mowy o zabezpieczeniach.

  Jednak w Dyhernfurth nie zabijała tylko sama chemia. Mordowali zwykli ludzie, którzy po wojnie zasłaniali się wypełnianiem obowiązków służbowych (sic!) Wszystko opierało się tu na kłamstwach. III Rzesza nie wysyłała w świat wagonów z bronią chemiczną (notabene zakazaną już w roku 1675), ona przesyłała jedynie "środki chemiczno-piorące". Niewiarygodne.

  Tyle cierpienia w jednym miejscu, że nie sposób o tym pisać. Reportaż "Chemia śmierci. Zbrodnie w najtajniejszym obozie III Rzeszy" w sposób przystępny dla czytelnika pokazuje świat, o którym każda ze stron wolałaby zapomnieć. Życie codzienne, walka o przetrwanie, ból ludzi, który przelewa się w serce czytającego. Zachęcam do lektury.

  Swoją drogą zobaczcie, jak Los czy jak to tam nazwać, bywa okrutnie złośliwy. Gaz, którym wymordowano miliony Żydów stworzył - Żyd. Fabryka, w której żywot skończyło tysiące ludzi wciąż działa i należy do - firmy niemieckiej. Czytajcie po prostu.

  IG @angelkubrick

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Ja bardzo rzadko sięgam po tego typu książki ze względu na to jak źle się po nich czuję.

  ,, W Dachau co chwilę mi powtarzali, żebym robiła wszystko, by nie trafić do pracy w tej fabryce, bo z niej już się nie wraca. Tylko przez komin można wyjść na wolność. Gendorf oznaczało śmierć".

  Osoby, które wypowiadają się w książce nie bardzo chcą wspominać tamten czas. Są zdania, że wielu rzeczy już nie pamiętają, a całą resztę chcą po prostu zapomnieć. Jednak z tego, co czytamy dalej wychodzi na to, że tamten czas pamiętają nad wyraz dokładnie. Dzielą się z nami nie tylko swoimi myślami, ale i nutą nie wypełnionego cierpienia. Ich słowa choć proste, to zawierają więcej bólu i rozpaczy, niż matka płacząca nad skrzywdzonym dzieckiem. Co jakiś czas przerywałam swoje czytanie, bo łzy zasłaniały mi książkę.

  Poznałam prawdę o zakładzie produkcyjnym w którym Niemcy produkowali broń chemiczną. Niemal wszystko od podszewki, od udanych eksperymentów, po te wybuchowe. Znajdziemy się w chwili, kiedy je zaczynali, jakby na potrzeby tej historii była zdana relacja z tu i teraz. Ta broń miała być najlepszą i najskuteczniejszą w walce z ludzkim życiem, którego Hitler chciał pozbawić ogromu ludzi.

  Cała pozycja składa się z trzech etapów, które mają na celu nas zaniepokoić, zbulwersować i sprowadzić na ziemię. W pierwszej przeczytamy o trującej substancji i historii powstania całej fabryki. Wszystko od a do zet. W drugiej będą już opowieści samych więźniów, które zbrukają wasze serca. Przeczytacie o ich głodzie, morderczej pracy i kawałku chleba, który był dzielony na wielu. Zawczasu przygotujcie sobie chusteczki, bo nie ma nic gorszego niż bolesna prawda tych ludzi.

  W części trzeciej poznacie liczbę procesów za okrutne zbrodnie i chwile, kiedy byli oni poszukiwani. Wtedy łatwiej było kogoś skazać niż go w ogóle odnaleźć. To chyba najtrudniejsza lektura z którą miałam doczynienia. Chciałam ją wziąć na raz, ale się nie dało. Zbyt mocno to przeżywałam. Targały mną okropne nerwy i strach, którego nie potrafiłam wyjaśnić. Wiem, że takie książki są potrzebne, by wiedzieć co się wtedy działo, a nie akceptować ten zły czas. Każdy z nas ma nadzieję, że ON nigdy nie wróci, jednak dokonać tego możemy tylko poprzez fakt pamięci o nich. O osobach, które straciły bliskich, swoją godność, człowieczeństwo i w końcowej fazie własne życie. Przetrwali tylko ci, którzy są w stanie o tym opowiedzieć. I choć tak bardzo nie chcą o tym pamiętać, to jednak ilekroć zapadają w niespokojny sen, ta tragedia do nich powraca.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Pewnego rodzaju ciekawość poznania tematu obozów pracy i innych obudziła się we mnie w wieku szkolnym. Najpierw za sprawą "Opowiadań Borowskiego", a później "Innego świata" Herlinga-Grudzińskiego. Tych dwóch tytułów nie zapomnę nigdy. Właśnie tak zaczęła się moja "przygoda" z tą straszną i ciężką tematyką. Z każdą kolejną pozycją wmawiam sobie, że chyba czytałam już wszystko, co mogło mnie zszokować i teraz będę co najwyżej powielać tę wiedzę. Jakże się mylę za każdym razem, gdy w moje ręce trafia kolejny tytuł... "Treblinka '43. Bunt w fabryce śmierci", "Kobiety z bloku 10. Eksperymenty medyczne w Auschwitz", "Kukiełki doktora Mengele" to tylko część tego, co za mną, a lista przede mną wciąż otwarta i ogromna.

  Dyhernfurth na Dolnym Śląsku to dzisiejszy Brzeg Dolny. To tam III Rzesza zbudowała jeden z najtajniejszych obozów, który zajmował się powstawaniem broni chemicznej. Broni, która miała zapewnić Hitlerowi szybkie zwycięstwo.

  Autor, czyli Tomasz Bonek podzielił książkę na trzy części.

  Pierwsza opowiada, jak doszło do odkrycia jednej z najbardziej śmiercionośnych substancji, która pierwotnie miała zwiększać wydajność uprawianego zboża oraz je chronić. Dowiadujemy się też, jak powstawała sama fabryka. Spółkę odpowiedzialną za nią nazwano Anorgana od nawozów organicznych, które rzekomo miały być tam produkowane.

  Druga część to poznawanie samych więźniów. Autor przedstawił ich chwytające za serce historie przepełnione cierpieniem, mękami i tęsknotą za bliskimi, a nawet za ciepłym ubraniem czy gorącą strawą. Poniżani, gnębieni i wyzyskiwani do cna liczyli się z tym, że stamtąd nie ma powrotu. Tam umrą z głodu, z przepracowania, z zimna lub zabici przez Niemców. Jakby tego było, mało dzień w dzień musieli zmagać się ze skutkami ubocznymi substancji, przy których pracowali. Niejednokrotnie służąc za testerów, jak wygląda zatrucie, ile czasu potrzeba by umrzeć, czy da się podać odtrutką i jak duża musi być dawka...

  Trzecia część to opisy procesów, poszukiwania zbiegłych zbrodniarzy, wymierzanie kar.

  Książka niezwykle ciężka jak praktycznie każda w tej tematyce. Nie da się przejść obojętnie obok cierpienia innych ludzi. Cierpienia bezsensownego i niewyobrażalnie wielkiego. Czytanie wspomnień tych, co przeżyli, powoduje, że niejednokrotnie człowiek zastanawia się, czemu narzeka na własne życie... Może nie jest lekko, ale co oni mieli powiedzieć? Choć każda kolejna pozycja o wszelkiego rodzaju obozach czy eksperymentach będzie dla mnie za każdym razem równie bolesna, to wiem, że nie zaniecham czytania tej tematyki. "Chemia śmierci. Zbrodnie w najtajniejszym obozie III Rzeszy" poleciłabym każdemu, ale czy każdy da radę przez nią przejść, to już sprawa osobista.

  P.S. Ocena poglądowa - dla mnie tego typu książki nie podlegają ocenie.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Książka jest rezultatem śledztwa historycznego na temat niemieckiego zakładu na Dolnym Śląsku produkującego broń chemiczną. Do pracy wykorzystywano więźniów, a opracowywane tam trucizny miały w założeniu stanowić słynne Wunderwaffe, czyli cudowną broń mającą odmienić losy wojny. "Chemia śmierci" to bardzo ciekawa pozycja - jej autorowi udało się faktycznie dojść do kilku ciekawych odkryć. Książka jest napisana dość poprawnie i jest przystępna dla czytelników niezaznajomionych z historią II wojny światowej. Ja, jako miłośnik tematu ze sporą wiedzą o niemieckich badaniach technologicznych, też dowiedziałem się wielu nowych rzeczy.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Kiedy wydaje mi się, że słyszałam o II wojnie światowej już wszystko - zawsze musi pojawić się książka, która pokazuje mi, że się mylę. Książka Tomasza Bonka pokazuje najbardziej przerażającą stronę wojny, czyli życie obozowe. W dodatku najbardziej jego ekstremalny przypadek. Nie jest to z pewnością książka dla ludzi o słabych nerwach. 'Chemia śmierci. Zbrodnie w najtajniejszym obozie III Rzeszy' nie opisują jednak wyłącznie tortur i kolejnych strasznych eksperymentów obozowych 'lekarzy'. To także dokładna analiza tego, jak do takiej sytuacji w ogóle doszło. Zamiast szokować na siłę, książka stara się po prostu zrozumieć to straszne zjawisko.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 2 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Tomasz Bonek
 • Wydawnictwo Znak
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2021
 • Ilość stron: 363
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788324079452
 • Język: polski
 • Podtytuł: Zbrodnie w najtajniejszym obozie III Rzeszy
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788324079452
 • EAN: 9788324079452
 • Wymiary: 140x205
Warto zwrócić uwagę na...
Zaginione złoto Hitlera 5/5 Nasza cena:
31,20 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zaginione złoto Hitlera

Czy ukryty skarb nazistów mógł uratować upadający PRL? Jak komuniści rozpętali trwającą do dziś gorączkę złota. Prawdziwa historia złotego pociągu. W Polsce Ludowej żyje się biednie. Mimo szumnych haseł w kraju brakuje dosłownie wszystkiego. Marzenie o pozostawionych w ukryciu nazistowskich...
eBook Biznes w internecie pdf epub 0/5 Nasza cena:
37,64 zł 41,83 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Biznes w internecie pdf epub

Praktyczny poradnik o marketingu, sprzedaży, public relations on-line i promocji w mediach społecznościowych Jeśli prowadzisz firmę w jakiejkolwiek branży i nie wykorzystujesz jeszcze biznesowego potencjału internetu, ta książka jest właśnie dla Ciebie. Została przygotowana przez specjalistów od...
eBook Biznes w internecie pdf 0/5 Nasza cena:
37,30 zł 42,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Biznes w internecie pdf

Książka wyróżniona w konkursie na najlepszą publikację o tematyce ekonomicznej 2011/2012 w kategorii "Systemy informatyczne w biznesie" Publikacja nominowana do nagrody "Economicus" Dziennika Gazety Prawnej. Praktyczny poradnik o marketingu, sprzedaży, public relations on-line i promocji w mediach...
Set maat siedlisko prawdy wędrówki po egipcie izraelu jordanii i maroku 0/5 Nasza cena:
52,11 zł 59,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Set maat siedlisko prawdy wędrówki po egipcie izraelu jordanii i maroku

Świat widziany oczami pasjonata świata Widzieć, Szanowni Państwo, to nie znaczy zobaczyć. Można być na końcu świata, zwiedzać wspaniałe miejsca i kompletnie ich nie poznać. Można robić zdjęcia, zaliczać kolejne punkty na mapie, ale nadal nie mieć świadomości, co się widziało i uwieczniło na...
Człowiek w poszukiwaniu sensu 5/5 Nasza cena:
20,13 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Człowiek w poszukiwaniu sensu

Człowiek w poszukiwaniu sensu Viktora E. Frankla to jedna z najbardziej wpływowych książek w literaturze psychiatrycznej od czasu Freuda. Zaczyna się od długiego, suchego i głęboko poruszającego osobistego eseju o pięcioletnim pobycie Frankla w Auschwitz i innych obozach koncentracyjnych i jego...
Smoleńsk 1609 0/5 Nasza cena:
21,83 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Smoleńsk 1609

W latach 1609-1611 wojsko Rzeczypospolitej z królem Zygmuntem III na czele oblegało Smoleńsk. Impulsem do ataku na tę twierdzę były wydarzenia, które wówczas rozgrywały się na terenie Państwa Moskiewskiego. Kilkakrotna zmiana panujących na tronie moskiewskim doprowadziła do osłabienia tego kraju. Z...
Księga wychodzenia za dnia 5/5 Nasza cena:
56,58 zł 69,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Księga wychodzenia za dnia

Zbiór formuł umieszczanych na staroegipskich papirusach wkładanych wraz ze zmarłymi do grobu zwykło się nazywać Księgą Umarłych. Sami Egipcjanie określali je mianem „Księga wychodzenia za dnia”, co było wyrazem nadziei, że zapisane zaklęcia umożliwią im po śmierci wyjście z mroków grobowca i krainy...
Stacja muranów 0/5 Nasza cena:
57,32 zł 69,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Stacja muranów

Warszawski Muranów tounikat wskali światowej. Jedyne osiedle mieszkaniowe wzniesione nagruzach iz gruzów dawnego getta. Architektoniczna utopia, której twórcy czerpali zmodernistycznych wzorców isocrealistycznych ideałów. Krakowska Nowa Huta iberlińska Karl-Marx-Allee wjednym. Aprzede wszystkim...
Psychoanaliza w cieniu wojny i Zagłady 0/5 Nasza cena:
34,44 zł 42,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Psychoanaliza w cieniu wojny i Zagłady

W książce Psychoanaliza w cieniu wojny i Zagłady zostają po raz pierwszy opowiedziane nieznane do tej pory losy polsko-żydowskich psychoanalityków, psychiatrów i ich pacjentów w czasie drugiej wojny światowej i Zagłady. Prezentowany tom łączy głosy filozofów, historyków, kulturoznawców, psychiatrów...
Dziewczyny z syberii 5/5 Nasza cena:
32,33 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dziewczyny z syberii

Stefanię kryminaliści z łagru przegrali w karty dwa razy – przeżyła dzięki przyjaciółce. Natalia stanęła w obronie bitej kobiety – za karę miała umrzeć w lodowatym karcerze. Alinę deportowano jako jedyną z całej rodziny – trafiła do łagru dla dzieci, miała dziesięć lat. Wszystkie pamiętają to samo:...
Nie tylko Biblia. Historia starożytnego Izraela 0/5 Nasza cena:
35,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nie tylko Biblia. Historia starożytnego Izraela

Pierwszy polski przekład książki "Oltre la Bibbia. Storia antica di Israele" Mario Liveraniego, wybitnego włoskiego historyka dziejów starożytnego Bliskiego Wschodu, która w oryginale ukazała się w 2003 roku. Pozycja bardzo szybko zdobyła status najciekawszej syntezy dziejów starożytnego Izraela,...
Radom między wojnami. Opowieść 0/5 Nasza cena:
71,12 zł 79,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Radom między wojnami. Opowieść

Książa Radom między wojnami. Opowieść o życiu miasta w latach 1918–1939 to klucz do poznania: miejsc, które albo już nie istnieją, albo bardzo się zmieniły. Autorka w barwny sposób opowiada o czasach, gdy mieszkanki miasta interesowały się najnowszą modą i walczyły o swoje prawa wyborcze, a panowie...
Wybrane bestsellery
Wigilia z nieznajomym 5/5 Nasza cena:
25,86 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wigilia z nieznajomym

Odkryj magię świątecznej bliskości Antonina i Marcel od dawna czują, że ich uczucie się wypaliło. I choć nadal mieszkają pod jednym dachem, z roku na rok stają się sobie coraz bardziej obcy. Tegoroczne święta okażą się dla nich prawdziwą próbą, bo choć nie podjęli decyzji o rozstaniu, oboje...
Pucio. Zabawy gestem i dźwiękiem 5/5 Nasza cena:
13,02 zł 19,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pucio. Zabawy gestem i dźwiękiem

Pucio wprowadza dzieci w świat mowy! Na kartach tej małej książeczki znajdziecie swojego ulubionego bohatera wykonującego czynności, które cieszą każdego malucha, a wszystko to w połączeniu z dźwiękami ważnymi dla początków rozwoju mowy: samogłoskami, prostymi sylabami i onomatopejami. Pucio...
Calvin Klein Euphoria Woman Woda perfumowana 160 ml 5/5 Nasza cena:
206,99 zł 250,46 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Calvin Klein Euphoria Woman Woda perfumowana 160 ml

Euphoria to woda perfumowana od marki Clavin Klein. Orientalno-kwiatowa kompozycja zapachowa wydana w 2005 roku. Twórcami tego nieskazitelnego zapachu są Dominique Ropion, Carlos Benaim oraz Loc Dong.Nuty zapachowe:Nuta głowy: granat, malina, marakuja, hurma, brzoskwinia, nuty zieloneNuta serca:...
Nigdy 5/5 Nasza cena:
37,78 zł 54,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nigdy

Wielkie katastrofy zaczynają się od małych problemów, z którymi nie uporano się w porę. Takich jak sploty okoliczności, w wyniku których w różnych miejscach świata wybuchają - wydawałoby się, że niewielkie - konflikty między wojskami różnych państw. A chwilę później prezydent USA trzyma palec na...
Wampirze cesarstwo. Tom 1 0/5 Nasza cena:
41,57 zł 59,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wampirze cesarstwo. Tom 1

Wampirze cesarstwo to pierwszy tom niewiarygodnej nowej serii dark fantasy Jaya Kristoffa, autora bestsellerów z listy "New York Timesa". Ze świętego kielicha blask święty się sączy. Ład na świecie wyjdzie spod wiernego ręki, a przed obliczem męczeńskiej siódemki szary człowiek noc bezkresną...
Oko świata. Koło czasu. Tom 1. Wydanie filmowe 5/5 Nasza cena:
42,42 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Oko świata. Koło czasu. Tom 1. Wydanie filmowe

Porównywany do Władcy Pierścieni monumentalny cykl fantasy, który pokochało ponad 40 milionów czytelników na całym świecie. Rand, Mat i Perrin mieszkają w Polu Emonda, sennej wiosce gdzieś na końcu świata. Chłopcy wiodą monotonne życie, nieświadomi, że dni ich beztroski dobiegają końca. Oto do...
Żywoty świętych 4/5 Nasza cena:
28,83 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Żywoty świętych

Zanurzcie się w świat stworzony z epickim rozmachem przez autorkę międzynarodowych bestsellerów, Leigh Bardugo, sięgając po pięknie ilustrowaną replikę „Żywotów Świętych” – Istorii Sanktia. Zawiera ona opowieści o świętych zaczerpnięte z powszechnie uwielbianych powieści i nie tylko. Oto magiczna...
Miłosne tajemnice. Bridgertonowie. Tom 4. Wydanie serialowe 5/5 Nasza cena:
36,47 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Miłosne tajemnice. Bridgertonowie. Tom 4. Wydanie serialowe

Kiedy największego przystojniaka w Londynie zaczyna prześladować w snach pewna znajoma dziewczyna, sytuacja wymyka się spod kontroli… Penelopa Featherington skrycie uwielbia brata przyjaciółki od... właściwie od zawsze. Po spędzeniu połowy życia na obserwacji Colina Bridgertona z daleka Penelopa...
Pakiet Wiedźmin. Tomy 1-8: Ostatnie życzenie, Miecz przeznaczenia, Krew elfów, Czas pogardy, Chrzest ognia, Wieża Jaskółki, Pani Jeziora, Sezon burz. Wydanie serialowe 5/5 Nasza cena:
376,50 zł 499,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet Wiedźmin. Tomy 1-8: Ostatnie życzenie, Miecz przeznaczenia, Krew elfów, Czas pogardy, Chrzest ognia, Wieża Jaskółki, Pani Jeziora, Sezon burz. Wydanie serialowe

Kultowy cykl fantasy Andrzeja Sapkowskiego "WIEDŹMIN" w nowym serialowym wydaniu. Tomy 1-8. Osiem tomów w nowej szcie graficznej. Pierwszt tom z obwolutą filmową. Pakiet 8 tytułów sagi Wiedźmin Sapkowskiego: 1. Sezon Burz Oto nowy Sapkowski i nowy wiedźmin. Mistrz polskiej fantastyki znowu...
Top Trumps. Piotruś. Harry Potter 5/5 Nasza cena:
6,27 zł 6,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Top Trumps. Piotruś. Harry Potter

Gra karciana Top Trumps Piotruś Harry Potter to pozycja obowiązkowa dla każdego fana magicznego świata Harrego Pottera! Piotruś to nieskomplikowana gra karciana dla dzieci, która zaangażuje każdego - nie tylko najmłodszych! Na każdej karcie znajdziesz wizerunek bohaterów książkowej sagi J.K....
Tajemnica domu w Bielinach. Klub Kwiatu Paproci. Tom 1 5/5 Nasza cena:
20,49 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tajemnica domu w Bielinach. Klub Kwiatu Paproci. Tom 1

Pierwsza książka dla dzieci napisana przez autorkę słowiańskich bestsellerów! "Kwiat paproci" dla młodszych czytelników. Bohaterowie słowiańscy powracają w nowej serii Katarzyny Bereniki Miszczuk, tym razem dla starszych dzieci. Bo będzie się czego bać. Czy słowiańskie demony naprawdę istnieją?...
Przepaść. Komisarz Forst. Tom 7 5/5 Nasza cena:
27,05 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przepaść. Komisarz Forst. Tom 7

W Tatrach Zachodnich dochodzi do zaginięcia młodej kobiety z Warszawy. Ostatnim razem widziana była przez turystów w okolicy Trzydniowiańskiego Wierchu, a potem przepadła bez wieści. Był to jej pierwszy wyjazd w góry, miała zamiar spędzić w nich tylko weekend, a w Zakopanem pojawiła się sama – mimo...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula