Był sobie szczeniak. Ellie

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 9
Wysyłka w:
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2018
Wydawnictwo
Ilość stron
224
Inne wersje (4)
eBook, mobi, epub
za 14,92 zł
Audiobooki mp3
od 18,68 zł
Nasza cena: 17,49 zł 24,99 zł Taniej o: 30%

AUTOR BESTSELLEROWYCH KSIĄŻEK "BYŁ SOBIE PIES” ORAZ "PSIEGO NAJLEPSZEGO” ODDAJE GŁOS SZCZENIAKOM!

Poznaj historię Ellie, szczeniaka szkolonego, by odnajdywał zagubionych i niósł im pomoc. Czy Ellie zdoła pomóc własnej rodzinie?

Ellie od małego trenowana była na psa ratownika. Jej zadaniem jest odnajdywanie zagubionych w lesie dzieci, ale nie tylko. Potrafi wywęszyć pod śniegiem człowieka zasypanego przez lawinę. To dzielna i mądra suczka. Ale i mądrych psiaków nie omijają niestety kłopoty. Jej opiekunowie: Jakob, który stracił żonę i bardzo samotna Maya, również są zagubieni. Jednak w zupełnie innym sensie tego słowa. Czy dzielna Ellie zdoła pomóc także im? Przekonajcie się sami biorąc do rąk tę cudowną książkę!

W serii książek "Był sobie szczeniak” autor przedstawia opowiedziane na nowo i ilustrowane historie psiaków, znanych z książki "Był sobie pies”. Z pewnością przypadną one do gustu młodym czytelnikom. Pięknym aspektem tych książek są ilustracje, które mimo że czarno-białe, nadają im niecodziennego uroku. Z pewnością przypadną do gustu każdemu miłośnikowi opowieści o zwierzętach!

Historia Ellie to piękna opowieść dla młodych miłośników zwierząt, a urocze czarno-białe ilustracje, sprawiają, że jej przygody ożywiają na Twoich oczach!

Przeczytaj fragment książki


O autorze:

W. Bruce Cameron - pisarz, który liczne swoje utwory poświęcił najbardziej przyjacielskim czworonogom świata. Z pewnością to dlatego, że sam bardzo blisko zaprzyjaźnił się ze swoją suczką Cammie. Największą sławę wśród młodych czytelników przyniosła mu powieść "Misja na czterech łapach: Powieść dla ludzi” wydana także pod tytułem "Był sobie pies”. Sukces ten powtórzyła książka "Psiego najlepszego”. Pisarz mieszka obecnie w Kalifornii. O jego literackim talencie może świadczyć fakt, że jak dotąd dwukrotnie został wybrany najlepszym felietonistą przez National Society of Newspaper Columnist.

Czytaj całość

Recenzje (9)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu 2018-05-18
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  Od zawsze lubiłam zwierzęta, dlatego też chętnie czytam o nich w literaturze. Do tej pory miałam okazję zapoznać się tylko z ,,Psiego najlepszego. Był sobie pies na święta", pomijając ,,Był sobie pies" tego autora. W niczym nie umniejszyło to radości z lektury ,,Był sobie szczeniak. Ellie".

  Książka napisana jest w narracji pierwszoosobowej i wszystkie zdarzenia relacjonuje nam Ellie. Możemy poczytać o tym, jak się urodziła, a także o jej przyszłości. Została szkolona na psa ratownika i tym właśnie się zajmowała. Czy udało jej się uratować żywych, czy trafiała już tylko na zmarłych?

  Powieść w całości jest poświęcona pracy psa ratownika. Dzięki pierwszoosobowej narracji jeszcze lepiej możemy poznać ten psi zawód. Na końcu znajdują się pytania i odpowiedzi, dzięki którym podsumujemy swoją wiedzę. W publikacji znajdują się czarno-białe ilustracje, co prawda, są na całą stronę, jednak jest ich zaledwie kilka.

  Całość została napisana bardzo prostym językiem. Przeznaczona jest raczej dla młodszych czytelników, choć sądzę, że osoby dorosłe zainteresowane tą tematyką także powinny być usatysfakcjonowane.

  ,,Był sobie szczeniak. Ellie" to książka, którą można czytać bez znajomości poprzednich książek autora. Ten tom poświęcony jest tylko jednemu szczeniakowi - Ellie, jednak w przygotowaniu są też dalsze części cyklu.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2018-06-11
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Książka adresowana jest do młodszego czytelnika choć uważam, że z przyjemnością przeczyta ją każdy miłośnik czworonogów i to bez względu na wiek. Opowiedziana jest z kolei z perspektywy psiaka co nieraz jest powodem do uśmiechu, a nieraz skłania do refleksji. Ellie poznajemy gdy przychodzi na świat. Po krótkim czasie trafia w ręce Jakoba, który wybrał ją z całego miotu nieprzypadkowo. Ellie ma zostać psem ratownikiem specjalizującym się w odnajdywaniu ludzi. W tym celu Jakob tresuje szczeniaka ucząc go coraz to innych ważnych w przyszłej pracy rzeczy. Ellie rozumie, że jej praca jest ważna, uczy się więc posłusznie chcąc jak najlepiej spełniać swoją rolę i oczekiwania Jakoba, którego bardzo polubiła. Niestety podczas jednej z akcji Jakob zostaje ranny. To wydarzenie rozdziela tych dwojga. Rolę Jakoba w pracy z Ellie przejmuje Maya. Kobieta jest zupełnie od niego inna. Szybko zaprzyjaźnia się jednak z Ellie choć początkowo nie jest przekonana czy da radę dorównać świetnie wytresowanej suczce i w pełni wykorzystać jej talent w odnajdywaniu ludzi...

  Powieść w całości poświęcona jest Ellie, wyjątkowemu psu ratownikowi, który relacjonuje nam swoje szkolenie i często niebezpieczną pracę jaką wykonuje wraz ze swoim opiekunem. Ellie bardzo chce pomagać, chce wykonywać powierzone jej zadania jak najlepiej gdyż jest do tego stworzona, a poza tym lubi być chwalona przez swojego opiekuna, lubi gdy ten cieszy się z jej sukcesów i bawi z nią po dobrze wykonanym zadaniu. W taki oto sposób czytelnik ma okazję przyjrzeć się bliżej pracy psa ratownika, jej trudom i niebezpieczeństwom, ale też cieszyć się z pojedynczych sukcesów jakimi są niewątpliwie odnajdywanie żywych, zaginionych ludzi.

  Choć lektura jest niejako kontynuacją serii można ją czytać bez najmniejszej znajomości poprzednich tytułów. Nie są one bowiem ze sobą powiązane. Fabuła jest wciągająca a tekst przystępny i ciekawy. Co jakiś czas można napotkać czarno-białe ilustracje uprzyjemniające przygodę z lekturą szczególnie młodszemu czytelnikowi.

  Ogólnie więc książka warta jest przeczytania. Jest wartościowa ale i pełna humoru. Na pewno nie można się przy niej nudzić. Polecam ;)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu 2018-07-15
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Najpierw "Był sobie pies", potem życzyliśmy "Psiego najlepszego" a teraz przyszła pora w twórczości W. Bruce Camerona na szczeniaki! Książka jest skierowana do młodych czytelników, ale czy dorośli oprą się urokowi psiego świata i mokrych nosków?

  "Był sobie szczeniak. Ellie" to świat opisany z perspektywy małej, puchatej suczki. Ellie jest owczarkiem niemieckim, jednym z ośmiorga maluchów i poznaje otaczającą rzeczywistość: odkrywa nowe rzeczy, zapachy a także hierarchię psiego i ludzkiego świata. Pewnego dnia suczka została poddana testom, które upewniły Jacoba, że to właśnie ją wybierze spośród gromadki szczeniaków.

  Potem na Ellie czekał nowy dom, nowe zwyczaje, tęsknota z rodzeństwem, ale przede wszystkim Praca. Tajemniczo brzmiąco słowo staje się z czasem ulubionym hasłem wykrzykiwanym przez Jacoba. Suczka stara się wykonywać swe obowiązki jak najlepiej, z czasem musi się domyślać czego pragnie i oczekuje człowiek, co go cieszy. Najpierw było jednak szkolenie, testy, liczne sprawdziany, pokonywanie lęku przed wodą czy ciemnym tunelem. Zabawa w 'szukaj Wally'ego' stała się pretekstem do wielkiego projektu - Ellie została psem-ratownikiem!

  Cudowna powieść! Najpierw słodki i nieporadny świat szczeniaków, które poznają otoczenie, później bardzo ciekawy proces nauki szukania różnych osób. Choć czasem z zewnątrz wygląda to dość zabawnie. Co o tym myśli pies? Jak z poszukiwaniem ludzi poradzi sobie Ellie? Jakie czekają na nią zadania? Jak pachnie smutek? Dowiecie się z tej książki

  W. Bruce Cameron potrafi w niezwykły sposób opowiedzieć o psim życiu, odczuciach zwierzaka w trudnych chwilach, podczas pracy dla jednostki ratowniczej K9, w czasie ćwiczeń czy też w sytuacji, gdy konieczna jest zmiana współpracującego z psem człowieka.

  Książka jest idealna do samodzielnego czytania nawet dla Siedmio- czy Ośmiolatków. Kilka rycin pokazuje jak wygląda Ellie a niewielkich rozmiarów książeczka w połączeniu z większą czcionką i ciekawymi przygodami wciąga i zanim się obejrzycie... dobrniecie do końca.

  Podsumowując - "Był sobie szczeniak. Ellie" to książka pokazująca więź oraz współpracę psa i człowieka. Kipiąca emocjami historia, która opowiada o walce, systematyczności oraz o tym, jak ważne jest by w dążeniu do celu włożyć więcej wysiłku i nie poddawać się. Niezwykle wzruszająca oraz pełna napięcia opowieść o dzielnym psie-ratowniku. Polecam rodzicom i ich pociechom

  recenzja pochodzi z mojego bloga: http://czytelnicza-dusza.blogspot.com

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2018-06-27
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Ellie poznałam już wcześniej, podczas lektury „Był sobie pies”, choć tym razem dostałam bardziej rozbudowaną opowieść o jej życiu. Bohaterka, a zarazem narratorka książki jest suczką, która wyróżnia się od innych psów sprytem oraz inteligencją. Można o niej powiedzieć, że jest prawdziwą pracoholiczką, a jej praca nie jest łatwa. Została wyszkolona na psa tropiącego ludzi. Na komendy „szukaj” oraz „pokaż”, aż rwie się, by pomóc i zadowolić swoich opiekunów.

  W. Bruce Cameron swymi książkami, w których główne role odgrywają czworonogi, umie złapać czytelnika za serce. Jego powieści są wzruszające, pouczające, a przede wszystkim ciekawe. Tym razem z zapartym tchem śledziłam poczynania Ellie, która nie bez podstawy nazywana była „grzeczną sunią”. Rozumiała, że jej powołaniem jest ratowanie ludzi w potrzebie i że ma to ogromne znaczenie. Jako że jest ona narratorką historii, poznajemy jej myśli. Będąc zwierzęciem, nie rozumie ludzkiej paplaniny, zastanawia się czemu ludzie zachowują się dziwnie, gadają do śmiesznych pudełek, inne natomiast oglądają, uśmiechają się, gdy są zdenerwowani i płaczą, gdy są szczęśliwi. Nie ma to dla niej znaczenia, ponieważ wie, że urodziła się po to, by służyć ludziom, a w zamiast za to jest nagradzana oraz obdarowywana bezgraniczną miłością. Nic więcej do szczęścia jej nie potrzeba.

  Prócz Ellie poznajemy również Jakoba oraz Mayę, którzy są jej opiekunami. Jakob jest powściągliwy w uczuciach, przepełnia go ból po utracie bliskiej osoby, ma twarde zasady, ale suczka wie, że pod skorupą powściągliwości i smutku, kryje się mężczyzna o dobrym sercu. Maya jest radosna, optymistycznie podchodzi do życia. Mimo słabej kondycji przepełnia ją energia i determinacja. Nie poddaje się mimo tego, że czasami przechodzi chwile załamania. Oboje są postaciami, których od razu obdarzyłam sympatią.

  Rola psów tropiących odgrywa w realnym świecie ogromne znaczenie. Zwierzęta te zajmują się odnajdywaniem ludzi żywych lub martwych, inne pomagają w odnalezieniu narkotyków lub bomb. Muszą nauczyć się przyswajać komendy swych opiekunów, być sprawne, by pokonywać trudne warunki. Nie każdy pies nadaje się do tego pracy, a te, które się do tego nadają, muszą przejść najpierw żmudne szkolenie, które da im certyfikację psa tropiącego.

  Historia owczarka niemieckiego, który poświecił swe życie dla dobra ludzi, jest pełną ciepła i poczucia humoru książką przeznaczoną dla osób w każdym wieku. Jestem pewna, że spodoba się ona zarówno dzieciom, jak i dorosłym. W środku znaleźć możemy ilustracje wykonane przez Richarda Cowdreya, które dodatkowo rozbudzają wyobraźnię. Serdecznie polecam Wam tę pozycję!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2018-06-26
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Pies ratownik

  Mówi
  się, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, a o prawdziwości tych słów może zaświadczyć każdy właściciel czworonożnego futrzaka. Jednak pies to nie tylko przyjaciel – może ON pełnić również rolę terapeutyczną, a niezwykłe umiejętności tych zwierząt od lat wykorzystuje się między innymi w pracy policyjnej, do wykrywania narkotyków czy poszukiwania ludzi.

  K-9, to specjalna jednostka ratownicza, w której pracuje Jakob. Ale sam nie zdziałałby zbyt wiele – sukcesy w poszukiwaniu ludzi zawdzięcza przede wszystkim swojej psiej towarzyszce, czyli Ellie. Ten uroczy owczarek niemiecki już od szczeniaka szkolony był przez mężczyznę na psa ratownika, zaś wyjątkowy talent, jaki Ellie objawia, oznacza kolejne odnalezione i uratowane osoby, zarówno dzieci, jak i dorosłych.

  Historię tego niezwykłego psa poznać możemy dzięki książce pt. „Ellie”, opublikowanej nakładem Wydawnictwa Kobiecego. To kolejny już bestseller z cyklu „Był sobie szczeniak”, stworzony przez W.Bruce Camerona. Autor takich powieści jak „Był sobie piec” oraz „Psiego najlepszego” tym razem powraca, by nie tylko uświadomić nam rolę, jaką w naszym życiu odgrywają psy, ale również przedstawić procedurę stawania się psem ratownikiem i uwrażliwić jednocześnie na czyhające na człowieka (i to niezależnie od wieku) zagrożenia. Choć z założenia to lektura adresowana do młodych czytelników, to tak naprawdę rezolutną Ellie pokocha każdy, kto sięgnie po tę opowieść.

  Historia opowiedziana jest przez samą psią bohaterkę, dlatego mamy niecodzienną szansę dzielić z kochanym psiakiem radości i troski, śledzimy również tok rozumowania Ellie, a nawet jej walkę ze sobą, kiedy dostaje polecenie wykonania czegoś, czego się boi, czemu jest niechętna. Jesteśmy również świadkami chwil traumatycznych, zarówno dla Jakoba, jak i dla jego psiej towarzyszki, kiedy podczas pogoni za kidnaperem, policjant zostaje ranny. A to oznacza dla Ellie koniec pracy w tym duecie, bowiem to już drugi postrzał Jakoba, na dodatek bardzo poważny, zatem po wyzdrowieniu nie planuje ON wracać do czynnej służby.

  Ellie trafia pod opiekę kolejnego policjanta, a właściwie policjantki, Mai. Aby jednak mogły ze sobą pracować, Maya musi zdobyć licencje, a to może być trudne. Słaba kondycja fizyczna kobiety wpływa również na wyniki pracy Ellie, zatem istnieje ryzyko, że nie zaliczą egzaminu. Dopiero spotkanie z Jakobem i chęć rezygnacji Mai z podjęcia wyzwania sprawiają, że sytuacja zmienia się diametralnie. „Porażka nie wchodzi w grę, jeśli jedyne, czego potrzeba do osiągnięcia sukcesu, to włożenie w coś więcej wysiłku” – mówi mężczyzna motywując policjantkę do wzmożonej walki o Ellie.

  Jak zakończy się ta opowieść? Czy Ella zostanie z Mayą czy też znów będzie musiała zmienić właściciela? Do jakiego stopnia Ellie będzie gotowa się poświęcić dla człowieka? Odpowiedzi na te pytania znajdziemy w książce „Ellie”, pięknej i wzruszającej powieści o mądrości zwierząt, o bezgranicznym oddaniu i ufności oraz o funkcji, jakie pełnią one w społeczeństwie. Uzupełnieniem tej zajmującej fabuły są czarno-białe rysunki, pobudzające naszą wyobraźnię i oddziałujące na emocję, a także informacje dotyczące pracy psów ratowników w formie pytań i odpowiedzi. Lektura tej pięknej książki, to pasmo zachwytów i wzruszeń, zaś po jej zakończeniu czyny tego bohaterskiego psa na zawsze zostają w naszej pamięci.

  Justyna Gul

  Qultura słowa

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 4 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Tytuł: Był sobie szczeniak. Ellie
 • Autor: W. Bruce Cameron
 • Wydawnictwo Kobiece
 • Seria Był sobie szczeniak
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2018
 • Ilość stron: 224
 • Format: 135 x 205 mm
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788365601919
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: Ellie`s story (A dog`s purpose novel)
 • Tłumacz: Świerczyńska Edyta
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788365601919
 • EAN: 9788365601919
 • Wymiary: 13.5x20.5x1.8 cm
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula