Boska proporcja

Autor:

Średnia: 5.0 Ilość ocen: 5
Wysyłka w:
24 godziny + czas dostawy
Ilość stron
424
Rok wydania
2019
Inne wersje (2)
eBook, mobi, epub
za 27,20 zł
Audiobooki mp3
za 32,22 zł
Nasza cena: 27,71 zł 39,99 zł Taniej o: 31%

Matka to skarb, a miejsce skarbu jest głęboko pod ziemią.

W zamkniętej dla zwiedzających palmiarni parku Oliwskiego zostają znalezione zaaranżowane, w sposób równie makabryczny jak piękny, zwłoki dziewczyny. Człowiek odpowiedzialny za remont obiektu znika, a na miejscu zbrodni jako jeden z pierwszych pojawia się Robert Mazur - zabójca po wyroku będący pod stałą kontrolą terapeuty.

Sprawę bada komisarz gdańskiej policji Agata Stec, której alkohol, kac i pobudka w obcym łóżku nie są obce. Żyje pracą, przeklina i całkiem nieźle radzi sobie w środowisku zdominowanym przez mężczyzn, choć nieustannie, jako przełożona grupy śledczej, musi znosić seksistowskie przytyki. Agata nie przepada za pracą zespołową, a za jedynego przyjaciela uważa starszego brata - znanego psychologa Artura Kamińskiego, którego potajemnie wciąga w kulisy śledztwa, licząc na jego doświadczenie w pracy z psychopatycznymi jednostkami. Elegancki i powściągliwy, otaczający się pięknymi i drogimi przedmiotami, wyczulony na rytuały Kamiński to przeciwieństwo porywczej siostry. Ta sprawa stanowi autentyczne wyzwanie dla jego nieprzeciętnego intelektu.

Napisany z brawurą i mistrzowską precyzją kryminał plastyczny jak serial i dynamiczny jak życie. "Boska proporcja" jest pierwszą częścią trylogii, której kolejne tomy "Materiał ludzki" i "Białe kłamstwa" ukażą się w 2019 roku.

Już myślałem, że w polskim kryminale nic mnie nie zaskoczy, a tu taka niespodzianka. Piotr Borlik ze swoją "Boską proporcją" nie tylko zaskoczył, ale przede wszystkim sprawił, że mam ochotę na jeszcze więcej. Jeśli tak wygląda przyszłość polskiego kryminału, to jestem o nią spokojny. Kapitalny debiut.
Robert Ziębinski, "Playboy Polska"

Borlik z brawurą wkracza na scenę polskiego kryminału. Zapamiętajcie to nazwisko!
Katarzyna Puzyńska, pisarka
 
Trójmiejskie ulice widziane z perspektywy mordercy już dawno nie były tak mroczne! Kto tu jest szalony, a kto prowadzi wyrafinowaną grę? Piotr Borlik swoim debiutem udowadnia, że Polska kryminałem stoi i w tym gatunku nie powiedziano jeszcze wszystkiego.
Olga Kowalska, WielkiBuk.com


Piotr Borlik urodził się w 1986 roku w Bydgoszczy. Po uzyskaniu tytułu inżyniera na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym rozpoczął pracę w fabryce firmy Sharp. To właśnie tam podczas ciągnących się w nieskończoność wieczornych zmian napisał pierwsze opowiadania. Dalsze życie zawodowe i nieustanne podróże po Polsce umożliwiły mu rozwijanie literackich pasji. Kilka lat spędził w Hiszpanii, gdzie południowy klimat Marbelli i codzienna porcja słońca motywowały go do tworzenia kolejnych tekstów. Najczęściej można spotkać go zaczytanego w kryminałach, choć jak sam wspomina, ceni każdy rodzaj literatury, zwracając szczególną uwagę na polskich autorów. Jest mistrzem Holandii oraz laureatem trzeciego miejsca w otwartych mistrzostwach Czech w grach logicznych, co nie pozostało bez wpływu na jego kryminalny debiut.

Polecamy kolejne tomy:

czerwiec 2019 - "Materiał ludzki"
październik 2019 - "Białe kłamstwa"

    

Czytaj całość

Recenzje (5)
 1. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2019-03-29
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Co to była za przygoda.. Ubolewam tylko nad jednym. Za szybko się to skończyło.. Czytałabym i czytała.

  Wciąga od pierwszych stron a na ostatnich czujemy żal i smutek,że to już koniec. Oczywiście jest jeden plus w całej tej sytuacji a nawet dwa. Tak jeszcze 2 tomy przed nami. W czerwcu ukaże się 2 tom "Materiał ludzki". Ja już czekam!

  Makabryczne zbrodnie przepełnione pięknem artystycznym. Poszukiwania psychopatycznego mordercy, walka z czasem. Z tym musi się zmierzyć policjantka Agata Stec.

  Jedna zbrodnia staje się natchnieniem do dokonania kolejnych. Gdy znaleziono zwłoki młodej dziewczyny,której ciało pokryte było wszytą w skórę czterolistną koniczyną. Nikt nie spodziewał się,że przypadkowy świadek zafascynuje się tą zbrodnią i będzie próbował stworzyć takie samo a może i lepsze dzieło.

  Policjanta w końcu przypadkowo wpada na trop mordercy. W tym czasie dokonano już kilka innych zabójstw. Jedno z nich jest inne więc domyśla się, że nie jest to sprawą tego samego człowieka. Wszystkie sprawy konsultuje ze swoim bratem,który jest cenionym i sławnym psychologiem. Sytuacja się komplikuje gdy dziewczyna dowiaduje się, że potencjalny morderca jest pacjentem jej brata. Czy jej brat wiedział o tym,że jego pacjent jest psychopatycznym mordercą? Czy dojdzie do prawdy i złapie tego,który dokonał tych okropnych rzeczy?

  No ja ogromnie zachęcam do przeczytania tego świetnego kryminału. To co zrobił Borlik to jest prawdziwy sztos. Autor podniósł poprzeczkę.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2019-03-17
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Panie i Panowie poznajcie boski kryminał z iście idealnymi proporcjami, wzbudzającym podziw wnętrzem, idealnie wykreowanymi bohaterami oraz znakomitym pomysłem i niebanalnymi ciekawostkami.

  Boski kryminał, który zadowolił mnie idealnie pod każdym względem czytelniczym.

  Mamy tu makabryczne zbrodnie przy których obiad aż sam się prosi żeby wrócić z żołądka na wstecznym biegu.

  Z drugiej strony morderstwa te są spełnieniem chorych fantazji jakiegoś popaprańca, wirtuoza, artysty, który robi z ciał artystyczne dzieła wzbudzające wielkie "łał".

  Do tego przemyślane postacie - wylajtowana policjantka po przejściach Agata Stec, z wielkim burdelem w domu i w życiu, jej brat- Artur, elegancki psycholog o genialnym umyśle. Nie wiem czy komuś też ale mi od samego początku kojarzył się z postacią z serialu "Hannibal"(chyba przez ten styl i zapędy do wyrafinowanych potraw). Do tego psychopaci - każdy z mocno porypaną psychą i po przejściach.

  Kto tym wszystkim steruje i dąży do doskonałości?

  Szczęka opada. Moja z drugiego piętra wylądowała gdzieś w piwnicy a pytania kto i dlaczego mnożyły mi się w głowie niczym króliki w ciągu Fibonacciego.

  To kryminał rodem z iście idealnej półki dla maniaków makabrycznych historii. Głodna wrażeń czekam na drugą część!!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2019-03-11
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Matka to skarb, a miejsce skarbu jest głęboko pod ziemią", czyli idealny kryminał wraz z nutką grozy.

  Boska proporcja rozpoczyna trylogię, której kolejne tomy Materiał ludzki i Białe kłamstwa ukażą się w 2019 roku. Jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością tego autora. Zaintrygował mnie opis książki i genialna okładka. Czy w środku jest się czym zachwycić?

  W palmiarni parku Oliwskiego zostają znalezione zwłoki dziewczyny. Uwagę przykuwa sposób w jaki morderca je pozostawił. Makabryczny, ale też na swój sposób piękny. Na miejscu przestępstwa pojawia się Robert Mazur, morderca (po wyroku) będący pod nadzorem terapeuty. Sprawę bada komisarz Agata Stec. Wciąga w śledztwo swojego brata Artura Kamińskiego, który jest psychologiem. Wkrótce pojawiają się kolejne ofiary.

  Boska proporcja to kryminał – bardzo mroczny i brutalny (takie lubię najbardziej). Borlik stworzył niebanalne śledztwo, które z każdą stroną książki staje coraz bardziej zagmatwane. Autor próbuje mydlić oczy czytelnikowi wprowadzając nowe tropy i powiązania. Dzięki temu nie nudzimy się odkrywając prawdę, a wręcz nie możemy się doczekać rozwiązania.

  Mamy tutaj różnorodnych bohaterów, którzy nie powielają stereotypów. Agata – komisarz gdańskiej policji, która nie stroni od alkoholu. Silny charakter w świecie zdominowanym przez mężczyzn. Wie czego chce. Trochę nieprzystosowana społecznie. Artur – psycholog, którego metody leczenia mogą niektórych zdziwić. Stara się pomóc siostrze w śledztwie. To właśnie Artur zdobył moją sympatię.

  Boska proporcja to przerażająca, ale zarówno fascynująca historia. Finezja zbrodni, idealne połączenie wielu wątków i logiczne zagrania. Niezwykle wciągająca i dopracowana książka. Lekki styl autora i sporo dialogów sprawia, że czyta się płynnie i szybko.

  Mocny początek i mocny koniec. Jestem zachwycona Boską proporcją. Chcę więcej! Kolejna część trylogii w czerwcu.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2019-03-11
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Piotr Borlik stworzył powieść idealną. Już pierwsze słowa jakie przeczytamy na wstępie- "Matka to skarb, a miejsce skarbu jest głęboko pod ziemią" zapowiadają, że czeka nas bardzo mroczna i intrygująca historia.

  Bezkompromisowa komisarz Agata Stec prowadząca śledztwo, piekielnie inteligentny psycholog oraz morderca, który dokonuje kolejnych zbrodni w sposób zarówno piękny jak i przerażający, to esencja tej książki.

  Autor zadbał o to, aby czytelnik od samego początku poczuł dreszczyk grozy i miał wgląd w mroczne zakamarki psychiki mordercy, ale to dopiero przedsmak, tego co czeka na Was dalej.

  Mnie autor kupił tą historią bez dwóch zdań. To jest jedna z tych książek, w których absolutnie nie ma się do czego przyczepić. No może z wyjątkiem tego, że trzeba czekać na kolejną część, a tej będę wypatrywać z niecierpliwością.

  Musicie przekonać się sami.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2019-02-24
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  To był naprawdę HIT!!!!! Ta książka, absolutnie ląduje na moją listę „best of the best”. Piotr Borlik całkowicie, wbił mnie w ziemie tą historią.

  Myślałam długo nam tym, jak ją streścić dla was w kilku zdaniach. Ale uwierzcie że nie da się tego zrobić w dobry sposób, ta książka ma w sobie tak wiele wątków, emocji, niezwykłych bohaterów że tylko ją czytając jesteście w stanie przekonać się o jej, moim zdaniem- niezwykłości. Niewyjaśnione brutalne morderstwo, to dopiero początek historii która doprowadzi do ogromnej chęci poznania prawdy. Barwność bohaterów zadziwia, już chyba nigdy nie spojrzę przychylnie na żadnego terapeutę😁😁

  Ukłony dla autora, czytając tą książkę widać iż została dopracowana do najmniejszych szczegółów. Naprawdę to uczyła dla czytelnika, pragnę odrazu wziąć w rękę kolejny tom. Musicie ją przeczytać !!!!!!!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula