Niesamowite prezenty dla dzieci w wieku 1-2 lat

Spośród wielu propozycji prezentowych, wybrałam te najlepsze, które moim zdaniem są idealne dla dziecka w wieku do 2 lat. Są to zabawki, które uczą i rozwijają, a jednocześnie zapewniają świetną zabawę i uśmiech na twarzy każdej pociechy.

Znajdziecie tu zabawki, które zajmą malucha na wiele radosnych chwil, a jednocześnie będą rozwijać jego zdolności poznawcze, motoryczne i dostarczać nowych informacji o otaczającym go świecie.

Przedstawiam wam niesamowite prezenty dla dzieci w wieku od 1 do 2 lat:

Umywalka maluchaUmywalka Malucha

Idealna zabawka ucząca dziecko zasad higieny i czynności z nią związanych. Zawiera trzy poziomy: nauka, zaangażowanie i wyobraźnia, z których każdy pozwala nabrać nowych umiejętności.

Kierownica SzczeniaczkaKierownica Szczeniaczka

Kierownica szczeniaczka posiada edukacyjne treści dostosowane do wieku dziecka. Jest to idealna zabawka ucząca rozpoznawania kształtów i kolorów, liczb i literek, a także wyłapywania przeciwieństw. Jest wielofunkcyjna, co pozwala nawet na rozwój dziecka w dziedzinie muzyki.

Zbieracz klockówZbieracz klocków

Czy sprzątanie może być też super zabawą? Jasne!!! Wyobraźcie sobie, że wasze dzieci bawią się klockami, które są rozrzucone po całym pokoju, a później za pomocą tej cudownej zabawki sprzątają wszystko i są tak samo szczęśliwe. Dodatkowo, od najmłodszych lat uczą się ładu i porządku. To nie jest sen, to jest realne!

Moja pierwsza ciężarówka - Lego DuploMoja pierwsza ciężarówka – Lego Duplo

Dużymi zaletami tej zabawki jest jej trwałość i wygląd. Duże klocki są bezpieczne nawet dla najmniejszego dziecka, a ich kolorystyka pobudzi zmysły i wyobraźnię. Uczą rozpoznawania tych samych wzorów oraz kształtów, dodatkowo ćwicząc pamięć Malucha. Ciężarówka zawierająca różnego rodzaju produkty spożywcze przejedzie wiele kilometrów pełnych wspaniałej zabawy.

ŚlimakŚlimak – bańkomania

Pamiętacie, ile radości sprawiało w dzieciństwie puszczanie baniek mydlanych? Najfajniejsze były te największe, najdłużej utrzymujące się w powietrzu. Teraz możecie zapewnić waszym dzieciom jeszcze lepszą zabawę dzięki temu ślimaczkowi. Przy tworzeniu kolorowych balonów ze specjalnego płynu, Ślimak wydaje również wesołe melodyjki, wysuwa zabawne czułka oraz porusza się do przodu lub do tyłu. Jestem pewna, że Twoje dziecko będzie zachwycone!

Stoliczek z piłeczkamiStoliczek z piłeczkami

To kolejna zabawka rozwijająca umiejętności waszych dzieci. Stoliczek z piłeczkami posiada wiele funkcji, które pozwolą na wielogodzinne zabawy wypełnione szczęściem i radością. Wasze dzieci muszą go mieć!

Skoczek TootinySkoczek Tootiny

Skoczek to zabawka, która sprawi dużo radości. Jej rozmiar pozwala na to, aby dziecko mogło przenieść ją osobiście w dogodne dla siebie miejsce. Zabawka pozwala dziecku nabrać umiejętności utrzymania równowagi, a przy tym jest bardzo bezpieczna dla maluchów.

Psi rozrabiakaPsi rozrabiaka

Boogie – Psi rozrabiaka to przyjaciel na dobre i na złe, który będzie towarzyszyć waszym dzieciom w każdej podróży, nawet tej najdłuższej. Nauczy wasze pociechy troski i odpowiedzialności, którą trzeba kierować się idąc całe życie.

Auto Salto na pilotaAuto Salto

Czy potraficie wyobrazić sobie minę malucha, który widzi duży, kolorowy pojazd wykonujący salta? Rodzice z pewnością wiedzą, że ta mina będzie bezcenna. Auto Salto oprócz widowiskowych przewrotów wprowadzi dzieci w świat pierwszych liter, liczb, rymowanek i piosenek. Jednym słowem – cudo!

 Adaś - dzielny strażak Adaś – dzielny strażak

Zabawę w straż pożarną można rozpocząć już w wieku 6 miesięcy! Strażak Adaś nie tylko przypomina najprawdziwszy wóz strażacki, ale także mówi, śpiewa, i rymuje. Do tego brzmi jak prawdziwy samochód. Mali strażacy będą zachwyceni!

Smily FoneSmily Fone

Ile razy znaleźliście swój telefon w rękach waszych dzieci? Koniec z tym! Smily Fone przykuje uwagę każdego malucha i zainteresuje go bardziej, niż prawdziwa komórka. To idealny prezent dla małego zwolennika smartfonów.

 

Bramka 2 w 1Bramka 2w1 

Z tego prezentu każdy mały piłkarz będzie bardzo zadowolony. Nawet jeśli jeszcze dobrze nie wie, kim właściwie ten piłkarz jest. 🙂 Dzięki tej zabawce już najmłodsze dzieci będą mogły wykonywać swoje pierwsze strzały na bramkę! Maluchom będzie towarzyszyć cała gama efektów świetlnych i dźwiękowych.

Zestaw z kotem i psem - Lego DuploZestaw z kotem i psem – Lego Duplo

To może być jeden z pierwszych zestawów Lego waszych dzieci. Zaletą tych klocków, oprócz bardzo wytrzymałych elementów, jest też wprowadzenie maluchów do fascynującego świata Lego. Z tym zestawem maluchy zbudują drzewo, domek i będą mogły pobawić się z małym kotkiem i pieskiem. 🙂

Sorter kształtów i kolorówSorter kształtów i kolorów

Samochodzik-sorter nie tylko pomoże dzieciom rozpoznać pierwsze kształty i kolory, ale także będzie dla nich wspaniałą zabawką. Kształty można wkładać do odpowiednich otworów, a później wyjmować je z bagażnika! 3 interaktywne przyciski sprawią, że zabawa będzie jeszcze fajniejsza!

Czy którąś z wymienionych przeze mnie zabawek już znacie? Może polecicie ją innym rodzicom?

P.S. Wybrałam także zabawki dla starszych dzieci, 3-4 latków – informacja o nich niedługo pojawi się na blogu. Nie przegapcie! 🙂

Najlepsze pomysły na prezent dla dzieci do 2 roku życia, wymienione powyżej, znajdziecie tutaj.

Przeczytaj także