Nowe wydanie "Biblii Komiks" zostało wzbogacone aż o 128 stron, na których znalazło się miejsce na kolejne historie biblijnych bohaterów. Jest to wyczekiwana kontynuacja pierwszego wydania, które w niedługim czasie stało się bestsellerem i zaskarbiło sobie sympatię osób czerpiących inspirację z życiorysów postaci biblijnych.
Odważne zestawienie współczesnej formy przekazu, jaką jest komiks z historiami liczącymi tysiące lat, okazało się znakomitym pomysłem, co było widoczne już po pierwszych reakcjach czytelników. Historie są opowiedziane w taki sposób, że mogą zainteresować zarówno młodego odbiorcę jak i jego rodzica, co skutecznie skłoni ich do spędzenia razem wartościowego czasu. Barwne ilustracje przeprowadzają czytelników przez fascynujące historie z Biblii i pozwalają odkryć je na nowo.
Wszystkie opowieści zostały przedstawione w przystępnej formie, aby zachęcać do lepszego zrozumienia płynącego z nich morału oraz ugruntowania w świadomości odbiorców najważniejszych postaci biblijnych, które wpłynęły na losy wielu narodów.
"Biblia Komiks" wydanie 2 została przygotowana przez krakowskie wydawnictwo M, które znane jest z publikacji licznych książek popularnonaukowych, kulturalnych i religijnych. Wydawnictwo M wydaje książki zarówno dla dorosłych jak i dzieci, za każdym razem niosąc przy tym wartościowe przesłanie. Wśród publikacji wydawnictwa znalazło się miejsce dla wielu cenionych autorów, takich jak Umberto Eco, Daniel Ange czy Jan Polkowski.
O książce
Komiks to szczególna forma narracji, w której ze słowami łączą się obrazy, stymulując i rozwijając wyobraźnię odbiorców. Biblia w formie komiksu ukazuje Boże dzieło stworzenia oraz zbawienia ludzkości i świata poprzez fabułę wyrażoną jako następstwo rysunków, uzupełnionych podpisami. Dzięki temu w nieco lżejszy sposób poznajemy treść ksiąg świętych Starego i Nowego Testamentu, przede wszystkim po to, by przyswajając ją, lepiej poznać wyjątkowość osoby i posłannictwa Jezusa Chrystusa. Ta forma narracji doskonale wychodzi naprzeciw nie tylko potrzebom dzieci i młodzieży, lecz również wielu osób dorosłych, coraz bardziej ukształtowanych przez kulturę wizualną.
Ks. prof. Waldemar Chrostowski