Bardzo długie popołudnie

Autor:

Inga Vesper

Średnia: 5.0 Ilość ocen: 7
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Ilość stron
400
Rok wydania
2021
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 27,12 zł
Nasza cena: 24,76 zł 42,90 zł Taniej o: 42%

Znakomity kryminał o tym, jak American dream zamienia się w koszmar.

Jest lato 1959 roku, kalifornijskie słońce wypala wypielęgnowane trawniki przed domami w Sunnylakes. Pewnego bardzo długiego popołudnia w tej sielskiej atmosferze przedmieścia znika Joyce Haney.

Tego samego dnia Ruby Wright udaje się do pracy, spodziewając się, że czeka tam na nią to, co zawsze: obowiązki domowe, których nie cierpi, obolałe stawy, pogarda ze strony białych pracodawców… a także światełko w mroku codzienności: życzliwość Joyce.

Zamiast tego znajduje dwójkę przerażonych dzieci i plamę krwi na podłodze w kuchni. Po Joyce nie ma śladu.

Do sprawy zostaje przydzielony detektyw Mick Blanke, który niedawno trafił do Sunnylakes z Nowego Jorku i szybko odkrywa, że klucz do zagadki znajduje się w rękach Ruby, nikt bowiem tak dobrze jak ona nie zna tajemnic kryjących się za wykrochmalonymi, idealnie gładkimi zasłonami.

Tyle że czarnoskórych pomocy domowych na amerykańskim Południu nie prosi się o pomoc w śledztwie. Ich o nic się nie prosi…

Recenzje (7)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Lata pięćdziesiąte w słonecznej Kalifornii, pośród zamożnych ludzi, żyjących w idealnie ułudnym świecie. Cisza, spokój i marazm. Jakim prawem ktokolwiek próbował zakłócić tę cudowną idyllę? W takie piękne popołudnie znika Joyce Haney. Jedyny ślad stanowiący o tym, że mogło wydarzyć się coś złego stanowią plamy krwi w kuchni. Czarnoskóra Ruby Wright, jak co dzień, udaje się do pracy. Czekają na nią porządki domowe u Państwa Haney oraz okolicznych sąsiadów. W domu zastaje bałagan, przestraszone dzieci i ślady krwi. Głównie z racji koloru skóry staje się główną podejrzaną i zostaje aresztowana. Dochodzeniem zajmuje się nowo przybyły w te strony, detektyw Mick Blanke. Jednak wina Ruby nie przemawia do niego. Ma przekonanie, że rozwiązanie zagadki zniknięcia Joyce znajduje się w jej rękach. Służąca wiele widziała i słyszała będąc codziennie u Państwa Haney, więc będzie stanowiła cenne źródło informacji. Czy rzeczywiście Ruby wie tak dużo, jak spodziewa się policjant? Czy Joyce miała tak cudowne i stonowane życie, jak uważają najbliżsi i sąsiedzi? Czy to tylko fasada dla oka innych, aby móc własne rozterki rozstrzygać w zaciszu domowym? Nie dajcie się do końca zwieść temu pięknemu obrazkowi. Zajrzyjcie głębiej, tak gdzie wzrok nie sięga, usłyszcie więcej, niż się mówi wkoło. Rozpocznijcie własne prywatne dochodzenie, a przekonacie się, jaki będzie finał. Intrygujący ...

  Bardzo długie popołudnie to senny kryminał, co nie jest w żadnym przypadku jego wadą. Przeciwnie, tą historią się żyje powoli, przeżywa się ją wraz z bohaterami, można się z nią oswoić i poszukiwać w odpowiednim tempie wszelkich możliwych śladów ewentualnej zbrodni. Brak pośpiechu pozwala przyjrzeć się bliżej sennej okolicy, podążyć śladami małżonka Joyce, poobserwować sąsiadów i spróbować obalić mit o cudownym i sielskim życiu zaginionej. Autorka stworzyła znakomity i niecodzienny klimat, przenikliwą atmosferę i podawała nam celowo mylne tropy. Zwodziła nas do ostatniej chwili, manewrowała nami i pozwalała żyć w przekonaniu, że rozwiązanie zagadki jest takie oczywiste.

  Ta powieść to nie tylko ciekawy kryminał, ale też znakomite tło społeczno-obyczajowe lat pięćdziesiątych w Ameryce. Wszechobecny rasizm, prześladowania czarnych, bezrobocie i problemy ze znalezieniem pracy, upokarzanie ich na każdym kroku i pokazywanie, że nic nie znaczą, są marginesem społeczeństwa. Ale widzimy też przemoc wobec kobiet, przebiegłość białych, fałsz i obłudę. Ludzie żyją w kłamstwie i nie widzą w tym nic złego. Warto bliżej się przyjrzeć otoczce całej sprawy i na dłużej zagłębić się w problemy, które autorka chciała nam pokazać, może nie bezpośrednio, ale poprzez określone zachowania i sytuacje.

  Polecam, ciekawa i intrygująca. Jej lektura sprawia czytelnikowi przyjemność, ja się nią delektowałam powoli i spokojnie. Sprawiła mi ogromną radość!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Czy jesteście fanami późnych lat 50tych, a wczesnych 60tych?

  Autorka przenosi nas do kalifornijskiego lata 1959 roku. Miasteczko Sunnylakes może pochwalić się idealnie wypielęgnowanymi trawnikami, słodkimi, cukierkowymi domkami, spokojem i klimatem niczym z filmu. Idylla idealna. Idealna pani domu, idealne dzieci, mąż który pracuje, cudowni sąsiedzi, drinki z palemkami i wielkie okulary przeciwsłoneczne.

  Pewnego bardzo długiego popoludnia ta sielska atmosfera znika.

  Po pierwsze znika jedna z mieszkanek Joyce.

  Po drugie czarnoskóra Ruby, która udaje się do pracy do domu Joyce zastaje dwójkę przerażonych dzieci i plamę krwi na podłodze.

  Kto uwierzy, że czarnoskóra pomoc domowa nie zabiła swojej białej pracodawczyni.

  Do sprawy zostaje przydzielony detektyw, która ma rozwikłać zagadkę.

  Jest to kryminał, ale z tłem obyczajowym. Autorka przedstawia na sytuację amerykańskich kobiet lat 50tych.

  Pod przykrywką idealnego domu, makijażu i uśmiechu przyklejonego kryją się dramaty. Dramaty kobiet rozgrywane w zaciszu czterech ścian. Tak naprawdę miały być tylko ozdobą, bez prawa do czegokolwiek.

  Jednocześnie pokazana jest sytuacja czarnoskórych kobiet, wszędzie obecny rasizm.

  Autorka chciała przemycić idee z BLM. Da się to zauważyć ponieważ w pewnym momencie rozwiązanie zagadki schodzi na dalszy plan.

  Najważniejsze co chciała nam kobietom przekazać to fakt, że musimy walczyć o siebie, o nasze dobro i o to że nie jesteśmy tylko "meblem".

  Dla mnie super książka. Klimat tamtych lat świetnie przedstawiony.

  Okładka zdobyła moje serce jak tylko ją zobaczyłam.

  Jeśli lubicie lekki kryminał z przesłaniem oto on.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Bardzo długie popołudnie”, to kryminał na przyzwoitym poziomie, który ma wiele do zaoferowania. Rewelacyjnie odtworzone realia czasu i miejsca. Przytłaczający upał lata i równie przytłaczające poczucie życia w tamtych czasach, kiedy władza mężczyzny była nieograniczona, a kobieta uwięziona w roli gospodyni domowej, niczym w złotej klatce. Jeszcze bardziej dramatyczna była sytuacja osób czarnoskórych. Zepchniętych na margines społeczeństwa, gnieżdżących się w dzielnicach biedy, próbujących normalnie żyć, na tyle ile pozwalali im biali, którym służyli za marną zapłatę. Świetnie pokazana era późnych lat pięćdziesiątych. Powieść, która daje sporo wiedzy na temat systematycznej dyskryminacji, która w tamtych czasach była bardzo rażąca. Wszechobecny rasizm, seksizm i mizoginizm.

  Pewnego dnia w idealnym Sunnylakes ze swojego domu w tajemniczych okolicznościach znika Joyce Haney, perfekcyjna pani domu, matka dwójki dzieci. Jedynym śladem, który pozostał, są, plami krwi w kuchni. Czarnoskóra pomoc domowa Ruby Wright, która to odkrywa, dla policji jest jedyną i oczywistą winną, natychmiast zostaje aresztowana. Natomiast detektyw Mick Blanke przydzielony do tej sprawy, nie jest tak bardzo przekonany o jej winie, postanawia uwolnić dziewczynę i namówić ją do współpracy, zdając sobie sprawę, że może mu ona dostarczyć więcej tropów niż jakakolwiek inna osoba.

  Czarnoskóra Ruby nie jest wiarygodnym świadkiem, o ile w ogóle może nim być. Jest tylko sprzątaczką brudów białych i nikt nie traktuje jej poważnie. Jawnie okazują jej niechęć, a do domu wpuszczają tylko z musu. Traktowana jak powietrze Ruby może przyjrzeć się niektórym aspektom sprawy, nie wzbudzając podejrzeń. Sunnylakes wygląda na cudowne miejsce do życia, z pięknymi domami i wypielęgnowanymi trawnikami. Niestety to tylko pozory, bo w rzeczywistości prawda jest zupełnie inna. Ten idealny świat, to tylko iluzja. Cała okolica od początku wydaje się dziwna, podobnie jak miejsce zbrodni i zachowanie niektórych postaci.

  Napięcie i intryga nasilają się niczym upał w LA. Inga Vesper wykorzystuje wiele perspektyw narracyjnych, dzięki czemu czytelnik uzyskuje różne punkty widzenia i wkrótce odkrywa, że każdy bohater ma pragnienia, nadzieje i marzenia, a także swoje tajemnice.

  Pod spodem historii pokazanej z różnych perspektyw, kryje się obrazowy i niepokojący opis kwestii rasowych, roli kobiet i ówczesnych oczekiwań społeczeństwa.

  Bardzo długie popołudnie doskonale łączy elementy psychologicznego thrillera z klasycznym policyjnym kryminałem, ale to postacie napędzają fabułę. Zwłaszcza Ruby i Mike, są oni genialnym narzędziem do zaprezentowania różnych punktów widzenia tamtych czasów.

  Ruby niezwykle dobra i uczciwa osoba. Silna, mądra i zdeterminowana, bardzo chce pomóc w poszukiwaniu Joyce, która jako jedyna widziała w niej człowieka. Empatia, frustracja i hart ducha, oraz determinacja Ruby sprawiają, że czytelnik z zapartym tchem śledzi jej poczynania i z niecierpliwością oczekuje na finał. Sympatię zyskuje także Mick i jego cudownie radykalne podejście, jak na tamte czasy, zarówno do kobiet, jak i osób kolorowych oraz jego wzrastający szacunek do Ruby.

  Bardzo długie popołudnie , jest to powieść o wielu sprawach. Ocenianiu innych, pomaganiu bliźnim, podziałach rasowych i wiele więcej. Autorka zagłębia się także w historyczną stronę epoki, przedstawiając takie tematy, jak wspomniany wcześniej seksizm i rasizm, a także społeczne postrzeganie ról kobiet, praw obywatelskich, przemocy domowej i zdrowia psychicznego. Powieść, która jest jednocześnie intrygującą i wciągającą historią kryminalną, którą czyta się z ogromnym zainteresowaniem, jak i oszałamiającą wizją roli kobiet na całym świecie, która jest pomniejszana, wyciszana, a ostatecznie niedoceniana.

  Ta klimatyczna, debiutancka powieść jest zarówno doskonałym kryminałem, jak i oszałamiającym portretem surowych postaw społecznych lat pięćdziesiątych, w odniesieniu zarówno do płci, jak i rasy

  Zakończenie wydawało się trochę zbyt ładne i przewidywalne, ale mimo wszystko satysfakcjonujące. Urzekająca, głęboko nastrojowa powieść przedstawiająca iluzję amerykańskiego snu. Rzeczywistość tamtych czasów jest przedstawiona przez Ingę Vesper z ostrą jak brzytwa precyzją, nadając całej historii prowokujący do myślenia ton, który pozostaje z czytelnikiem na długo po przewróceniu ostatniej strony.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Rok 1959. Stany Zjednoczone w fazie rozkwitu i dążenia do doskonałości. Stan Kalifornia. Sierpień. Żar lejący się z nieba i roztapiający asfalt. Piękne, wymuskane domy w schludnej „białej” dzielnicy. Idealnie przystrzyżone trawniki, idealny błękit wody w basenie, perfekcyjne panie domu czekające z chłodnym drinkiem na powrót swojego pana… ups... męża miało być. Sielanka? Tylko na pierwszy rzut oka. Gdy człowiek przyjrzy się wszystkiemu bliżej, odczuje fałsz i sztuczność stylu szczęśliwej amerykańskiej rodziny. Aż można się udusić, ale nie od sierpniowej spiekoty tylko od zaduchu sekretów i kłamstw, które rozgrywają się w na pozór idealnych czterech ścianach.

  Historię poznajemy z perspektywy 3 osób. Detektywa policji Micka, pomocy domowej Ruby i zaginionej Joyce. Krok po kroku z potem ściekającym po plecach z dreszczem obrzydzenia na hipokryzję i z powodów bzdurnej segregacji rasowej dowiadujemy się, co się stało z jedną z pań domu zamieszkujących bajkowe osiedle Sunnylakes. Ucieczka, porwanie, morderstwo? W pierwszych momentach śledztwa jeden z policjantów leżał sobie nad basenem na leżaczku, popijając zimny napój gazowany a żeby nie było, że nic nie robił na wszelki wypadek, prewencyjnie kazał aresztować pomoc domową. Dlaczego? Dla Ameryki lat 50. odpowiedź jest prosta jak drut – bo była czarna. Była więc pierwszą podejrzaną i jednocześnie nie istniała. Nikt by się nie upomniał o jej prawa i nie obronił. Czy w takich warunkach kiedykolwiek będzie wiadomo, co spotkało Joyce?

  Polecam ten debiut. Szczególnie że jest idealnie wpasowany w okres letni. Na własnej skórze można odczuć palące promienie słońca i zanurzyć się w fabułę, która przez skwar będzie nam bliższa, niż się komukolwiek wydaje. Sytuacje są tak plastycznie przedstawione, że gdy opisywana jest czarnoskóra Ruby, poczujemy się jak psia kupa na wypielęgnowanym, wymuskanym trawniku i będziemy mieć wrażenie, że pełne pogardy spojrzenia wręcz wypalają dziurę w plecach. Gdy rozdział dotyczy Joyce, doświadczymy siły samotności, niezrozumienia, odrzucenia i bólu niespełnionych marzeń. Gdy jest mowa o Micku, odczujemy ogromną presję by jak najszybciej i jak najsprawniej rozwiązać sprawę. Zdobyć uznanie w oczach przełożonego i kolegów z posterunku po haniebnym przeniesieniu z Nowego Jorku. Skuteczność w działaniu to dla policjanta priorytet. Niby jest w miarę wolny od uprzedzeń, jednak ma opory, by poprosić czarnoskórą dziewczynę o pomoc w śledztwie.

  Historia jest ciekawa i wciągająca jak ruchome piaski. Napisana ze swadą i oprócz intrygującego wątku kryminalnego tło obyczajowe gra główne skrzypce. Poruszone są problemy feminizmu, kobiecości, zależności ekonomicznej kobiet od mężczyzn i nietolerancji. Czytajcie i przekonajcie się, czy słynny American Dream by Wam się spodobał… Mnie ten lukier zemdlił…

  Za możliwość zapoznania się z treścią książki dziękuję Wydawnictwu Słowne

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Dziś na tapecie kryminał, który miał polską premierę 2 czerwca, "Bardzo długie popołudnie" autorstwa Ingi Vesper. Na wstępie powiem, że lekkie pióro autorki bardzo przypadło mi do gustu. Jak to w kryminałach bywa, każdy następny rozdział podsuwał coraz to inne rozwiązanie zagadki. Im więcej faktów dostarczała autorka, tym bardziej mój punkt widzenia się zmieniał. Ale odniosłam wrażenie, że nie samo rozwiązanie zagadki kryminalnej było ważne przy okazji tej lektury, lecz postacie i epoka, w której osadzona była fabuła.

  Autorka przenosi nas do Stanów Zjednoczonych z lat 50. ubiegłego wieku. Słodkie, wręcz cukierkowe lata powojenne były niczym innym jak bańką mydlaną. Ludzie dążyli do perfekcyjnego życia rodzinnego, ukrywając za fasadą ideału wszystkie brudy, problemy i niespełnione marzenia. Taki wzorowy obraz był promowany i stanowił niedościgniony ideał. W powieści przykładem takiej rodziny z amerykańskiego snu są Joyce i Frank Haneyowie. Rodzice dwóch córek, mieszkający w pięknej posiadłości. Jaką cenę trzeba zapłacić za życie jak z bajki i co się kryje za drzwiami pięknego domu? Co dojrzymy za odsłoniętą firanką Haneyów i wielu podobnych domów?

  Kolejną bohaterką związaną z przykładną rodziną z jest Ruby, czarnoskóra pomoc domowa państwa Haneyów. Wprowadzając tę postać autorka pokazuje nam kolejny nieodłączny element Stanów Zjednoczonych tamtego okresu - segregację rasową, dyskryminację i walkę Afroamerykanów o równouprawnienie.

  "Bardzo długie popołudnie" to nie tylko dobry kryminał, czytając który rozwiążecie zagadkę zniknięcia Joyce. To również powieść ukazująca kawał historii Stanów Zjednoczonych ze wszystkimi problemami społecznymi i politycznymi tamtej epoki. Jest to również opowieść o silnych kobietach, o ich walce o siebie, o własne marzenia i lepszą przyszłość. I Joyce, i Ruby pragnęły więcej, nie chciały się wpasować w istniejące ramy kosztem własnego dobra. I na tym etapie nie mogę nie wspomnieć o trzecim głównym bohaterze tej powieści - detektywie Micku. Postać postępowa jak na tamte czasy, będąca wsparciem dla walczących kobiet.

  Jeżeli lubicie nietuzinkowe powieści kryminalne z historia w tle, to ta z pewnością przypadnie wam do gustu.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 2 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Bardzo zimna wiosna. Tom 1 5/5 Nasza cena:
32,46 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bardzo zimna wiosna. Tom 1

Współczesny Sztokholm. Pewnej niedzieli przypadkowy klient znajduje na parkingu przed supermarketem opuszczone volvo, a w nim zwłoki staruszki, której ktoś wypchał usta pogniecionymi gazetami. Ale komu mogłoby zależeć na śmierci osiemdziesięcioparoletniej Grety Sjöwall, zamożnej i szanowanej...
Długie pożegnanie 0/5 Nasza cena:
26,68 zł 29,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Długie pożegnanie

Pomocna dłoń wyciągnięta do pijanego Terry`ego Lennoxa - pozostawionego przez piękną kobietę na ulicy - była dla Philipa Marlowe`a zwyczajnym ludzkim odruchem. I całe to wydarzenie wcale nie zapowiadało wielkich kłopotów dla żadnego z nich, tym bardziej po kilku miesiącach. Kiedy to Lennox...
Długie cienie 0/5 Nasza cena:
26,86 zł 42,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Długie cienie

Długie cienie - powieść kryminalna, której akcja toczy się w Lubomierzu, małym miasteczku na Dolnym Śląsku. Podkomisarz Agnieszka Birkut codziennie mierzy się z mrocznymi wspomnieniami i konsekwencjami swoich niemoralnych wyborów. Nie może normalnie myśleć, pracować i żyć. Wyrzuty sumienia zabijają...
Z bardzo daleka 0/5 Nasza cena:
35,12 zł 43,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Z bardzo daleka

„Balistrieri to jedna z najbardziej udanych postaci we współczesnej literaturze kryminalnej”. The Independent Rok 1990. W środku upalnego lata, gdy całe Włochy przeżywają magiczne noce mistrzostw świata w piłce nożnej, bez śladu znika syn potężnego rzymskiego dewelopera. Śledztwo przypada...
Najlepsze kryminały PRL. Bardzo niecierpliwy... 0/5 Nasza cena:
19,73 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Najlepsze kryminały PRL. Bardzo niecierpliwy...

Obok domu przy Niegłośnej zostaje znalezione ciało znanego dziennikarza, Sławomira Zwardonia. Nie ma wątpliwości, że to morderstwo. Śledztwo prowadzi kapitan milicji Jacek Dydowski. Dzień wcześniej w Wiśle k. Kazimierza tonie dziennikarka Nina Kalicka, serdeczna przyjaciółka Zwardonia. Czy na pewno...
Audiobook Martwe popołudnie CD MP3 0/5 Nasza cena:
23,39 zł 31,30 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Martwe popołudnie CD MP3

„Pewni ludzie znikają, a inni ludzie ich szukają. Tak to jest skonstruowane”, mówi Marcin Hłasko, specjalista do spraw bezpieczeństwa i ekspert zajmujący się poszukiwaniem zaginionych. Upalne lato 2013 roku. W gdańskim hotelu zostaje zastrzelony polski parlamentarzysta. Motywy sprawcy ? lub jego...
Bardzo złe miejsce 5/5 Nasza cena:
25,83 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bardzo złe miejsce

Prawda nie zawsze przynosi ulgę. Zwłaszcza, gdy jest okrutna.Leonard Franks, detektyw z osiągnięciami, zrobił błyskotliwą karierę w londyńskim Wydziale Zabójstw. Po latach pracy przechodzi na zasłużoną emeryturę. O tym marzył – odludzie w Dartmoor, wiejska posiadłość, żona Ellie u boku. Zdaje się,...
We mgle 4/5 Nasza cena:
28,05 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

We mgle

Zaginieni dzielą się na martwych i na tych, którzy nie chcą zostać znalezieni. A także na tych, którzy nawet nie wiedzą, że zaginęli. Jessica Shaw, prywatna detektywka, przywykła do anonimowych cynków. Ale ten wprawia ją w osłupienie: na zdjęciu przedstawiającym porwaną dwadzieścia pięć lat temu...
Bestia 4/5 Nasza cena:
31,12 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bestia

Literatura jeszcze nigdy nie była tak blisko rzeczywistości! Oni widzą w nim bestię. On nazywa siebie sprawiedliwością. Gdy znajdują pierwsze ciało, nie domyślają się, po co morderca zakrył twarz. Gdy ginie druga dziewczyna, a potem kolejna, bez zdejmowania jutowego worka wiedzą, czego pod nim nie...
Ukryte 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ukryte

Życie byłoby nie do zniesienia, gdybyśmy pamiętali wszystko. Rzecz jednak w tym, by wiedzieć, co zapomnieć. A za własną zbyt krótką pamięć Rue Hunter może zapłacić głową. I to nie tylko swoją. W Kalifornii nie wykonano egzekucji na więźniu od 2006 roku, a od ponad pół wieku nie stracono kobiety....
Tylko jedno kłamstwo 5/5 Nasza cena:
23,31 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tylko jedno kłamstwo

Kolejna – po bestsellerowej „Córeczce” – książka brytyjskiej gwiazdy kryminałów. Wczoraj miałaś doskonałe życie. Dzisiaj przekonasz się, że wszystko, w co wierzyłaś, było kłamstwem. Szokujący i wciągający od pierwszej strony thriller psychologiczny z zakończeniem, którego nie da się przewidzieć. To...
Poza kontrolą 4/5 Nasza cena:
28,05 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Poza kontrolą

Będę tutaj cały czas. Nic nie możesz na to poradzić. Gdy Callie wychodzi za mąż za Jamesa, wdowca z dwójką dzieci, jest przekonana, że jej marzenie o założeniu rodziny wreszcie się spełniło. Nawet nie podejrzewa, że za kilka miesięcy zostanie aresztowana pod zarzutem morderstwa… Kobieta z nadzieją...
Wybrane bestsellery
Wyzwolony. Nowe oblicze Greya. Pięćdziesiąt twarzy Greya oczami Christiana. Tom 6 5/5 Nasza cena:
26,58 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wyzwolony. Nowe oblicze Greya. Pięćdziesiąt twarzy Greya oczami Christiana. Tom 6

E.L. James powraca do zmysłowej serii Pięćdziesiąt twarzy Greya, historii miłosnej, która podbiła serca milionów czytelniczek na całym świecie. Serdecznie zapraszamy na ślub dekady: Christian Grey uczyni Anastasię Steele swoją żoną. Tylko czy na pewno jest dobrym materiałem na męża? Ojciec...
Lilka i spółka. Lilka. Tom 1 0/5 Nasza cena:
17,94 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Lilka i spółka. Lilka. Tom 1

Lilka i spółka w nowej odsłonie! Wakacyjne przygody, które zaskoczą każdego z was! Lilka, Wika i Matewka spędzają wakacje w Jastarni u ciotki Jadźki. A ciotka, jak to ciotka, oprócz pypcia na nosie ma swoje surowe zasady, które głównie opierają się na… sprzątaniu, sprzątaniu, sprzątaniu… Które...
Mr Addicted. Miss Independent. Tom 2 5/5 Nasza cena:
26,44 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mr Addicted. Miss Independent. Tom 2

Byłem bardzo zazdrosny. Nawet o głupi deszcz czy wiatr, o cokolwiek, co było przy tobie bliżej, niż ja mógłbym być.Minęły cztery lata od wypadku, a Sophia Cole wciąż zmaga się z jego skutkami. Lucas, jej nowy partner, brnie w nieustanne kłamstwa, czuwając nad tym, by niczego sobie nie przypomniała....
Zła chwila. Niebezpieczni mężczyźni. Tom 3 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zła chwila. Niebezpieczni mężczyźni. Tom 3

On powraca. I tym razem nie da jej odejść. Moje życie nigdy nie było tak skomplikowane. Stanęłam na czele mafijnego imperium mojego ojca. Uciekłam od męża, który nienawidzi szantażu i zdrady, a ja dopuściłam się obu tych rzeczy. Moje rozdarte na pół serce nie pozwalało mi trzeźwo myśleć. Przez żal,...
Przemijające echa. Wojownicy. Omen gwiazd. Tom 2 0/5 Nasza cena:
26,94 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przemijające echa. Wojownicy. Omen gwiazd. Tom 2

Sójcze Pióro i Lwi Płomień odkrywają, że to Gołębia Łapa jest trzecim kotem z przepowiedni zwiastującej trójkę, która w swoich łapach trzyma potęgę gwiazd. Teraz muszą odkryć dokładne znaczenie słów tej przepowiedni. Gdy poznają mroczne plany Tygrysiej Gwiazdy względem klanów, ich zaufanie do...
Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie 5/5 Nasza cena:
25,19 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie

Dlaczego nie żyjemy tak, jakbyśmy chciały? Dlaczego nie robimy tego, co nam służy – chociaż wiemy, co nam służy? Dlaczego trzymamy się starych, obcych nam wzorców, jakby naszym życiem rządził jakiś złośliwy sufler? Dlaczego same od siebie odchodzimy?Ta książka jest o tym, jak znaleźć drogę powrotną...
Harry Potter i Komnata Tajemnic. Hufflepuff 0/5 Nasza cena:
25,74 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Harry Potter i Komnata Tajemnic. Hufflepuff

To niesamowita okazja, by na nowo przeżyć ważne momenty w historii domu Puchonów. Pamiętasz rozsadzanie mandragory z profesor Sprout? A przeprosiny Erniego Macmillana? Ta edycja zawiera dodatkowe materiały dla fanów tego szlachetnego domu, takie jak fakty na temat skrzatów domowych czy drobiazgowy...
Zakochane Zakopane latem 5/5 Nasza cena:
26,94 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zakochane Zakopane latem

Siedem letnich historii o miłości w Zakopanem! Bo jeśli zakochać się latem, to tylko tam! Sezon letni zbliża się wielkimi krokami. Turyści masowo zjeżdżają do najsłynniejszego polskiego kurortu. Część z nich chce odpocząć, inni planują wysokogórską wspinaczkę, ale są i tacy, którzy chcą się po...
Krew i miód. Gołąb i wąż. Tom 2 5/5 Nasza cena:
23,81 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Krew i miód. Gołąb i wąż. Tom 2

Stawka jest jeszcze wyższa, czarownice bardziej zabójcze, a romans niezmiennie gorący! Z niecierpliwością wyczekiwana kontynuacja „Gołębia i węża”, która stała się natychmiastowym bestsellerem New York Timesa i IndieBound. Idealna dla fanów Sarah J. Maas! Po uniknięciu śmierci z rąk Dames Blanches,...
Odrodzenie. Slay quartet. Tom 4 0/5 Nasza cena:
23,70 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Odrodzenie. Slay quartet. Tom 4

Już nie była jego ptaszyną. Stała się feniksem, który odrodził się z popiołów. Celia i Edward pokonali wspólnie wiele przeszkód. Choć to, co połączyło ich na początku, było podszyte mrocznymi intencjami, teraz ich relacja stała się naprawdę głęboka. Wspólnie dokonana zemsta okazał się dokładnie tak...
Zemsta. Slay quartet. Tom 3 0/5 Nasza cena:
23,70 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zemsta. Slay quartet. Tom 3

Nawet diabeł troszczy się o swoich najbliższych. Na swój sposób. Małżeństwo było dla Celii i Edwarda układem biznesowym. Skorzystać miał na nim przede wszystkim Edward. Los chciał jednak inaczej. Okazało się, że Celii daleko do uległości, a relacja, która połączyła tę niecodzienną parę, szybko...
Perska niepewność. Perska miłość. Tom 7 0/5 Nasza cena:
24,79 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Perska niepewność. Perska miłość. Tom 7

Czy szalona miłość w czasach zarazy potrafi uratować to, co w życiu najcenniejsze? Znana z "Perskiej kobiecości" Joanna, po kolejnym nagłym wyjeździe z Bali, gdzie planowała wspólną przyszłość z Richardem, zmuszona jest do życia z nieustannie gnębiącym ją mężem. Nagły wybuch pandemii i związane z...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula