Baba Jaga radzi

Średnia: 4.4 Ilość ocen: 8
Darmowy fragment:
Wysyłka w
4 dni + czas dostawy
Format
130 x 180 mm
Rok wydania
2018
Wydawnictwo
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 19,92 zł
Nasza cena: 20,94 zł 34,90 zł Taniej o: 40%

Czy można cieszyć się szczęściem swojego eks?

Jak przestać się wściekać na innych?

Dlaczego czas tak szybko ucieka i o co w tym wszystkim chodzi?

Życiowe mądrości z przymrużeniem oka prosto z głębi syberyjskich lasów

“Baba Jaga radzi” to pięknie wydana książka pełna porad i złotych myśli z przymrużeniem oka. Pomoże Ci nabrać dystansu do świata i nękających Cię problemów! Baba Jaga, postać ze słowiańskich legend, świetnie radzi nam i sobie we współczesnych czasach.

Dawno, dawno temu, gdy miało się jakiś problem, szło się po poradę. A kto mógł doradzić najlepiej. Oczywiście osoba wiekowa, znająca się na magii, ziołach i rozmawiająca z duchami. Mieszkała zazwyczaj w głębi ciemnego boru, w małej chatce, do której nie każdy miał odwagę zapukać. Zwano ją wiedźmą, szeptuchą lub też Babą Jagą. Radziła, pomagała, zaklinała lub przeklinała. Bało jej się wielu, inni zaś zawdzięczali jej szczęście, zdrowie, a nawet życie... Ach, szkoda, że dzisiaj tak trudno o prawdziwą Babę Jagę! Cóż więc robisz dzisiaj, gdy potrzebujesz pomocy? Szukasz pocieszenia i dobrej rady w Internecie lub też przeglądasz w księgarni półki z poradnikami. A tu proszę, niespodzianka! Oto spośród innych książek mruga do Ciebie autentyczna Baba Jaga rodem z syberyjskich kniei. Powie Ci, czy można cieszyć się szczęściem swojego eks? Jak przestać się wściekać na innych? Dlaczego czas tak szybko ucieka i o co w tym wszystkim chodzi?

To książka pełna surrealistycznego poczucia humoru, które przynosi ulgę nawet w bardzo trudnych momentach życia. Porady Baby Jagi dotyczą najrozmaitszych spraw i sytuacji. Uczą nas dystansu i podchodzenia do problemów z przymrużeniem oka. Za razem to książka pełna piękna i mądrości rodem z dzikich, syberyjskich lasów. Możesz wziąć ją do ręki i stawić czoła wszelkim problemom. Baba Jaga radzi, jak żyć odważnie i być pełnym nadziei.

__

„Baba Jaga radzi” to piękna, tajemnicza i dająca do myślenia książka. Weź ją do ręki, przewracaj strony, weź głęboki wdech i staw czoła codziennym problemom ogromną odwagą i nadzieją.

Edward Carey, autor trylogii "The Iremonger"


O autorce

Taisia Kitaiskaia – rosyjska pisarka i poetka. Dorastała w Ameryce. Publikacje jej tekstów pojawiają się m.in. na The Hairpin i Jezebel. Baba Jaga mieszka w zdradzieckim lesie daleko w Rosji. Taisia mieszka Austin w Teksasie.

Recenzje (8)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  Rzadko sięgam po poradniki. Dlaczego? Uważam, że wszelkie zmiany muszą się urodzić w mojej głowie, dojrzeć we mnie i jedyną osobą, która może coś w moim życiu zmienić, jestem ja sama. Powiecie, że żaden poradnik tego za mnie nie zrobi, bo ON tylko wskazuje kierunek. Zgadzam się z tym twierdzeniem i trochę się nie zgadzam ;) W wielu poradnikach są tak naprawdę te same rady tylko ubrane w inne słowa – otaczaj się ludźmi życzliwymi, unikaj wampirów energetycznych itp. Czemu więc sięgnęłam po „Baba Jaga radzi”? Skusiła mnie promocja tego tytułu. Jako czegoś innego, z humorem i z pazurem. I śmiało stwierdzam - nie zawiodłam się.

  Książka jest mała, to format taki jaki mają wydania kieszonkowe, co uważam za plus, ponieważ nie zajmuje dużo miejsca w torebce i dlatego można ją ze sobą wszędzie zabrać. Na samym końcu znajduje się miejsce na osobiste notatki. Napisana na zasadzie listów, zawierających pytania, na które Baba Jaga odpowiada. Niektóre z nich mnie rozbawiły, niektóre ścisnęły za serce, bo choć „Baba Jaga radzi”, rzeczywiście jest pełna humoru, to zawiera również wiele ciekawych i godnych przemyślenia rad. Tytułowa Mądra Kobieta nie mówi, rób tak i tak, ale odpowiada w bardzo nieoczywisty sposób. Jej słowa każdy zinterpretuje inaczej, takie przynajmniej odniosłam wrażenie, kiedy ją czytałam. Baba Jaga stosuje wiele odwołań do przyrody — do lasu, zwierząt, które w trochę tajemniczy sposób pokazują to, co ukryte w jej słowach.

  „Baba Jaga radzi” jest przepięknie wydana, już sama okładka przyciąga jak magnes, pewnie za sprawą tej jasnej czerwieni. W środku jest dużo rysunkowych ilustracji, które na mnie zrobiły bardzo duże wrażenie. Ostatnio mało u mnie książek zawierających coś więcej niż litery ;) Z pewnością będę do niej wracałam również ze względów estetycznych.

  Baba Jaga nie pokaże Wam jak żyć, no może poza prawdą uniwersalną – aby żyć w zgodzie z samym sobą. Nie pokaże co zmienić, ale skłoni do przemyśleń nad samym sobą, do spojrzenia na wszystko z dystansu. Jak jej odpowiedzi wpłyną na Was? Polecam przekonać się samemu :) I jedna moim zdaniem ważna uwaga, przeczytajcie wstęp od Redaktora, ponieważ „Baba Jaga radzi” jest napisana w dość specyficzny sposób, mnie ON kompletnie nie przeszkadzał w odbiorze, więć i dla Was nie powinien być problemem, ale warto zwrócić uwagę, dlaczego jest tak, a nie inaczej :)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Bardzo miła i sprawna obsługa, za co serdecznie dziękuję.

  książka czeka na swoją kolej także co do zawartości nie mam jeszcze swojego zdania

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Bardzo fajna książeczka do mnie ostatnio trafiła – nazywam ją tak zdrobniale, gdyż ma mniejszy format, niż tradycyjne książki. „Baba Jaga radzi” to zbiór porad na różne tematy, autorką których jest Taisia Kitaiskaia, Rosjanka dorastająca w Ameryce, znana głównie za sprawą swoich zbiorów poezji. „Baba Jaga…” jest książką inną niż wszystkie, jest naprawdę dobrym lekiem na różne troski.

  Książka podzielona jest na kilka części tematycznych np. Kociołki miłości, Wróżenie z kości, Ścieżki przez las – tytuły sugerują tematykę poruszanych problemów. Całość ułożona jest w formie naprzemiennych pytań i odpowiedzi. Pytań bardzo różnych, osób bardzo młodych, jak również tych dojrzałych, pytań frapujących, bolesnych, a czasem naiwnych, wręcz dziecinnych. Baba Jaga do każdego podchodzi jednak na swój niecodzienny sposób, z dystansem i mądrością, jej rady to mieszanka niespotykanego humoru, wiejskich wierzeń i legend, czasem goryczy. Podoba mi się ten sposób narracji, podoba mi się obraz czarownicy wyłaniającej się z kart książki, która wcale nie jest straszna – doradza według własnego uznania, nie przebierając w środkach, bez zbędnej delikatności. Prosto z mostu, po prostu tak jak jest. Urzekające są niektóre partie tej książki, można ją czytać w gorsze, zimowe wieczory i od razu robi nam się lepiej na serduszku. Zdarzają się tu sprawy błahe, ale też i bardzo poważne, tragiczne, trudne i bolesne. Niesamowite, jak Baba Jaga potrafi traktować każdego na równi, trafiając w sedno. Każda zagubiona dusza znajdzie u niej pociechę.

  Jeżeli chodzi o wersję graficzną – ta książeczka to małe dzieło sztuki. Podoba mi się bardzo. W środku można znaleźć klimatyczne ilustracje, dostosowane stylem do okładki. Czcionka wygląda jak maszynopis, nie pozbawiony błędów, dziwnych skrótów czy nadmiernych spacji – wszystko to jest celowym zabiegiem, o czym informuje nas we wstępie wydawca. Autorka miała swoją wizję, stworzyła silną, charakterystyczną postać i doskonale udało się oddać jej ducha na kartach tego poradnika. Idą święta, myślę że ta książeczka ucieszy niejednego mola książkowego, bo jest prawdziwą perełką 😊 I właśnie takie poradniki chce się czytać!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Baba Jaga to istota, którą przedstawia się dzieciom jako starą, pogarbioną i złą kobietę, która zwiastuje same złe wydarzenia, rzuca klątwy i najlepiej trzymać się od niej z daleka. Bo jeszcze Was zje, tak jak Jasia i Małgosię. Aczkolwiek ta chatka z lukru bywa kusząca, prawda? Jednak kim tak naprawdę jest Baba Jaga w starych słowiańskich wierzeniach? Kobietą posiadającą ogromną wiedzę, która potrafi odpowiedzieć na każde pytanie.

  Autorka książki Baba Jaga radzi, Taisia Kitaiskaia, od dzieciństwa lubiła przebywać w dzikich kniejach odległej Syberii i tam właśnie miała do czynienia z kobietą o ogromnej wiedzy życiowej. Nieco odizolowanej i tajemniczej, ale zawsze służącej radą. W swojej książce postanowiła podzielić się z potencjalnymi czytelnikami radami i mądrościami mistycznej staruszki, a wszystko to za pomocą pytań, które nadsyłali jej różni ludzie. Sama autorka opowiada krótko swoją historię już na samym początku książki i tłumaczy sens oraz genezę jej powstania. Co więcej, nawet redakcja postanowiła dodać słowo od siebie…

  Książka ta nie należy do zbyt obszernych, a także zbyt pokaźnych, jeśli chodzi o wielkość i objętość, zatem coś czuję, że ta recenzja też nie będzie zbyt obszerna, aczkolwiek zrobię wszystko, aby była treściwa – podobnie jak ta publikacja. Na pewno trzeba wspomnieć o jej przepięknym wydaniu, bo wydawnictwo Kobiece zrobiło tutaj kawał naprawdę dobrej roboty. Uroczy format, piękne grafiki, znakomita czcionka, wszystko to ma swój niezaprzeczalny urok i pozwala nam się lepiej zagłębić w ten klimat mądrości syberyjskiej staruszki. Sama forma książki jest bardzo prosta: pytanie i odpowiedź, jednak zostały one podzielone na konkretne działy…

  O co Wy zapytalibyście Babę Jagę? To trochę tak jak z wizytą u wróżki… Najczęściej padają pytania dotyczące miłości, pracy, sukcesu… I oczywiście nie mogło ich zabraknąć też tutaj, ale pojawia się wiele innych życiowych aspektów oraz problemów, z którymi autorzy pytań po prostu nie mogli sobie poradzić. Odpowiedzi Baby Jagi są krótkie, ale niosą ze sobą dobre przesłanie, choć jej wypowiedzi charakteryzują się dosyć specyficznym stylem. Nie oczekujcie odpowiedzi w stylu „zrób to” czy „zrób tamto”. To trochę zagadkowe, tajemnicze i pełne metafor porady, nad którymi trzeba się chwile zastanowić, a być może odpowiednie zrozumienie ich i tak przyjdzie dopiero po pewnym czasie.

  Baba Jaga radzi to urocza książeczka, w której pojawia się tak wiele życiowych pytań, że każdy powinien chociaż w kilku z nich odnaleźć cząstkę siebie. Być może rady Baby Jagi pomogą Wam poradzić sobie z tym, co Was dręczy. Musicie tylko spróbować.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Poezja, która nie opisuje lecz skłania do przemyśleń to dzisiaj wyjątkowa, unikatowa rzecz. Obecnie karmimy się gotowymi obrazami, także tymi opisywanymi za pomocą słowa czy wyrazów pisanych, a brakuje dzieł kształtujących pewne refleksje. Ta książka to taki wyjątek, prawdziwy skarb.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 3 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Tytuł: Baba Jaga radzi
 • Autor: Taisia Kitaiskaia
 • Wydawnictwo Kobiece
 • Oprawa: Zintegrowana
 • Rok wydania: 2018
 • Format: 130 x 180 mm
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788366134126
 • Język: polski
 • Podtytuł: Nieziemskie porady na codzienne troski
 • Oryginalny tytuł: Ask Baba Yaga: Otherworldly Advice for Everyday Troubles
 • Tłumacz: Hejmej Przemysław
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788366134126
 • EAN: 9788366134126
 • Wymiary: 19.0x14.0x1.1 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Przeczytaj mi bajkę! Ali Baba i 40 rozbójników 0/5 Nasza cena:
2,37 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przeczytaj mi bajkę! Ali Baba i 40 rozbójników

Krótkie adaptacje znanych historii dla najmłodszych ? baśni, legend i dzieł literatury ? w małym formacie. Ładnie opracowane streszczenia z kolorowymi ilustracjami składają się na cykl, który doskonale uzupełni pozycje w dziecięcej biblioteczce. W serii Przeczytaj mi bajkę: Aladyn, Ali Baba i 40...
Jaga Czekolada i Baszta Czarownic 0/5 Nasza cena:
13,28 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jaga Czekolada i Baszta Czarownic

Pierwsza część nowej sagi fantasy dla dzieci.Witajcie w Pierwszym Świecie, gdzie rządzą nowe technologie, a mieszkańcy tak bardzo upodobnili się do siebie, że trudno o dwie różne osoby.Tutaj mieszka Jagoda Nugat, przez kolegów nazywana Jagą Czekoladą.Pewnego dnia do opuszczonego domu tuż obok Jagi...
Pomaluj Bajkę. Lampa Aladyna. Ali Baba... 0/5 Nasza cena:
4,44 zł 6,05 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pomaluj Bajkę. Lampa Aladyna. Ali Baba...

Poznaj dwóch dobrych, ale ubogich młodzieńców, którzy posiedli wielkie skarby pierwszy dzięki magicznej lampie, drugi za sprawą tajemniczego hasła Sezamie, otwórz się . Sięgnij po kredki i dodaj kolorów tym niezwykłym opowieściom. Seria bajkowych malowanek, ilustrujących najsłynniejsze baśnie...
Ali Baba i czterdziestu zbójców 0/5 Nasza cena:
4,32 zł 5,21 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ali Baba i czterdziestu zbójców

Ali Baba i czterdziestu zbójców - Notatki na marginesie, cytaty, które warto znać, streszczenie. Biografia Bolesława Leśmiana, kalendarium życia i twórczości. Pochodzenie baśni, charakterystyka bohaterów baśni, jej treść, odpowiedź na pytanie dlaczego historia Ali Baby jest baśnią? Kompozycja...
Ali baba I 40 rozbójników 0/5 Nasza cena:
3,21 zł 5,70 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ali baba I 40 rozbójników

Autor wyczarowuje urzekajace obrazy Dalekiego Wschodu, legendarne postacie i niesamowite przygody. Bogactwo i giętkość języka sprawia, że dla każdego lektura leśmianowskich baśni będzie niezapomnianym, pobudzającym wyobrażnię przeżyciem
Ala Baba. Kosmiczne zadania 0/5 Nasza cena:
12,08 zł 15,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ala Baba. Kosmiczne zadania

Osoby podróżujące w niezbadane zakątki kosmosu stykają się z różnymi nietypowymi sytuacjami. Do radzenia sobie z nimi potrzebna jest spostrzegawczość, umiejętność rozwiązywania problemów i nieszablonowego myślenia. Dobra wiadomość: można je rozwijać! Zeszyt kreatywny inspirowany przygodami...
Jaga Czekolada i władcy wiatru 5/5 Nasza cena:
13,86 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jaga Czekolada i władcy wiatru

Kolejne przygody sympatycznej Jagi CzekoladyMija rok od niezwykłych wydarzeń w miasteczku.Mirella i Lukrecja zamknęły swoją cukiernię i odeszły, o niebezpiecznym magu Hedimie słuch zaginął, nawet Indi gdzieś zniknęła Jaga Czekolada powoli zaczyna wierzyć, że wszystko, co się wydarzyło, było tylko...
eBook Opowiadania Sławomira Mrożka (Słoń. Lew. Wyznania o Zygmusiu. Wesele w Atomicach. Wina i kara. Szuler. Baba. Śpiąca Królewna. Artysta). Streszczenie, analiza, interpretacja pdf 0/5 Nasza cena:
2,42 zł 2,56 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Opowiadania Sławomira Mrożka (Słoń. Lew. Wyznania o Zygmusiu. Wesele w Atomicach. Wina i kara. Szuler. Baba. Śpiąca Królewna. Artysta). Streszczenie, analiza, interpretacja pdf

Szczegółowe i obszerne streszczenie opowiadań Sławomira Mrożka (Słoń, Lew, Wyznania o Zygmusiu, Wesele w Atomicach, Wina i kara, Szuler, Baba, Śpiąca Królewna, Artysta), dokładna analiza, charakterystyka bohaterów, ważne pojęcia niezbędne przy omawianiu lektury, przykładowe zagadnienia, testy...
Ala Baba i dwóch rozbójników 5/5 Nasza cena:
25,42 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ala Baba i dwóch rozbójników

Ala musi dzielić pokój z młodszymi braćmi bliźniakami, którzy bywają dla niej prawdziwym utrapieniem. Aby ich uspokoić, dziewczynka zaczyna snuć opowieść o wyprawie kosmiczną rakietą do odległej galaktyki. Ku jej zaskoczeniu bracia wierzą w wymyśloną historię i domagają się relacji z kolejnych...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula