Baba Jaga radzi

Średnia: 4.2 Ilość ocen: 6
Darmowy fragment:
Wysyłka w:
24 godziny + czas dostawy
Format
130 x 180 mm
Rok wydania
2018
Wydawnictwo
Ilość stron
200
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 21,16 zł
Nasza cena: 24,43 zł 34,90 zł Taniej o: 30%

Czy można cieszyć się szczęściem swojego eks?

Jak przestać się wściekać na innych?

Dlaczego czas tak szybko ucieka i o co w tym wszystkim chodzi?

Życiowe mądrości z przymrużeniem oka prosto z głębi syberyjskich lasów

“Baba Jaga radzi” to pięknie wydana książka pełna porad i złotych myśli z przymrużeniem oka. Pomoże Ci nabrać dystansu do świata i nękających Cię problemów! Baba Jaga, postać ze słowiańskich legend, świetnie radzi nam i sobie we współczesnych czasach.

Dawno, dawno temu, gdy miało się jakiś problem, szło się po poradę. A kto mógł doradzić najlepiej. Oczywiście osoba wiekowa, znająca się na magii, ziołach i rozmawiająca z duchami. Mieszkała zazwyczaj w głębi ciemnego boru, w małej chatce, do której nie każdy miał odwagę zapukać. Zwano ją wiedźmą, szeptuchą lub też Babą Jagą. Radziła, pomagała, zaklinała lub przeklinała. Bało jej się wielu, inni zaś zawdzięczali jej szczęście, zdrowie, a nawet życie... Ach, szkoda, że dzisiaj tak trudno o prawdziwą Babę Jagę! Cóż więc robisz dzisiaj, gdy potrzebujesz pomocy? Szukasz pocieszenia i dobrej rady w Internecie lub też przeglądasz w księgarni półki z poradnikami. A tu proszę, niespodzianka! Oto spośród innych książek mruga do Ciebie autentyczna Baba Jaga rodem z syberyjskich kniei. Powie Ci, czy można cieszyć się szczęściem swojego eks? Jak przestać się wściekać na innych? Dlaczego czas tak szybko ucieka i o co w tym wszystkim chodzi?

To książka pełna surrealistycznego poczucia humoru, które przynosi ulgę nawet w bardzo trudnych momentach życia. Porady Baby Jagi dotyczą najrozmaitszych spraw i sytuacji. Uczą nas dystansu i podchodzenia do problemów z przymrużeniem oka. Za razem to książka pełna piękna i mądrości rodem z dzikich, syberyjskich lasów. Możesz wziąć ją do ręki i stawić czoła wszelkim problemom. Baba Jaga radzi, jak żyć odważnie i być pełnym nadziei.

__

„Baba Jaga radzi” to piękna, tajemnicza i dająca do myślenia książka. Weź ją do ręki, przewracaj strony, weź głęboki wdech i staw czoła codziennym problemom ogromną odwagą i nadzieją.

Edward Carey, autor trylogii "The Iremonger"


O autorce

Taisia Kitaiskaia – rosyjska pisarka i poetka. Dorastała w Ameryce. Publikacje jej tekstów pojawiają się m.in. na The Hairpin i Jezebel. Baba Jaga mieszka w zdradzieckim lesie daleko w Rosji. Taisia mieszka Austin w Teksasie.

Czytaj całość

Recenzje (6)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu 2018-10-22
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Baba Jaga to istota, którą przedstawia się dzieciom jako starą, pogarbioną i złą kobietę, która zwiastuje same złe wydarzenia, rzuca klątwy i najlepiej trzymać się od niej z daleka. Bo jeszcze Was zje, tak jak Jasia i Małgosię. Aczkolwiek ta chatka z lukru bywa kusząca, prawda? Jednak kim tak naprawdę jest Baba Jaga w starych słowiańskich wierzeniach? Kobietą posiadającą ogromną wiedzę, która potrafi odpowiedzieć na każde pytanie.

  Autorka książki Baba Jaga radzi, Taisia Kitaiskaia, od dzieciństwa lubiła przebywać w dzikich kniejach odległej Syberii i tam właśnie miała do czynienia z kobietą o ogromnej wiedzy życiowej. Nieco odizolowanej i tajemniczej, ale zawsze służącej radą. W swojej książce postanowiła podzielić się z potencjalnymi czytelnikami radami i mądrościami mistycznej staruszki, a wszystko to za pomocą pytań, które nadsyłali jej różni ludzie. Sama autorka opowiada krótko swoją historię już na samym początku książki i tłumaczy sens oraz genezę jej powstania. Co więcej, nawet redakcja postanowiła dodać słowo od siebie…

  Książka ta nie należy do zbyt obszernych, a także zbyt pokaźnych, jeśli chodzi o wielkość i objętość, zatem coś czuję, że ta recenzja też nie będzie zbyt obszerna, aczkolwiek zrobię wszystko, aby była treściwa – podobnie jak ta publikacja. Na pewno trzeba wspomnieć o jej przepięknym wydaniu, bo wydawnictwo Kobiece zrobiło tutaj kawał naprawdę dobrej roboty. Uroczy format, piękne grafiki, znakomita czcionka, wszystko to ma swój niezaprzeczalny urok i pozwala nam się lepiej zagłębić w ten klimat mądrości syberyjskiej staruszki. Sama forma książki jest bardzo prosta: pytanie i odpowiedź, jednak zostały one podzielone na konkretne działy…

  O co Wy zapytalibyście Babę Jagę? To trochę tak jak z wizytą u wróżki… Najczęściej padają pytania dotyczące miłości, pracy, sukcesu… I oczywiście nie mogło ich zabraknąć też tutaj, ale pojawia się wiele innych życiowych aspektów oraz problemów, z którymi autorzy pytań po prostu nie mogli sobie poradzić. Odpowiedzi Baby Jagi są krótkie, ale niosą ze sobą dobre przesłanie, choć jej wypowiedzi charakteryzują się dosyć specyficznym stylem. Nie oczekujcie odpowiedzi w stylu „zrób to” czy „zrób tamto”. To trochę zagadkowe, tajemnicze i pełne metafor porady, nad którymi trzeba się chwile zastanowić, a być może odpowiednie zrozumienie ich i tak przyjdzie dopiero po pewnym czasie.

  Baba Jaga radzi to urocza książeczka, w której pojawia się tak wiele życiowych pytań, że każdy powinien chociaż w kilku z nich odnaleźć cząstkę siebie. Być może rady Baby Jagi pomogą Wam poradzić sobie z tym, co Was dręczy. Musicie tylko spróbować.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2018-10-11
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Poezja, która nie opisuje lecz skłania do przemyśleń to dzisiaj wyjątkowa, unikatowa rzecz. Obecnie karmimy się gotowymi obrazami, także tymi opisywanymi za pomocą słowa czy wyrazów pisanych, a brakuje dzieł kształtujących pewne refleksje. Ta książka to taki wyjątek, prawdziwy skarb.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu 2018-09-23
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Zupełnie nie wiem jak powinnam ocenić tę książkę.

  Wydanie - cudowne. Wspaniała okładka zarówno wizualnie jak i w dotyku, niesamowite ilustracje z ogromnym pomysłem, świetna czcionka, która jakoś tak przykuwała moje spojrzenie. Cała oprawa wizualna jest na najwyższym poziomie - genialna. Chciałabym, żeby większość książek była wydawana właśnie w taki sposób. Moje randkowanie z tą lekturą było idealne, jeśli mogę to tak nazwać.

  Czyta się bardzo szybko, ponieważ konstrukcja książki to pytanie i odpowiedź Baby Jagi. Są to pytania na często bardzo trudne tematy, obecne w naszym życiu problemy i wątpliwości. Wiele z nich mocno mnie zainteresowało i naprawdę miałam wrażenie, że to ja je zadaję teraz, lub na przeszłych etapach swojego życia.

  Problemem okazały się dla mnie odpowiedzi, bo oczywiście bardzo zabawne, bogate w metafory, nad którymi można spędzić trochę czasu to jednak.. Przesadzone. Wielokrotnie miałam wrażenie, że wcale nie dostałam takiej odpowiedzi jakiej oczekiwałam, a dodatkowo przerażała mnie ilość znaków interpunkcyjnych i "&" prawie w każdym wyliczeniu. Zdaję sobie sprawę, że miało to wprowadzić atmosferę, pokazać zakręcony charakter Baby Jagi, ale jednak kiedy czyta się całość od razu zaczyna się to robić męczące. Tutaj wspomniałabym powiedzenie "przerost formy nad treścią", jednakże może ja nie lubię po prostu domyślać się tego co ktoś chce mi przekazać. Lubię odpowiedzi podane czarno na białym. Nie bawi mnie doszukiwanie się sensu, jednak wiem, że są ludzie, którzy to uwielbiają i chętnie kupiłabym im taką książkę na prezent urodzinowy.

  Polecam "Baba Jaga Radzi" jako ciekawostkę, jako relaks wieczorem, jako chęć pośmiania się i dobrą zabawę, ale czasem ciężko jest znaleźć odpowiedź na ważne pytanie.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu 2018-09-20
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Zacznijmy od tego, że książka jest niewielkiego formatu, tekst dosyć duży i dobrze czytelny. Dzięki temu czyta się ją szybko i przyjemnie. W środku, w sumie znajdziemy 119 pytań do Baby Jagi i jej odpowiedzi.

  Całość została przedstawiona w formie listów. Znajdziemy sporo zabawnych pytań, ale także te, które rzeczywiście są powszechnymi problemami w dzisiejszym świecie. Najlepsze jednak są odpowiedzi! Nie są banalne. Są napisane w żartobliwy sposób i czasami trzeba dwa razy je przeczytać, żeby wyłapać cały sens. Zawierają one w sobie mądre rady, które rzeczywiście warto zastosować w naszym życiu.

  W poradniku oprócz tekstu znajdziemy też sporo obrazków, które są przyjemne dla oka i fajnie urozmaicają całość.

  Myślę, że "Baba Jaga radzi" jest książką ciekawą i zabawną. Warto po nią sięgnąć i spróbować wdrożyć kilka rad w nasze własne życie. Bardzo możliwe, że z kilkoma pytaniami i Wy będziecie się mogli utożsamić, może sami macie takie problemy, czy zagwozdki... w moim przypadku tak było :D

  http://pospolitaola.blogspot.com/2018/09/recenzja-nietypowej-ksiazki-baba-jaga.html

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu 2018-09-12
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  SPOTKANIE Z BABĄ JAGĄ

  Spotkała na swojej drodze autorka Babę Jagę we własnej osobie. Rzecz to niesłychana. Jej duch wyszedł poza gęstwiny syberyjskiej kniei, szepcząc do ucha porady na ludzkie troski i zadawane pytania. Ta, która wyglądem budzi strach, słowem niesie pocieszenie. Spisała więc autorka odpowiedzi Baby Jagi w swoim notatniku, by podzielić się nimi ze światem. Bo choć nie ma jednoznacznych porad na człowiecze problemy, zawsze znajdzie się słowo refleksji i naprowadzenia. Drogowskaz właściwej drogi.

  PYTANIA I ODPOWIEDZI

  Jak wytrzymać wspólne zamieszkiwanie z byłym chłopakiem? Jak przestać się wściekać na innych? Czy muszę wybierać między miłością a karierą? Jak najlepiej wykorzystać swój wolny czas? – to tylko kropla w morzu pytań, z którymi przychodzi zmierzyć się tytułowej Babie Jadze. Nie łatwe ma kobiecina zadanie, bo zarzucający ją wątpliwościami ludzie potrafią zafundować całą gamę tematów, zaczynając od tych prozaicznych, banalnych, na tych dotyczących sensu ludzkiej egzystencji kończąc. Od tych dotyczących życia w społeczeństwie do rozterek stricte wewnętrznych, skupionych na własnym „ja”. A Baba Jaga nie daje prostych odpowiedzi i nie zbywa. Przywołuje świat przyrody i matki natury ukazując funkcjonowanie poszczególnych jego elementów tak, by odbiorca ruszył wyobraźnią i sam zapracował na konkretne, słuszne wnioski. Z humorem i powagą, z finezją czy dosadną myślą. Baba Jaga uczy jak żyć i nie dać się zwariować. Jak znaleźć ukojenie, którego wbrew pozorom wcale nie trzeba szukać daleko.

  SPECYFICZNY JĘZYK

  Podzielonej na trzy główne działy książeczce towarzyszy specyficzny styl wypowiedzi zapisywanych porad. O ile pytania zadawane przez ludzi przybierają współczesną, zwyczajną, ale prozaiczną postać, słowa płynące z ust Baby Jagi mają swój klimat. Oryginalny szyk zdań, nadarzające się błędy ortograficzne czy interpunkcyjne, zdobione stosem wyszukanych porównań, kryją w sobie niepowtarzalną magię, bez której książka nie byłaby już taka sama.

  CO Z TYMI MĄDROŚCIAMI?

  Podobnie jak na okładce, na której gości zarys sztuki ludowej, wewnątrz publikacji pojawiają się folklorystyczne rysunki, które poprzez uosobienie czy animizację – podobnie jak słowo pisane Baby Jagi – budzą refleksje. Czy to poradnik wielce praktyczny? Niekoniecznie. Czy warty uwagi? Z pewnością tak. Lek dla duszy, coś na poprawę humoru, lekcja nowego podejścia do problemów codziennego dnia, ucząca dystansu i pokornego przyjmowania kolejnych wyzwań. Zdecydowanie oryginalny kąsek na półkach księgarń.

  https://ktoczytaksiazki-zyjepodwojnie.blogspot.com/2018/09/baba-jaga-radzi-taisia-kitaiskaia.html#more

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 1 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Tytuł: Baba Jaga radzi
 • Autor: Taisia Kitaiskaia
 • Wydawnictwo Kobiece
 • Oprawa: Zintegrowana
 • Rok wydania: 2018
 • Ilość stron: 200
 • Format: 130 x 180 mm
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788366134126
 • Język: polski
 • Podtytuł: Nieziemskie porady na codzienne troski
 • Oryginalny tytuł: Ask Baba Yaga: Otherworldly Advice for Everyday Troubles
 • Tłumacz: Hejmej Przemysław
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788366134126
 • EAN: 9788366134126
 • Wymiary: 19.0x14.0x1.1 cm
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula