Rafał Królikowski

Rafał Królikowski urodził się 27 grudnia 1966 roku w Zduńskiej Woli - mieście położonym w województwie łódzkim. Był absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie, którą ukończył w 1992 roku. Jest aktorem filmowym i teatralnym. Zajmuje się także dubbingiem.

Pierwszym filmem, w którym zadebiutował był nakręcony w 1992 roku "Pierścionek z orłem w koronie" w reżyserii Andrzeja Wajdy. Występował także na deskach teatru Powszechnego im. Zygmunta Hübnera, jest związany również z Teatrem Kamienica, który został założony przez Emiliana Kamińskiego i Justynę Sieńczyłło w 2009 roku.

Rafał Królikowski jest najbardziej znany z filmów takich, jak: "Syzyfowe prace", "Lejdis", "Nigdy w życiu!", "Egzamin z życia" czy "Pogoda na piątek". W 2000 roku otrzymał nagrodę za najlepszą rolę komediową w filmie "Pół serio".

Od 1995 roku jest mężem Doroty Mirskiej, z którą ma dwóch synów: Piotra (1998) i Michała (2002). Jest współautorem książki pod tytułem "Bajkoterapia czyli bajki-pomagajki dla małych i dużych", która wydana została w 2015 roku nakładem wydawnictwa Nasza Księgarnia.