Piotr Pawlukiewicz

Ks. Piotr Pawlukiewicz przez wiele lat prowadził audycje radiowe poświęcone wierze we współczesnym życiu. Prowadzi liczne rekolekcje i seminaria. Jego książki to połączenie głębokich treści i lekkiego, pełnego humoru języka.

Ks. Piotr Pawlukiewicz to polski duchowny rzymskokatolicki, doktor teologii pastoralnej, rekolekcjonista, kaznodzieja, prałat, a przy tym autor książek o tematyce religijnej. Założył soft-rockowy zespół Kontrast, w którym śpiewał i grał na gitarze. Grupa tworzyła piosenki związane z chrześcijaństwem. Do najbardziej znanych publikacji tego autora należą takie tytuły jak "Bóg dobry aż tak? O Bożym miłosierdziu myśli kilka” oraz seria "Porozmawiajmy spokojnie o...”

Urodził się 10 kwietnia 1960. 2 czerwca 1985 przyjął święcenia kapłańskie. Pracował następnie jako wikariusz w Otwocku. Od 1996 do 1998 roku był redaktorem naczelnym Radia Józef w Warszawie. Współpracował także z Radiem Plus Warszawa. Był kapelanem Sejmu RP. Prowadzi aktywną działalność duszpasterską i akademicką. Do najbardziej znanych spośród wygłaszanych przez niego prelekcji należą te poświęcone kwestii miłości i płciowości, w tym "Seks - poezja czy rzemiosło?".

Choć od współpracy z Radiem Plus Warszawa minęło już kilka lat, nadal w pamięci słuchaczy obecna jest poranna audycja księdza Pawlukiewicza "Katechizm poręczny”. Z pewnością przypadnie im zatem do gustu książka pod tym tytułem, zawierająca przykłady z życia codziennego, głośne odpowiedzi na ciche pytania i wskazówki dotyczące życia zgodnego z zasadami wiary. W nagraniach z serii "Czarny humor” znajdziecie moc przezabawnych anegdot z życia księży, parafii, wizyt duszpasterskich, ślubów, pogrzebów i wszelkich innych "duchowych" okoliczności. Gorąco polecamy również niezwykłą nawet jak na dorobek tak barwnej postaci książkę "Wstań. Albo będziesz święty albo będziesz nikim”.