Michael J. Sullivan

Michael J. Sullivan przenosi czytelnika do barwnego i pełnego detali świata fantasy. Jego książki, oprócz warstwy rozrywkowej, mają również drugie dno – poza ucieczką od rzeczywistości proponują również refleksję nad jej elementami. Przekonaj się o tym, odkrywając kolejne szczegóły lektur, które wyszły spod pióra Sullivana!


Michael J. Sullivan to amerykański pisarz znany miłośnikom fantasy i science fiction. Urodził się w Detroit w 1961 roku. Już od czasów młodości pisał książki, by sprawiać radość sobie samemu oraz najbliższym. Działo się to jeszcze na długo przed oficjalnym debiutem literackim. Ten nastąpił w roku 2008 - to właśnie wtedy ukazała się powieść "Królewska krew", rozpoczynająca serię o dwóch złodziejach oraz ich przygodach. Od tego czasu autor zdążył wydać szereg tomów i zdobyć serca czytelników na całym świecie, co potwierdzają międzynarodowe sukcesy oraz fakt, że jego książki przetłumaczono na ponad 75 języków.


Książki Sullivana z pierwszej serii "Odkrycia Riyrii" wprowadzają w świat pełen magii, przygód i niezwykłych bohaterów. Kolejną serią są "Kroniki Riyrii", gdzie akcja koncentruje się na dalszych przygodach postaci, z którymi czytelnik zapoznał się wcześniej. Natomiast "Legendy Pierwszego Imperium" to seria osadzona w tym samym świecie, lecz w odległej przeszłości (stanowi więc odrębne kontinuum zdarzeń). W każdej z serii czytelnik odnajdzie czary, nagłe zwroty akcji, zażarte konflikty i burzę silnych emocji. 


Autor może poszczycić się obecnością na listach bestsellerów takich pism jak "The Washington Post", "The New York Times" i "USA Today". Jego książki zostały również nagrodzone Goodreads Choice Award aż siedmiokrotnie – z czego sześć razy w kategorii "Najlepsza Fantastyka".