Małgorzata Dobrowolska

Małgorzata Dobrowolska to nauczycielka matematyki, ale również architekt nowoczesnych biurowców w Trójmieście. Jej pierwsza książka do matematyki została wydana w 1991 roku domowym sposobem. Wraz z mężem Adamem Misiorem w kuchni mieszkania swoich rodziców otworzyli biuro pierwszego w III RP prywatnego wydawnictwa edukacyjnego - tak powstało Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe. "Kalendarz ósmoklasisty" i zeszyt ćwiczeń "Liczby naturalne" dla klasy IV szkoły podstawowej - te książki powstały przy kuchennym stole, a sprzedały się w nakładzie ponad 400 tysięcy egzemplarzy.

Obecnie wydawnictwo tworzy ponad 140 osób na dwóch piętrach biurowca. W ofercie wydawnictwa znajdują się nie tylko podręczniki, ale także zeszyty ćwiczeń, multimedialne pomoce edukacyjne dla uczniów i wsparcie metodyczne dla nauczycieli.

Podręczniki zredagowane przez Małgorzatę Dobrowolską są często wybierane przez nauczycieli do wszystkich poziomów nauczania przykładowo: dla szkoły podstawowej "Matematyka z plusem". Konstruując podręcznik Dobrowolska kieruje się wymaganiami podstawy programowej, ale także stosuje nowoczesne rozwiązania np. do podręcznika dołączona jest płyta CD z wirtualnymi ćwiczeniami.