Katarzyna Bosacka

Katarzyna Bosacka, dziennikarka i osobowość telewizyjna, znana jest między innymi z programu "Wiem, co jem i wiem, co kupuję". Pisze bestsellerowe poradniki kulinarne i nie tylko.

Katarzyna Bosacka to dziennikarka prasowa i telewizyjna, szefowa działu urody i zdrowia w "Wysokich Obcasach". Zajmuje się propagowaniem zdrowego żywienia i świadomości konsumenckiej. Na antenie TVN Style prowadziła kultowy już program "Wiem, co jem i wiem, co kupuję".

Urodziła się 19 lipca 1972 roku. Z wykształcenia polonistka, w roku 1996 zaczęła pracę w "Gazecie Wyborczej". Dwa lata później została członkinią redakcji "Wysokich Obcasów", sobotniego dodatku adresowanego do kobiet. Razem z Klaudią Carlos prowadziła program "Salon piękności" na antenie TVN Style. We wrześniu 2010 rozpoczęto emisję jej najsłynniejszego programu, a więc wspomnianego wyżej "Wiem, co jem i wiem, co kupuję". Obecnie prowadzi kanał w serwisie YouTube pod nazwą EkoBosacka.

Katarzyna Bosacka jest laureatką wielu nagród i wyróżnień, przede wszystkim za szerzenie świadomości konsumenckiej i ekologicznej. Jest żoną Marcina Bosackiego, dziennikarza, polityka i dyplomaty. Mają czworo dzieci.

Z pewnością oglądaliście programy Katarzyny Bosackiej. Teraz pora na książki. "Wiem, co jem. Przepisy z programu" ukazały się nakładem wydawnictwa Publicat. To wyśmienita propozycja dla wszystkich, którzy pragną jeść zdrowo i unikać produktów zawierających zbędną chemię.

Tym, którzy zmagają się ze zbędnymi kilogramami, polecamy szczególnie książkę "Kasia Bosacka cudnie chudnie. Żegnaj, pulpecie". Sprawdźcie, jaką dietę zaserwowała sobie ta niezwykle dociekliwa dziennikarka. A jak Kasia Bosacka wykorzystuje w kuchni to, co akurat ma pod ręką? "Cuda w kuchni" pełne są przepisów, w których wykorzystujemy "resztki". Z przejrzałych bananów i makaronu po rosole można wyczarować nie jeden przysmak.