Karolina Korwin-Piotrowska

Karolina Korwin Piotrowska jest znaną polską dziennikarką telewizyjną i radiową, a także felietonistką. Jej teksty trafiały zarówno do prasy papierowej, jak i do licznych serwisów internetowych.

Korwin Piotrowska urodziła się trzynastego stycznia 1971 roku w Warszawie. W 1994 roku ukończyła studia z historii sztuki, a rok wcześniej związała się z Radiem Kolor. Później natomiast współpracowała z Radiem Zet, prowadząc następujące audycje: "Klub Radia Zet", "Filmzet", "Mniej więcej serio" oraz "Weekend z Radiem Zet". W ramach ostatniej z nich przeprowadzała między innymi wywiady z takimi osobistościami, jak Sophia Loren, Steven Spielberg czy Roman Polański. Od 2018 roku została współprowadzącą porannego programu "Antyradia - Najgorsze państwo świata".

Wielokrotnie pojawiała się na antenie stacji TVN. W TVN Style była prowadzącą programu "Magiel towarzyski", natomiast w stacji TVN pełniła rolę jednej z jurorek pierwszej oraz drugiej edycji "Top Model. Zostań Modelką". Z TVN pożegnała się w 2018 roku i obecnie jest prowadzącą programu "Aktualności Filmowe+" dla Canal+.

Karolina Korwin Piotrowska od 1997 do 1998 roku prowadziła kolumnę filmową miesięcznika "Cosmopolitan". Później spełniała się w roli szefowej działu "Ludzie" pisma "Gala". Jej felietony pojawiały się w serwisie Onet.pl, wysokieobcasy.pl, o2.pl oraz opinie.wp.pl. Korwin Piotrowska jest ponadto autorką kilku książek. Spod jej pióra wyszły takie pozycje, jak: "Krótka książka o miłości", "#wrzenie. Lewaczka, ksiądz i polski kocioł" (wraz z Grzegorzem Kramerem SJ) czy "Reset. Świat na nowo".