John Hughes

John Hughes to autor książek edukacyjnych, nauczyciel, a także prowadzący szkolenia dla nauczycieli i konferencje naukowe. W swojej pracy łączy sprawdzone metody nauki języków obcych z koncepcjami komunikacji biznesowej. W latach 90' opracowywał lekcje języka angielskiego w jednej z wyższych uczelni w Polsce.


Hughes jest prekursorem nauki biznesowego języka angielskiego w Polsce po okresie transformacji. Od 1993 do 1995 roku przebywał w Warszawie, gdzie pisał kursy językowe i nauczał biznesowego angielskiego studentów uniwersytetów.


W drugiej połowie lat 90' wyjechał do Włoch i zajmował się tam szkoleniami z języka angielskiego w korporacjach. Oprócz tego nieprzerwanie przygotowywał swoich uczniów do zdawania certyfikatów językowych Trinity dla przyszłych nauczycieli języka angielskiego jako języka obcego oraz certyfikatu Londyńskiej Izby Przemysłowo-Handlowej w angielskim biznesowym. Od 2001 roku naucza w Wielkiej Brytanii, gdzie założył swoją działalność specjalizującą się w glottodydaktyce.


Jego pierwsza książka z materiałami do nauki angielskiego ukazała się w 2005 roku. Od tego czasu wydał niezliczoną ilość pozycji dotyczących lingwistyki, w tym podręczniki i zeszyty ćwiczeń. Stworzył publikacje językowe dla National Geographic o tytułach: "Spotlight on FCE", "Practical Grammar Levels" i "Total Business 2". Książki Johna Hughesa to także popularne w Polsce wydania z serii "Life".


Współpraca z National Geographic pozwoliła mu na prowadzenie efektywnych, odnoszących sukcesy kursów językowych i warsztatów na całym świecie.