Jeremy Clarkson

Jeremy Clarkson urodził się 11 kwietnia 1960 roku w Doncaster. Jest dziennikarzem telewizyjnym pochodzącym z Anglii, zajmuje się i pasjonuje głównie motoryzacją. Działa również jako publicysta i podróżnik.

Jeremy Clarkson najbardziej znany jest jako prezenter programu "Top Gear". Prowadził go w stacji BBC, był również prezenterem cyklu "Jeremy Clarkson’s Extreme Machines". Zajmował się w nim nie tylko samochodami, ale i takimi pojazdami jak samoloty, okręty podwodne czy amfibie. W trakcie programu Clarkson odbył wiele podróży po całym świecie, ukazując, że dla niektórych pojazdów nie ma rzeczy niemożliwych.

Jako jeden z pierwszych ludzi dotarł samochodem na północny biegun geomagnetyczny. Mimo ogromnej popularności w 2015 roku Clarkson nie otrzymał przedłużenia kontraktu z BBC z uwagi na konflikt z jednym z producentów. Oprócz tego jest autorem książek związanych z motoryzacją, w których dzieli się swoimi uwagami i przemyśleniami na temat współczesnej motoryzacji oraz pracy jako kultowy już prowadzący "Top Gear".