Janusz Wójcik

Janusz Wójcik urodził się 18 listopada 1953 roku w Warszawie, a zmarł 20 listopada 2017 również w Warszawie. Był polskim piłkarzem i znanym trenerem.

Jako piłkarz dał się poznać w klubach warszawskich (Agrykoli, Gwardii, Ursusie, Hutniku) oraz za granicą: w Pakistanie i Kanadzie. Najbardziej zasłynął jednak jako trener polskiej reprezentacji olimpijskiej w piłce nożnej mężczyzn w latach 1989-1992. Wraz ze swoją drużyną zdobył nawet srebrny medal igrzysk w Barcelonie. Następnie w latach 1997-1999 pracował jako trener reprezentacji Polski seniorów.

Janusz Wójcik został jednak zwolniony ze stanowiska w 1999 roku po nieudanych eliminacjach do Mistrzostw Europy 2000. Następnie zajął się pracą jako menedżer i trener w mniejszych klubach. Poza piłką nożną interesował się również polityką, dzięki czemu pełnił funkcję posła przez jedną kadencję. Autor popularnych książek, w których dzielił się z czytelnikami swoimi wspomnieniami z pracy jako trener, ukazując wszelkie trudy, z jakimi musiał się zmierzyć.

Bestsellery - książki o piłce nożnej

Nowości - książki o sporcie