Holly Jackson

Holly Jackson to autorka,  zajmująca się pisaniem thrillerów, kryminałów oraz sensacji. Jej najbardziej znaną powieścią jest "Przewodnik po zbrodni według grzecznej dziewczynki" ("Good Girl's Guide to Murder", 2019), za którą pisarka otrzymała kilka wyróżnień.


Holly Jackson pochodzi z Anglii. Pisarka przyszła na świat w 1992 roku. Dorastała w hrabstwie Buckinghamshire. Debiutowała powieścią, którą napisała w wieku piętnastu lat. Uczyła się na Uniwersytecie w Nottingham, gdzie ukończyła anglistykę. Zyskała specjalizację z literaturoznawstwa oraz kreatywnego pisania. Obecnie, Jackson mieszka w Londynie. Poza pisaniem ma również inne hobby. W wolnych chwilach świetnie bawi się przy grach wideo. Lubi też rozglądać się za błędami językowymi, które wypatruje na znakach drogowych.


"Przewodnik po zbrodni według grzecznej dziewczynki" to pierwszy tom trzymającej w napięciu trylogii, przybliżającej losy młodej bohaterki, Pippy Fitz-Amobi. Dziewczyna podejmuje się trudnego zadania i rozpoczyna swoje własne śledztwo kryminalne. W publikacjach nie brakuje czarnego humoru, jak i niespodziewanych zwrotów akcji. Dalsze losy młodej kobiety można poznać, sięgając po książkę " "Dobra dziewczyna, zła krew".


Powieści Holly Jackson to książki kierowane do starszej młodzieży. Historie, wychodzące spod pióra pisarki sprawiają, że czytelnikom trudno oderwać się od lektury. Podczas zagłębiania się w skomplikowane sprawy, prezentowane na kartach powieści Jackson, odbiorca chce koniecznie dowiedzieć się, co wydarzy się za chwilę.