David Goggins

David Goggins jest amerykańskim żołnierzem, sportowcem oraz autorem literatury autobiograficznej z wątkami motywacyjnymi, sportowymi i poradnikowymi, w której własne doświadczenia przekłuwa w cenne rady dla innych.


Młodość Gogginsa nie należała do najłatwiejszych. W czasach szkolnych miał problemy rodzinne, a dodatkowo borykał się z niechęcią rówieśników i przejawami dyskryminacji rasowej. Późniejsze lata, spędzone w wojsku też były pełne trudnych przeżyć, które stały się podłożem do napisania książki, a także dały motywację do zmiany swojego życia. Obecnie David Goggins jest bowiem uważany za ikonę amerykańskich sił zbrojnych, a także bardzo utalentowanego sportowca - startuje w maratonach oraz triatlonach.


Goggins dzieli się swoimi przeżyciami i historią w książkach, które napisał z myślą o pomocy innym osobom, które tak jak on borykają się z traumami i kryzysami. Jest autorem takich bestsellerowych pozycji jak "Nic mnie nie złamie. Zapanuj nad swoim umysłem i pokonaj przeciwności losu" oraz "Bez końca. Uwolnij umysł i wygraj wewnętrzną walkę". Książki Davida Gogginsa wyróżnia pełna determinacji narracja, która ma pomagać odzyskać wiarę w siebie i swoje możliwości, nawet w najtrudniejszych sytuacjach, a autobiograficzny ton nadaje jego wskazówkom wiarygodności. 


Poza zaangażowaniem w pomoc innym za sprawą motywacyjnej literatury, Goggins udziela się także filantropijnie. Wspiera między innymi Special Operations Warrior Foundation - fundację zajmującą się wsparciem dla rodzin poległych amerykańskich żołnierzy. W 2008 roku został odznaczony przez czasopismo "Runner's World" tytułem Hero of Running.