Autor bestsellerów

Średnia: 4.5 Ilość ocen: 2
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
350
Rok wydania
2019
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 30,12 zł
Nasza cena: 24,24 zł 36,90 zł Taniej o: 34%

Historia mężczyzny, który w nadmiarze wszystkiego odkrywa brak najważniejszego.

Bogaty, uwielbiany przez czytelników. Przystojny, pożądany przez kobiety.

Jerzy Grobicki. Autor bestsellerów. Ma talent, ma warsztat, ma wszystko.

Gdy w przerwie między erotycznymi przygodami rozważa zgodę na publikację swoich książek w Chinach

i negocjuje kontrakty na kolejne seriale dla światowej telewizji,nagle musi zmierzyć się z myślą, że jest... śmiertelny.

To opowieść o dojrzewaniu, odpowiedzialności, stawaniu się mężczyzną, a przede wszystkim o kobietach,

bez których każdy facet pozostaje chłopcem.

Prawdziwy hołd dla kobiet autorstwa Marcina Ciszewskiego.

Recenzje (2)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Autor bestsellerów to książka będąca dla autora jednym wielkim eksperymentem gatunkowym. Biorąc pod uwagę jego ugruntowaną i silną pozycję na rodzimym rynku wydawniczym, mógł ON sobie pozwolić na chwilę ekspresyjnej twórczości i odstąpić od dzieł przesączonych wartką akcją i sensacyjnym sznytem. Nie znając dogłębnie biografii pana Marcina Ciszewskiego, nie będą nawet starał się określić na ile książka ma wymiar autobiograficzny a na ile jest czystą fantazją twórcy. Jego miłośnicy na pewno w tej kwestii będą o wiele bardziej kompetentni i na pewno dodatkowo docenią pomysł, aby nazwiska postaci występujących w tym dziele pokrywały się z bohaterami jego innych pozycji. Twórczy recykling bohaterów to pomysł mocno intrygujący i na tyle rzadko spotykany, że trudno go nie docenić.

  Jak już zostało wspomniane na samym początku, bohaterem książki jest Jerzy Grobicki – poczytny rodzimy pisarz, którzy dzięki swojej pomysłowości, ciężkiej pracy i sporemu talentowi, w wieku zaledwie czterdziestu lat, stał się milionerem. Jego codzienna rutyna to czas poświęcony na tworzenie kolejnego dzieła, marketingowe przepychanki mające na celu powiększenie stanu jego konta bankowego oraz pełne czerpanie z uroków życia. Wszystko jednak stopniowo ulega drastycznej przemianie, kiedy dowiaduje się to tętniaku w swojej głowie, który staje się dla niego początkiem końca jego dotychczasowego życia.

  Pierwsza część książki to pokaz hulaszczego sposobu bycia bohatera i jego znajomych. Alkohol, kobiety, śpiew, tańce hulance, pełna swawola. Obraz Warszawskiej socjety, dla której ważnym elementem bycia, jest dobra zabawa, czasem przekraczająca prawnie dozwolone normy. Bogaci, świetnie wykształceni, obyci w towarzystwie przedstawiciele klasy wyższej, którzy doskonale wiedzą jak korzystać z uroków życia a dzięki licznym znajomościom raczej nic im nie grozi. Nawet jeśli dopuszczają się czynów, za które zwykły „szaraczek” już dawno miałby okazję poznać rodzimy system penitencjarny. W dość ogólny sposób czytelnik ma również okazję zobaczyć, jak funkcjonuje marketingowa machina dystrybucji rozrywkowych treści, do których zaliczają się również książki. Agencje Public Relations, studia filmowe, wydawcy, agenci gwiazd, adwokacki i wszelkiej maści inne trybiki wielkiej machiny, są gównie nastawione na zysk. Człowiek z głównej mierze jest dla nich tylko obiektem przynoszącym dochód i do momentu, kiedy mogą spieniężyć jego popularność, starają się wokół niego usłużnie skakać. Tak niestety skonstruowany jest świat i nic w tej kwestii raczej już nigdy się nie zmieni, chyba że na gorsze. Jerzy Grobicki doskonale potrafi odnaleźć się w takim środowisku i takie towarzystwo mu bardzo pasuje. Wie jak wykorzystać swoje wszelkie atuty, aby zainteresować drugiego człowieka, szczególnie jeśli jest to kobieta. Momentami jego dość przedmiotowe podejście do przedstawicielek płci pięknej, może razić i wzbudzać niekontrolowaną agresję ruchu feministycznego. Z drugiej jednak strony bohaterki pojawiające się w tej książce to prawie zawsze silne, niezależne i pewne siebie kobiety, które doskonale wiedzą czego chcą. Być może sytuacja jest tutaj odwrotna i to bohater jest tutaj wykorzystywany?

  Każdy kolejny rozdział powieści to coraz mocniej wyraźna przemiana zachowania i postrzegania świata przez Grobickiego. Uświadamia sobie ON swoją śmiertelność i zaczyna podliczać swoje dotychczasowe życie. Dość późna i mocno przyspieszona forma dorastania, pokazująca dotychczasową psychiczną niedojrzałość postaci. Zaczyna ON dostrzegać swoje liczne błędy i krzywdy, jakie wyrządził ludziom, szczególnie swojej żonie i poczęci dzieciom. Dostrzega, że wszelkie jego działania miały głównie na celu jego szczęście, zaspokojeni jego potrzeb i ucieczkę od odpowiedzialności. W pewnym momencie dochodzi ON do przekonania, że daleki był ON ideału i jest gotów określić się licznym przekrojem inwektyw, które raczej nie występują na stronach słownika języka polskiego. Mamy tutaj również do czynienia z dość klasyczną próbą szukania odpowiedzi co będzie dalej nawet w wymiarze duchowym, co doskonale wpasowuje się stare rodzime powiedzenie „jak trwoga to do Boga”.

  Książka jest napisana bardzo dobrze zarówno pod względem fabularnych, jak i technicznym, trudno tutaj znaleźć elementy, do których można byłoby się mocno przyczepić. Postacie występujące w dziele są wyraziste i dobrze nakreślone, prawie każdy element historii jest dopracowany i wkomponowany w całość w odpowiednim dla niego miejscu. Psychiczny rozwój głównego bohatera postępuje z każdym kolejnym rozdziałem, serwując czytelnikowi kolejną porcję emocji.

  Można niemal napisać, że książka ma same pozytywne cechy, jednak sam nie mogę stwierdzić, że jestem nią oczarowany. Być może po prostu ni jestem targetem, do którego kierowane jest to dzieło? Brakowało mi w niej odrobiny więcej buzujących emocji, chwil w których bohater, oczekujący na ciężką operację zaczyna popadać w kompletnie skrajny depresyjny nastrój, co jest cechą bardzo ludzką. Niektóre fragmenty sprawiały, że miałem wrażenie kompletnej alienacji emocjonalnej bohatera, tak jakby wisiał ON w próżni i sam do końca nie wiedział co się z nim dzieje. Chociaż może jest to tylko moje subiektywne odczycie, którego nie będzie miał nikt inny sięgający po tę pozycję. Małą łyżką dziegciu mogą być również niektóre dialogi, większość z nich jest napisana dobrze z wielkim pomysłem na siebie, jednak zdarzają się fragmenty, w których były one niepotrzebnie zbyt długie. Co ciekawe w pewnym fragmencie książki, sam bohater stwierdza, że konwersacje pomiędzy postaciami powinny być krótkie i zwięzłe, bez zbędnego wypełniania stron.

  Nie jestem w stanie jednoznacznie zakwalifikować książki do jednego określonego gatunku literackiego. Mamy tutaj do czynienia z czymś z łączącym cechy literatury obyczajowej i dramatu z nutką romansu i szczyptą autobiograficznego klimatu. Brak jednoznacznej przynależności gatunkowej sprawia, że trudno też określić grupę docelową, do której kierowana jest ta pozycja. Na pewno ni jest to książka dla miłośników wartkiej akcji, do której przyzwyczaiły nas inne dzieła Marcina Ciszewskiego. O wiele bardziej ukontentowani lekturą powinni być miłośnicy pozycji o życiu, wewnętrznych przemianach i dramatach, które mogą dokonać każdego, niezależnie od jego pozycji społecznej i materialnej. Autor bestsellerów to książka wmuszająca na czytelniku chwilę refleksji, po którą powinni sięgnąć szczególnie miłośnicy twórczości autora, aby przekonać się, czy taka nowa i inna forma twórcza, przypadnie im do gustu. Jest to również doskonała okazja dla wydawnictwa Warbook, które zasłynęło na naszym rynku ze świetnych pozycji militarnych, aby dotrzeć do zupełnie nowej, szerszej grupy odbiorców.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  AUTOR BESTSELLERÓW... - to określanie pasuje jak ulał do osoby Marcina Ciszewskiego, który na przestrzeni ostatniej dekady ugruntował sobie niezwykle silną pozycję na rynku polskiej powieści sensacji i akcji. Wszyscy znany i uwielbiamy jego znakomite serie "www", "Willhelm Krüger", czy też "Meteo", z których to każda kolejna odsłona okazywała się wielkim sukcesem. Dlatego też dziś autor ten mógł pozwolić sobie na swoisty pisarski eksperyment, jakim to jest stworzenie powieści wymykającej się dotychczasowym ramom gatunkowym jego twórczości, gdyż oscylującej wokół nurtu obyczajowego dramatu. O tym, czy książka ta - nota bene o tytule "Autor bestsellerów", okazała się pozycją równie intrygującą, jak wcześniejsze dokonania Pana Marcina, postaram się opowiedzieć w poniższej recenzji.

  Głównym bohaterem tej opowieści jest Jerzy Grobicki - popularny, ceniony i uwielbiany pisarz, którego książki oraz ich ekranizacje, uczyniły go milionerem. Jego codzienność wypełnia pisanie, dbanie o marketingowe kwestie, jak i przede wszystkim romanse - dłuższe i krótsze, z pięknymi i często niebezpiecznymi kobietami. To również ojciec czworga dzieci i uczestniczący w rozprawie rozwodowej mąż, który nie chce zgodzić się na podział ogromnego majątku. Jednak oto jedna wiadomość, a następnie związania z nią decyzja, sprawiają, że Grobicki zatrzymuje się w tym pędzie, przewartościowuje swoje życie i postanawia zmienić się zmienić, tyle tylko, że może nie wystarczyć mu już na to czasu...

  Marcin Ciszewski uczynił tą książkę rzecz niezwykłą i chyba też dotąd niespotykaną. Otóż stworzył ON powieść, w której obdarzył bohaterów nazwiskami i imionami postaci ze swoich poprzednich książek, nadając im podobne cechy charakterów, aczkolwiek czyniąc jednocześnie kimś zupełnie innym. Co więcej, osadził fabułę w pisarskim środowisku, czyniąc głównego bohatera poczytnym autorem, jak i też ukazując realia tego fachu niejako "od środka". I tu od razy rodzi się pytanie, na ile książka ta jest pozycją autobiograficzną, a na ile fikcyjną historią? W mej ocenie odpowiedź znajduje się gdzieś po środku, gdyż z pewnością znajdziemy w tej relacji wątki z życia Marcina Ciszewskiego, ale także i sceny, wydarzenia i losy, które nigdy - "na szczęście", nie stały się jego udziałem. I tak - to powieść, jakiej byśmy po tym autorze z pewnością nigdy się nie spodziewali.

  Fabułę książki możemy podzielić na dwie główne części, z których pierwsza przedstawia nam "celebryckie" życie Jerzego Grobickiego, czyli czas zabawy, alkoholowych uniesień, niekończących się romansów i biznesowego sukcesu, który czasami staje się obiektem ataków - [Adres usunięty]. z pozycji rozgoryczonych kochanek. Druga część skupia się zaś na przemianie tej postaci, dotykającym go dramacie i próbie odkupienia win, która okazuje się niezwykle trudnym wyzwaniem. Obie te twarze niniejszej książki prezentują się tu bardzo ciekawie i intrygująco, choć w zupełnie innym charakterze, gdy oto najpierw wita nas radosna, zabawna i rozrywkowa porcja emocji, a potem duże pokłady smutku, ale też i pewnej nadziei. Dobrze się czyta o tym bohaterze, angażując tym samym w jego losy, wobec których to naprawdę nie sposób przejść obojętnie.

  Siłą rzeczy najważniejszą postacią i zarazem sercem tej opowieści, jest osoba jej głównego bohatera. Grobicki, to z pewnością nie jest postać kryształowa, gdyż jest ON seksoholikiem, alkoholikiem, zadufanym w sobie gwiazdorem, który w zasadzie nie czerpie już przyjemności z pisania kolejnych bestsellerów, a jedynie robi to dla pieniędzy - dużych pieniędzy. Jednak w obliczu swoistej, ciężkiej próby w swoim życiu, zmienia się ON na naszych oczach, dojrzewa i staje kimś, kim od dawna stać się powinien. Czy lubimy tego bohatera...? Nie wiem..., a z pewnością nie jest łatwo go polubić, gdyż współczucie, żal, ale też i zrozumienie, nie przekreśla tego, jak wiele zła uczynił. Na pewno jest ON postacią arcyciekawą, o której nie zapomnimy przez długi czas... Ponadto wierni czytelnicy odnajdą tu wiele frajdy w odkrywaniu "nowych" tożsamości znanych doskonale im postaci z książek Marcina Ciszewskiego.

  Ciekawie jawi się także powieściowa rzeczywistość tej książki, na którą to składa się z jednej strony Warszawa i jej nocne życie, z drugiej zaś obraz medialnego przemysłu, czyli działalność wydawnictw, stacji telewizyjnych i wielkich korporacji, dla których liczy się głównie zysk i dobre imię marki. Najbardziej intrygujący był tu dla mnie opis relacji pomiędzy autorem i wydawcą jego książek, jaki i też znakomite przedstawienie roli agenta znanego pisarza (w tej roli Jan Wieteska), który dba o jego konto i zyski, nie zawsze patrząc na dobro swojego klienta. I można powiedzieć, że książka ta odkrywa przed nam ten "pisarski" świat, który oczywiście jest nieco podkoloryzowany i przesadzony, ale z pewnością też i kryje się w nim wiele prawdy.

  Książka ta jest dziełem dojrzałego mężczyzny, który opowiada w niej o tym, co w życiu człowieka po 40-tce, jest i powinno być, najważniejsze. To historia o dojrzewaniu, godzeniu się z tym, że los nie zawsze nas rozpieszcza, jak i przede wszystkim o pokonywaniu własnych słabości. I jest w tym prawda, realizm i mądrość, gdyż w pewnym momencie każdy z nas znalazł się lub też znajdzie, w podobnej sytuacji, jak bohater tej powieści. W gruncie rzeczy, jest to prosta historia o życiu, którą to jednak za ową prostotę cenimy chyba w największym stopniu.

  Naturalnie, nie jest to pozycja dla miłośników wartkiej akcji, mrocznej sensacji i spektakularnych scen walki..., ale z drugiej strony, niech każdy sam się przekona o tym, czy ta "inna" historia o Jerzy Grobickim, nie zaskoczy go tym, jak bardzo go sobą poruszy. Ze swej strony polecam i gorąco zachęcam do sięgnięcia po "Autora bestsellerów" - książkę, która daje wiele do myślenia...

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Marcin Ciszewski
 • Wydawnictwo Warbook
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2019
 • Ilość stron: 350
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788365904461
 • Język: polski
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788365904461
 • EAN: 9788365904461
 • Wymiary: 14x20.5 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Wojna i miłość T.35 Wymuszona obietnica 0/5 Nasza cena:
9,56 zł 10,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wojna i miłość T.35 Wymuszona obietnica

Generał Klein odkrywa, co Doris Steiger robiła w Berlinie. Mężczyzna dociera też do informacji, że porwała ona wtedy małe dziecko. Adolf postanawia wykorzystać zdobyte przez ojca informacje i wymusza na Hjordis obietnicę, że po zakończeniu wojny zostanie ona jego żoną. Z kolei pan Beyer przystępuje...
Opowieści niesamowite z języka niemieckiego. Tom 3 0/5 Nasza cena:
40,18 zł 49,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Opowieści niesamowite z języka niemieckiego. Tom 3

Tom trzeci serii niesamowitych opowieści gromadzi nowele pisane po niemiecku. Mamy w zestawie Niemców, Austriaków i Szwajcara, „baśniopisarzy i metafizyków”. Pełne mrocznego klimatu, wysublimowane literacko utwory takich tuzów, jak Johann Wolfgang Goethe, Heinrich von Kleist, Ernst Theodor Amadeus...
Dzieje Tristana i Izoldy 0/5 Nasza cena:
32,72 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dzieje Tristana i Izoldy

Legenda Tristana i Izoldy jest najpiękniejszym, najgłębszym poematem miłości, jaki ludzkość kiedykolwiek stworzyła. Zawiera w najpełniejszym, najszlachetniejszym wyrazie to, co stanowi dominującą linię późniejszej literatury francuskiej, co odróżnia ją od wszystkich innych i stanowi tajemnicę jej...
Nawiść 5/5 Nasza cena:
31,45 zł 37,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nawiść

Nawiść to historia zaciekłego wroga chrześcijaństwa, który ochrzczony siłą, pragnie swój lud ochrzcić z własnej woli.To czarna baśń.Opowiadająca o przedchrzcie terenów, które długo potem nazwano Polską.Oraz o powodach, dla których władca swoich czczonych od wieków bogów nagle chce zamienić na boga...
Mały Książę (z ilustracjami autora) - Antoine de Saint-Exupéry 5/5 Nasza cena:
5,35 zł 6,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mały Książę (z ilustracjami autora) - Antoine de Saint-Exupéry

Mały Książę w serii Kolorowa Klasyka to najpiękniejsze kolorowe wydanie tej powieści na rynku! Książka zawiera wspaniałe, barwne ilustracje, jej atutem jest duża, ułatwiająca szybkie czytanie czcionka. Edycja na szlachetnym papierze, bardzo trwała i estetyczna. Przedstawiamy wyjątkową edycję Małego...
Mały Książę (z ilustracjami Autora z 1942 roku) 0/5 Nasza cena:
8,14 zł 13,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mały Książę (z ilustracjami Autora z 1942 roku)

Mały Książę w serii Kolorowa Klasyka to najpiękniejsze kolorowe wydanie tej powieści na rynku! Książka zawiera wspaniałe, barwne ilustracje, jej atutem jest duża, ułatwiająca szybkie czytanie czcionka. Edycja na szlachetnym papierze, bardzo trwała i estetyczna.Przedstawiamy wyjątkową edycję Małego...
Koszyk czyli czterdziestka utworów różnych autorów 0/5 Nasza cena:
22,39 zł 27,30 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Koszyk czyli czterdziestka utworów różnych autorów

Przekłady zamieszczone w tej niewielkiej książeczce powstawały w różnych latach na marginesie moich rozmaitych zajęć, nie jestem bowiem zawodowym tłumaczem. Nie zadbałem też - poza niektórymi - aż do schyłku życia, by je opublikować. I tak teksty Dandina zamieszczałem przy okazji prac...
Nadodrzańskie opowieści. Antologia tekstów niemieckich autorów z obszaru Środkowej i Dolnej Odry przed 1945 rokiem 0/5 Nasza cena:
22,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nadodrzańskie opowieści. Antologia tekstów niemieckich autorów z obszaru Środkowej i Dolnej Odry przed 1945 rokiem

Antologia jako całość stanowi pewien zbiór indywidualnych narracji […], które często odbiegają od standardowych i narodowych wzorców postrzegania […] świata minionego i teraźniejszego. Wszystkie teksty antologii łączy nie tylko nadrzędne pojęcie palimpsestu, lecz również swoistego krajobrazu...
Erotyczne przymiarki. Tylko dla kochających 0/5 Nasza cena:
34,44 zł 42,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Erotyczne przymiarki. Tylko dla kochających

Leszek Wierzchowski, urodzony w Zawierciu (1949 r.), jest poetą, którego fraszki cieszą się dużą popularnością. Wydał zbiory: "Manifest erotyczny", "Dziwne stany świadomości", "Imionnik zakochanych", "Sztuka pieszczot"... Na łamach ogólnopolskiego Miesięcznika Literackiego 'AKANT" został ogłoszony...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula