Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Oprawa:Miękka
Wydawnictwo:Lucky
Rok wydania:2024
Ilość stron:408
Opis

Teresa nie miała do tej pory szczęścia. Jest samotna, mieszka w powoli popadającym w ruinę domku, żyje nader skromnie. Mimo to potrafi cieszyć się szczęściem innych i małymi rzeczami. Szokiem dla niej, podobnie jak dla jej siostry, jest nagły wyjazd ich matki, która zachowuje się tak, jakby chciała zerwać kontakt z dawnym życiem i… z córkami. Dlaczego to zrobiła? Wkrótce siostry odkrywają, że z pozoru banalna przeszłość ich rodziny kryje wiele tajemnic. W wirze wydarzeń Teresa z początku nawet nie zauważa, że w jej życiu pojawił się pewien zabójczo przystojny i szalenie nią zainteresowany mężczyzna…
Czy los wreszcie się do niej uśmiechnie?
Czy Teresa uwierzy w miłość?
I czy rodzinie podzielonej sekretami uda się odnaleźć siebie na nowo?

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii obyczajowa

Szczegóły
  • Autor: Anna Wojtkowska-Witala
  • Wydawnictwo Lucky
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2024
  • Ilość stron: 408
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788367787710
  • Język: polski
  • Nr wydania: 1
  • ISBN: 9788367787710
  • EAN: 9788367787710
  • Wymiary: 13.5x20.5 cm
  • Dane producenta: Lucky Robert Stępień, Żeromskiego 33, 26-600 Radom, Polska, robert@wydawnictwolucky.pl, tel. 483638354
Recenzje książki Apaszka w kwiaty jabłoni (9)
  1. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Gosia S. w dniu 2025-03-13
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    „Apaszka w kwiaty jabłoni” Anny Wojtkowskiej – Witali, to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki, ale zdecydowanie nie ostanie. Autorka napisała wspaniałą, przepełnioną emocjami, ale również dającą nadzieję historię, której czytanie było czystą przyjemnością.

    Teresa to główna bohaterka powieści, która poznajemy najbliżej, jest samotną kobietą, która od zawsze marzyła o pracy w bibliotece. Katarzyna to jej siostra, która ułożyła sobie życie u boku mężczyzny, z którym wiedzie szczęśliwe życie. Dwie siostry, które wzajemnie się wspierają i zawsze mogą na siebie liczyć. Dziewczyny były wychowywane przez matkę- Beatę, gdyż ich ojciec zmarł. Kobieta pewnego dnia oznajmia córkom, że postanowiła wyjechać do Karpacza, gdzie rozpocznie pracę w domu opieki. Jednak matka zastrzega, aby do niej nie przyjeżdżać, jakby chciała odciąć się od dotychczasowego życia. Córki postanawiają odkryć powody tego, co skłoniło matkę do tak radykalnych decyzji, co prowadzi ich do przeszłości, która skrywa więcej rodzinnych sekretów, aniżeli kiedykolwiek mogły one przypuszczać.

    Wspaniała historia, w której tajemnice rodzinne odkrywane po latach, dają zupełnie inny obraz rzeczywistości i pewnych decyzji, które były podejmowane. Często nie jesteśmy w stanie zrozumieć drugiego człowieka, dopóki nie dowiemy się, czego w życiu doświadczył. Autorka w swojej powieści porusza wiele trudnych tematów, jak chociażby alkoholizm, samotność, ale również pokazuje nam, że nigdy nie należy przestawać wierzyć w możliwość spełnienia swoich marzeń, bo to może przyjść do nas w najmniej spodziewanym momencie życia.

    Jest to tytuł, który czyta się lekko i bardzo przyjemnie. Uwielbiam trafiać na tytuły, które pozwalają na chwilę wytchnienia, ale dostarczają również wiele emocji i dają czytelnikowi nadzieję, że w życiu wszystko jest możliwe. Nie można pominąć cudownej okładki, która przyciąga oko czytelnika i również zachęca do sięgnięcia po ten tytuł.

    Serdecznie dziękuję @luckywydawnictwo za możliwość przeczytania książki, którą bardzo polecam!

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  2. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Agnieszka N. w dniu 2024-09-09
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Teresę i Kasię wychowywała matka i ojczym. Kobiety nie znają swojego biologicznego ojca, który zmarł kiedy były malutkie. Tak im powiedziała ich matka, Beata. Kiedy ta postanawia zostawić wszystko i wyjechać do Karpacza praktycznie zrywając kontakt, siostry są mocno zaskoczone jej decyzją, ale też i pełne żalu. Co się za tym kryje? Jakie tajemnice wyjdą na jaw? Czy uda im się poznać przeszłość?

    „Apaszka w kwiaty jabłoni” to słodko-gorzka historia, której okładka absolutnie nie oddaje tego, co znajdziecie w środku. To powieść o wyborach, decyzjach które podejmujemy, a które mają wpływ na nasze życie. To bardzo życiowa historia, którą momentami ciężko czytać, szczególnie, kiedy autorka pisze o Dorocie.

    Anna Wojtkowska-Witala ciekawie splotła teraźniejszość z przeszłością, pozwalając nam poznać wydarzenia, które wpłynęły na życie bohaterów. Interesująca fabuła jest dość dynamiczna i nie pozwala czytelnikowi na nudę. Wielowątkowość to dodatkowy atut tej powieści, tym bardziej, że wszystko układa się w ciekawą i wciągającą powieść.

    „Apaszka w kwiaty jabłoni” to wywołująca emocje i zmuszająca do refleksji historia, która pochłonęła mnie już od pierwszych stron. Autorka wykreowała ciekawych bohaterów i pokazała jak ważna jest rozmowa i do czego może doprowadzić jej brak.

    To zdecydowanie historia, której kontynuację chciałabym przeczytać, a Wam serdecznie ją polecić.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  3. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Ewelina P. w dniu 2024-06-23
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Apaszka w kwiaty jabłoni swą historią zabrała mnie do czasu, kiedy i ja nie potrafiłam być szczęśliwa, gdyż nie wiedziałam, że słowa innych o mnie nie mają żadnego znaczenia, dopóki sama im go nie nadam. Jakby zabrała mnie do czasu, gdzie nie potrafiłam podejmować żadnych decyzji, choć wydawało mi się, że właśnie to robię słuchając poleceń innych. Dała mi nadzieję, że nigdy nic nie jest stracone, póki ja tak nie zdecyduję. Bo wszystko cokolwiek jest zrobione, zawsze ma tył i przód, jeden bok lub drugi, nawet koło ma część którą widzę, a druga jest ukryta. To na co się patrzy, jest naszą strefą komfortu, dopiero, kiedy zrobimy coś innego, zdecydujemy się dać inny pierwszy krok, spróbujemy coś zrobić w kierunku swoich marzeń, bo może się uda, to jest tą tajemnicą, tym miejscem gdzie powinniśmy iść, bo to tam czeka na nas szczęście.

    Przepiękna opowieść, która się toczy w czasach przeszło dwadzieścia pięć lat temu i tym obecnym. To historia ich matki z młodości i ojca, o którym obecnie myślą jego córki, że wtedy umarł. To ludzie zdecydowali za ich matkę, by został osądzony, by stracił z nimi kontakt i porzucił żonę z dwiema córkami. On próbował odnaleźć swoje trzy miłości, podczas gdy zawistni ludzie kłamali na każdym kroku, by tylko został sam. A czy mieli konkretne powody? To oceńcie sami. Historia ich ojca jest tajemnicą, którą teraz obecne dorosłe córki starają się odkryć. Jest przykra, niesprawiedliwa, ale i pokazująca, że kocha się do końca życia i o jeden dzień dłużej. W obecnym czasie choć opowieść przedstawia losy matki, która nagle sprzedała dom i wyjechała, ukazuje też perypetie życiowe tych dwóch córek. Jednej z nich wiedzie się doskonale. Ma kochanego męża i ukazuje tu miłość za dobre serce, nie wygląd. Druga jest mocno uparta. Widziałam w niej jej ojca, który też nie chciał być od nikogo zależny. Jej nie wiedzie się dobrze i wciąż jest sama. Pracuje w starociach, choć ma zupełnie inne marzenie. Niby chce mieć znajomych, ale wybuchowy charakter jej to uniemożliwia. Pewnego dnia idąc do siostry zakłada na szyję piękną apaszkę. Niestety gubi ją i ubolewa, gdyż była wartościową pamiątką po kimś bliskim. Ktoś jej jednak ją oddaje, a ona ponownie wkracza w bycie złośnicą. Jednak po przemyśleniu całej sprawy, ma pewne postanowienie. Chce się zmienić i nauczyć dziękować. Im dalej, tym karty przeszłości zaczynają się otwierać niczym serduszko jednej z sióstr. Czy możliwe jest, by ktoś odebrał jej kwaśność charakteru i przeszłość otworzyła wszystkie karty?

    Cudowna historia! Ogromnie mnie zahipnotyzowała swoim pięknem i przesłaniem. Ma większy druk, a pióro autorki nie ma sobie nic do zarzucenia. Biorąc ją do czytania wiedziałam, że ta historia mnie nie zawiedzie. To kolejny raz, kiedy moje przeczucie się sprawdziło:-) Przeogromnie ją polecam!

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  4. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Kamila Z. w dniu 2024-06-18
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Jedna chustka. Jedna jedwabna apaszka i rodzina podzielona latami rozłąki.

    Beata i Aureliusz byli wykładowcami akademickimi i doczekali się dwóch córeczek Kasi i Tereski.

    Niestety, osobą która rozdzieliła małżonków okazała się siostra mężczyzny, walcząca z uzależnieniem od alkoholu , Dorota.

    Aureliusz wielokrotnie próbował skontaktować się z żoną, jednak bezskutecznie.

    Jego los był bardzo poruszający, a wieloletnia tułaczka odcisnęła na nim swoje piętno.

    Beata tymczasem nieoczekiwanie dla własnych dzieci tuż po tym jak Teresa obroniła swoją pracę licencjacką postanowiła wyjechać do Karpacza mówiąc, że musi coś odpokutować.

    Czy kobiecie uda się uwolnić od demonów i pogodzić z przeszłością? Czy jest szansa na to, że wszystkie panie z rodziny Marek odnajdą szczęście?

    Kasia jest spełnioną, szczęśliwą i zamożną żoną najbogatszego przedsiębiorcy w Mikołowie- Michała Pałubiaka, którego poznała pracując na poczcie.

    Tymczasem jej młodsza siostra mieszka w zrujnowanym domku, pracuje w sklepie ze starociami i ledwie wiąże koniec z końcem.

    Czy dziewczyna znajdzie w sobie odwagę i zawalczy o to, co dla niej ważne?

    I jaką rolę odegra w jej życiu Bruno Strużyński?

    W swojej najnowszej powieści Anna Witala kreśli historię zwyczajnych ludzi, których życie nie oszczędzało.

    Pokazuje jak szybko z człowieka powszechnie szanowanego można stać się obywatelem drugiej kategorii.

    Ta książka opowiada o tym jak ważna jest rozmowa i jak skrywane przez lata sekrety niszczą nas od środka.

    Piękna i bardzo refleksyjna.

    Polecam serdecznie.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  5. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Monika W. w dniu 2024-05-28
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    kilka_slow_o_ksiazkach

    „Uroda to
    rzecz względna. Czasem najbrzydsze rzeczy okazują się najcenniejsze”.

    Teresa Marek pracuje w sklepie ze starociami, właśnie obroniła pracę licencjacką. Dziewczyna do tej pory nie miała szczęścia w życiu, ma pracę, której nie lubi, jest samotna, żyje bardzo skromnie i mieszka w domku popadającym w ruinę. Teresa spotyka się ze swoją matką i siostrą, aby uczcić obronę pracy licencjackiej. Niestety nikt nie ma nastroju do świętowania, gdyż matka oznajmia swoim córkom, że przeprowadza się do Karpacza. Dziewczyny są zszokowane wyjazdem matki. Kobieta zachowuje się tak, jakby chciała uciec i zerwać kontakt ze swoimi dziećmi. Wkrótce na jaw wychodzą rodzinne tajemnice. Teresa wraz ze swoją siostrą Kasią oraz przystojnym Brunem, przyjacielem męża Kasi próbują poznać przeszłość rodziny Marek oraz dowiedzieć się, co stało się z ojcem dziewczyn.

    Czy uda im się odkryć rodzinne tajemnice i poznać przeszłość?

    Czy Teresa w końcu odnajdzie szczęście?

    „Apaszka w kwiaty jabłoni” to bardzo dobra powieść obyczajowa, pełna rodzinnych tajemnic. Piękna, wiosenna okładka od razu zwróciła moją uwagę. Jest to wzruszająca historia, w której nie brakuje emocji. Autorka porusza tutaj bardzo trudny temat, jakim jest bezdomność. Okazuje się, że przez jedną fatalną sytuację i fałszywe oskarżenia człowiek może stracić wszystko z dnia na dzień. Tajemnice, sekrety, złe decyzje podjęte przez bohaterów to wszystko sprawia, że od tej książki nie można się oderwać. Byłam bardzo ciekawa, jak potoczą się losy tej rodziny. Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki, ale na pewno nie ostatnie. Serdecznie polecam Wam tą lekturę.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula