Amazonia

Autor:

James Rollins

Średnia: 4.4 Ilość ocen: 10
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
464
Rok wydania
2018
Inne wersje (2)
eBook, mobi, epub
za 27,66 zł
Audiobooki mp3
za 34,48 zł
Nasza cena: 29,40 zł 38,00 zł Taniej o: 23%

Serce amazońskiej dżungli skrywa przerażającą tajemnicę – dla jednych oznacza ona miliardy dolarów, dla innych strach, obłęd i… śmierć.

Ekspedycja naukowa doktora Carla Randa przepada bez wieści w amazońskiej dżungli. Cztery lata później  jeden z jej uczestników pojawia się wycieńczony w założonej przez misjonarzy osadzie. Okazuje się, że wszedł do dżungli z amputowaną przy barku ręką, a wyszedł z dwoma zdrowymi! Czy to efekt działania nieznanej rośliny, która umożliwia regenerację tkanek?

Tropem pierwszej wyprawy rusza kolejna i odkrywa, że niedające się logicznie wytłumaczyć wydarzenia mogą mieć związek z bliżej niezbadanym plemieniem Krwawych Jaguarów, o którym jedynie szepcze się wśród tubylców. Jego członkowie potrafią znikać, przynosząc śmierć każdemu, kogo napotkają. Nawet dżungla poddaje się ich woli. Szlak ekspedycji będzie naszpikowany śmiertelnymi niebezpieczeństwami, a poznanie prawdy zamiast wybawienia może przynieść zgubę...


Powieść sensacyjno-przygodowa jednego z najpopularniejszych pisarzy tego gatunku, autora m.in. „Mapy trzech mędrców”, „Czarnego zakonu” i „Burzy piaskowej”.

Recenzje (10)
 1. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Ciężko było mi dostać tę książkę, ale przyszła i od razu wzięłam się za jej czytanie.

  "W głębi dżungli amazońskiej natura kieruje się swoimi prawami, ma swój własny rytm"

  Historia opowiada o ekspedycji na której czele stał naukowiec Carl Rand, który wyrusza do amazońskiej dżungli aby zbadać liczebność amazońskich plemion. Okazuje się że ekipa ginie bez śladu. Po paru latach w poszukiwaniu za nimi rusza kolejna ekipa na której czele staje Nathan Rand syn zaginionego Carla.

  W tej powieści można naprawdę się zatracić, czytając fragmenty opisu bezkresnej, barwnej i pełnej przygód dżungli odnosi się wrażenie jak by bezpośrednio czytelnik podążał za ekspedycją. To moje pierwsze zetknięcie się z twórczością tego autora i jestem mega pod wrażeniem. Uwielbiam przygody bohaterów, niebezpieczeństwa z którymi się borykają i te plemiona dzikie zamieszkujące te tereny dżungli. Powieść jak dla mnie świetna, wciągająca, trzymająca w napięciu, czytając odbyłam świetną przygodę wraz z bohaterami, nieujarzmiona fauna i flora skrywająca swe tajemnice ukryte głęboko w dziczy. Widać, że autor ma ogromny talent, zabiera czytelnika do świata w miejsca dotąd nie odkryte dorzucając trochę legend, niewiarygodnych faktów i dzikich kultur. Bardzo, bardzo świetna książka, spędziłam cudowny czas czytając ją, muszę koniecznie sięgnąć po kolejne pozycje tego autora bo sam styl jego pisania jest super, bardzo dobrze się czyta. Polecam każdemu, kto lubi książki właśnie przygodowe z akcją i sensacją a także z połączeniem fantastyki. Nie tylko sam opis mnie zachęcił do sięgnięcia po książkę, ale również spore wrażenie zrobiła na mnie sama okładka, która przykuwa wzrok czytelnika, zawarta w niej tajemniczość, mroczność powoduje już burzę w szarych komórkach. Jeśli ktoś nie czytał to nie ma na co czekać musi po nią sięgnąć. Z całym sercem polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Wyobraźcie sobie, że dżungla jest Waszym domem. Znacie zarówno jej niebezpieczeństwa jak i te piękne strony. Pewnego dnia dowiadujecie się, że z ekspedycji, w której brał udział Wasz ojciec ktoś jednak przeżył. Mężczyzna odnajduje się w pewnej wiosce, a co dziwniejsze odrosła mu ręka, którą stracił dawno temu.

  Nathan Rand nie waha się i podejmuje decyzję o wzięcie udziału w kolejnej ekspedycji, która ma za zadanie znaleźć cudowny lek i trafić na ślady poprzedniej grupy, jednakże na świecie rozpętuje się zaraza, a ekipie grozi niebezpieczeństwo ze strony najemników jak i tajemniczych Ban-Ali - Czarnych Jaguarów. Podczas drogi spotykają ich zdarzenia, które wydają się nie z tej Ziemi, a oni sami muszą zmierzyć się ze swoimi demonami.

  "Amazonia" to bardzo dobra powieść, pełna ciekawych informacji i interesujących zdarzeń. Bohaterowie są przedstawieni czytelnikowi przez wszystkowiedzącego narratora i jesteśmy w stanie obserwować ich poczynania. Amazonia jest zarówno naszym przyjacielem jak i wrogiem, a tylko od nas zależy to jak ją wykorzystamy. Mnie nie podobało się zakończenie, jak i wątek najemników. Poprowadziłabym to w zupełnie inny sposób, aby nadać tej powieści jeszcze więcej dziwności i nienaturalności, jednakże biorąc pod uwagę całość uważam, że jest to dobra pozycja. Autor wprowadził fantastyczną atmosferę i widać, że wiele godzin spędził na planowaniu tej opowieści.

  Minus to dosyć mała czcionka, choć okładka jest przepiękna i dobrze się rozkłada tę książkę. Nie bałam się, że połamię grzbiet.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Sekrety dżungli

  Konkurencja w farmacji stała się ogromna, a nawet liderom branży trudno jest wynaleźć kolejny innowacyjny lek, szczególnie że proces wypuszczenia go na rynek jest długotrwały. Dlatego też, w obronie swojej pozycji firma zajęła się przejęciami konkurentów. Mimo takiego działania, wciąż to wprowadzenie kolejnego leku na rynek jest głównym trzonem działalności i źródłem prawdziwych dochodów. Tyle tylko, że opanowano już większość schorzeń, a te, które do dziś są nieuleczalne, wymagają wieloletniej pracy i sięgania po nowe składniki, przeprowadzenia nowych badań. Trwająca już od kilku lat tendencja zakłada też sięganie do tradycyjnych sposobów leczenia, praktykowanych niegdyś przez tzw. szeptuchy, doskonale znające się na ziołach czy też szamanów. To właśnie lasy deszczowe stają się przepastnym źródłem składników nowych leków, tyle tylko, że jeszcze wiele roślin, wiele tajemnic dżungli zostaje niezbadanych.

  Co jednak poszukiwanie leków i praca koncernów farmaceutycznych ma wspólnego z ekspedycją, która zaginęła w lesie deszczowym cztery lata temu? Przekonamy się o tym dzięki niezwykle zajmującej lekturze przygodowej powieści autorstwa Jamesa Rollinsa, pt. „Amazonia”. Opublikowana nakładem Wydawnictwa Albatros powieść, to zaproszenie do emocjonującej podróży, to pełna napięcia podróż przez dżunglę. Lektura dostarczy przyjemności zarówno wielbicielom autora, jak i wszystkim, którzy doceniają dobrze opowiedziane historie, kryjące w sobie elementy prawdy.

  Trzydziestoosobowa, międzynarodowa grupa uczestników, na czele z milionerem i przemysłowcem, doktorem Carlem Randem, wyruszyła w dżunglę pod pretekstem wyprawy naukowej i poszukiwania nowych roślin. Tak naprawdę jednak zespół, w którym byli również przedstawiciele sił specjalnych Armii USA miał również za zadanie zbadanie zasadności skarg dotyczących niszczenia środowiska naturalnego przez poszukiwaczy złota oraz zebranie informacji na temat transportu kokainy przez teren basenu Amazonki. Nie byłoby w tym niż dziwnego, że owa wyprawa – jak wiele podobnych – została pochłonięta przez dżunglę (tubylcy oraz handlarze narkotyków w połączeniu z zagrożeniem płynącym z natury to mieszanka wybuchowa), tyle tylko, że cztery lata później, z dżungli wyłania się jeden z uczestników wyprawy, Gerald Wallace Clark.

  Znajdujący się w stanie krańcowego wycieńczenia mężczyzna trafia do indiańskiej wioski misyjnej w Brazylii, w rejonie Amazonki, a pierwszej pomocy udziela mu ojciec Garcia Luiz Batista. Trawiony gorączką przybysz wkrótce jednak umiera, zaś przerażony indiański szaman każe ojcu spalić jego pokryte tatuażami ciało. Te tatuaże są ponoć znakiem mitycznego plemienia Ban-ali, Krwawych Jaguarów, którego przedstawiciele posiadają niewyobrażalną moc, są w stanie kierować nawet dżunglą. Katolicki ksiądz lekceważy prośbę szamana, wysyłając ciało do badania. Wkrótce w misji zaczyna się seria zachorowań, a wszyscy nawróceni mieszkańcy wioski uciekają w panice. W tym samym czasie u ojca zjawia się grupa badawcza, zebrana po wstępnej sekcji zwłok Clarka. Okazuje się bowiem, że zaszło niezwykłe zjawisko, zakrawające o cud – w chwili podjęcia przez Clarka zadania i wejścia do dżungli był ON kaleką, jednorękim żołnierzem, jednak z lasu deszczowego wyszedł mając obie ręce…

  W wyprawie szlakiem zaginionej cztery lata temu ekspedycji bierze między innymi udział Nathan Rand, etnobiolog, syn zaginionego organizatora. Czy uda mu się odnaleźć ojca? Czy odkryje, co spotkało członków ekspedycji i – co najważniejsze – czy sam wraz ze swoimi towarzyszami przeżyje? Śladami wyprawy podąża niejaki Louis Favre, biolog, zaciekły wróg Carla Randa. Zrobi wszystko, by odebrać rupie wszystko, co znajdą, a także, by się zemścić za kłopoty, jakie w przeszłości przemysłowiec mu narobił demaskując jego nieetyczne działania. Na ekipę czeka również sama dżungla, przepastna i pełna tajemnic, a także dziwnych gatunków zwierząt, jak rzucające się na ludzi potwory z rzeki czy szarańcze, które atakują nawet ludzi. Jak zakończy się ta wyprawa? Kolejne przygody członków ekipy są prawdziwym zaskoczeniem, a wciągająca fabuła i kolejne zwroty akcji nie pozostawiają nam nawet chwili na nudę. Powieść przygodową czyta się jednym tchem, niecierpliwie czekając na kolejne przełomowe wydarzenia, ale i czując na karku gniewny oddech Ben-ali, zaś za plecami macki dżungli. Pozostaje nam jedynie zaufać sobie i otworzyć swój umysł na nowe doznania, zaś po skończonej lekturze – sięgnąć po kolejną intrygującą książkę autora.

  Justyna Gul

  Qultura słowa

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Dni robią się coraz chłodniejsze, z szaf wyciągamy swetry i powoli przygotowujemy się na nadejście jesieni. Niektórzy z nas nadal widzą ślady wakacyjnej opalenizny, a w sercu rodzi się tęsknota za gorącymi krajami. Dla spragnionych tropikalnych klimatów istnieje książka idealna, która w chłodny wieczór przeniesie do prawdziwie dzikiej, rozgrzanej słońcem i niebezpiecznej dżungli. „Amazonia” Jamesa Rollinsa to powieść wydana w Polsce po raz trzeci i nie ma czemu się dziwić. To jedna z najbardziej klimatycznych książek przygodowych, z jakimi miałam do czynienia.

  Carl Rand to znany naukowiec, który decyduje się poprowadzić ekspedycję w głąb amazońskiej dżungli. Okazuje się jednak, że grupa znika bez śladu. Następne kilka lat to akcje poszukiwawcze, które nie przynoszą żadnego skutku. Nie ma żadnych śladów, pozostają tylko niczym niepotwierdzone hipotezy. W końcu dzieje się coś dziwnego. Do wioski założonej przez misjonarzy wkracza mężczyzna – uczestnik ekspedycji, z tym, że jego schorowane wcześniej ręce są w cudowny sposób uzdrowione. Tropem pierwszej grupy naukowej rusza następna, która odkrywa coraz więcej nadprzyrodzonych zdarzeń, a to wszystko może mieć związek z plemieniem Krwawych Jaguarów. Członkowie plemienia są postrachem lasu, mają w sobie coś przerażającego i niemalże boskiego. Prawda o dżungli może okazać się śmiertelnie niebezpieczna.

  „Amazonia” to lektura wielce absorbująca i zachwycająca swoim klimatem. Przenosimy się do tropików, wkraczamy do nieprzyjaznej, mrocznej i przerażającej dżungli, gdzie cały czas trzeba się mieć na baczności. Prymitywne plemiona, magiczne rytuały, potęga natury i odczuwalny klimat tego, że duchy są jakieś bliższe, sprawiają, iż świat przedstawiony po prostu fascynuje. Jest tak odmienny od naszego, że nie sposób zostać zaczarowanym poprzez barwne opisy i kreację amazońskiej dżungli. Tutaj każda roślina zdaje się wyrażać gniew wobec obcości, natura wręcz przemawia swoją dzikością i niemożliwością ujarzmienia. Wydaje się sprzyjać pradawnym tajemnicom, chowa to, co powinno zostać nieznane ludziom nierozumiejącym jej praw.

  Powieść Jamesa Rollinsa to wyborna przygotówka, która momentami ociera się o powieść sensacyjną. Wkracza tutaj motyw ratowania świata, globalnego zagrożenia, woli przetrwania. Bohaterowie, dążąc do okrycia tajemnicy o amazońskiej dżungli, spotykają na swojej drodze wiele niebezpieczeństw i to różnego rodzaju. Tak naprawdę nie wiadomo, co wydarzy się za moment, czego się spodziewać. Czuć więc napięcie podczas czytania, pewną obawę, że coś może się potoczyć nie tak, jak my chcemy. A to wszystko napisane barwnym językiem, który wprost hipnotyzuje i angażuje emocjonalnie czytelnika. Autor wplata w opowieść pewne legendy dotyczące plemienia Miasta Jaguarów, tak więc sprytnie balansuje na granicy magii i sensacji apokaliptycznej opartej na realnym zagrożeniu. Wątki fantastyczne mieszają się z faktami, z przerażającymi opowieściami szeptanymi wśród drzew, z nadawaniem roślinności wręcz ludzkiego charakteru, z naukowymi elementami dreszczowca. Ta mieszanka utworzyła razem coś niepowtarzalnego, wyjątkowego, klimatycznego.

  „Amazonia” to powieść dla każdego czytelnika, który lubi opowieści przygodowe, klimatyczne, dobrze napisane. Nie sposób oderwać się od lektury, a każdy powrót do niej to jak powrót do najciekawszego miejsca na świecie. Siedząc w fotelu, pod kocem, można w chwilę przenieść się do tajemniczej dżungli, która momentami powoduje na skórze ciarki. Świetne literackie przeżycie, polecam serdecznie.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Super Recenzent
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Carl Rand, naukowiec i odkrywca kilka lat temu zaginął wraz ze swoją żoną i oddziałem ochraniających ich żołnierzy w amazońskiej dżungli. Po kilku latach do wioski misyjnej przybywa skrajnie wycieńczony uczestnik wyprawy, który po kilku godzinach umiera. Jednak najbardziej zdumiewa fakt, że człowiek ten jeszcze przed wyprawą stracił rękę, a z dżungli wyszedł z dwoma sprawnymi kończynami. Na jego ciele widnieją dziwne tatuaże sporządzone prawdopodobnie przez tajemnicze plemię Krwawych Jaguarów. Syn Carla, Nathan postanawia dołączyć do wyprawy, która ma na celu wyjaśnienie tajemniczego zjawiska ale również znalezienie leku na chorobę, która od momentu przewiezienia ciała żołnierza dziesiątkuje mieszkańców USA. Krwawe Jaguary to mit, tabu o którym najlepiej nie wypowiadać się na głos. Trwa walka z czasem. Jak odnaleźć legendę o której nikt nie chce mówić i do tego na tak rozległym obszarze? Kto podąża śladami ekipy Nathana Randa?

  Czytałam już kilka książek Jamesa Rollinsa, pierwsze tomy cyklu Sigma Force. Autor w swoich powieściach łączy elementy thrillera medycznego z sensacją i przygodówką. Tematyką krąży wokół ciekawych, czasami nawet niesamowitych i niewiarygodnych odkryć, zatem wiedziałam, czego mniej więcej się spodziewać. Autor jak zwykle nie oszczędza swoich bohaterów i serwuje im podróż przez najniebezpieczniejsze miejsca na świecie. Tym razem podróżujemy przez dziki i jak dotąd nieodkryty całkowicie amazoński las deszczowy.

  “-Cały czas trwa tu wojna. Właśnie dlatego dżungla jest takim wielkim magazynem leków. Pomysłowość, z jaką rośliny tworzą swoje narzędzia walki, sprawia, że ich różnorodność znacznie przekracza wszystko, cokolwiek naukowcy mogą wyprodukować w swoich laboratoriach.”

  Gorący, wilgotny klimat i pełna niebezpieczeństw wyprawa. Niesamowita sceneria, która wciąga, działa na wyobraźnię i nie pozwala się oderwać. Na każdym kroku czyha zagrożenie w postaci trujących roślin, groźnych zwierząt oraz agresywnych plemion Indian. Coś jeszcze czai się w gęstwinie, coś czego kompletnie się nie spodziewali, co jest zdecydowanie o wiele groźniejsze z czym do tej pory mieli styczność. Gdzieś tam jednak ukrywa się plemię, które prawdopodobnie ma lek na śmiertelną chorobę. Chociaż James Rollins ma lekkie pióro i w odpowiednich momentach zaskakuje nas zwrotami akcji, powieść sama w sobie jest odrobinę schematyczna. Walka dobra ze złem, bohater, który wywinie się z każdej opresji i oczywiście nienachalny romans. Dodatkowo ciekawa, chociaż odrobinę niewiarygodna fabuła. Sam pomysł jest całkiem interesujący, chociaż przedstawiony bez wnikania w szczegóły i analizowania faktów. Z drugiej strony zaskakuje mnie jak ciekawie i wciągająco zostało przedstawione tło wydarzeń. Pełna niebezpieczeństw dżungla, zagrażająca życiu na każdym kroku. To walka z czasem, własnymi lękami aby uratować cały świat przed zarazą. Nie zabrakło ciekawostek ze świata flory i fauny Amazonii czy opisów plemion zamieszkujących te obszary i ich rytuałów.

  “Amazonia” to ciekawa i wciągająca powieść przygodowa na dwa, góra trzy popołudnia. Świetnie przedstawiony klimat i wartka akcja. Dodatkowo autor miał naprawdę ciekawy pomysł na fabułę i chociaż powieść jest odrobinę szablonowa to nie odbiera nam to przyjemności czytania. Polecam również inne książki autora jak wspomniany przeze mnie cykl Sigma.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 5 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: James Rollins
 • Wydawnictwo Albatros
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2018
 • Ilość stron: 464
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788381253550
 • Język: polski
 • Tłumacz: Wieczorek Paweł
 • ISBN: 9788381253550
 • EAN: 9788381253550
 • Wymiary: 14x20.5 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Sigma force. Tom 14. Tygiel zła 5/5 Nasza cena:
29,82 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sigma force. Tom 14. Tygiel zła

Najnowsza powieść Jamesa Rollinsa, mistrza książek łączących odkrycia naukowe, zagadki historyczne i akcję przyspieszającą bicie serca. Tym razem członkowie zespołu Sigma Force staną do wyścigu z czasem, aby ocalić jednego ze swoich. Powroty do domu nie zawsze okazują się szczęśliwe. Przekonuje się...
Burza piaskowa. Sigma Force. Tom 1 5/5 Nasza cena:
31,31 zł 40,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Burza piaskowa. Sigma Force. Tom 1

Spektakularny wybuchEksplozja w British Museum niszczy bezcenne dzieła sztuki z Półwyspu Arabskiego. Zgodnie z oficjalną wersją, doszło do niej w wyniku uderzenia pioruna kulistego. Nie potwierdzają tego jednak wyniki specjalistycznych badań zrujnowanych eksponatów: metal i drewno wykazują...
Sigma Force. Tom 3. Czarny Zakon 4/5 Nasza cena:
30,87 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sigma Force. Tom 3. Czarny Zakon

Koktajl kryminału, thrillera historycznego i powieści przygodowej – trochę tu Browna, trochę Cusslera i trochę Ludluma. Ponowne spotkanie z agentami elitarnej jednostki SIGMA Force, w której skład wchodzą komandosi i naukowcy. Dziwna epidemia, objawiająca się atakami kanibalizmu, dotyka mnichów w...
Sigma force. Tom 13. Diabelska korona 5/5 Nasza cena:
28,11 zł 38,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sigma force. Tom 13. Diabelska korona

Aby uratować świat, Grayson Pierce musi zawrzeć pakt z diabłem. A przynajmniej ze swoim najbardziej zaciekłym wrogiem...Ziemia na terenie waszyngtońskiego parku National Mall skrywa przerażający sekret. Przed laty grupa naukowców ukryła tam pewien obiekt. Zrobili to, by uratować ludzkość. Ale to,...
Sigma Force. Tom 12. Siódma plaga 5/5 Nasza cena:
29,40 zł 38,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sigma Force. Tom 12. Siódma plaga

Koktajl kryminału, thrillera historycznego i powieści przygodowej. James Rollins, odkrywa zapisane na kartach biblii pradawne zagrożenie dla współczesnego świata. Nowa powieść z serii sigma force. Jeśli biblijne plagi rzeczywiście spadły na Egipt, Czy ówczesny kataklizm mógłby się powtórzyć...
Sigma Force. Tom 5. Ostatnia wyrocznia 5/5 Nasza cena:
29,09 zł 38,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sigma Force. Tom 5. Ostatnia wyrocznia

Wyobraźnia Rollinsa nie zna granic – każda kolejna książka jest niepowtarzalna, pełna zaskakujących zwrotów akcji i niesamowitego tempa! Rok 398, świątynia Apollina w Delfach na górze Parnas. Z rozkazu cesarza Rzymu legionista zabija Pytię – kobietę zasiadającą na tronie wyroczni wielbionej przez...
Sigma force. Tom 11. Labirynt kości 5/5 Nasza cena:
31,30 zł 40,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sigma force. Tom 11. Labirynt kości

Jakie są źródła naszej inteligencji? Skąd pochodzimy i dokąd zmierzamy?Czy eksperymenty genetyczne to początek nowego rozdziału historii ludzkości?Czy początek końca?Wielki SkokTak naukowcy nazywają wybuch kreatywności Homo sapiens, który nastąpił przed pięćdziesięcioma tysiącami lat i wiązał się z...
Sigma Force. Tom 4. Wirus Judasza 5/5 Nasza cena:
27,29 zł 38,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sigma Force. Tom 4. Wirus Judasza

Światu grozi zagłada biologiczna wywołana wirusem Judasza, który przybył z otchłani Oceanu Indyjskiego. Ludzkość przetrwa, jeśli uda się odkodować wiadomość zapisaną w pradawnym języku aniołów, pochodzącym sprzed ery starożytnego Egiptu, a więc starszym od pierwszego oficjalnego języka świata......
Sigma Force. Tom 7. Kolonia diabła 4/5 Nasza cena:
29,30 zł 39,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sigma Force. Tom 7. Kolonia diabła

Czy nanotechnologia to wymysł XX wieku? Uwolniona po wiekach, potężna siła zagraża globalnemu bezpieczeństwu. Klucz do rozwiązania zagadki kryje się w nieznanym liście Benjamina Franklina. Ale to tylko jeden z sekretów Białego Domu... Jaskinia w Górach Skalistych. Setki zmumifikowanych zwłok. Prawo...
Klucz zagłady. Sigma Force. Tom 6 4/5 Nasza cena:
29,09 zł 38,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Klucz zagłady. Sigma Force. Tom 6

W strzeżonym laboratorium na Uniwersytecie Princeton umiera znany profesor genetyki. Ojciec Marco Giovanni zostaje zamordowany w samym sercu Watykanu. Syn senatora zostaje znaleziony martwy nieopodal obozu Czerwonego Krzyża w Afryce Zachodniej. Trzy morderstwa, trzy kontynenty, jeden wspólny trop ?...
Sigma Force. Tom 2. Mapa trzech mędrców 0/5 Nasza cena:
31,31 zł 40,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sigma Force. Tom 2. Mapa trzech mędrców

Druga powieść z serii SIGMA FORCE. James Bond to już przeszłość… Przyszłość należy do Graysona Pierce’a, nieprawdopodobnie sprawnego agenta Sigma Force! Nocne nabożeństwo ku czci Trzech Króli w katedrze w Kolonii zostaje brutalnie przerwane przez grupę przebranych za mnichów napastników. Relikwie...
Oko Boga (pocket) 0/5 Nasza cena:
9,17 zł 12,53 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Oko Boga (pocket)

Na orbicie okołoziemskiej pojawia się nowa kometa. Wysłany w jej kierunku satelita badawczy, zwany Okiem Boga, przesyła na ziemię zatrważający obraz: całe Wschodnie Wybrzeże USA jest zniszczone. Astrofizyk Jada Shaw uważa, że kometa spowodowała zakrzywienie czasoprzestrzeni wokół kuli ziemskiej, a...
Wybrane bestsellery
Pacjent. Komisarz Eryk Deryło. Tom 9 5/5 Nasza cena:
24,20 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pacjent. Komisarz Eryk Deryło. Tom 9

Telefon ze szpitala to dopiero początek. Informacja przekazana przez dyspozytorkę wzbudza niepokój komisarza Deryły. Coś się stało z jego partnerką, Tamarą Haler. Po przeprowadzeniu serii badań kobieta zniknęła ze szpitalnego oddziału i nie ma po niej śladu. Gdzie jest? Dlaczego przepadła bez...
Dwie lewe ręce 5/5 Nasza cena:
25,18 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dwie lewe ręce

Matylda ma dość pracy u Salomei Gwint. Odchodzi z agencji i rozpoczyna działalność na własny rachunek. Pierwsze zlecenie wydaje się proste. Ma odnaleźć eksmęża klientki. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że jej klientką została Salomea Gwint. Matylda jest pewna, że sprawa ma drugie...
Pan Lodowego Ogrodu. Tom 4 0/5 Nasza cena:
47,03 zł 64,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pan Lodowego Ogrodu. Tom 4

Pan Lodowego Ogrodu - finałowy, czwarty tom cyklu, ozdobionego kompletem nagród przyznawanych w polskiej fantastyce. Sztandarowe dzieło pisarza z legendarnego "Klubu tfurcuff", grupy której prace złożyły fundament pod współczesną polską fantastykę. Kontynuacja historii uznanej przez portal Onet za...
Sekretny klucz do sukcesu i szczęścia 5/5 Nasza cena:
26,14 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sekretny klucz do sukcesu i szczęścia

To naturalne, że każdy pragnie być szczęśliwy, bogaty, żyć pełnią życia i doświadczać wszystkich wspaniałości świata. Joseph Murphy, twórca bestsellerowej „Potęgi podświadomości”, w przystępny sposób wyjaśnia, jak tego dokonać, nie pomijając zjawisk, które mogą nas w tym ograniczać. Murphy oferuje...
Nigdy się nie bałam. Jak polskie lekarki pisały historię medycyny 4/5 Nasza cena:
25,74 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nigdy się nie bałam. Jak polskie lekarki pisały historię medycyny

Silne, odważne, wrażliwe. Kobiety, które zmieniły oblicze polskiej medycyny. Przez dziesięciolecia odważnie zmieniały sztukę medyczną. Większość życia poświęciły leczeniu i pacjentom. Kształcąc się, praktykując i przekazując swoją wiedzę, udowodniły, że medycyna nie jest dziedziną zarezerwowaną...
Wampirze cesarstwo. Tom 1 0/5 Nasza cena:
41,57 zł 59,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wampirze cesarstwo. Tom 1

Wampirze cesarstwo to pierwszy tom niewiarygodnej nowej serii dark fantasy Jaya Kristoffa, autora bestsellerów z listy "New York Timesa". Ze świętego kielicha blask święty się sączy. Ład na świecie wyjdzie spod wiernego ręki, a przed obliczem męczeńskiej siódemki szary człowiek noc bezkresną...
Calvin Klein Euphoria Woman Woda perfumowana 160 ml 5/5 Nasza cena:
206,99 zł 250,46 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Calvin Klein Euphoria Woman Woda perfumowana 160 ml

Euphoria to woda perfumowana od marki Clavin Klein. Orientalno-kwiatowa kompozycja zapachowa wydana w 2005 roku. Twórcami tego nieskazitelnego zapachu są Dominique Ropion, Carlos Benaim oraz Loc Dong.Nuty zapachowe:Nuta głowy: granat, malina, marakuja, hurma, brzoskwinia, nuty zieloneNuta serca:...
Łowca snów 5/5 Nasza cena:
37,65 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Łowca snów

To, co dla czterech przyjaciół miało być wspaniałą przygodą, zmieni się w koszmar, po którym nic nie będzie już takie samo...Łowca snów to nie tylko opowieść o przybyszach z kosmosu, ale i o przyjaźni, która rozpoczęła się brawurowym, wspaniałomyślnym czynem czterech nastolatków i przetrwała ponad...
Gomora. Władza, strach i pieniądze w polskim Kościele 5/5 Nasza cena:
27,15 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gomora. Władza, strach i pieniądze w polskim Kościele

Zmieniają się księża, zmieniają się biskupi, a patologie w polskim Kościele pozostają. Nierozliczone przestępstwa, w tym pedofilia, brak kontroli nad finansami, arbitralność awansów, wykluczenie kobiet, feudalny model władzy, afery seksualne, skorumpowani biskupi, rozpusta, kolesiostwo, cynizm,...
Stulecie Winnych. Początek 5/5 Nasza cena:
19,62 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Stulecie Winnych. Początek

Poznaj początek historii rodu Winnych z podwarszawskiego Brwinowa. W książce Stuleciu Winnych. Początek Ałbena Grabowska ukazuje pierwsze dekady historii rodu Winnych. Zdun Antoni Winny osiedla się w Brwinowie i zakochuje w najmłodszej córce Jadwigi i Mariana Wielichnowskich – Bronisławie. Udaje mu...
Pakiet Harry Potter. Tomy 1-7: Kamień filozoficzny, Komnata tajemnic, Więzień Azkabanu, Czara Ognia, Zakon Feniksa, Książę Półkrwi, Insygnia śmierci 5/5 Nasza cena:
180,44 zł 289,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet Harry Potter. Tomy 1-7: Kamień filozoficzny, Komnata tajemnic, Więzień Azkabanu, Czara Ognia, Zakon Feniksa, Książę Półkrwi, Insygnia śmierci

Siedmiopak zawierający wszystkie tomy w nowych, czarnych - "dorosłych" okładkach w oprawie broszurowej. Harry Potter i kamień filozoficzny Harry Potter i komnata tajemnic Harry Potter i więzień Azkabanu Harry Potter i czara ognia Harry Potter i zakon Feniksa Harry Potter i książę półkrwi Harry...
CzaroMarownik 2022 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

CzaroMarownik 2022

To będzie rok pełen uroku! CzaroMarownik 2022 – solidna dawka magicznych inspiracji Magiczny kalendarz księżycowy CzaroMarownik to zupełnie wyjątkowe na polskim rynku połączenie wygodnego organizera z poradnikiem. Oprócz mnóstwa informacji i ciekawostek znajdziesz w nim miejsce na własne notatki,...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula