Abominacja

Autor:

Dan Simmons

Średnia: 4.1 Ilość ocen: 10
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
648
Rok wydania
2020
Nasza cena: 48,93 zł 69,90 zł Taniej o: 30%

Ekscytująca, mrożąca krew w żyłach opowieść autora bestsellerowego Terroru, Dana Simmonsa, zabiera czytelników na niebezpieczną wyprawę w najwyższe rejony Ziemi Himalaje.
W 1924 roku zmagania grupy angielskich wspinaczy, których celem było zdobycie najwyższej góry świata, zostają przerwane, gdy podczas ataku na szczyt ginie dwóch wspinaczy, George Mallory i Sandy Irvine.
Rok później trzech wspinaczy brytyjski poeta i weteran Wielkiej Wojny, francuski przewodnik z Chamonix i idealistyczny młody Amerykanin podejmują próbę zdobycia Mount Everestu. Pozyskują fundusze od pogrążonej w żałobie lady Bromley, której syn również zaginął podczas próby zdobycia najwyższego szczytu Himalajów w 1924 roku. Mimo oczywistych przesłanek, arystokratka nie wierzy w śmierć syna, dlatego głównym zadaniem wyprawy, do której dołącza też kuzynka zaginionego wspinacza, staje się odnalezienie młodego Bromleya.
Podczas wspinaczki okazuje się, że ktoś lub coś podąża tropem śmiałków, a ich życiu zagraża śmiertelne niebezpieczeństwo. Kto ich ściga? Jaka tajemnica stoi za niewyjaśnionymi zaginięciami wspinaczy w 1924 roku? Bohaterowie ekspedycji poszukiwawczej odkrywają tajemnicę o wiele bardziej przerażającą i... odrażającą niż jakiekolwiek mityczne stworzenie
Recenzje (10)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  W 1924 roku kilku śmiałków - George Mallory, Sandy Irving, lord Percival Bromley oraz Kurt Meyer, podjęło się tego, czego jeszcze nikt w historii nie dokonał – próbowali zdobyć Mount Everest. Niestety, wyprawę na ośmiotysięcznik przepłacili życiem. Zrozpaczona matka jednego ze zmarłych mężczyzn wciąż wierzy w to, że jej syn ocalał, dlatego finansuje wyprawę trzech alpinistów. Ich zadaniem jest odnalezienie lorda Bromleya, ale determinuje ich także marzenie zapisania się na kartach historii i uzyskanie tytułu pierwszych zdobywców Mount Everestu. Czy uda im się odnaleźć Percivala? I jak dla nich samych skończy się ta wysokogórska wyprawa?

  „Abominacja” to moja pierwsza styczność ze znanym już wszystkim Danem Simmonsem, czy udana? Rzekłabym, że połowicznie. Jestem pełna podziwu dla autora za niebywałą skrupulatność i wręcz tytaniczny trud włożony w gromadzenie informacji do napisania tej pozycji. Mimo, że książka okazała się być kompletnie nie w moim klimacie to czystym absurdem byłoby wystawianie jej skrajnie niepochlebnej opinii. Czytelnicze preferencje to nie wszystko, nie w przypadku „Abominacji”. Z jednej strony odczuwałam rozczarowanie fabułą, a z drugiej nie mogłabym żyć w zgodzie ze sobą, gdybym w ogólnej ocenie nie uwzględniła tak genialnego researchu.

  Głównym mankamentem książki jest to, że niestety nie straszy – przynajmniej nie tak, jakby się tego oczekiwało. Wadą jest też baaaardzo rozwleczona fabuła – same przygotowania do wyprawy zajmują około 200 stron. Zbyt szczegółowa narracja bywała męcząca do tego stopnia, że książkę czytałam na raty przez 2 miesiące.

  „Abominacja” to powieść powolna, tajemnicza i drobiazgowa, która zabiera nas w odległą podróż na szczyt Himalajów. Była to dla mnie długa, mozolna i wyczerpująca wycieczka. Cieszę się, że ją odbyłam, ale prawdę mówiąc liczyłam na większe wrażenia zważywszy na powszechny zachwyt nad piórem Dana Simmonsa. Wśród nawet najwybitniejszych pisarzy znajdują się dzieła słabsze i ta książka najwyraźniej dowodzi słuszności tego spostrzeżenia.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Góry to żywioł, są piękne, ale nieobliczalne. Nawet najwięksi znawcy i śmiałkowie nie zawsze wyszli z potyczki zwycięsko. W górach wielu zostało na zawsze w swoich grobach, których nikt nie znalazł...

  Temat wypraw w Himalaje wziął na tapetę Dan Simmons, znany ze swego słynnego Terroru, i napisał znakomitą, porywającą opowieść o wyprawie na Mont Everest, na górę -wyzwanie. Mont Everest działa na wyobraźnię i nęci alpinistów, to szczyt, który chcą zdobyć i zobaczyć świat z jego wierzchołka. Wielu się to udało, ale wielu nie wróciło z wyprawy na ten szczyt....

  Autor w swej powieści przedstawia wyprawę na Mont Everest, która miała miejsce w 1924 roku. Dwóch wspinaczy, George Mallory i Sandy Irvine, wyruszyli na szczyt tej niezwykłej góry, ale niestety nigdy jej nie zdobyli. Zginęli po drodze, a ślad po nich zaginął. Nie znaleziono po nich żadnych śladów. Rok później kolejna grupa śmiałków planuje wyprawę na podbój szczytu. Ekipa składała się z Richarda Davisa Deacona, Jean-Claude'a Clarouix oraz Jake'a Perry, narratora powieści. Nim jednak wyruszyli konieczne było zdobycie funduszy na wyprawę i z tym zwrócili się do lady Bromley, matki lorda Percivala, który zaginął podczas wspinaczki na tę górę. Kobieta nie wierzy w śmierć syna i cel wyprawy zostaje ukierunkowany na odnalezienie lorda, a do ekipy dołącza kuzynka zaginionego mężczyzny. Wreszcie wyprawa wyrusza i rozpoczyna się zmaganie z żywiołem. Jednak nie tylko sama góra jest przeciwnikiem wspinaczy, bowiem okazuje się, że jej śladami wydaje się coś..ktoś...podążać, a ich wyprawa i życie stają się zagrożone. Czy uda im się zdobyć wymarzony szczyt???

  Abominacja to porywająca opowieść, która sprawia, że krew zamarza w żyłach. Pomimo, ze akcja toczy się dość spokojnie, to jednak trzyma w napięciu, a klimat tego miejsca udziela się czytelnikowi. Autor mocno się napracował, abyśmy całą sobą odczuli klimat tej góry, jej monumentalność, zimno i przeszywający wiatr, a także strach, który towarzyszył tej wyprawie. Dla mnie ta książka jest wielkim odkryciem, ale okazało się, że zafascynowany nią jest mój kolega, alpinista, wielbiciel gór.

  Abominacja to napisana z polotem niezwykła powieść, może nie do końca jest to thriller, ale na pewno znakomita powieść. Polecam wielbicielom gór - ciekawa jestem waszych wrażeń!

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Dreszczowiec w górach.

  Himalaje. Najwyższe szczyty świata, a wśród nich ten jeden jedyny, który od zawsze rozpala wyobraźnię alpinistów: Mount Everest. To wokół najwyższej góry świata będzie się kręcić ta historia. Czym ona będzie? Z całą pewnością nie horrorem (czego po Danie Simmonsie można by się spodziewać). "Abominacja" to przede wszystkim opowieść o grozie, jaką niesie ze sobą wrogie człowiekowi otoczenie, a także o tym, co jest ono w stanie we wkraczającym do górskiego królestwa człowieku wyzwolić.

  Patrząc na nazwisko autora oraz na nazwę wydawnictwa - które sygnuje swą marką "Abominację" - każdy chyba pomyśli: oho, kolejny horror. Nie tym razem! Ta książka to przede wszystkim wciągająca dla każdego wspinacza opowieść o górach, a także o drzemiącym w ludziach szaleństwie. Bliżej tej książce do mieszanki poradnika alpinistycznego z thrillerem. Niemniej jednak niczego to książce nie ujmuje.

  Akcja powieści rozgrywa się w latach 20-tych ubiegłego stulecia. W 1924 roku zmagania grupy angielskich wspinaczy, których celem było zdobycie najwyższej góry świata, zostają przerwane, gdy podczas ataku na szczyt ginie dwóch wspinaczy, George Mallory i Sandy Irvine. Rok później trzech wspinaczy – brytyjski poeta i weteran Wielkiej Wojny, francuski przewodnik z Chamonix i idealistyczny młody Amerykanin – planując zdobycie Mont Everestu, pozyskuje fundusze na wyprawę od pogrążonej w żałobie lady Bromley, której syn zaginął w Himalajach. Mimo oczywistych przesłanek arystokratka nie wierzy w śmierć syna, dlatego głównym zadaniem wyprawy, do której dołącza kuzynka zaginionego wspinacza, staje się odnalezienie młodego Bromleya...

  Szybko okazuje się, że tropem śmiałków ktoś podąża... Lub też coś. I bardzo chce pomieszać im szyki. Z każdą chwilą coraz mniej pewne staje się to, czy w ogóle ktokolwiek wyjdzie z tej wyprawy żywy.

  Przyznam szczerze, że... mam mieszane uczucia po tej lekturze. Z jednej strony dość mocno nastawiłem się na coś mrożącego krew w żyłach, na pełnokrwisty horror z górskimi potworami - a tu nic z tego... Mało tego - znakomitą część książki zajmują opisy tła całej historii, przygotowań do wyprawy, a potem samej wyprawy. Z każdym nieomal wbiciem czekana w górską ścianę włącznie... Taka drobiazgowość może być nużąca. Pierwsza część książki staje się w związku z tym nie lada wyzwaniem, ale jeśli się już przez nią przebrnie...

  ... to w dużym stopniu zostaniemy wynagrodzeni za cierpliwość :) Zasugerowany okładką i wcześniejszymi dokonaniami autora oczekiwałem czegoś innego, ale thriller z dreszczykiem grozy w malowniczej scenerii Himalajów także nieźle się sprawdza. Na uwagę zasługuje także to, jak olbrzymią pracę wykonał Simmons - to naprawdę zasługuje na szacunek.

  Przede wszystkim tytaniczną pracą i wyzwaniem dla autora było nie tyle samo przedstawienie realiów himalaizmu jako takiego, ale odtworzenie na potrzeby tej książki jego postaci i stanu technicznego z lat 20-tych XX wieku. Cofamy się w niebezpiecznej sztuce wspinania się na najgroźniejsze góry świata aż o 100 lat! Wielkie brawa dla autora, bo - naprawdę! - odtworzenie realiów sprzed wieku to w tym zakresie rzeczywiście spore osiągnięcie.

  Książką powinni być zachwyceni wszyscy... wspinacze :) Zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści. Pasjonaci-teoretycy także będą pewnie zadowoleni. A wszyscy ci, którzy oczekiwali krwawego horroru z czymś na kształt Yeti w roli głównego czarnego charakteru... Wam pozostaje czekać do następnego razu ;)

  Książka zrecenzowana dzięki uprzejmości Księgarni [Adres usunięty]

  #abominacja #DanSimmons #TaniaKsiążka #MountEverest #himalaje

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Moja pierwsza książka Dana Simmonsa i od razu trafiła mi się taka pokaźna i treściwa. Abominacja zachwyca wydaniem, twardą oprawą i dopieszczonym każdym elementem. Jak zawsze u Vespera. Ale jak wypada przy tym wszystkim treść? Nastawiłam się na coś mrocznego, wywołującego lęk przed kolejną stroną i mrożącego krew w żyłach. I trochę się rozczarowałam, że tak nie było i nie przeczytałam horroru, ale za to poznałam piękną powieść, z niesamowitym klimatem i naszpikowaną ogromną wiedzą. Styl autora, taki trochę odniechcenia, sprawił, że tego grubasa czytało się lekko, chociaż temat już do tych lekkich nie należał. Wielkie ukłony dla autora za przygotowanie do napisania tej powieści. Masa ciekawostek historycznych i takich bardziej technicznych, oddaje kunszt autora. Jest to powieść trochę stateczna i może nie dla każdego, jednak warto jej poświęcić swój czas.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „W najpaskudniejszym, najmniej sprzyjającym życiu środowisku, może się dokonać prawdziwa przemiana duchowa”.

  Czy taki jest powód ryzykowania życia przez kobiety i mężczyzn mierzących się z najwyższym szczytem świata? Wysokością, na której ludzkie ciało obumiera? A może wspinają się na Mount Everest tylko dlatego, że jest? Bez względu na to, jakie pobudki nimi kierują, to w moim odczuciu jeden z najbardziej ekstremalnych sportów na świecie. Teraz. A co dopiero sto lat temu, gdzie dostępny sprzęt odbiegał znacznie od dostępnego obecnie.

  W 1924 roku przy próbie podejścia na Mount Everest ginie czwórka wspinaczy. Ich śmierć jest owiana tajemnicą i trójka śmiałków pod pretekstem wyjaśnienia ich śmierci, pragnie zmierzyć się z tą nieprzyjazną górą. Jaką cenę przyjdzie im zapłacić? Czy będą pierwszymi, którzy zdobędą szczyt? W którym momencie walka z siłami przyrody zmieni się w walkę o życie? I czy to natura okaże się dla nich największym zagrożeniem?

  To pierwsza książka Dana Simmonsa, którą miałam zaszczyt przeczytać. Tak, zaszczyt. I obawiam się, że nie starczy mi słów, by opisać jak bardzo opowieść ta mną zawładnęła. Jak pochłonęła mnie na dobre dwa tygodnie, kiedy wraz z jej bohaterami z każdym krokiem zbliżałam się do finału.

  Już samo jakże wierne i obrazowe przedstawienie realiów ówczesnego himalaizmu czyni z niej arcydzieło, ale autor idzie dalej i po mistrzowsku włącza w prawdziwe wydarzenia fabułę niczym z najlepszego thrillera. Wiedzie nas na szczyt drogą upstrzoną trudnościami, krętą i mroczną, z której nie sposób zawrócić. Dla ulżenia w wędrówce raczy nas tak obrazowymi opisami widoków surowego górskiego krajobrazu, że po przymknięciu oczu nadal tkwią pod powiekami budząc tęsknotę. Tęsknotę za czymś nieosiągalnym, niewiarygodnym i niebezpiecznym, a jednocześnie tak pięknym i monumentalnym.

  To nie tylko opowieść o przekraczaniu granic ludzkiej wytrzymałości i zmaganiach z nieprzewidywalną naturą, ale również o bezbrzeżnym zaufaniu i przyjaźni. O ogromnej radości życia i wręcz obsesyjnej pasji, stanowiącej jego najgłębszy sens.

  Fani twórczości Dana Simmonsa wyżej oceniają inne jego powieści jak „Terror”, czy „Drood”, więc spodziewam się, że kolejne spotkania będą jeszcze bardziej fascynujące.

  Z ciekawostek, które też znajdziemy w powieści, powiem Wam, że to alpiniście George’owi Finch’owi zawdzięczamy nasze zimowe kurtki puchowe. Jako totalny zmarzluch jestem mu niezmiernie wdzięczna.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 5 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Terror 5/5 Nasza cena:
48,32 zł 69,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Terror

Terror odtwarza przebieg tragicznej w skutkach wyprawy badawczej z maja 1845 roku. Dwa statki – HMS Erebus i HMS Terror – pod dowództwem doświadczonego żeglarza, sir Johna Franklina, wyruszyły ku północnym wybrzeżom Kanady, celem poszukiwania Przejścia Północno-Zachodniego. To ciąg przesmyków...
Zimowe nawiedzenie 3/5 Nasza cena:
37,35 zł 45,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zimowe nawiedzenie

Przerażająca opowieść o duchach, strachu i samotności w scenerii znanego z horroru Letnia noc miasteczka Elm Haven Dale Stewart, niegdyś szanowany wykładowca i powieściopisarz, doprowadził do ruiny zarówno swoją karierę, jak i małżeństwo – a teraz ciemność nieuchronnie się do niego zbliża. W...
Ilion 5/5 Nasza cena:
62,10 zł 69,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ilion

Na Marsie, u stóp wulkanu Olympus Mons rozgorzała pod kontrolą bogów wojna trojańska. Wydarzenia obserwuje sam Zeus ze swą olimpijską rodziną oraz Thomas Hockenberry, pochodzący z dwudziestego pierwszego wieku profesor literatury klasycznej, któremu przypadnie również rola pionka w wewnętrznych...
Upadek Hyperiona. Hyperion. Tom 2 5/5 Nasza cena:
37,02 zł 49,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Upadek Hyperiona. Hyperion. Tom 2

Tajemnicze Grobowce Czasu otwierają się. W rękach Dzierzby, który się z nich wynurzył, może spoczywać los całego rodzaju ludzkiego. Wygnańcy przypuścili szturm na Hegemonię Człowieka. Stworzone przez nas Sztuczne Inteligencje obróciły się przeciwko nam w próbie zbudowania Najwyższego Intelektu:...
Triumf Endymiona. Hyperion. Tom 4 0/5 Nasza cena:
37,88 zł 49,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Triumf Endymiona. Hyperion. Tom 4

"Kontynuacja ""Hyperiona"", ""Upadku Hyperiona"", i ""Endymiona"". Od upadku Hegemonii większością planet rządzi Kościół katolicki wraz z tajemną organizacją Pax. Okazuje się jednak, że nowej władzy zagraża Enea, która ma się stać nowym mesjaszem ludzkości. Ścigani przez wszechwładny Pax...
eBook Zimowe nawiedzenie mobi epub 0/5 Nasza cena:
30,60 zł 36,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Zimowe nawiedzenie mobi epub

Przerażająca opowieść o duchach, strachu i samotności w scenerii znanego z horroru Letnia noc miasteczka Elm Haven Dale Stewart, niegdyś szanowany wykładowca i powieściopisarz, doprowadził do ruiny zarówno swoją karierę, jak i małżeństwo – a teraz ciemność nieuchronnie się do niego zbliża. W...
eBook Letnia noc mobi epub 0/5 Nasza cena:
38,25 zł 45,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Letnia noc mobi epub

Ścinający krew w żyłach mistrzowski horror w stylu klasyki gatunku Lato 1960 roku. Old Central School to potężny, mroczny gmach w miasteczku Elm Haven w Illinois. Dla bohaterów ta szkoła właśnie przechodzi do historii. Ostatni dzień nauki jest również ostatnim dla tajemniczego, skrywającego wiele...
Psychoza 5/5 Nasza cena:
25,00 zł 35,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Psychoza

Jest ciemna, burzliwa noc, Mary Crane zauważa neon reklamujący Motel Bates. Wyczerpana, zmęczona i zziębnięta, marzy jedynie o gorącym prysznicu i wygodnym łóżku. Oferowany jej pokój był nieco zaniedbany, ale czysty, a właściciel motelu - Norman Bates - wydawał się miły, ale nieco... dziwny. Tak...
W górach szaleństwa 4/5 Nasza cena:
25,42 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

W górach szaleństwa

„W górach szaleństwa”, „Cień spoza czasu”, „Bezimienne miasto”, „Pod piramidami” – cztery przerażające opowieści mistrza klasycznej literatury grozy Howarda Philipsa Lovecrafta. Cztery odległe, egzotyczne miejsca – mroźne pustkowia Antarktydy, dzika Australia, bezkresna pustynia Arabii,...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula