A gdyby tak...

Średnia: 4.9 Ilość ocen: 7
Wysyłka w:
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
360
Rok wydania
2018
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 15,78 zł
Nasza cena: 27,22 zł 34,90 zł Taniej o: 22%

Powieść romantyczna "A gdyby tak" autorstwa Sylwii Trojanowskiej to historia o pięknej miłości, przyjaźniach i poszukiwaniu szczęścia, które każdemu się należy.

Akcja książki toczy się w Stargardzie i Pogorzelicy. Główni bohaterowie, Zuzanna i Aleksander poznali się będąc już na studiach. Niestety ich związek nie przetrwał i oboje udali się w inną stronę. Spotykają się po kilkunastu latach na szkoleniu, ona jest już po rozwodzie, nie potrafi ponownie zaufać i nie ma zamiaru angażować się w żaden poważny związek. Spotyka się od czasu do czasu z Grześkiem tylko dla niezobowiązującego seksu, nic więcej. On posiada podobny bagaż doświadczeń, jest rozwodnikiem i ma jeden cel: chce za wszelką cenę zdobyć Zuzę.

Autorka w swojej książce porusza wiele ważnych tematów, takich jak: przyjaźń, zdrada, niespełnione macierzyństwo czy uczucie, które nigdy nie powinno było się pojawić? Czy ta dwójka ma szansę na zbudowanie trwałego związku? Czy tajemnice, które wyjdą na jaw będą w stanie zniszczyć to, co uda im się zbudować?

Sylwia Trojanowska jest pisarką, trenerem biznesu i coachem. Autorka, między innymi, takich powieści jak: "Szkoła latania", "Blisko chmur", "Szept wiatru". Miłośniczka muzyki filmowej, teatru i podróży. Ze swoimi fanami komunikuje się za pośrednictwem portali społecznościowych: Facebook i Instagram. Mieszka w Szczecinie, na skraju Puszczy Bukowej.

Czytaj całość

Recenzje (7)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2018-03-04
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Nie ukrywam, iż z wielką niecierpliwością oczekuję premiery tej pozycji. Więc, kiedy tylko dotarła do mnie przesyłka z jej zawartością od razu wzięłam się za czytanie. Póki co, Sylwia znana jest z cyklu książek Szkoła latania, przy których spędziłam miłe chwile. Czy zatem najnowsza powieść autorki zrobiła na mnie wrażenie?

  Zdecydowanie książka ta różni się pod każdym względem od poprzednich. Jest dojrzalsza, a przede wszystkim widać lepszy warsztat pisarski autorki. Widać ogrom pracy i serca włożony w napisanie tej powieści. Kiedy czytałam, przeżywałam wszystko wspólnie z bohaterami, otrzymałam niesamowity ładunek emocjonalny, czyli to, co w książkach kocham najbardziej. Kiedy człowiek czyta i może poczuć się żywą częścią powieści, czuje się niesamowicie. Pojawiała się u mnie radość, szeroki uśmiech, podziw, smutek i ból poprzez niedowierzanie. Cała gama uczuć jaką człowiek posiada w sobie. Bywały momenty, iż uroniłam nawet łzę.

  Zuzanna i Aleksander spotykają się ponownie po wielu latach. Oboje mają za sobą przejścia. Kiedyś ON złamał jej serce. Teraz będzie chciał to naprawić. Kiedy będzie wydawać się, że już wszystko zmierza w dobrym kierunku, spadnie na nich wiadomość niczym grom z jasnego nieba. Czy prawda, która wyjdzie na jaw zniszczy wszystko?

  Zuzanna to kobieta, która niejedno w swoim życiu przeszła. Ma za sobą nieudane małżeństwo i teraz stroni od wszelkich uczuć mężczyzn. Jeśli już się z kimś spotyka to tylko na przygodny seks, do swojego serca nie chce dopuścić nikogo. To osoba, która posiada swój charakterek i kiedy trzeba potrafi ujawnić swój pazurek. Uczucia odżywają w niej dopiero wtedy, kiedy ponownie na swojej drodze spotyka Aleksandra, choć nie chce się do tego przyznać.

  Polubiłam Zuzkę już na samym początku. To kobieta, z którą złączyła mnie niezwykła więź. W wielu momentach rozumiałam jej postępowanie, choć nie zawsze je popierałam.

  Aleksander... ach ten Aleksander. I co ja mam wam o nim powiedzieć? To mężczyzna, którego z początku bardzo polubiłam. Jednak im bardziej brnęłam w jego życie, tym zaczynałam odczuwać co do niego mieszane uczucia. Dlaczego? Ponieważ momentami jego zachowanie mnie odrażało. A jego przeszłość sprawiała, że oczy wychodziły mi z orbit. Później jednak zrozumiałam, że to nie przeszłość decyduje o tym, kim jesteśmy obecnie. Owszem, może mieć na to w jakiejś części wpływ. Jednak ludzie potrafią się zmieniać. I Aleksander dokonał takiej cudownej przemiany. Od tej chwili już go pokochałam. Jego troskliwość, opiekuńczość i czułe słowa jakie wypowiadał wlewały do mojego serca ogrom ciepła.

  Sylwia Trojanowska w swojej najnowszej powieści porusza bardzie wiele tematów. Miłość, zdrada, uczucia, przyjaźń, ciężkie wybory, tajemnice z przeszłości. Każdy z tych tematów jest niezwykle życiowy i przedstawiony w rzeczywisty sposób. Przejdźmy na chwilę do przyjaźni. Czytając o niej w owej książce, sama zapragnęłabym mieć takie przyjaciółki jak Zuza, Agnieszka i Alina. Ich przyjaźń była niezwykła. Mogły na siebie liczyć zawsze i o każdej porze. Zawsze mówiły wprost to co myślały, nigdy niczego przed sobą nie ukrywały. Tak właśnie powinna wyglądać prawdziwa przyjaźń, szczera do bólu. A najlepiej jej istotę oddaje poniższy cytat:

  "Na tym polega nasza przyjaźń, że jesteśmy obok siebie, gdy się śmiejemy, ale gdy płaczemy, jesteśmy dla siebie, niezależnie od wszystkiego."

  Zdrada. To zawsze bolesny temat, który niestety dotyka wielu osób na świecie. Dla mnie zdrada jest niewybaczalna, bo jeśli się kogoś kocha, to nie idzie się świadomie z drugą osobą do łóżka. Bywają jednak kobiety (najczęściej kobiety), które trwają w związkach, w których są zdradzane, poniżane, a przede wszystkim świadome tego wszystkiego. Ale nie mają w sobie dość siły, by odejść i zawalczyć o siebie. Kolejną rzeczą są rozwody, tutaj osób po rozwodach mamy kilka. Rozwód to nie koniec świata. To normalne, że niektórzy ludzie dopiero po czasie są w stanie zrozumieć, iż tak naprawdę do siebie nie pasują. Po co męczyć się w takim związku? Lepiej dać sobie drugą szansę, rozejść się i żyć szczęśliwie.

  "- Tak. Czasami trzeba się odważyć, by być szczęśliwym. Szczęście jest tuż obok, ale my, żyjąc w tych swoich hermetycznych światach po prostu go nie zauważamy. Czasami może i widzimy, ale się go boimy."

  Opisana miłość nie jest cukierkowata, oblana lukrem. Na jej drodze pojawiają się problemy, pytania, niepewności. Bohaterowie czasem tłumią swoje uczucia w sobie, nie chcąc by ujrzały światło dzienne. Jednak prawda jest taka, że nie można ukryć się przed tym, co podpowiada nam głos serca. Z miłością nie można walczyć, trzeba dać się jej ponieść... unieść nad ziemią. Nigdy nie wiemy, co spotka nas za tydzień, miesiąc, czy też następnego dnia. Ale czyż w życiu nie chodzi o to, by żyć tu i teraz? By nie zastanawiać się, co nas spotka jutro? By cieszyć się każdą daną nam chwilą?

  Bohaterowie wykreowani przez autorkę nie są przerysowani, wręcz przeciwnie, to osoby takie ja my, które każdego dnia możemy napotkać na swojej drodze. Sylwia zadbała o to, abyśmy mogli poznać i zagłębić się w ich myślach, byśmy potrafili zrozumieć ich tok postępowania. Moim zdaniem, udało jej się to idealnie. Fabuła wciąga nas już od pierwszych stron, a emocje towarzyszące na każdej stronie, sprawiają iż jesteśmy złaknieni każdego kolejnego zdania, każdego rozdziału. Cofamy się czasem w przeszłość, byśmy mogli poznać wspomnienia towarzyszące bohaterom. Dialogi zastosowane przez autorkę momentami bawiły mnie do łez i sprawiały, iż uśmiech nie schodził mi z twarzy. Książka nie jest przewidywalna, zaskakuje nas w wielu momentach. Muszę też wspomnieć o przepięknej okładce, która jest niezwykle wiosenna i co najważniejsze przyciąga wzrok. Choć nie wszyscy lubią postacie na okładkach, ta doskonale wkomponowała się w powieść.

  Im bliżej byłam zakończenia tym bardziej chwilami miałam ochotę udusić autorkę (wybacz Sylwia). Rozbiła moje serce na milion drobnych kawałeczków... dosłownie. Towarzyszyła mi złość, niedowierzanie i pytanie "dlaczego"? Czy po dobrnięciu do końca, to serce jednak się poskładało w całość? O tym musicie przekonać się już sami, sięgając po książkę.

  "Tamtej nocy kochali się inaczej. Długo, delikatnie, przy zapalonym świetle, okazując sobie miłość tak wielką, na jaką wcześniej nie potrafili się zdobyć. Zasnęli, wtuleni w siebie, okryci tajemnicą przeszłości."

  "A gdyby tak..." to powieść o ogromnym ładunku emocjonalnym, o bohaterach takich jak my wszyscy. Porusza wiele ważnych aspektów życiowych, a przy tym wciąga już od pierwszej strony. A pod koniec czytelnika panują chwile refleksji i przemyśleń. Jestem zachwycona! A Was gorąco zachęcam do przeczytania!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2018-05-15
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  To moje pierwsze spotkanie z twórczością Sylwii Trojanowskiej, nad czym bardzo ubolewam, ale tą drobną niedogodność bardzo łatwo można naprawić. Kiedy otrzymałam do recenzji egzemplarz książki wodząc palcami po okładce pomyślałam sobie to będzie coś lekkiego, przyjemnego, a jednocześnie życiowego, bo czy nie ma wśród nas takich „Zuzann”? Ile kobiet ma za sobą nieudane małżeństwa zastanawiając się, a gdyby tak… zaryzykować?

  „Przeszłość jest ważna, ale po to, żeby budować na niej przyszłość, a nie ją burzyć.”

  Historia opisana w tak magiczny sposób wciągnęła mnie na tyle mocno, że przestałam zwracać uwagę na mijający czas oraz to, że pewnie powinnam zrobić jakiś obiad. Opis tak silnej miłości, która potrafi trwać, nawet, jeśli dzieje się tyle wstrząsających komplikacji był tym, czego potrzebowałam i oczekiwałam po autorce. Kobieta po przejściach, mężczyzna z przeszłością, czy to może się udać? Postanowiłam mieć więcej optymizmu niż nieco lękliwa Zuza, chociaż z perspektywy obserwatora i czytelnika bardzo łatwo jest wydawać osądy.

  Zuzanna Stawska i Aleksander Baczyński, poznali się na studiach, już wtedy w ich sercach zapłonęło uczucie, gdyby nie to, że Alek był zaręczony, stworzyliby piękny związek. Ich drogi się rozeszły, każdy poszedł w swoją stronę, jednak po kilkunastu latach spotykają się ponownie. To ich czas. Ich miejsce. Ich wybory. Tyle pasji i zniecierpliwienia.

  Razem z bohaterami książki zadajemy sobie pytania, czy tym razem im się uda, są przecież dojrzalsi, zranieni i próbują na nowo układać swoje życie. Czy wystarczy im na tyle odwagi, aby wyciągnąć dłoń po upragnione szczęście, które przecież mruga do nich zalotnym oczkiem szepcząc „sięgnij po mnie”. Ludzie mawiają, że szczęściu trzeba czasem dopomóc, człowiek jest taką istotą, że zbyt często o tym zapomina. A gdyby tak… to przepiękna historia o sile miłości i przyjaźni, dzięki którym można dosłownie wszystko.

  Trudno mi opisać, co wywarło na mnie największe wrażenie w tej książce, bo było tego wiele. Kreacja tak wyrazistych bohaterów, których bagaż doświadczeń można było wyczuć na swoich barkach, silna przyjaźń między kobietami, które zawsze i mimo wszystko trzymały się razem dopingując Zuzannę, która przeszła w życiu naprawdę wiele. Mogłoby się wydawać, że ktoś taki musi być twardy, silny i niezłomny, nie wiedzieć, co to strach, a psinco. Pani Stawska jest osobą, która naprawdę boi się zmian, dlatego tak trudno jej się otworzyć na nową relację. Czy da radę? Sprawdźcie sami.

  „Kiedy zniknęłaś, poczułem się tak, jakby ktoś mi coś wyrwał, jakby pozbawi mnie najważniejszej cząstki, bez której nie jestem w stanie normalnie funkcjonować. Zniknęła drobna istotka, a ja poczułem jakby runął mój wielki świat”.

  Całość na blogu: http://bjcdobryfilmijeszczelepszaksiazka.blogspot.com/2018/05/a-gdyby-tak-sylwia-trojanowska.html#more

  @bjcczyta @snieznooka

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2018-05-01
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Cóż to była za książka, po prostu bomba. Wspaniała dawka emocji. Piękna opowieść o miłości oraz przyjaźni silniejszej niż cokolwiek innego. Bardzo wyraziści bohaterowie, sytuacje, z którymi wielokrotnie sami się zderzamy. I to zakończenie. No i Pani Sylwio proszę mi powiedzieć: dlaczego?

  Godna polecenia.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2018-03-28
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  To moje pierwsze spotkanie z twórczością Sylwii Trojanowskiej. Niemniej jednak na tę powieść miałam chrapkę od kiedy ukazały się pierwsze jej zapowiedzi na portalach książkowych.

  „A gdyby tak...” to niebanalna historia znajomości dwojga ludzi, która wciągnęła mnie niesamowicie szybko i trzymała w swych objęciach do ostatniej strony.

  Miłość, przyjaźń, spotkanie po latach...niby wszystko ładnie i pięknie. No właśnie niby...bo jednak tajemnica z przeszłości, która wychodzi na jaw zmienia wszystko i nic już nie jest takie proste. Zmienia się cały świat, wywraca do góry nogami życie ludzi, którzy z bagażem doświadczeń pragnęli spokojnej, udanej przyszłości.

  „A gdyby tak...” Sylwii Trojanowskiej to nie cukierkowy romans, choć miłości i ciepła w niej nie brakuje. To nawet nie jest historia jakich wiele, choć możliwie, że mogłaby się wydarzyć. To w główniej mierze powieść o wyborach, które mamy lub musimy czasem podjąć. To również historia o decyzjach, a w zasadzie o ich konsekwencjach. Autorka pokazuje w subtelny sposób, że nie zawsze ślepy los decyduje o przebiegu ludzkiego życia. Czasem to konsekwencje decyzji podjętych w przeszłości mają spory wpływ na losy dalszych pokoleń. Czy tajemnice mogą zniszczyć życie? Czy prawda jest w stanie stanąć na drodze do szczęścia? Jak wiele trzeba mieć w sobie odwagi, by nie dać się wciągnąć w wir kłamstw i niewypowiedzianych słów?

  W moim odczuciu „A gdyby tak...” to bardzo głęboka opowieść, mówiąca o tym, że miłość może pokonać przeszłość, choćby ta była brutalna i przerażająco grzeszna. Wzbudziła we mnie ogrom refleksji i przemyśleń: co by było gdyby mi zdarzyła się taka sytuacja? Jaką podjęłabym decyzję znając prawdę? Czy potrafiłabym stanąć z rzeczywistością „oko w oko” i nie licząc się z nią, ani z opinią innych dać upust swoim uczuciom? Z pewnością, byłoby to dla mnie niesamowicie trudne, ale raczej nie niemożliwe.

  Z całego serca kibicowałam bohaterom tej powieści – tak bardzo chciałam, by nie rezygnowali…

  Ona – Zuza – zraniona i po bolesnych przejściach, których piętno odbiło się na jej duszy.

  On – Alek – ubóstwiany przez kobiety, których miał tak wiele, samotny i wewnętrznie niespełniony.

  Tak dużo mają sobie do ofiarowania, że zwyczajnie zazdrościłam im tego, a jednocześnie ogromnie się bałam, że wszystko pryśnie jak mydlana bańka.

  I kiedy nadszedł moment krytyczny – poczułam niesamowity ból w sercu. Bo jakże to tak? Zbuntowana parłam przez dalsze strony powieści – chcąc by oboje podjęli właściwą decyzję.

  Chciałam, żeby Zuza się nie wycofała, żeby wyszarpała z serca okruchy żaru, żeby głęboko oddychała życiem!

  Chciałam, żeby Alek się nie poddał, żeby nie żył zawieszony wśród nieswoich grzechów, żeby nie czuł bólu i nie czekał bezczynnie na nadejście bezranka!

  A gdyby tak...odciąć przeszłość grubą kreską?

  A gdyby tak...stanąć nad przepaścią i spojrzeć śmiało w dół?

  A gdyby tak...złapać się za ręce i stworzyć jedną całość?

  Zbyt wiele zdradzić Wam nie mogę, ale podpowiem że bohaterom nie śpieszno ani do piekła, ani do bram raju. Jakie podjęli działania i decyzje – o tym musicie przekonać się sami! Sięgnijcie po powieść „A gdyby tak...” - podejmijcie ryzyko – bo tylko ten, kto nic nie robi, niczego nie zyskuje.

  Jedno Wam powiem – decydując się na lekturę „A gdyby tak...” niczego nie stracicie.

  Powieść Sylwii Trojanowskiej dostarczy Wam wielu wrażeń, których się nie spodziewacie. Otoczy Was całą gamą emocji i sprawi, że czas zatrzyma się w miejscu, choć są tacy, którzy twierdzą, że to niemożliwe.

  A kiedy zamkniecie ostatnią stronę...nic już nie będzie takie samo.

  A kiedy przyjdzie czas Zuza i Alek poniosą konsekwencje swojego wyboru.

  Dla mnie to był dobry wybór i ja ich rozgrzeszam. Amen.

  Za zaufanie i egzemplarz do recenzji serdecznie dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona.

  Recenzja na: http://przeczytajka.blogspot.com/2018/03/a-gdyby-tak-sylwia-trojanowska.html

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu 2018-03-27
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Piękna, soczyście zielona okładka niniejszej książki szybko wzbudza zainteresowanie obiecując lekką niezobowiązującą lekturę. Chociaż w kalendarzu rozpanoszyła się już bez pardonu wiosna, na zewnątrz jeszcze obserwujemy brązowy trawnik, smutne, nagie drzewa a z nieba spadają krople deszczu bądź płatki śniegu. Jednak słysząc piękny śpiew ptaków nie sposób nie stwierdzić, że pod nie zachęcającym krajobrazem kryje się już ta oszałamiająca zieleń, która tylko czeka na odpowiedni moment, aby rozgościć się na ziemi. Właśnie w taki czas sprzyja czytaniu przyjemnych dla duszy powieści. Sądziłam, że „A gdyby tak...” jest takim łatwym w odbiorze czytadłem...

  Zuzanna Stawska, kobieta po przejściach, miłość odsunęła od siebie na jej miejsce pozwalając wkroczyć przyjemności. Tak jest przecież bezpieczniej. Do czasu, kiedy dwie strony zupełnie dobrowolnie się na to zgadzają...

  Kiedy podczas konferencji spotyka Aleksandra, dawnych uczuć do tego mężczyzny już nie sposób zagłuszyć. Para poznała się w młodości, wtedy też zapałali do siebie czymś więcej niż tylko sympatią. Teraz, oboje dojrzali, decydują się spróbować dzielić ze sobą bieżącą codzienność i tę przyszłą. Jednak na ich drodze co chwila występuje wzniesienie, które trzeba pokonać. W chwili, kiedy wydaje się, że ścieżka głównych bohaterów już poprowadzi ich prosto do szczęścia, niespodziewanie sprawy mocno się komplikują wprowadzając w serca Zuzy i Aleksa kolejne znaki zapytania...

  Jeśli jesteście przekonani, że „A gdyby tak...” jest lekką i swobodną lekturą, która zapewni Wam miłe chwile... w połowie macie rację. Niniejsza książka to takie 50 na 50. Trochę odprężającej literatury obyczajowej, trochę dającej do myślenia mocniejszej lektury. Wszystko to znajdziecie właśnie tutaj. U Sylwii Trojanowskiej. Autorka kreując świat postaci nie szczędzi im trosk, zupełnie jak w prawdziwym życiu, ale również zapewnia im chwile pełne uśmiechu, radości. Odpowiednia, jak najbardziej realna mieszanka. Czyta się szybko, połknęłam ją w dwa dni. Przez pierwszą połowę miałam huśtawkę zdań na temat „A gdyby tak...” jednak zakończenie... chylę czoła. Sylwia Trojanowska przygotowała na finał wbijające w fotel zdarzenie. Tytuł skłonił mnie do wielu przemyśleń i chwilami naprawdę bardzo ale to bardzo cieszyłam się, że moje życie wygląda właśnie tak...

  Za książkę jak zawsze dziękuję Czwartej Stronie.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 2 recenzje

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula