29 sekund

Autor:

Średnia: 4.0 Ilość ocen: 5
Wysyłka w:
72 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
336
Rok wydania
2019
Nasza cena: 28,73 zł 39,90 zł Taniej o: 28%

“29 sekund” to intrygujący thriller, który zaskoczy niejednego czytelnika.

Kolejna porywająca książka autorstwa T. M. Logana.

A Ty? Kogo byś usunął ze swojego życia?

“29 sekund” to wciągający thriller psychologiczny, którego główną bohaterką jest Sarah, zwykła, choć bardzo ambitna kobieta. Jako szczęśliwa żona i matka dwójki dzieci, robi wszystko, by jej rodzina miała w życiu jak najlepiej. Jej kariera zawodowa rozwijała się spokojnie, bez przeszkód, jednak to właśnie szef, Alan Lovelock okaże się jej prawdziwym problemem. Mężczyzna znany jest szerszemu gronu jako wybitny naukowiec, którego wszyscy darzą ogromnym szacunkiem i zaufaniem. Być może właśnie dlatego Lovelock napastuje swoje pracownice, czując się zupełnie bezkarnym. Również Sarah wpadła w jego sidła i choć wciąż stara się opierać, ma już dość natarczywości szefa. Z czasem zaczyna czuć się bezradnie.

Pewnego dnia Sarah zupełnie bezinteresownie pomaga nieznajomej dziewczynce na ulicy. Choć nie oczekuje niczego w zamian, otrzymuje wdzięczność niebezpiecznego mężczyzny będącego ojcem dziewczynki. Zgodnie z jego specyficznym kodeksem honorowym, ma dług wobec kobiety. Aby go spłacić, składa jej propozycję. Sarah ma w ciągu siedemdziesięciu dwóch godzin wskazać osobę, której chciałaby się na zawsze pozbyć ze swojego życia. Nieznajomy zapewnia ją, że nikt się o tym nie dowie, a ona nie poniesie z tego tytułu żadnych konsekwencji. Wystarczy jeden telefon. Tylko czy Sarah na pewno się odważy?


Fragment książki

Wszystko potoczyło się tak szybko, że Sarah nie zdążyła nawet zareagować - założyła, że pozostali do nich dołączą. Dopiero kiedy drzwi zamknęły się z trzaskiem, zrozumiała, że oddzielił ją od reszty celowo i skutecznieniczym polujący w dżungli drapieżnik.

- Proszę do Regal Hotelu - przekazał kierowcy głębokim barytonem.

Taksówka ruszyła. Sarah była oszołomiona nagłym zwrotem akcji. Odwróciła się, by przez tylne okno taksówki dojrzeć resztę grupy, porzuconą na brzegu chodnika i malejącą gwałtownie, gdy auto przyspieszało. Marie, jej przyjaciółka i koleżanka z pracy, patrzyła za nią z otwartymi ustami, jak gdyby zacięła się w pół zdania.

"Zawsze trzymajmy się w grupie". To też jedna z Zasad. Ale teraz byli tylko we dwoje. Wnętrze taksówki było ciemne i przesycone zapachem starej skóry i papierosów. Usiadła prosto i w pośpiechu i zapięła pas, wciskając się w prawy bok auta tak bardzo, jak było to możliwe. Przyjemny szum i ciepło, które rozlalo się po jej ciele razem z kilkoma kieliszkami wina, kompletnie z niej wyparowały i nagle poczuła się zupelnie trzeźwa.

"Jeśli dobrze to rozegrasz, nic ci nie będzie. Unikaj kontaktu wzrokowego. Nie uśmiechaj się. Nie zachęcaj go".


O ksiażce słowami innych

Niesamowita powieść! Poczucie bezsilności staje się w niej wręcz nie do wytrzymania. Przygotujcie się na zgrzytanie zębami i obgryzanie paznokci aż do samego końca.

Liz Lawler

Dylemat moralny + szybka akcja = wciągający thriller. Do późnej nocy nie mogłam oderwać się od tej książki.

Louise Jenson

Thriller poruszający ważby i aktualny temat, z fabułą, która wywołuje emocje i trzyma w napięciu.

Phoebe Morgan

Pierwszorzędny thriller, równie dobry jak "Kłamstwa".

Simon Lelic


O autorze

T. M. Logan jest pisarzem bestsellerowych thrillerów. Urodził się w Berkshire. Z początku sprawdzał się w roli dziennikarza prasowego, z czasem jednak zdecydował się na karierę literacką. Jego debiutem książkowym były “Kłamstwa”, które ukazały się nie tylko w Anglii, ale i na całym świecie, zyskując miano jednej z najlepiej sprzedających się książek z tego gatunku. Logan aktualnie mieszka z rodziną w Nottinghamshire.

Czytaj całość

Recenzje (5)
 1. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu 2019-03-27
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Wymień jedną osobę. A ja sprawę, że ona zniknie"

  Po lekturze "Kłamstw" byłam bardzo ciekawa kolejnej książki T.M. Logana. I muszę przyznać, że autor zdecydowanie utrzymał poziom z pierwszej powieści.

  "29 sekund" naprawdę bardzo mi się podobała i przyjemnie się ją czytało.

  Sarah Haywood to kobieta, która nie ma łatwego życia. Zdradza ją mąż i sama wychowuje dwójkę małych dzieci. Spełnienie daje jej praca zawodowa. Niestety i tu nie obywa się bez problemów. Kobieta od długiego czasu jest prześladowana i molestowana przez swojego przełożonego, jednego z wykładowców na uczelni, na której pracuje.

  Alan Lovelock blokuje jej awans, grozi zwolnieniem z pracy i wyraźnie daje do zrozumienia, czego oczekuje od Sarah. Kobieta nie wie co robić, a sytuacja z dnia na dzień robi się nie do zniesienia.

  "Może czasem sytuacje bez wyjścia wymagają rozwiązań nie do pomyślenia"

  Na drodze Sarah staje mężczyzna, który uważając się za jej dłużnika, oferuje możliwość usunięcia jednej, wybranej osoby. Dostaje ona telefon, z którego może wykonać tylko jedno połączenie. Początkowo Sarah nie traktuje tej propozycji poważnie i zupełnie o niej zapomina. Dopiero kolejna kłótnia z Lovelockiem doprowadza do tego, że 29 sekund połączenia zmienia życie kobiety na zawsze.

  T.M. Logan w swojej powieści stawia nas przed pytaniem, jaka jest granica między dobrem i złem? Pokazuje również do jakich czynów jesteśmy się w stanie posunąć w obliczu zagrożenia. Ogromnym plusem powieści jest styl autora, który sprawia, że książkę czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Ja pochłonęłam ją w kilka godzin.

  "29 sekund" to naprawdę dobry thriller psychologiczny, trzymający czytelnika w napięciu od samego początku aż do ostatnich stron. Na uwagę zasługuje również bardzo zaskakujące zakończenie. Tego się zdecydowanie nie spodziewałam!

  Mnie pozostaje czekać na kolejną powieść autora, którą na pewno przeczytam.

  Tym, którzy jeszcze nie czytali, książkę polecam z czystym sumieniem!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu 2019-03-06
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Sarah to kobieta aktywna zawodowa, mająca dwójkę dzieci i męża, który nie zawsze jest w domu. W pracy świetnie sobie radzi, jednak ma pewien problem ze swoim przełożonym. Mężczyzna bowiem nie rozumie słowa nie i napastuje bohaterkę. Kiedy pewnego dnia Sarah ratuje pewną dziewczynkę z tarapatów, jej ojciec proponuje jej nietypowy sposób spłaty długo. Ma podać jedno nazwisko w ciągu 72 godzin, a ta osoba zniknie. Sarah początkowo uważa tą propozycję za absurdalną, jednak nasilające się problemy w pracy coraz częściej skłaniają ją do myślenia o takiej metodzie rozwiązania swoich problemów. Jak bohaterka zachowa się w tej sytuacji?

  Historia, która została przedstawiona w ciekawy sposób. Główna bohaterka, która przechodzi pewną przemianę. Akcja, która trzyma w napięciu i finał, który bardzo zaskakuje. Książka, w której jest pewna tajemnica, intryga i którą nie sposób zostawić, bowiem koniecznie chcesz wiedzieć co będzie dalej.

  "29 sekund" to bardzo dobry thriller psychologiczny, który pokazuje jak jedna osoba może być odporna na wszelkie pomówienia, bowiem ma kontakty wszędzie. Jak jedna zastraszona kobieta zmotywuje się do walki o siebie o swoje szczęście. Jak jedna decyzja może wpłynąć na późniejsze życie. Historia, którą wciąga i pochłania do tego stopnia, że trudno się oderwać, gdyż koniecznie chcesz poznać zakończenie.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzent Wybitny
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu 2019-03-06
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Dziś kilka słów o książce "29 sekund" Poznajemy Sarah, kobietę, która ma wątpliwą przyjemność pracować z Alanem Lovelockiem, mężczyzną o dwóch obliczach. Powszechnie jest znany jako wybitny naukowiec, cieszący się dużym szacunkiem. Jednak posiada też drugą, bardziej mroczną stronę, którą ukazuje jedynie wobec kobiet, które wzbudzają jego zainteresowanie. Licząca na stałą umowę w pracy Sarah, dzielnie znosi zaczepki swojego szefa, jednak jest już u kresu wytrzymałości, a bezczelność przełożonego powoli sięga granic.

  Pewnego dnia, kobieta zupełnym przypadkiem wybawia z kłopotów dziewczynkę. Jak się później okazuje, jest to córka bardzo niebezpiecznego mężczyzny, który za punkt honoru, stawia sobie możliwość odwdzięczenia się jej. Jego propozycja jest następująca: ma 72 godziny na podanie nazwiska jednej osoby, której chciałaby się pozbyć. Wystarczy jeden telefon, a wszystkie jej problemy zostaną rozwiązane. Czy Sarah skorzysta z propozycji?

  Początek zapowiadał się dość obiecująco, jednak już po kilkudziesięciu stronach zaczęło mnie męczyć ciągłe urąganie Sarah na swoją sytuację. Wątek z mężem, który się "ulotnił" jak dla mnie zbędny i zupełnie nic nie wznoszący do całej historii. Ale! Nie myślcie, że pomimo tych "niedogodności" będzie tu wiało nudą. Co to, to nie! Przygotujcie się na spotkanie z rosyjską mafią, poznacie tajniki odzyskiwania danych z karty sim, oraz będziecie świadkami niesamowitej przemiany głównej bohaterki, która pomimo przeciwności podejmie heroiczną walkę, która doprowadza do zaskakującego zakończenia.

  Wyczuwacie sarkazm?

  No, trochę nie mogę się powstrzymać, bo niestety druga część książki jest dla mnie dość mocno odrealniona i niewiarygodna, a szkoda.

  Plus jest taki, że mimo tych absurdalnych sytuacji, autorowi udaje się utrzymać zainteresowanie czytelnika, dzięki czemu książkę czyta się raz, dwa, a i nie grozi Wam też zamulenie podczas lektury, raczej szerzej otworzycie oczy ze zdumienia😉

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu 2019-02-24
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Prawdziwie dobry uczynek jest w swojej naturze w pełni altruistyczny, dokonuje się go bez nadziei na wynagrodzenie. Dlatego za prawdziwie dobry uczynek nie da się zrewanżować.", czyli jak 29 sekund może zmienić całe życie.

  29 sekund to thriller psychologiczny. Byłam oczarowana poprzednią książką T.M. Logana Kłamstwa, która znalazła się w moim TOP15 przeczytanych książek w 2018 roku. Czy 29 sekund dorównają Kłamstwom?

  Sarah to bardzo pracowita kobieta. Lubi swoją pracę, ale jej szef jest nią zainteresowany w sposób, w który nie powinien. Nie rozumie odmowy. Kobieta zbyt bardzo boi się stracić pracę, aby zareagować. Pewnego dnia gdy Sarah wraca z pracy wybawia małą dziewczynkę z kłopotów. Nieznajomy mężczyzna twierdzi, że ma teraz ona u niego dług. Chce pomóc kobiecie z problemami spowodowanymi przez jej szefa. Wystarczy jeden telefon, a problem zniknie. Bez konsekwencji. Bez odwrotu. Bez szans na wykrycie. Wystarczy 29 sekund rozmowy telefonicznej. Czy Sarah zaryzykuje?

  Historia trzyma w napięciu od pierwszych stron; nie odłożysz póki nie dowiesz się o co w tym chodzi. Kiedy myślisz, że już wiesz, co się za chwilę wydarzy, autor śmieje się złowieszczo i następuję zwrot akcji. Postacie są realistyczne, a ich historia ciekawa.

  Wątek obyczajowy ma tylko uśpić naszą czujność. Główna bohaterka przechodzi dużą zmianę. Trochę wydaje się to nieprawdopodobne – ze zwykłej, niewyróżniającej się kobiety nagle staje się nieustraszoną twardzielką.

  T. M. Logan zgrabnie połączył wątki i stopniowo podsycał ciekawość. Lekki język i dużo dialogów – to sprawia, że 29 sekund czyta się bardzo szybko. Akcja rozwija się z każdą stroną. Spodziewałam się trochę mocniejszego, brutalniejszego thrillera, ale mimo wszystko dobrze się bawiłam. Nie tak dobra jak Kłamstwa, ale godna uwagi pozycja.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2019-02-20
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Były trzy warunki. Miała podać nazwisko w ciągu siedemdziesięciu dwóch godzin. Po tym czasie propozycja przepadnie na zawsze. Jeśli się zgodzi, nie będzie odwrotu. Nie będzie mogła zmienić zdania.”

  Pewnego dnia Sarah wracając z pracy staje się świadkiem niecodziennego zdarzenia, w którym kłopoty ma mała dziewczynka. Pod wpływem impulsu i adrenaliny wybawia ją z kłopotów, zupełnie nie oczekując niczego w zamian. Nie spodziewa się, że to zdarzenie skutkować będzie tym, że nieznajomy mężczyzna – według jego honorowych zasad – będzie jej dłużnikiem. Proponuje Sarah rozwiązanie trudnej sytuacji z jej szefem, z którym od dłuższego czasu Sarah ma problem. Wystarczy jeden telefon, Sarah nie poniesie żadnych konsekwencji i nikt nigdy nie dowie się co się stało. Czy Sarah zdecyduje się na takie rozwiązanie? Ile może zmienić jedna rozmowa telefoniczna?

  „29 seksund” to doskonały thriller psychologiczny, który trzymał moją uwagę od początku do końca. Książka ma mnóstwo niespodziewanych zwrotów akcji, przez co naprawdę ciężko było ją odłożyć. Przede wszystkim, zupełnie niespodziewanych. Bo gdy wydawało mi się, że wiem co się dzieje, to nagle autor rzuca kolejną bombę i zaczynasz wątpić we wszystko. Sarah jest bardzo sympatyczną postacią, jej sytuacja w pracy jest bardzo realna. Nie ona jedna ma tego rodzaju problemy z szefem, w dzisiejszych czasach jest o tym zresztą coraz głośniej. Sama sytuacja Sarah daje nam trochę do myślenia, zadajemy sobie pytanie - co my byśmy zrobili na jej miejscu? I przede wszystkim, w jaki sposób my poradzilibyśmy sobie ze skutkami podjętych przez nas decyzji? Mówią, że brak decyzji jest najgorszą decyzją. Ale czy na pewno?

  T.M.Logan zakończył książkę w genialny sposób. Do samego końca jesteśmy przekonani, że już wiemy jak skończy się historia Sarah. Ale na koniec dostajemy mega niespodziankę, której jestem przekonana, że nikt się nie będzie spodziewał. Rewelacyjny thriller, szczerze polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula