Życie jest zbyt krótkie

Autor:

Abby Jimenez

Średnia: 4.9 Ilość ocen: 27
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2021
Ilość stron
400
Wydawnictwo
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 28,40 zł
Nasza cena: 28,94 zł 42,90 zł Taniej o: 33%

Adrian Copeland, zabójczo przystojny prawnik, poznaje youtuberkę Vanessę, gdy którejś nocy, nad ranem, puka do jej drzwi zaniepokojony płaczem noworodka. Okazuje się, że sąsiadka opiekuje się córeczką swojej młodszej siostry (uzależnionej od narkotyków i niezdolnej do opieki nad dzieckiem). Adrianowi udaje się uspokoić małą Grace i dać Vanessie chwilę wytchnienia, a to nocne spotkanie staje się początkiem pięknej… przyjaźni. Przyjaźni i tylko przyjaźni, bo i on, i ona (oboje koło trzydziestki) stanowczo deklarują, że nie umawiają się na randki i nie szukają miłości.

Oboje zresztą mają swoje powody. Adrian jest facetem po przejściach, niedawno przeżył bolesne rozstanie. A Vanessa, przekonana, że cierpi na nieuleczalną chorobę (ALS, stwardnienie zanikowe boczne), nie chce nikogo obciążać swoimi problemami. Prowadzi na youtubie kanał podróżniczy i dzięki temu ma pieniądze nie tylko na utrzymanie najbliższych, ale i na badania nad lekiem na ALS.

Przyjaźń Adriana i Vanessy rozkwita, wspierają się nawzajem i mogą na siebie liczyć w obliczu kolejnych życiowych wyzwań. A że od przyjaźni do zakochania tylko jeden krok, to – mimo wcześniejszych postanowień, że „nigdy” i „wcale” – już wkrótce młodzi dają się porwać fali namiętności.


O autorce

Słodka i przejmująca komedia romantyczna – naprawdę wspaniała historia miłosna.

Beth O'Leary, autorka „Współlokatorów”

Przezabawna, delikatna, afirmująca życie. Ta powieść to perełka wśród książek!

Emily Henry, autorka „Beach Read”

Recenzje (27)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Książki Abby Jimenez zajmują szczególne miejsce w moim sercu. Jej wspaniałe powieści romantyczne to także historie o życiu i współczesnych problemach. Ogromnie liczyłam, że "Życie jest zbyt krótkie" okaże się książką, której nigdy nie zapomnę i moje oczekiwania zostały spełnione, bo chociaż kocham całą serię to moi, zdaniem ten tom okazał się najlepszy i wyjątkowy pod każdym możliwym względem.

  Abby Jimenez może pochwalić się wyjątkowym talentem literackim. Kreśli dojrzałe obrazy wydarzeń, które bez problemu potrafimy przełożyć na współczesne życie a co za tym idzie jej książki są pełnowymiarowe oraz szczere. W każdym tomie mamy przyjemność poznania losów innej pary bohaterów a co za tym idzie maluje się przed nami inna historia o miłości, szansie, nadziei oraz dążeniu do wyznaczonego celu. Za każdym razem także otrzymujemy życiową prawdę kryjącą się gdzieś na drugim planie, pozwalającą zauważyć, że autorka nie pisze banalnych, typowych romansów a opowieści, które mają swoje konkretne przesłanie.

  Tym razem na pierwszym planie pojawia się Adrian i Vanessa. On, przystojny i pewny siebie prawnik ona, yotuberka z masą prywatnych problemów na koncie. Poznają się przez zupełny przypadek, gdy Adrian zaniepokojony głośnym płaczem dziecka ratuje Vanessę z opresji. Tak rodzi się pomiędzy nimi wspaniała przyjaźń, która nie powinna przerodzić się w nic innego, ponieważ obydwoje deklarują niechęć do związków oraz miłości. Tylko czy tak szczera i otwarta na siebie relacja powinna opierać się chemii pomiędzy bohaterami?

  Cudowna kreacja Adriana oraz Vanessy pozwala postawić tą dwójkę na podium ulubionych bohaterów. Ciężko jest zepchnąć z tego miejsca wcześniejsze postacie wykreowane przez Jiminez, ale muszą ustąpić tym, którzy naprawdę na to zasłużyli. Vanessa chwyta za serce swoją odwagą, determinacją i walką z życiem, gdy przekonana o swojej nieuleczalnej chorobie prowadzi blog podróżniczy, opiekuje się malutkim dzieckiem swojej uzależnionej od narkotyków siostry a także pomaga w pracy nad pewnym bardzo ważnym lekiem. Adrian ma również swoją historię, swoje mroki przeszłości, które nieustannie mu towarzysza i chyba właśnie ta trudna przeszłość łączy bohaterów w związek, który wyciska z oczu łzy wzruszenia. Kibicowałam im do ostatniej strony trzymając kciuki nie tylko za szczęśliwe zakończenie podjętego wątku romantycznego, ale także za zamknięcie wszystkich trudnych spraw, które nie dawały im spokoju.

  "Życie jest zbyt krótkie" porusza wiele ważnych tematów, które przewijają się na drugim planie. Opowiada o trudach wychowywania dzieci, o uzależnieniu, o zbyt szybko przemijającym życiu. Stawia przed czytelnikiem wyzwania, które muszą pokonywać bohaterowie i pozwala w pełni zaangażować się w opowieść po brzegi wypełnioną emocjami. To kolejna niesłychanie dobra, niezapomniana, warta każdego przeczytanego słowa powieść Abby Jimenez, która pozostawia daleko w tyle inne książki romantyczne, pokazując, że w tym gatunku można jeszcze wiele zdziałać, gdy przestanie się podążać utartymi schematami.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  ALS, stwardnienie zanikowe boczne, to podstępna choroba, na którą do dziś nie ma skutecznego lekarstwa. Mimo iż występuje stosunkowo rzadko, to jest niezwykle inwazyjna, odbierając powoli, krok po kroku, sprawność i możliwość normalnego funkcjonowania, ostatecznie zamykając sprawny umysł w niesprawnym, umierającym ciele. Chory cały czas jest świadomy tego, że jego kres dobiega końca, a lekarstwa, nawet jeśli uda im się spowolnić chorobę, to niestety nie są w stanie jej zatrzymać, a tym bardziej – cofnąć.

  Vanessa Price boleśnie doświadczyła tego, jak brutalna jest to choroba i jakie żniwo zbiera. W jej rodzinie chorują na ALS kolejne pokolenia, chora była zarówno babka, ciotka, jak mama i starsza siostra. A choć matka zginęła ostatecznie w wypadku samochodowym, to Vanessa była świadkiem rocznej walki swojej siostry o życie – w tym przypadku choroba zaatakowała z ogromną siłą, pozwalając żyć młodej kobiecie zaledwie rok. To sprawiło, że rodzina nie tylko znalazła się na skraju bankructwa, ale problemy całkowicie zniszczyły też ojca Vanessy. Teraz wegetuje ON w rozpadającym się domu, a wszystkie rachunki reguluje Vanessa. Zresztą sponsoruje nie tylko jego, ale też swoje przyrodnie rodzeństwo – utracjusza Brenta, rozkręcającego wciąż kolejne interesy i swoją siostrę Annabel – narkomankę nieudolnie próbującą wyjść z nałogu.

  Vanessa nosi na sobie brzemię odpowiedzialności, ale i widmo choroby. Z racji tego, iż ALS nie da się prosto zdiagnozować, nie może być pewna, że ona też nie zachoruje, zatem po śmierci swojej siostry postanowiła żyć tak, jakby każdy dzień miał być jej ostatnim. Rzuciła pracę, zlikwidowała fundusz emerytalny, podwiązała jajowody, by nikomu nie przekazać już choroby i z przekonaniem, że nigdy nie wejdzie w związek, ruszyła w podróż. Swoje postanowienie nagrała i wrzuciła na YT, nawet nie spodziewając się, że ten filmik stanie się jej nowym zawodowym początkiem. Teraz jest popularną youtuberką podróżniczą, która całkiem nieźle zarabia na swoich filmach, ale wszystko wskazuje na to, że i ten etap w jej życiu się kończy.

  Annabel bowiem urodziła dziecko, które beztrosko podrzuciła siostrze znikając bez śladu. Vanessa zatem tymczasowo sprawuje opiekę nad noworodkiem, borykając się z coraz większymi problemami z mięśniami ręki, co może wskazywać właśnie na początek choroby. Jest świadoma, że w takiej sytuacji ma niewiele czasu, by zabezpieczyć swoją rodzinę na wypadek swojej śmierci, a przy tym musi znaleźć odpowiednią rodzinę dla małej Grace. Zanim to jednak nastąpi, musi położyć ją spać, co okazuje się niewykonalne…

  Wycie niemowlaka nie daje spać Adrianowi Copelandowi, którego apartament sąsiaduje z mieszkaniem Vanessy. Tak naprawdę to cały budynek jest jego własnością, a Adrian dodatkowo pracuje w znanej kancelarii adwokackiej, w której jest wspólnikiem. Zajmuje się prawem karnym i jest w tym bardzo dobry, głównie z uwagi na to, że praca stanowi całe jego życie. Nie ma znajomych, nie wyjeżdża na wakacje, a ostania kobieta z którą wiązał nadzieję na trwały związek właśnie poinformowała go, że … ma męża. Nic zatem dziwnego, że Adrian nie planuje już z nikim się wiązać.

  Co się staje, gdy spotka się kobieta, która nie chodzi na randki z mężczyzną z jej marzeń, który już nigdy nie chce iść na randkę? Jedno jest pewne – będzie intrygująco i wciągająco, o czym przekonamy się dzięki powieści autorstwa Abby Jimenez pt. „Życie jest zbyt krótkie”. Opublikowana nakładem Wydawnictwa MUZA SA książka, to nie zwyczajny romans, ale niezwykle głęboka opowieść o przyjaźni, odpowiedzialności oraz traktowaniu życia w taki sposób, by każdy dzień był ostatnim. Lektura jest adresowana nie tylko do osób chorych, ale wszystkich, którzy nie doceniają swojego życia i tego, że mają tak naprawdę nieskończone możliwości, by się nim cieszyć.

  Frapująca i daleka od banału fabuła, doskonale skonstruowani bohaterowie, których łączy piękna przyjaźń, oryginalna rodzinka Vanessy i słodka Grace sprawiają, że książka jest niczym balsam na naszą duszę, ale i spora doza motywacji, by zmienić swoje życie, zanim będzie na to zbyt późno.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Nigdy nie będę miała męża. Ani własnej rodziny. Cholera, nigdy już nawet nie będę miała chłopaka.

  ALS mi to odebrało, tak jak odebrało mi wiele innych rzeczy. Ta choroba była nie tylko złodziejką życia. Kradła także nadzieję. Godność. Marzenia. I będzie brała i brała, aż nic już nie zostanie.

  Nawet ja."

  Przepiękna opowieść o przyjaźni, która przeradza się w miłość, a na której cieniem kładzie się widmo śmiertelnej choroby. Co można napisać nowego o książce, którą zachwyca się praktycznie cały, bookstagramowy świat?

  W moim przypadku te odczucia są jeszcze bardziej zintensyfikowane, ponieważ to było moje pierwsze spotkanie z autorką, więc siła rażenia tej książki dosłownie powaliła mnie na łopatki.

  "Życie jest zbyt krótkie" przeczołga was emocjonalnie, będziecie się śmiać, płakać, głośno wzdychać oraz wstrzymać oddech z niepokoju, dlatego przygotujcie się na prawdziwy rollercoaster emocji. Abby Jimenez pokazuje, że prostota i subtelność, jest tym czego potrzeba, żeby, z wydawałoby się, banalnej historii miłosnej stworzyć prawdziwe love story, które porusza do głębi. Nie wiem czy kiedykolwiek zapomnę o tej książce, zatem nie zastanawiajcie się długo, tylko wybierzcie się, razem z Adrianem i Vannessą, w tę niezwykle emocjonującą podróż, będziecie zachwyceni.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Była światłem, które widziałem pod powiekami jeszcze długo po tym, gdy przestałem na nie patrzeć - a chciałem patrzeć bez przerwy."

  @wydawnictwomuza

  Abby jest autorem poruszającym ogromnie trudne i delikatne tematy. Historia ukryta w kartkach książki, jest niebywale zapadająca w pamięć. O ile, zawsze przypadki rządzą naszym życiem, o tyle bohaterowie spotkali różnież, niebywałe szczęście. Sąsiedzkie najście w środku nocy spowodowane hałasem połączy Vanessę i Adriana na zawsze. Tylko te na zawsze, może wcale nie oznaczać długiego czasu. On jest prawnikiem, pracoholikiem, sztywniakiem, z którego zadrwiła kobieta. Ona jest znaną youtuberką, żywiołową i bardzo kolorową istotą, której życie wciąż płata paskudne figle, ale bierze je takim jakie jest. Dwa przeciwieństwa, dwa różne światy, dwie całkiem inne osobowości, a jednak tworzą interesujący duet.

  Jeśli uwielbiacie historie w książkach podszyte chorobami, zaburzeniami, ciężkimi przeżyciami losu, uzależnieniami, to ta, jest zdecydowanie dla was. Vanessa myślała, że choruje na rzadką i śmiertelną chorobę, więc korzystała z każdego dnia na maxa, a dodatkowo swoją pracą pomagała innym. Poświęcała się w zupełności dla innych, trochę zaniedbując siebie. Nie chciała się badać, ale wierzyła w słuszność decyzji i nieunikniony koniec. Zmagała się przy tym, z ogromnymi trudnosciami rodzinnymi. Adrian ze smutnego życia jakie wiódł, znalazł światło, dzięki któremu, mógł zmienić wszystko. Jedyne, czego nie uda mu się odmienić to przeznaczenie. Historia miłości ludzi, którzy znaczą dla siebie wiele, ale boją się zrobić pierwszy krok, podejmują ryzyko, odmieniają mimo wszystko wzajemnie swój los. Od przyjaźni do miłości dzieliła ich cienka nić, która w każdej chwili mogła pęknąć. Poświęcenie, nadzieja, wiara, ogromny ciężar komplikacji rodzinnych, chęć niesienia pomocy i nieodwracalne zmiany losowe. Piękna wzruszająca i dogłębnie poruszająca książka, której nie może zabraknąć w waszych zbiorach. Ogromnie polecam i czekam na kolejne książki autorki, które zawsze zajmą zacne miejsce w mojej kolekcji.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Pamiętaj, że świat nigdy nie daje ci więcej, niż jesteś w stanie udźwignąć.”

  Adrian Copeland jest prawnikiem i pracoholikiem. Pewnej nocy budzi go płacz dziecka, zaniepokojony puka do sąsiednich drzwi. Vanessa - to ona otwiera nieznajomemu drzwi – opiekuje się córeczką swojej siostry, która przez narkotyki nie jest w stanie zająć się swoim dzieckiem. Adrian przejmuje niemowlaka od Vanessy, ku ich zdziwieniu i uldze udaje mu się go uspokoić. To nocne spotkanie staje się początkiem ciekawej znajomości, która już wkrótce przeradza się w przyjaźń. Oboje są po trzydziestce, samotni z bagażem życiowych doświadczeń. On niedawno przeżył bolesne rozstanie, ona jest przekonana, że jest chora na nieuleczalną chorobę – ALS. Nie chce nikogo obarczać swoją osobą. Jest dobrze znaną youtuberką, prowadzi kanał podróżniczy.

  Od przyjaźni do miłości jest całkiem blisko… Czy będą zdolni do kompromisu? Opowieść pełna subtelności, romantyzmu i trudnych ludzkich problemów. Widmo nieuleczalnej choroby niepokoi, przeraża i wzbudza bezradność. Docenianie każdego dnia, afirmacja życia i radość z bycia tu i teraz. Wymagająca opieka nad małym dzieckiem, poczucie odpowiedzialności. Trudne decyzje i ich konsekwencje.

  Klimatyczna, ciepła, bardzo emocjonalna historia, którą czyta się bardzo szybko, nieustająco bawi i wzrusza. Pod płaszczykiem lekkości ma ukryte drugie, niepokojące dno. Zmusza do refleksji, niesie nadzieję. Ukazuje, że pomimo przeciwności warto walczyć i nie poddawać się. Jestem pewna, że jeszcze do niej wrócę. Bardzo, bardzo polecam, Tatiasza i jej książki :)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 22 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
October Baby. Każde życie jest cudem DVD 0/5 Nasza cena:
30,36 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

October Baby. Każde życie jest cudem DVD

Hannah zawsze była outsiderem. Czuła się inna i mimo wielkich ambicji oraz ogromnego talentu aktorskiego, w głębi duszy żywiła przeświadczenie, że nigdy nie powinna przyjść na świat. Z powodu nasilających się problemów zdrowotnych (fizycznych oraz psychicznych) rodzice decydują się wyznać jej...
Przerwane życie nie będzie żadnego ciągu dalszego 0/5 Nasza cena:
21,16 zł 23,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przerwane życie nie będzie żadnego ciągu dalszego

Przerwane życie to zbiór poruszających, często bardzo osobistych, historii zwyczajnych ludzi, którzy przeżywają małe i duże radości, ale również borykają się z przytłaczającą szarością dnia codziennego, poszukują swojego miejsca na ziemi, pragną na nowo odnaleźć utracone szczęście, starają się...
Miłość szuka właściciela 5/5 Nasza cena:
23,38 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Miłość szuka właściciela

Nowa powieść autorki bestsellera „To tylko przyjaciel”! Historia skomplikowanej relacji Sloan i Jasona, których połączył niespodziewany splot wydarzeń. Ona mieszka w Los Angeles i od dwóch lat jest nieszczęśliwa. On jest wziętym muzykiem, dla którego międzynarodowa kariera jest priorytetem. Wydaje...
To tylko przyjaciel 5/5 Nasza cena:
23,12 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

To tylko przyjaciel

Ta powieść stanie się hitem nadchodzącego lata! Podnosi na duchu, chwyta za serce i wzrusza do łez. A przy tym pozostaje w pamięci jeszcze długo po lekturze! „To tylko przyjaciel” to świetnie napisana, subtelna i zabawna komedia romantyczna w stylu kultowych filmowych historii. Abby Jimenez...
eBook To tylko przyjaciel mobi epub 0/5 Nasza cena:
26,41 zł 31,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook To tylko przyjaciel mobi epub

Ta powieść stanie się hitem nadchodzącego lata! Podnosi na duchu, chwyta za serce i wzrusza do łez. A przy tym pozostaje w pamięci jeszcze długo po lekturze! „To tylko przyjaciel” to świetnie napisana, subtelna i zabawna komedia romantyczna w stylu kultowych filmowych historii. Abby Jimenez...
eBook Miłość szuka właściciela mobi epub 0/5 Nasza cena:
26,41 zł 31,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Miłość szuka właściciela mobi epub

Nowa powieść autorki bestsellera „To tylko przyjaciel”! Historia skomplikowanej relacji Sloan i Jasona, których połączył niespodziewany splot wydarzeń. Ona mieszka w Los Angeles i od dwóch lat jest nieszczęśliwa. On jest wziętym muzykiem, dla którego międzynarodowa kariera jest priorytetem. Wydaje...
Audiobook To tylko przyjaciel mp3 0/5 Nasza cena:
33,04 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook To tylko przyjaciel mp3

Ta powieść stanie się hitem nadchodzącego lata! Podnosi na duchu, chwyta za serce i wzrusza do łez. A przy tym pozostaje w pamięci jeszcze długo po lekturze! "To tylko przyjaciel" to świetnie napisana, subtelna i zabawna komedia romantyczna w stylu kultowych filmowych historii. Abby Jimenez...
Tajemniczy mężczyzna 4/5 Nasza cena:
37,51 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tajemniczy mężczyzna

Gwendolyn Kidd spotkała mężczyznę swoich marzeń. Jest przystojny, seksowny, a to, co zaczęło się od nocy wypełnionej anonimową rozkoszą, przeistoczyło się w trwający już półtora roku namiętny romans. Rzeczywiście – to dość niezwykłe, że On zjawia się wyłącznie nocą, ale Gwen ma pewność, że jest tym...
Milion nowych chwil 5/5 Nasza cena:
28,11 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Milion nowych chwil

Niezapomniana historia miłosna, która pokazuje, że nawet w najtrudniejszych okolicznościach jest miejsce na chwile radości Piękna i pełna mocy powieść o przetrwaniu Młoda, piękna i zdolna Margaret właśnie skończyła studia i zaraz rozpocznie wymarzoną pracę. Do tego jest w szczęśliwym związku z...
Ten, którego szukam 4/5 Nasza cena:
26,91 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ten, którego szukam

John Bishop nie jest typowym samotnym ojcem. Jest zdystansowany, niecierpliwy i nieporadny. Prowadzenie rodzinnego pensjonatu B&B ma pewne zalety, lecz nie należą do nich długie godziny pracy, sprzątanie po gościach i słuchanie przez całą noc energicznie kochających się par. Za to chodzenie do...
Chwyć mnie 4/5 Nasza cena:
33,68 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Chwyć mnie

Porywająca historia miłosna autorki bestsellerów z listy New York Timesa! Życie Emily to wielka trasa koncertowa. Jej świetnie zapowiadający się country-rockowy zespół Carolina George ma ambicje stania się legendą branży muzycznej. Pewnej nocy znużenie trasą, za dużo wypitej tequili i wybuch...
Dotyk 5/5 Nasza cena:
24,26 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dotyk

Jeden dzień, jedno spotkanie, jedna decyzja… Tyle wystarczy, by odmienić swój los lub stracić coś bezpowrotnie. Majka i Michał są tego przykładem. Ona uwielbia brawurę i prowadzi szalone życie. Jej znakiem rozpoznawczym są ryzykowne decyzje, szemrane znajomości i wybitny talent do pakowania się w...
Wybrane bestsellery
Dwie lewe ręce 5/5 Nasza cena:
25,26 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dwie lewe ręce

Matylda ma dość pracy u Salomei Gwint. Odchodzi z agencji i rozpoczyna działalność na własny rachunek. Pierwsze zlecenie wydaje się proste. Ma odnaleźć eksmęża klientki. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że jej klientką została Salomea Gwint. Matylda jest pewna, że sprawa ma drugie...
Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku 5/5 Nasza cena:
22,98 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku

Przez większość życia uważałem Ślązaków za jaskiniowców z kilofem i roladą. Swoją śląskość wypierałem. W podstawówce pani Chmiel grała nam na akordeonie Rotę, a ja nie miałem pojęcia, że ów plujący w twarz Niemiec z pieśni był moim przodkiem. O swoich korzeniach wiedziałem mało. Nie wierzyłem, że...
Top Trumps. Piotruś. Harry Potter 5/5 Nasza cena:
6,27 zł 6,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Top Trumps. Piotruś. Harry Potter

Gra karciana Top Trumps Piotruś Harry Potter to pozycja obowiązkowa dla każdego fana magicznego świata Harrego Pottera! Piotruś to nieskomplikowana gra karciana dla dzieci, która zaangażuje każdego - nie tylko najmłodszych! Na każdej karcie znajdziesz wizerunek bohaterów książkowej sagi J.K....
Żywoty świętych 4/5 Nasza cena:
28,83 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Żywoty świętych

Zanurzcie się w świat stworzony z epickim rozmachem przez autorkę międzynarodowych bestsellerów, Leigh Bardugo, sięgając po pięknie ilustrowaną replikę „Żywotów Świętych” – Istorii Sanktia. Zawiera ona opowieści o świętych zaczerpnięte z powszechnie uwielbianych powieści i nie tylko. Oto magiczna...
Sekretny klucz do sukcesu i szczęścia 5/5 Nasza cena:
26,14 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sekretny klucz do sukcesu i szczęścia

To naturalne, że każdy pragnie być szczęśliwy, bogaty, żyć pełnią życia i doświadczać wszystkich wspaniałości świata. Joseph Murphy, twórca bestsellerowej „Potęgi podświadomości”, w przystępny sposób wyjaśnia, jak tego dokonać, nie pomijając zjawisk, które mogą nas w tym ograniczać. Murphy oferuje...
Miłosne tajemnice. Bridgertonowie. Tom 4. Wydanie serialowe 5/5 Nasza cena:
36,47 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Miłosne tajemnice. Bridgertonowie. Tom 4. Wydanie serialowe

Kiedy największego przystojniaka w Londynie zaczyna prześladować w snach pewna znajoma dziewczyna, sytuacja wymyka się spod kontroli… Penelopa Featherington skrycie uwielbia brata przyjaciółki od... właściwie od zawsze. Po spędzeniu połowy życia na obserwacji Colina Bridgertona z daleka Penelopa...
Pan Lodowego Ogrodu. Tom 4 0/5 Nasza cena:
46,92 zł 64,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pan Lodowego Ogrodu. Tom 4

Pan Lodowego Ogrodu - finałowy, czwarty tom cyklu, ozdobionego kompletem nagród przyznawanych w polskiej fantastyce. Sztandarowe dzieło pisarza z legendarnego "Klubu tfurcuff", grupy której prace złożyły fundament pod współczesną polską fantastykę. Kontynuacja historii uznanej przez portal Onet za...
To, co za nami 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

To, co za nami

„To, co za nami” – kolejna niesamowita historia prosto od bestsellerowej Vi Keeland! Zack od małego dobrze wiedział, jak potoczy się jego przyszłość. Miał wizję szczęśliwego życia u boku swojej najlepszej przyjaciółki. To właśnie ona, Emily, była dla niego wszystkim. Los jednak miał wobec niego...
Dwór srebrnych płomieni. Dwór cierni i róż. Tom 4. Część 2 5/5 Nasza cena:
33,96 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dwór srebrnych płomieni. Dwór cierni i róż. Tom 4. Część 2

Kontynuacja tomu 4 światowego bestsellera! Fae wbrew swojej woli, walczy o znalezienie własnego miejsca dla siebie w zabójczym i niebezpiecznym świecie. Co gorsza, wojna i wszystko, co w niej straciła, wypaliły w jej duszy niezatarte piętno. Jedyną osobą, która rozpala ją bardziej niż ktokolwiek...
Wigilia z nieznajomym 5/5 Nasza cena:
25,86 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wigilia z nieznajomym

Odkryj magię świątecznej bliskości Antonina i Marcel od dawna czują, że ich uczucie się wypaliło. I choć nadal mieszkają pod jednym dachem, z roku na rok stają się sobie coraz bardziej obcy. Tegoroczne święta okażą się dla nich prawdziwą próbą, bo choć nie podjęli decyzji o rozstaniu, oboje...
Dwór srebrnych płomieni. Dwór cierni i róż. Tom 4. Część 1 4/5 Nasza cena:
39,88 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dwór srebrnych płomieni. Dwór cierni i róż. Tom 4. Część 1

Niezgłębiona potęga. Dwa żywioły. Jedna walka. Nesta Archeron zawsze była arogancka, łatwo wpadała w złość i nigdy nie wybaczała. A odkąd została wepchnięta do Kotła i wbrew woli stała się jedną z fae, nie potrafi odnaleźć się w tym nowym, zabójczym świecie. Co gorsza, nie umie sobie poradzić z...
Becoming. Moja historia. Dla młodych czytelniczek i czytelników 5/5 Nasza cena:
31,31 zł 46,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Becoming. Moja historia. Dla młodych czytelniczek i czytelników

Bestsellerowa autobiografia najbardziej lubianej Pierwszej Damy USA i cenionej liderki społecznej – teraz także w wersji dla młodzieży! Wspomnienia z dzieciństwa, historie sukcesów i porażek, chwil zupełnie prywatnych, jak i doświadczeń zawodowych – to wszystko składa się na obraz niesamowitej...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula